Deprem, Hastalık, Küresel Isınma, Yok Olan Dünya ve Çocuklarım

Bunun nedeni aşırı popülasyon.
Dünya artik bizlere yetmiyor.
Eskiden bir hastalık olurdu. Milyonlarca insan ölürdü. Nüfus yine dengeye gelirdi..artık nüfus dengeye gelmiyor. Çünkü hastalıkların çareleri var. Evet bizim için iyi. Ama büyük resme bakınca dünyada dengelenme bitmiş durumda. Hastalıklar azaldı ama insanlar sanki diğer yüzyıllardaki gibi bilinçsizce üremeye devam ediyor. Bari üreme azalsa da dünya dengeye gelse..Evrimci kurama göre arada dünya nüfusu azalmalı. Doğada olan döngü bu. O yüzden yüzbinlerce yıldır sağlıklı olarak ilerliyor.
Mesela bakıyorum hala toplumda deli gibi üreme çılgınlığı var. Kimseye bir çocuk yetmiyor. Maşallah (!) Iki üç beş altı ürüyorlar. Size ne diyeceksiniz.. evet şimdilik banane.. ama dünyanın kaynakları bitiyor. Ve dünya kaynakları bittiğinde herkesin gelecek kuşakları çok acılar çekecek.
Hindistan ve Çin sadece ikisi 2 milyarı geçiyor nüfus olarak. Eskiden Çinde tek çocuk politikası vardı. Onunla nüfus artışı dengelemişti. Şimdi kaldırdılar.
Bu yüzyılda değil ama bir sonrakinde 3000li yıllar dünyada kaos olacak. Kuzey Avrupa ülkeleri çok refah. Şartları giderek iyileşiyor. Zaten çok iyiler. Butik devletler. 3 4 milyon nüfusları var. Imkanları bizim ülkeyi aşar. Üremiyorlar. Bakıyorsunuz Hindistan elde yok avuçta yok herkesin 10 çocuğu var. Bu fark ileride dünyada savaşlara neden olacak. Biz tahminen görmeyiz.
Size gelince iki tane çocuğunuz var. Allah sağlık versin. Artık doğmuşlar. Yapacak bir şey yok. O yüzden kendinizi avutacaksınız koruyacaksınız.
Dünyada bu tüketimle küresel ısınma artacak ileride su savaşları olacak. Bunun nedeni kapital düzen. Tüketim kültürü ve cahil halkların çok üremesi.
Dünyada o gelişmiş ülkelerde bunu teşvik ediyor. Nedeni ucuz işgücü olsun ki biz çok kazanalim.
Yani bu konuda sistem bastan yanlış. Bunu her devlet biliyor. Gelişmiş ülkelerde biliyor ama birşey yapmıyorlar.
Siz çocuklarınıza bilinci verin. Tüketim kültürüne kapılmasınlar. Önlem alın hastalıklar için. Korona virüsü için Avmlere gitmeyin toplu taşıma kullanmayin. Riski kimse şehirde yaşarken sıfırlayamaz ama azaltabiliriz.
Umarım devletler bu işin ciddiyetini anlar. Ne kadar gelişmiş ülkede olsan dünyayı kaybedersen nerede yaşayabilirsin ki?

Umarım insanlar bilinçli olur. Yoksa gelecek kuşaklar kaos olan bir dünyaya doğacak. Şu an elden gelen tek şey riski azaltmak. Ve dünyadaki tüm ülkelerin çözüm bulması için temennide bulunmak.Bakalım dünya nelere gebe..hepimiz göreceğiz..

Son düzenleme:
İyi geceler kızlar,
Kafamda sürekli bu başlıklar dönüyor. İçinden çıkamıyorum. Hep bir felaket senaryosu üretiyor beynim.
Deprem konusunda riskli bir bölgedeyiz. Deprem olursa korkusuyla, kendi odasında yatan büyük kızımı, gece bizim yatağa taşıyorum bazen... Beşiktekini de alıyorum, yatakta dört kişi yatıyoruz.
Çin'deki corona virüsü araştırıp duruyorum. Ya ülkemize gelirse ya çocuklara bulaşırsa ya bana bulaşır ben ölürsem çocuklar ne yapar... Çıldıracak gibi oluyorum, kendimi durduramıyorum.
Bulunduğum yere önceden kar yağar, epey tutardı. Son dört yıldır hiç yağmıyor, bu yıl pek soğuk bile olmadı. Başlıyorum küresel ısınma, dünyanın içine ettik, çocuklarıma berbat bir hava, çirkin bir dünya bırakıyorum.
Sonra kendime kızıyorum, neden böyle pis bir dünyaya iki çocuk getirdim diye... Onları koruyamayacağımı, başlarına bir şey geleceğini ya da bana bir şey olacağını ve savunmasız kalacaklarını düşünüyorum.
İyi bir şeyler söyleyin. Dünyada iyi şeyler de olduğunu duymaya ihtiyacım var...
Aynı duyguları yaşıyorum. Sanırım anneler bu konularda hasassız. Sürekli çocuklarımı bu tehlikelerden nasıl korurum onu düşünüyorum

