Derdim EŞİM!!!

Şükür ki çocuğumuz yok. Zaten ilişkiyi sormayın. Karı koca gibi değililiz. Ev arkası gibi ise gidiyor geliyor uyuyor sonra yine işe gidiyor. Zaten ilgi alaka öyle şeyler yok.
Yani boyle evlilik olmaz ki kendinizi dusunun dogru karari verin insallah bundan sonrasi icin mutlu olursunuz

Bence küçük çöp kovalarından al , eşin eve gelip oturunca yanına koy , sümüğünü , kabuğunu peçeteni bunun içine koy deyin . Sabah işe giderken de eline verin çöpünü atsın . Eve gelip üstünü başını çıkarınca böcek ilacı sıkar gibi deodorant sıkın adamın yüzüne yüzüne . Eve arada sırada koku sıkan makinesi olan şeyler var onlardan alın . Her odaya takın .
Ayrıca kendini geliştirmek için ne lazımsa onu yap . Sen de işini yaptıkça , adam belki de bırakıp giderse benim gibi bir pisliğe kim dayanacak diye düşünüp değişmeye başlar.
Ayrıca madem yattığınız odalar ayrı , orda otursun , temizliğini de o yapsın o odanın . Siz hiç ellemeyin .

Şükür ki çocuğumuz yok. Zaten ilişkiyi sormayın. Karı koca gibi değililiz. Ev arkası gibi ise gidiyor geliyor uyuyor sonra yine işe gidiyor. Zaten ilgi alaka öyle şeyler yok.
Neresinden tutsan elinde kaliyor ya.
Çocuk işini bayağı ertele ablam kendimi gelistiriyorum dedin devam et mesleğini al eline bas totosuna tekmeyi çekilmez bu adam.

Aynen öyle bu yaştan sonra hiç bir şey olmaz artık. Olsaydı degisseydi 7 yılda değişirdi. Ona çok söyledim ben seninle bir ömür böyle yaşayamam diye imkanım olsa bugünden giderim diye. Blöf yaptığımı düşünüyor. Ailemle görüşmüyorum zaten o ayrı bir konu çok uzun. Yabancı bir ülkedeyim, tabi biliyor gidemeyeceğimi kaybetme korkusu yok. Ama çok şükür ki burda meslek yapıyorum kendimi geliştirmek ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum.

Bir an önce iş bulup ayrılın bu yaratıktan, kusura bakmayın ama adam ya da erkek diyemiyorum kendisine. 7 sene çekmişsiniz sakın bir 7 yada 17 daha çekmeyin. Çok gençsiniz ve dünya normal erkek dolu.

