Derdim kardeşim!!!

Yapılan bi ayrımcılık yok canım
Şirketin yeri babama ait
Tapu babamda
Şirketi evrakları kardesim halletti kendi kurdu
O zamanlar ben baska şirketteydim
Evet yapılan saldırıları saskınlıkla okuyorum
Ödemelerde zorlanıyoruz gğn geliyor
Ödemeye gelince para yok abla dikkat edelim
E bu parasız zamanda hatun amsterdama gidebiliyo nasıl oluyor bu iş
sen kesinlikle ve kesinlikle haklısın canım.
kötü görümce diyenler illa bunu demek için çaba sarfediyolar.
Allah aşkına yazdığın şu çaptaki bi kadını kim çekebilir hangisi tahammül eder.
kadın dünyaları harcıyomuş, şirketi batıracak nerdeyse.
mecbur kalmışssın uyarmışşsın kardeşini.
ama kardeşin kör, görmek anlamak istemiyor.
şirket batınca anlar sanırım.
ne güzel aile işiniz varmış ama bu kadın aranıza girmiş.
çamaşırını bile eşine yıkatan bir kadınmış.
peh.
kesinlikle çekemem tahammülm edemem.
sizi de şirketi de kardeşini de iyi sömürmüş.

Sanatcılar mankenler bile her haftasonunu yurt dısında geçirmiyor
Gelin alma olayında apartman kapısı kapalıydı orda para verdik
Snr apartmana kuzenleri dikilmiş apt içine merdivende de para verilldi
Merdivenlerden cıktık evlerinin kapısı da kapalı kapı acılması için orda da oara verildi
Snr evin kapısı acıodı girdik içeri gelini yatak odasına kapamıslar
Kardesim cok terledi orda
Annem mendil verdi kızın dedesi hamen atladı neden mendil veriyorsun erkek adam bu terleyecek
Kız almak kolay mi bir kızımız var damat şimdi terlemeyecek de ne Aman terleyecek vs
Annem hamımlıgından birsey demedi neyse yatak odası kapısında da para verildi gelin yatak odasında. Koridora cıktı babası kısagını takıyordu
Ben asagı inicez sandım ayakkabılarımı gymeye cıktım aa bi baktım halası diyor ki kızın evin kapısı birdaha kapancakmıs evden cıkınca alt apartöanın kapısı da birdaha kapanacakmıs kapı basına iki kuzen dikiiyolar
Yukarı cıkana kadar 1000 tl verildi 3 yıl evvel birde 1000 tl asagı inerken mi verilecek yani
Ben orda bunu duyunca dedim ki
Bakın tadında usulunde kalsın hersey dedim
Abartı olmasın hadi inelim dedim indim asagı
Vay efendim bunu diyen ben miyim asagı bi indim bütüb akrabalar vs orda yablarına gttim bi baktım halası o alt kapıyı da birdaha kapatın diyn kadın balkona cıkmıs 4. Kat evleri ece nerde eceeee diye bi bagırdı
Kafamı bi kaldırdım yukarı salak gbi

Al bunları bi tarafına sok diye kardesimin bastan beri verdiği tüm paralar balkondan asagı üstüme fırlatıldı
Ben o anda şok oldum hiçbirsey anladım
Eşim de anlamadı herkes bana baktı
Eşim snr beni aldı arabaya bndirdi
Annem babam yukarıda kalmıs
Kadın eceyi yolacm diye cıplak ayakla asagı indi
Eşim de beni aldı uzaklastırdı eve gttik
Düşünebiliyor musunuz
Resmen bokunu cıkarttılar herseyın
Ben de evlendim iki kere
Ben boyle yazınca insanlar beni fakir durumu yok kıskanıyor olabilir diye düşünebilir
Fakir de olabilirim ama insanları kullanma dwrdinde değilim ve canımın bir parcasının böyle kullanılması ve kardesimin de bunları görmemesi beni kahrediyor sorun bu

Size yapılan bu terbiyesizlikten sonra kardeşiniz hiç bişey yapmadı mı? Ben kızlarını orada bırakır çıkardım. Hiç kimse düğün günümde kardeşime hakaret edemez. Aynı hakaretle ben de onların çocuğunu üstünde gelinlikle bırakır çıkardım. Üf feci cinlendim :KK70:

Başta yapılan hata şirket kasasının ceplerindeki para olarak düşünmelerinden kaynaklı.
İç işleriniz nasıldır bilemem ama müdürlük sıfatıyla ücret, huzur hakkı vs rakamı belli bir tutar alması gerekiyor. Bunun üstünde aldığı her para şirkete borcudur kardeşinize bu sorumluluğu yüklemeniz gerekiyor. Şirket kar elde ederse kar dağıtımı yapılır alır paralarını. Bir şirketin işe devam edebilmesi için temelde tedarikçi ve personel ödemelerini düzenli yapması gerekir. Öncelik bunlardadır. Bu konuda haklı olan sizsiniz.

