Derdim kilo🥴beraber diyete başlayalım kızlar 😎

Sabah kahve içiyor musunuz tok tutsun diye, ben filtre kahve içiyordum ama iyi gelmemeye midem yanmaya başladı. su içince de midem bulanıyor. ne tavsiye edersiniz ilk öğüne kadar?
Biraz süt koyun kahvenizin içine mide problemi yapmaz. Sabah içilen filtre kahve kilo vermeye yardımcı olur.

Ben de nerdeyse aynı durumdayım, pandemiyle birlikte epey kilo aldım ama kendimle barışmaya çalışıyorum. Üzüntü, stres tetikliyor mu kilo almanızı. Psikolojik destek önerebilirim belki duygusal açlık yaşıyorsunuzdur.
Ben sinirlenince, stresli veya üzüntülü halimde sürekli yemek yemek istiyorum.

kendi yolculuğumdan bahsetmek istiyorum. pandemi öncesinde 60 kilonun hiç üstüne çıkmamış biri olarak (boyum 1,60) tartıda 77 kiloyu gördüm. aynaya baktığımda kendimi tanımakta zorlanmaya başlamıştım psikolojik olarak çöktüm. işim gereği iyi giyinmem gerekiyor ama hiç bir şey üstüme olmuyordu. 1 yıl kadar hadi diyete başlayayım deyip vazgeçtim. eski fotoğraflarıma bakarken karar verdim ve ciddi bir motive geldi. 77 kilodan 65e indim şuan(mayıs 27 de başladım). 1 aydır 65-66 şeklinde devam ediyorum. direnç kilomu kırmaya çalışıyorum. eski kıyafetlerim yavaş yavaş olmaya başladı. bunu gördükçe içimden hiç bir şey yemek gelmiyor. ilk hedefim 60a inmek. diyetisyen desteği alıyorum. 2 senedir ilk kez bir tatilde fotoğraf çektirdim :) istersen yapıyorsun. arada kaçamak yapıyoruz bir kase profiterol gibi :) ama devam ettirmiyorum .

Hafta sonu bi eeh yeter be artık hissi gelince kardeşimin de gazıyla pazartesi yürüyüşe başladım bende. 5 bin adımı görmeden dönüş yoluna girmiyorum ki günlük 10 bini tamamlamış olayım. Hazır bi yola girdim tam olsun diye aralıklı oruca da başlayayım madem dedim. Bugün 3. Gün inşallah bu sefer kolay pes etmem.

ben de hayatım boyunca 55 i görmemiştim. hep 50-52 arasında gidip geliyordum. bir anda pandemi ile beraber kilo almaya başladım. önce 58 sonra 62 ve 65 derken ( ne yaparsam yapayım veremiyorum ) doktora gittim ve tiroid problemim olduğunu öğrendim. diyetisyene başladım 2 kilo bile veremedim. sonra operasyon oldum tiroid için ve ameliyata 62 ile girdim 2 hafta sonra 70 civarıydım.

iyileşme sürecinden sonra diyet yapıyorum spor yapıyorum kilo veremiyorum. akupuntur yaptırdım yok veremiyorum. soluğu yine doktorda aldım ve ameliyattan sonra hormonlarım baya laçkalaşmış ve insülin direnci çıktı. ilaç kullanıyorum spor ve diyetle beraber su an 61 e düştüm. ama durmak yok yola devam. kilo benim için ciddi anlamda psikolojimi bozan bir şey. aynanın karşısında ki ben bana yabancı gibiydi. (ağlama krizlerim oldu)

şimdi ben de konunun takipçisiyim

"Kilo iyidir,zengin gösterir.."
Eskiden de böyle denirdi.
Ayrıca bunun hastalığı var sağlığı var..
Çok zayiflayip da direncinizi düşürmeyin.
Hem Eski saraylilar gibi balik etli olmak,Türk Lokumu gibi görünmekte kötü degil bence

Bende 62 kg yum haftanın 5 günü spora gitmeye başladım 3 gün pilates 2 gün kardiyo vücut kitle ibdeksim normal Ama ben ilk doğumdan sonra kaslarimin belirgenlesip bekarken olduğumdan daha fit görünüme 55 54 kiliya düşmek istiyorum o zaman da haftanın 3 günü spor yapip 75 den 56 ya düşmüştüm 4 ayda . Topik açmaya çalışayım orda günlük yediklerimiz yaptıklarımızdan örnek verip gaza geliriz ne dersiniz

WhatsApp grubu mu kursak:) ben de geçen yazdım diyetbadi ariyorum diye ama bulamadım:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…