Herkese Merhaba,
Ben nerden başlayacağımı bilmiyorum açıkçası. Yanlışlarım olursa kusura bakmayın. Öncelikle ben 24 yaşında 7 yıldır evli ve yurt dışında yaşayan biriyim. Yani Türkiye den buraya gelin geldim. Konu şu EŞIM. Ben eşimle görücü usulü tanışıp Bir yıl içinde evlendim. Kendisiyle pek vakit geçirmedim çünkü ben Türkiyede o yurtdisindaydi. Neyse biz evlendik 10 gün beraber kaldık ve o yurt dışına geri döndü bende 1 sene boyunca vize mi bekledim bu arada eşim hiç gelmedi Türkiye ye çünkü okulu vardı. 1 sene sonra bende geldim eşimin yanına. İlk baştaki sorunumuz horlamasiydi ve ben gerçekten çok rahatsız oluyorum uyuyamıyorum yada gece uyanıyorum sonra tekrar uykuya dalamiyorum. Baktım bu böyle olmuyor eşime dedim çok horluyorsun bir doktora git yada çaresine bak diye. Doktora gitti ve doktor kilo vermen lazım demiş. (kendisi maalesef çok kilolu 1.70 boy 95 kilo) Ama eşimde hiç öyle bir çaba yok bende anladım artık bir şey yapmayacağını ayrı uyumaya başladım. Tabi onun umrunda değil 7 yıldır evliyim ve 7 yıldır ayrı yatıyoruz. Ben temiz titiz düzenli biriyim, eşimde benim tam tersim o kadar pis dağınık. Tabi aileden gelen bir şey. Çok afedersiniz ben evlendim evleneli eşim benim yanımda hep gaz çıkarıyor bunu defalarca söyledim rahatsız oluyorum yapma etme diye ama beni takan kim ki sonra burnuyla oynuyor. Peceteye çıkartıyor öylece sehpanın üzerine bırakıyor ve hep ben topluyorum . Ayaklarında hep yaralar var aynı şekilde o yaranın kabuklarını koparıp Peceteye bırakıyor yine sehpanın üstüne. Artık bu bir değil iki değil sürekli olunca midem bulanmaya başladı tiksinmeye başladım eşimden. İnanın defalarca söyledim kavga ettim ama adamın hiç umrunda değil ya. Zaten aynı yatakta bile uyumuyorum onunla. Ya bide eşim ne kadar banyo yaparsa yapsın çok iğrenç bir kokusu var yanında bile oturamıyorum :KK43: eşimden o kadar soğudum o kadar tiksindim ki bunu kimseye anlatamıyorum buraya yazıp içimi dökmek istedim. Bu arada eşim 34 yaşında.ama çocuktan beter. Eşime dedim ki sevgisiz evlilik yürür ama saygısız evlilik yürümez diye. Ben sana saygı göstermek zorunda değilim ben sana sevgi göstereceğim sen bana saygı göstereceksin diye. Bu lafına o kadar sinir oluyorum ki. Ne demek bu ya neymiş ben ondan küçükmüşum. O yüzdenmis. Kafa yapımız hiç ama hiç uyuşmuyor benim a dediğime doğru olsa bile b der o kadar ki inat biri. Şimdi diyeceksiniz evlenmeden önce anlamadın mı diye. Biz nisanliyken gezmedik vakit geçirmedik ailem izin vermiyordu. Zaten öyle sık sık gelip gitmedi bir telefonda gorusebiliyorduk. 17 yaşında zaten neyi nekadar anlayabilirdim ki. Ailem sagolsun okutmadilar hemen evlendirip kurtulmak istedi :KK43: şu an çok sinirliyim doğru düzgün yazamadım bile kusura bakmayın. Yorumlarınızı bekliyorum. Benim gibi eşiyle böyle şeyler yaşayan var mı? Varsa nasıl aştınız bu sorunları?
öğğğ oldum okurken bu saatten sonra degismez zaten bu erkek milletinin bu huyuna gıcık oluyorum disardaki kadinlara nekadar kibarsalarda ewdeki karilarina okadar hödükler 😳

Suc basta sizi o yasta bilip bilmeden yurtdisina evlendiren ailenizde. Hic mi akli basinda bir büyük yokmuydu orda? Nerde sorunlu ogullu varsa hep Türkiyeden evlendirmeye calisirlardi hep. Sahsen bosanirdim. Yasadiginiz evlilik degil cünkü

öğğğ oldum okurken bu saatten sonra degismez zaten bu erkek milletinin bu huyuna gıcık oluyorum disardaki kadinlara nekadar kibarsalarda ewdeki karilarina okadar hödükler 😳
Aynen öyle başka kadınlarla nasıl kibar konuşuyor gülüp eğleniyor. Bana gelince bütün pislikleri yapıyor. Bazen diyorum bu yaptıklarını disarda da başka insanların yanında yapsana diye. Bana diyor ki ben evimde yapmayacaksam nerde yapacağım diye. Tamam iyi güzel insanlık hali ama ben aynı şeyleri yanında yapsam hoş olur mu ne bileyim gaz çıkarsam burnumla oynasam diye soruyorum. Olmaz tabi ki sen yapma diyor. Eeee ozaman sende yapma. Ya ben 24 yaşındayim ondan 10 yaş gencim tamam çok güzel mükemmel olmasamda fizik yüz olarak idare ederim beni kendinden soğutma itme beni kendinden dedikçe daha da fazlasını yapıyor. Mesela benden rahatsız olduğu şeyleri söyledigi zaman anında yapıyorum tek benden soğumasın uzaklaşması diye ama ondan bir adım atmak bile yok... Artık saldım bundan sonra ne hali varsa görsün. Soğursa soğusun uzaklaşırsa uzaklaşsin.