Maras afsindemisiniz benimde psikolojim alt ust dun esim deprem olunca suraya saklan deyip yatittirdi o ani hayal ettim kafama cati duserse napacam dedim dusmesin diye burda olacaksin hayat ucgeni dedi hungur hungur agladim cok korkuyorum diye sol kolum agriyor kac gundur depremden degil kalpten gidecem yakinda hic iyi degilim

Dünyada hala keşfedilmemiş şeyler var bizler yeni insanlar dünyaya getirmeliyiz ki buluşlar yapsınlar faydalı olsunlar. Düşünsenize insanlığın faydasına bir buluş yapmış bir evlat ne gurur verici olur. Dünya dayanıklı bir gezegen her zaman da canlıları bağrına basmıştır. Bir şekilde bu günler de gidip güzelleri gelecek. Çok düşünüp kendinizi üzmeyin.

13 aylık oğluma bakıp bakıp ağlıyorum geceleri. Dünyaya getirerek ona haksızlık yapmışım gibi geliyor. Bu konuda tedavilik durumdayım size yazılan mesajları okuyarak biraz olsun ferahlamaya calisacagim

13 aylık oğluma bakıp bakıp ağlıyorum geceleri. Dünyaya getirerek ona haksızlık yapmışım gibi geliyor. Bu konuda tedavilik durumdayım size yazılan mesajları okuyarak biraz olsun ferahlamaya calisacagim
Bende sizin gibiyim sol kolum agriyor esim isten gelince acile gidecem deprem oldugu gunden beri agriyor hic biseye odaklanamiyorum agliyorum surekli icim daraliyor

ben herseye cok dıkkat etmeye basladım
mesela cam plastık kagıt teneke bunları ayrı ayrı çöpluyorum
cılt bakım urununden tutun aklınıza ne gelırse vegan ve gerı donusumlu urunler olmasını tercıh edıyorum
suyu elektrıgı cok dıkkatlı kullanmaya basladım eskıden hıc dıkkat etmezdım sımdı buna cok pısmanım telafı etmeye calısıyorum
deterjan olarak kendı deterjanımı kendım yapıyorum camasır bulasık ve dezenfektan olarak sirke kullanıyorum mesela ... gereksız bos yere deterjan sampuan kozmetık kullanmıyorum herseye cok dıkkat edıyorum bu sebeple

GretaThunberghs31569656752681png

Gelecekte kadınların bir kac cm kisalacagi ve biraz daha toplu olacakları öngörülmüş. Kimlerin genlerinin ileriye dönük tahmin edersiniz.

Ben nufus patlamasi degil de, bilincsizligin dunyayi berbat ettiğini dusunuyorum. Plastik torbalar parali olmak yerine kokten kaldirilmaliydi. Bu sadece küçük bir ornek. Denizleri de insan copleriyle batiriyoruz çünkü karada cop koyacak yer yok.

Turkiye'de hala geri dönüşüm icin adam gibi bir çalışma surdurulmuyor. Bireysel batirmalar/calismalar dunyayi batırmaya yarar ama kurtarmaz.

Ülkemizde ve dünyada parası olanların sözü geçiyor. Parası olanlar da zaten o parayı bu dünyayı kirleterek kazanıyor. Devletler de buna dur diyemiyor, çünkü onlar da aynı çarkın içinde. Biz bireysel olarak dikkat ederek kendi vicdanımızı rahatlatıyor ama dünyayı kurtarmak artık imkansız. Uzay bile çöple dolmuş.
İnşallah yetiştirdiğiniz yeni nesiller daha bilinçli olur ve tüm felaket filmlerindeki kahramanlar gibi hepsine bir dur deyip bu düzeni bozarlar.

• Beğen
Reactions: 000
Iste cok da dusunmemek lazim. Gecen gun baslik acmistim bunlari dusune dusune hasta ettim kendimi.

Saglikli ve bilincli yasam zihniyetiyle hareket edip evhami bertaraf etmek gerekiyor.

Sizden hic bir farkim yok inanin,cocuklarimin adina cok endiseliyim onlarin doneminde dunyada sartlar nasil olur pek bir tahminim yok ama sunu soyleyebilirimki artik insanlar yavas yavas bir cok konuda bilincleniyor.Bir cok giyim firmasi denizlerden toplanilan atiklari donusumle tisortten,ayakkabiya kadar yeniden kullanim imkani sunuyor.yine araba markalarinin artik elektrikli modelleri uretiliyor.enerji uretimi olarak solar panel kullanimi ilerleyen zamanlarda populer hale gelicek.Bu ve bunun benzeri bircok dogayi koruyacak etkinlikler yapilmaya baslandi.Insanoglu akli basina biraz gec geldi.