Onların aile olarak ne yaptığı sizi ilgilendirmez. Giydiği, gezdiği, yediği içtiği vs bunları dile getirmeniz hatalı.
Yine de söylemeden edemeyeceğim. Kardeşiniz cidden saf.
Siz olayda haklısınız hatalı olduğunuz nokta söyleyiş şekliniz olmuş.

ben hiç bi kıskançlık felan göremedim. kendimi sizin yerinize koyuyorum ben de kardeşimin aklını başına alması için birşeyler derdim herhalde. ama tüm bu anlattıklarınızı kardeşiniz görmediğine, görmezden geldiğine göre halinden memnun. ama tabi siz dile getirince kıskanç gibi görülmüşsünüz. bu aile anladığım kadarıyla yiyici tembel bir tip.

ama anlamadığım nokta en iyi derecelerdeki okulu kazanan bi kızın maaşı nasıl 1800 tl olur?? valla gereksiz belki ama takıldım.

Yazmadan geçemedim ne kadınlar var. İstediğini istediği gibi yaptırıp birde zeytinyağı gibi üste çıkabiliyorlar. Kardeşiniz neyine kapıldı da basireti bağlanmış gibi oturuyor desem önce kendine bak dersiniz. Bu iş nasıl beceriklidir bir kadın nasıl kıymetli oluyor böyle ben anlamıyorum bilen beri gelsin nolur bana da anlatsın. Biz hem annelik yapar,hem evi çekip çevirir üste çalışıp evin ve çocuğun maddi yükünü kocadan alırız sonra arkamızdan o da kadın mı be denir
Eğitimse alası var, dünyaa güzeli bir evlat doğurdum, hayatında yaşamadığı hayatı yaşayacak maddi durum var gururundan maaşlar birleşmez. Enayinün önde gideni olarak böyle bir kadın. Nasıl olunur bilen varsa desin bana.
Bana söyle geldi; kiz çok fazla değer görmüş ailesinden. Esinden de bunu aramış ve bulmuş. Buradaki kadinlara normal gelen her şey o kadina ters gelir, saygisizlik gelir. Kisacasi çekmez. Sizin için değil ama genel olarak konuşuyorum. Türkiyede kadinlar ailesinden değer görmüyor ve bunu normallestiriyor. Ondan sonra öküz heriflere kaliyorlar.

Empati yaptım kesinlikle size hak veriyorum. Kıskançlıkla alakası yok dusuncelerinizin. Zira sizin de imkanlarinizin iyi olduğunu soyluyorsunuz. Her hafta yurt dışı nedir hem de tek başına? Çok bencil birisi. Her hafta yurtdışı, her gün dışarda yemek, ailesine yardım vs. şöyle kabaca bi hesap yaparsak aylık en az 50 bin YTL gözden çıkarmak lazım. Ha şirket süper olur tikirinda olur tüm odemeler o zaman amenna. Ama kadın kesinlikle kardesinizi kullanıyor ve kızın ailesi de aynı şekilde. Vur enseye al lokmasini olmuş. Şirket giderlerini ve kalan kârı ayırmadan da asla duzelmez bu durum. Tepkinizde de sonuna kadar haklisiniz. Sonradan gorme, dengesiz ve musrif bir insan var ortada çünkü..

Türkü bar demiyor meyhane diyor
Ben meyhaneyi gazino anlıyorum
Türkü barda Türkü çalar, meyhanede Türk Sanat Müziği çalar. Meyhane ve gazino farklı farklı şeylerdir. Meyhane adı üzerinde mey-hane. İçki evi, içki içer meze yer, gidersiniz. Gazino doğrudan müşteriyi eğlendirme amaçlıdır.