BEnim dayımın torununu da bu şekilde Almanya'ya gelin gönderdiler.gerci yaşı sizden büyüktü.
Şuan 2 çocuğu var.
Tam tanımadan,bilmeden,aşk,sevgi,saygı olmadan gerçekten çok zor.
Yazık o kız da çok problem yaşıyor sizinkiler den farklı.
Böyle bi adamla yatmamakla,igrenmekte haklısınız.
Madem inat yapıyor siz basinizin çaresine bakın.
Çocuğunuzda yokmuş.
Kendi ayaklarınızın üzerinde durabilirsin.
Zaten sevgi ve saygı yok.

Aynen öyle başka kadınlarla nasıl kibar konuşuyor gülüp eğleniyor. Bana gelince bütün pislikleri yapıyor. Bazen diyorum bu yaptıklarını disarda da başka insanların yanında yapsana diye. Bana diyor ki ben evimde yapmayacaksam nerde yapacağım diye. Tamam iyi güzel insanlık hali ama ben aynı şeyleri yanında yapsam hoş olur mu ne bileyim gaz çıkarsam burnumla oynasam diye soruyorum. Olmaz tabi ki sen yapma diyor. Eeee ozaman sende yapma. Ya ben 24 yaşındayim ondan 10 yaş gencim tamam çok güzel mükemmel olmasamda fizik yüz olarak idare ederim beni kendinden soğutma itme beni kendinden dedikçe daha da fazlasını yapıyor. Mesela benden rahatsız olduğu şeyleri söyledigi zaman anında yapıyorum tek benden soğumasın uzaklaşması diye ama ondan bir adım atmak bile yok... Artık saldım bundan sonra ne hali varsa görsün. Soğursa soğusun uzaklaşırsa uzaklaşsin.

Kendin icin ne yapiyorsun? Yasin genc. Okuyormusun?

Bence küçük çöp kovalarından al , eşin eve gelip oturunca yanına koy , sümüğünü , kabuğunu peçeteni bunun içine koy deyin . Sabah işe giderken de eline verin çöpünü atsın . Eve gelip üstünü başını çıkarınca böcek ilacı sıkar gibi deodorant sıkın adamın yüzüne yüzüne . Eve arada sırada koku sıkan makinesi olan şeyler var onlardan alın . Her odaya takın .
Ayrıca kendini geliştirmek için ne lazımsa onu yap . Sen de işini yaptıkça , adam belki de bırakıp giderse benim gibi bir pisliğe kim dayanacak diye düşünüp değişmeye başlar.
Ayrıca madem yattığınız odalar ayrı , orda otursun , temizliğini de o yapsın o odanın . Siz hiç ellemeyin .
Sizce bu adamin yaptığı temizlik temizlik mi olur. 🤐🤐 Allahtan 12 saat çalısiyorda biraz rahat ediyorum. Bunun yüzünden temizlik hastası oldum her gün evi temizliyorum ya. Ve bunları görüyor nasıl yorulduğumu kendisinden nasıl tiksindiğimi. Ve bunları bilipte hiç bir şey yapma gereği duymuyor. Buna çok sinir oluyorum. Ya çabala en azından çabala.

