Davranış Bozuklukları Deprem Korkusu Yüzünden Kontrolden Çıktım

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

MiSRealis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2020
52
15
27
Akdenizde Deprem Bekleniyor ki üst üste oluyor bunu son dakika depremlerden takip ediyorum sürekli kafayı yiycem bide tsunami falan dediler uyuyamıyorum sinirli uyanıyorum hatta olduğum yerden taşınmak istiyorum eşim aetık kafayı yememden korkuyor ama elimde değil

Son dakika depremlerini takip etmeyi birakin malesef bende oyleydim istanbul depreminde sonra dusundum ne yapabilirim deprem olacagini anlasam? Eger ömrüm bitmisse her an ölebilirim, kaderden kaçılmaz.. meditasyon yapmanizi tavsiye ederim

Bende de deprem fobisi var lakin farkli bir sekilde yeniyorum; once tedbir, tevekkeli taalAllah....
oncelikle evimi sattim, yeni evi kendim tum teknik sartnamelerin kat kat fazlasiyla ve daha hafif olarak insa ettim, avize kullanmiyorum, tum dolaplar cift celik halatla duvara bagli (trendyolda 99 liraya satiliyor) cikis yolunda ele ayaga takilacak halı dahil hicbirsey yok. Tum odalarda ici kitap dolu sandik gibi yasam ucgeni yaratabilecek alanlar var. Arabanin yedek anahtari kolayca erisilebilecek bir yerde. Bu kismi ev icin...
Herkesin ev disinda olmasi ihtimali icin alternatif ev disi bulusma noktamiz ve bekleme suremiz belli, bu plani tum hane biliyor.
Aracimin icerisinde cadir, mat, ocak, katlanabilir musluklu su bidonu ve tam techizatli bir yasam cantasi koydum, bu en luzumsuz taraf... en onemlisi beton kiracak balyoz, celik cekme halati, baret, is eldiveni gibi kendi isimizi kendimiz gormemiz gerekecek ekipmanin bagajda olmasi.. ev ahalisi yerini ve kullanmayi biliyor, acil durumda kendini kurtaran cami kirsin ve alsin emri var :))
Afad arama kurtarma egitimine katildim. Boyle bir ekibin icinde aktif gorev aliyorum. Gerekli hallerde hazir bekliyorum. Her sene en az 50 ogrencimin bu egitime katilmasi icin tesvik ediyorum.
EVET HALA KORKUYORUM AMA hem guvenlik sorunlarimi cozdugum icin daha rahatim hem de her duruma hazirlikli bir arama kurtarma gonullusuyum.

Bende de deprem fobisi var lakin farkli bir sekilde yeniyorum; once tedbir, tevekkeli taalAllah....
oncelikle evimi sattim, yeni evi kendim tum teknik sartnamelerin kat kat fazlasiyla ve daha hafif olarak insa ettim, avize kullanmiyorum, tum dolaplar cift celik halatla duvara bagli (trendyolda 99 liraya satiliyor) cikis yolunda ele ayaga takilacak halı dahil hicbirsey yok. Tum odalarda ici kitap dolu sandik gibi yasam ucgeni yaratabilecek alanlar var. Arabanin yedek anahtari kolayca erisilebilecek bir yerde. Bu kismi ev icin...
Herkesin ev disinda olmasi ihtimali icin alternatif ev disi bulusma noktamiz ve bekleme suremiz belli, bu plani tum hane biliyor.
Aracimin icerisinde cadir, mat, ocak, katlanabilir musluklu su bidonu ve tam techizatli bir yasam cantasi koydum, bu en luzumsuz taraf... en onemlisi beton kiracak balyoz, celik cekme halati, baret, is eldiveni gibi kendi isimizi kendimiz gormemiz gerekecek ekipmanin bagajda olmasi.. ev ahalisi yerini ve kullanmayi biliyor, acil durumda kendini kurtaran cami kirsin ve alsin emri var :))
Afad arama kurtarma egitimine katildim. Boyle bir ekibin icinde aktif gorev aliyorum. Gerekli hallerde hazir bekliyorum. Her sene en az 50 ogrencimin bu egitime katilmasi icin tesvik ediyorum.
EVET HALA KORKUYORUM AMA hem guvenlik sorunlarimi cozdugum icin daha rahatim hem de her duruma hazirlikli bir arama kurtarma gonullusuyum.
Masallah sizi okudukca biz oylesine yasiyormusuz dedim:)

Merhaba çift çelik halatın fotosunu gönderebilir misiniz

Ben de deprem için evi güvenli hale getiriyorum

Dolapları sabitliyorum ama yıne de yeterince güvenli gelmiyor.

Umarım hiç yaşamayız yaşayacaksakta kimsenin burnu dahi kanamaz:KK51:

Screenshot_20210303-130838_Samsung Internet.jpg

Merhaba çift çelik halatın fotosunu gönderebilir misiniz

Ben de deprem için evi güvenli hale getiriyorum

Dolapları sabitliyorum ama yıne de yeterince güvenli gelmiyor.

Umarım hiç yaşamayız yaşayacaksakta kimsenin burnu dahi kanamaz:KK51:

X