Her yüzyılda bir dünya virüsler ve doğal afetlerle karşı karşıya gelirmiş.piyango bize vurdu malesef.

Seni okurken kendimi gordum...Soyle dusun eger ölüm sana ve cevrendekilere geldiyse zaten kacamazsin bu fikirler yerine arastirmak yerine bol bol dua et.Bide h1n1 virusunden dunyada 200.000 kisi oldu bak o hala ulkemizde var coronaninda ondan farki yok simdi surekli aniliyo ama yaz gelince tum virusler kaybolcak medyaada suscak haberlere cok bakma

İyi geceler kızlar,
Kafamda sürekli bu başlıklar dönüyor. İçinden çıkamıyorum. Hep bir felaket senaryosu üretiyor beynim.
Deprem konusunda riskli bir bölgedeyiz. Deprem olursa korkusuyla, kendi odasında yatan büyük kızımı, gece bizim yatağa taşıyorum bazen... Beşiktekini de alıyorum, yatakta dört kişi yatıyoruz.
Çin'deki corona virüsü araştırıp duruyorum. Ya ülkemize gelirse ya çocuklara bulaşırsa ya bana bulaşır ben ölürsem çocuklar ne yapar... Çıldıracak gibi oluyorum, kendimi durduramıyorum.
Bulunduğum yere önceden kar yağar, epey tutardı. Son dört yıldır hiç yağmıyor, bu yıl pek soğuk bile olmadı. Başlıyorum küresel ısınma, dünyanın içine ettik, çocuklarıma berbat bir hava, çirkin bir dünya bırakıyorum.
Sonra kendime kızıyorum, neden böyle pis bir dünyaya iki çocuk getirdim diye... Onları koruyamayacağımı, başlarına bir şey geleceğini ya da bana bir şey olacağını ve savunmasız kalacaklarını düşünüyorum.
İyi bir şeyler söyleyin. Dünyada iyi şeyler de olduğunu duymaya ihtiyacım var...
Ben de anneyim
Aynı korkular bende de var
Suyu elektriği tasarruflu kullanırım sırf enerji tüketimi acısından
Eczaneden ilaç alırım poşet almam
Eve sipariş versem çatal bıçak Peçete istemem
Yere asla çöp atmam eve kadar taşırım
Sebzeleri yıkadığım su ile çiçek sularım
Duş almadan önce musluğu açınca su soğuk akar ya onu doldurur yerleri silerim
Doğa yi korumaya çalışırım ama bir yandan yere tüküren , çiçekleri koparan , yerlere çöp atan , geri dönüşüm kutularını tekmeleyen insanları görünce boşa çabaladığımi fark ediyorum ....
Dünya her anlamda kötüleşti
Tecavüzlsr , ölümler , savaşlar , geçim derdi , işsizlik , sağlık sorunları , doğal afetler

bunlar hep benim de beynimde dolanır durur
Bebeğim 8 aylık ve şimdi düzeni bozuk bir dünya var
Yasarsam eğer kızım 20 yaşına geldiğinde basıl bir dünyada yasaycak
Ben ona nasıl sahip çıkacağım hep bınlsrı düşünüyorum
Biz de deprem bölgesindeyiz
Kızım için bir çanta hazırladım koridorda duruyor
İçşnde mama battaniye su
Arabamın anahtarı cüzdanim falan var
Bebeğimle enkazda kalmak en büyük korkum
Bebeğim olmadan önce yoktu deprem korkum
Ama şimdi ödüm kopuyor
Bir kere işterinde yakalandık bebeğim 3 aykıktı
Nasıl dısarı cıktık bilemedim
Çok zor
Allah hepimizi korusun
Felaketlerden uzak tutsun

İyi geceler kızlar,

bende ayniyim merak etmeyin yalniz degilsiniz..
tek oglum var az önce uyurken uzun uzun izledim bu dunya da nasil bir hayati olacak dusundum epey..
kuresel isinma cevre kirliligi savaslar bir suru felaket seneryosuyla ayrildim odasindan..
annelik bu iste.. normal bir kafa degil..

cook sey soylemek istiyorum ama dermanim yok inanin kafam cok bulanik..
sadece sunu söyleyebilirim.
Allah rizasi icin hanimlar geri dönusume önem verin.. cope plastik atmayin cocuklarimiza pis bir dunya birakmamaliyiz..
herkes bu konuda duyarli olmali..

X