Yurtdışına gitmek uğruna evlenmişsiniz. Bu 7 sene zarfında dil öğrendiniz mi, meslek edindiniz mi? Eşiniz olmadan o ülkede yaşayabilir durumda mısınız? Cevap hatırsa hayatınızı bir hiç uğruna heba etmişsiniz. Yok eğer evetse hemen boşanın, geç bile kalmışsınız

Kendin icin ne yapiyorsun? Yasin genc. Okuyormusun?
Burda 3 senelik meslek okulları var sağlık bölümünde meslek yapıyorum 1 senem kaldı inşallah belgemi de alırım elime 🤲
(bu arada meslek yapmamı sağlayan da eşim oldu o da aynı mesleği yaptığı için benimde bir meslek yapmamı istedi. Allah var bana en büyük iyiliği oldu. Ama keşke beni kendinden bu kadar tiksindirmeseydi.) Belki çok daha farklı olurdu. Babamın evinde görmediğim rahatlığı onun evinde gördüm. Hakkını yiyemem. Ama işte her şey dört dörtlük olmuyor maalesef 😐

17 yaşında kendisinden 10 yaş büyük birine "bakmak" için görevlendirilmiş bir kız çocuğu.
Ailesi tarafından yetiştirilmemiş, kişisel bakımdan bihaber iğrenç bir adam.
Toplum baskısı yüzünden asla boşanamayacak olan bir çift.
Midem bulanıyor, galiba dünya tuttu.

Ben hep böyle konulara yaziyorum: Bir aile ogullari icin Türkiyeden, heleki kendi akraba cevresinden, kiz bakiyorsa o adam 99% sorunludur. Burda kac defa sahit olduk kumarbaz, madde bagimli veya sorumsuz ogullarina Türkiyeden "onu adam.eder" diye kiz alan. Kiz almak diyorum, cünkü bunlar bana göre normal evlilikler degil. Yurtdisinda baska türk yok mu. Isteyen yurtdisinda da Türkle evlenir

Of yorumlar beni sinir etti ya. Sağlıklı bir ailede büyüyen 16 yaşındaki bi çocuk evlenmek ister mi sizce hanımlar? Konu sahibi erken yaşta evlendirdi kurtuldular benden diyor hala daha neden o yaşta evlendin bik bik bik.

Konu sahibi en büyük avantajı yurtdışında olman. Dil bilmiyorsan öğrenmeye bak sormasında da boşa bu dağ ayısını. Zaten kendinden kaç yaş küçük kızla evlenmesinden belli adamın tıyneti. Devlet desteği alırsınız çocuk da yok mis gibi kurarsınız hayatınızı ki çok gençsiniz daha. Hayatınızı ziyan etmeyin bununla bırakın boğulsun pisliğinde. Çünkü düzelmez.

Burda 3 senelik meslek okulları var sağlık bölümünde meslek yapıyorum 1 senem kaldı inşallah belgemi de alırım elime 🤲
(bu arada meslek yapmamı sağlayan da eşim oldu o da aynı mesleği yaptığı için benimde bir meslek yapmamı istedi. Allah var bana en büyük iyiliği oldu. Ama keşke beni kendinden bu kadar tiksindirmeseydi.) Belki çok daha farklı olurdu. Babamın evinde görmediğim rahatlığı onun evinde gördüm. Hakkını yiyemem. Ama işte her şey dört dörtlük olmuyor maalesef 😐

Bakin buna sevindim. En azindan ilerde yolunuza tek basiniza devam etseniz kendinizi gecindirirsiniz. Esinizin düsünce tarzinda su yalnis var: Disarda insanlara iyi davransin eyvallah, ama asil önemli olan kendi ailene ve sevdiklerini iyi ve kibar davranmak. Gerisi bos cünkü. Bu yastan sonra siz o adami degistremezsiniz. Degisim insanin kendisinden gelmesi lazim.

Dil ve meslek varsa boşanmak gibi bir seçeneğiniz var.

X