Türkü barda Türkü çalar, meyhanede Türk Sanat Müziği çalar. Meyhane ve gazino farklı farklı şeylerdir. Meyhane adı üzerinde mey-hane. İçki evi, içki içer meze yer, gidersiniz. Gazino doğrudan müşteriyi eğlendirme amaçlıdır.
türkü barda ne çaldığını biliyorum bence hey Allahım
cahil muamelesi yapıyorsun resmen yahu :KK70:
meyhane ve gazinoyu bilmiyorum evet benim kültürümde yok

Bakın hanımefendi
Şirket ödemelerinden ben sorunluyum ve orası kolay kurulmadı anlatabiliyor muyum
Bu kadar lüks harcamalar yapılacaksa eğer milllete ödenecek borclara gelince para yok denilip benim üzerime salınmayacak insanlar
Bu aileyı 17-18 yıldır tanıyorum
Sizce tesadüf mü her kardesimle beraberken mızı. Gece 10 da 11 de arayıp antrikot al pirzola al
Aşkım kayseriden gelecek sucuklar ne oldu demesi
Gecenın 11 inde biz şirkette calısırken kızın aklına bunlar mi geliyor komik bence

Aldıklarını kendi ofisine kargo yaptırsın
Kendi ofisine yaptırmıyor biziö şirkete yaptırıyorsa BENİM ADIMA YAPTIRMASIN

Bu arada bi taraf erkek olarak camasır yıkıyorsa kusura bakmayın da kadın da bi zahmet bulasık yıkasın di mi
Yada bir yemek yapsın
Ya da bir ütü yapsın
Hayat müşterek ama ben burda kadın ne işi yapıyor anlamadım
Benim eşim de bana destektir siz benim eşimi almei biliyor musunuz

Çamasır da asar bana yardım ederken
Balkon da yıkar
Ama ben de onu eşek yerine kendimi prenses yerine koyup da ay ben hıcbirseyden anlamam demem

Aile konusunda ayrımcılık yapılmadı
Mülkiyet babama ait hem ailem bana da cok destek oldu bu benım ikinci evliliğim

Evlenirken kızın da alacagı seyler var erkeğin de var
Ama bi taraf evlilikte maddi acıdan resmen çökertilirken bi tarad hiç elimi tasın altına koymazsa burda farklı anlamlar cıkar
Siz evlenirken evinize bir havlu bile götürmediniz sanırım
Bu kadar hak verdiniz
Sanırım siz de gelin alma olayında kapıya 100 tane adam dikip 1000 tl gbi bir bütce ile 3 yıl evvel bu işi kapadınız
Bunların evliliği tek taraflı ticaret gbi neden anlamaya calısmıyorsunuz yok sen de boyle koca bul falan demeniz cok anlamsız
Siz beni anlamıyorsunuz, niyetimi de. sağlık olsun.
Bilakis ben 34 yaşındayım evlilik hazırlığındayım ve gayet de kendi evimi kendim yapıyorum, elimden geldiğince tüm eşyaları kendim alma niyetindeyim içime sinsin diye. Çünkü pahalısını beğenirsem isteyemem. Onlar başka masrafları üstlensin, ben eşyalarımı kendim seçip kendim alayım. Ben normal türk gelini gibi bile yaklaşmıyorum kendi durumuma. Konumu buraya açsam kıymetin bilinmez saflık etme diye bir sürü akıl alırım belki siz de dersiniz ki siz de alın aldırın da dersiniz belki ama bu durumda açacak konum yok inanın. Maddi meseleler daha şimdiden benimle nişanlım arasındadır bana göre. Yani sandığınız gibi kimsenin ailesinden tek iğne isteyemem onlar kendi düşündükleri harcamaları yapıyor ben de yeri gelince şunu almayın ben alcam diyorum.. ama şunu alın diyemem. ama her şeyini isteyeni de kınayamam, bu kadar dillendirilirse et pirzola ev içi meselelere neden girdiniz derim. Bir de durumları yoktu dediniz ne yapsınlar yoktan mı yaratsalardı. Kızın pazardan giyindiğini söylüyorsunuz. Sonra borcu varmış inanmadım diyorsunuz. Borç harç olmasa pazardan giyinmezdi gibi geldi bana.
Eş bulun demedim temenni ettim. Umarım eşiniz öyle olur diye.. ne haddime bulun demek.eşiniz varmış sizin beklentilerinizi karşılayan. Daha da mutlu olun. Ama başka dengeleri olan evliliklere o öyle olamaz kadın da iş yapacak demenizi hala yanlış buluyorum. Şikayet eden yoksa karı koca içinden bir şey denilmez. Yazılı bir kural yok ki bu konuda. Hayat müşterek de, siz kendi kocanız için hayat müşterek şunu yapsnı dersiniz de, ama gelin için hakkınız yok evde bılaşık yıkıyor mu yıkamıyor mu diye takip etmek. Ablayım hakkım var derseniz üç kişi mutsuz olacak onu diyorum sadece.
Son olarak haksız mıyım diye sormuşstunuz ben de farklı görüşlere açık olduğunuzu sandım haksız bulduğumdan yazdım, konunuzu ciddiye aldım uzun uzun yazdım. Kızmanıza ya da bana kendinizi açıklamaya çalışmanıza gerek yok çünkü ilk yazdıklarınızdan farklı bir şey anlatmıyorsunuz, daha sinirleniyorsunuz o kadar.
Durup düşüncelerinizi gözden geçirin isterdim. Düzeltin bu meseleyi temenni ederdim. Ama hayat sizin kardeş sizin sizin yakıştırdıklarınıza ben ne diyebilirim başka... koşullarınızı olanı biteni en iyi siz bilirsiniz ama uslubunuzu hesabını yaptıklarınızı yadırgadım gerçekten, ne yapabilirim... konu açtınız diye de yazdım. hayırlısı..

Son düzenleme:
türkü barda ne çaldığını biliyorum bence hey Allahım
cahil muamelesi yapıyorsun resmen yahu :KK70:
meyhane ve gazinoyu bilmiyorum evet benim kültürümde yok
Neden cahil yerine koymuş olayım yahu? Ben de tahmin edebiliyorum, bildiğinizi, lafın gelişi yazdım öyle. Bu kadar buluttan nem kapmayın.
Meyhane ve gazinoyu bilmediğinizi fark ettim, zaten. Fazla belli ettiniz.
Her neyse, çok da derdim değil zaten, gelin hanımın meyhaneye mi pavyona mı gittiği.

Kardesiniz çok saf gerçekten. Gelin musvetteside bu durumu kullanıyor. Babamız uyarsa kardesiniz.
Birde sunu soylim. Böyle anlayışsız kadınlar neden çok kiymet gorur? Bunu okuyan anlayissiz, kocasına her şeyi yinede yaptırabilme kadın varsa bana cevap versin:110:

Size yapılan bu terbiyesizlikten sonra kardeşiniz hiç bişey yapmadı mı? Ben kızlarını orada bırakır çıkardım. Hiç kimse düğün günümde kardeşime hakaret edemez. Aynı hakaretle ben de onların çocuğunu üstünde gelinlikle bırakır çıkardım. Üf feci cinlendim :KK70:
Hayır hersey tadında kalsınndediğim için yıne ben suclu oldum
Ğresnsesimiz çıplık atarak apladı çünkü gelin alması rezil olmus

Benim ve kardeşimin orda öğle arası yok
İş kendi işimiz hastalanma lüksumuz yok
Herkes gbi yıllık iZin lüksümüz yok
Öğle aramız yok
Vs vs
Siz ortaklıga takmıssınız
Ben tüm yetkilere sahibim diyorum siz imza pesindesiniz ya
Konu bu mu cidden
Yoksa önlem alınması mi harcamalara dikat edilmesi m
Ben tüm yetkilere sahibim demişsin ama anahtarı bırakıp işten ayrılmışsın bence yetkiler kardeşinizin siz ondan çok sahiplenmişsiniz

Kardeşiniz bu kadar cahil ilk önce şirket ödemeleri yapılır sonra ne yapıyosa yapsın parayı ama şahsen ben öyle hissetmedim patron olan herkez ilk önce şirket ödemelerini düşürür şirket batar bunu hesap ettiğini düşünüyorum
Bizim ödemelerimiz hergün oluyor
Hergün birseyler alıyoruz ya da vadesi dolan ödemeler oluyor
Ödemeleri yapıyoruz ama bazen şimfi yapma param yok iki gün daha bekle falan dediğinde
Kardesin bir seneye batirsin sirketi senden yardim istesin,sen de kabul etme.Sonra konu acip seyreyle burayi.Kiskancsin,fesatsi,ne bicim gorumcesin,onlarin hayati karisamazsin sen tamam mi diye savuranlar seni,sen ne bicim insan ne bicim ablasin,kardesini zor gununde yalniz birakirsin,iyiyken iyidi tabi zora geldin kaciyorsun diye suclayacak.Cunku oturdugu yerden klavyeden üfürmek bunu gerektirir !
evet ya kıskanmakla ne alakası var anlamıyorum
Ben sanki ayda bir yurt dısına cıkmak istiyorum
Sanki kızın aldıgı seylerden ben alamıyorm
Ne sacma yorımlar ya
Ben abla olarak uyarıda bulundum
Ekstrelerde kardesimin bir adet harcaması bile yok
Bana ben harcama yapmıyorım ne harcıyormusum soyle deyince bunları soylemek durumunda kaldım
Koskanc olsa idim kac senedir burda calıısuorıö bunlar daha evvel dile gelirdi
Beni anladıgınız için tsk ler

ben hiç bi kıskançlık felan göremedim. kendimi sizin yerinize koyuyorum ben de kardeşimin aklını başına alması için birşeyler derdim herhalde. ama tüm bu anlattıklarınızı kardeşiniz görmediğine, görmezden geldiğine göre halinden memnun. ama tabi siz dile getirince kıskanç gibi görülmüşsünüz. bu aile anladığım kadarıyla yiyici tembel bir tip.

ama anlamadığım nokta en iyi derecelerdeki okulu kazanan bi kızın maaşı nasıl 1800 tl olur?? valla gereksiz belki ama takıldım.
Evet aile böyle bir tip
Düğünde aileler birbirinin suratına bakmadı
Şimdi 5 tl lik millete yollayacakları kargo parası ceplerinden cıkmasın diye şirkete gelip ececim nasılsın
Bu kargo bilmemnereye gidecek ama yollarsın dimi
Hıımm sıcakmıs içerisi aman üşüme kızım
Eşine cok selamlar bize de gelin derler
Ulan en düğünde bana selam vermedin
Gelin alma ılayından snr beni ailece linc edecektınız
Şimdi ne bu samımıyet

Empati yaptım kesinlikle size hak veriyorum. Kıskançlıkla alakası yok dusuncelerinizin. Zira sizin de imkanlarinizin iyi olduğunu soyluyorsunuz. Her hafta yurt dışı nedir hem de tek başına? Çok bencil birisi. Her hafta yurtdışı, her gün dışarda yemek, ailesine yardım vs. şöyle kabaca bi hesap yaparsak aylık en az 50 bin YTL gözden çıkarmak lazım. Ha şirket süper olur tikirinda olur tüm odemeler o zaman amenna. Ama kadın kesinlikle kardesinizi kullanıyor ve kızın ailesi de aynı şekilde. Vur enseye al lokmasini olmuş. Şirket giderlerini ve kalan kârı ayırmadan da asla duzelmez bu durum. Tepkinizde de sonuna kadar haklisiniz. Sonradan gorme, dengesiz ve musrif bir insan var ortada çünkü..
Evet öyle cnm
Yorumlarda anlatıyorım ama anlamıyorlar
Bi ayakkabı magazasına gidince direkt en pahalısı hangisi diye soran bi kız
Begendiğini alırsın en pahalısını begeneceğinin garantisi var mı
Kardesimin evinde ne görsek aynısından kızın annesinde var
Ya dedim ya kızın balıkesirdeki emziren arkadasının emzirme vitamını bile kutu kutu biizm şirketten kargolanıuor
Bunları mı kıskanıcam
Peki bu kız evliliği için ne yapıyor ya yaptıgı tek sey imza atmak oldu
Sürekli derdi vizesini yenilemek
Yemin ederim gecen ay bir günlük boslugu vardı hafta içinde italyaya gtti
Bunu mu kıskanıcam

Evet aile böyle bir tip
Düğünde aileler birbirinin suratına bakmadı
Şimdi 5 tl lik millete yollayacakları kargo parası ceplerinden cıkmasın diye şirkete gelip ececim nasılsın
Bu kargo bilmemnereye gidecek ama yollarsın dimi
Hıımm sıcakmıs içerisi aman üşüme kızım
Eşine cok selamlar bize de gelin derler
Ulan en düğünde bana selam vermedin
Gelin alma ılayından snr beni ailece linc edecektınız.Şimdi ne bu samımıyet
Paranın sıcaklığı bu, çekiyor bazisini. Para gün dostu gibi birsey yani.:KK66:

X