Derdim nişan kıyafetim

Daha önce uzaktan ölçü vererek provasız kıyafet diktirdiniz mi? Ölçüler tutuyor mu? Yoksa bu riske hiç girmeyip gördüğüm denediğim bir kıyafet mi almalıyım?
Tutmaz. Prova olması lazım mutlaka. Bir dikiş hatası olsa mahvolur kıyafet. Ayrıca Instagram'da beğendiğiniz bir elbise sizin üstünüzde hoş durmayabilir. Denemeniz lazım. Geçenlerde benzer bir gelinlik konusu vardı burada.

Merhabalar,
Ağustosta nişanım var. Salgından dolayı sadece en yakınlarımızla açık havada küçük bir yerde yemekli bir organizasyon düşünüyoruz. O yüzden çok abartılı bir kıyafet düşünmüyorum. Ama sıradan da olmak istemiyorum. Benim için özel bir gün sonuçta.
Tam aradığım özelliklerde instagramda özel dikim yapan bir sayfada bir kıyafet buldum.Ancak çok kararsız kaldım.
Şunu sormak istiyorum.
Daha önce uzaktan ölçü vererek provasız kıyafet diktirdiniz mi? Ölçüler tutuyor mu? Yoksa bu riske hiç girmeyip gördüğüm denediğim bir kıyafet mi almalıyım?
Benim için çok önemli. Şimdiden yorum yazacaklara çok teşekkür ederim.
Evet yaptırdım çok potluklar oldu saçma sapan durdu şakın alma

Merhabalar,
Ağustosta nişanım var. Salgından dolayı sadece en yakınlarımızla açık havada küçük bir yerde yemekli bir organizasyon düşünüyoruz. O yüzden çok abartılı bir kıyafet düşünmüyorum. Ama sıradan da olmak istemiyorum. Benim için özel bir gün sonuçta.
Tam aradığım özelliklerde instagramda özel dikim yapan bir sayfada bir kıyafet buldum.Ancak çok kararsız kaldım.
Şunu sormak istiyorum.
Ben iki kez kaban diktirdim memnun kaldım ama elbise zor bence

Koç burcu arkadaşımiza doğumgünü hediyesi instagramdan ayakkabı siparişi verdik, Haziran'da geldi.
Öyle söyleyeyim ben 😂😂
Nişana çok zaman varsa ve iade garantisi varsa elbiseyi al, beğenmezsen gönderir,başının çaresine bakarsın

İnternet alışverişlerinde şansın yaver midir. Ben ne aldıysam cuk oldu hem çok ekonomik hem de herkesin nerden aldın diye sorduğı güzel alışverişler yaptım hep. Şansın yaverse al derim.

Sizinki şans degil de vucudunuz standarttir muhtemelen ve 36 beden ustundesinizdir.
O tarz uygun fiyatli ufak tefek butiklerde 36 bedenden asagi hiçbisey yok, nadiren 34 beden diye sattiklari şeylerse 36 bedene denk oluyor kaliplari buyuk herşeyin.

İnternetten denemeden kiyafet alabildigim bikaç marka var. Onun disinda illa sorun cikar. Konu sahibinin yerinde olsam boyle biseye risk alamazdim, bedeni tutsa modeli, kumasi nasil olacak belirsiz...

Instagram butiklere ben guvenmiyorum acikcasi, ya zamaninda gondermezlerse ya da benzemeyen bir sey yapip gonderirlerse ya da hic gondermezlerse? Instagram butiklerinden magduriyet cok oluyor. Bosa strese girersiniz.
Sosyal medyada güvenilir sayfalar da var cicim ölçü sorabilirsiniz. Güvenmiyorum deme lütfen sayfamı vermiyorum ban durumundan dolayı ama çok şükür güvenilirim yani. Tabi böyle bir organizasyon için giyip almak daha makul bir karar. Zamanında göndermeme olayı da kargo şirketlerinden kaynaklı canım 😘

Sosyal medyada güvenilir sayfalar da var cicim ölçü sorabilirsiniz. Güvenmiyorum deme lütfen sayfamı vermiyorum ban durumundan dolayı ama çok şükür güvenilirim yani. Tabi böyle bir organizasyon için giyip almak daha makul bir karar. Zamanında göndermeme olayı da kargo şirketlerinden kaynaklı canım 😘

Canımlı cicimli konuşmanızdan anlaşılıyor butik sahibi olduğunuz :KK70:

Mantık olarak bakınca belli başlı siteler var, orada kendi profilimdei siparişimle ilgili her tür bilgi var. Hiç biri ödeme aldıktan sonra "yoo sen kimsin" deme lüksüne sahip değil. Onu da geçtim, ürünü beğenmezsem sebep bile göstermeden geri yolluyorum, bir hafta içinde param da iade oluyor, hiç uğraşmadan. Instagram'da böyle bir güvence yok bir kere. Onu geçtim orası bir satış sitesi değil ki 🤦

Peki fatura olayı nasıl oluyor? Vergilendirme takibiniz nasıl yapılıyor?

Canımlı cicimli konuşmanızdan anlaşılıyor butik sahibi olduğunuz :KK70:

Mantık olarak bakınca belli başlı siteler var, orada kendi profilimdei siparişimle ilgili her tür bilgi var. Hiç biri ödeme aldıktan sonra "yoo sen kimsin" deme lüksüne sahip değil. Onu da geçtim, ürünü beğenmezsem sebep bile göstermeden geri yolluyorum, bir hafta içinde param da iade oluyor, hiç uğraşmadan. Instagram'da böyle bir güvence yok bir kere. Onu geçtim orası bir satış sitesi değil ki 🤦

Peki fatura olayı nasıl oluyor? Vergilendirme takibiniz nasıl yapılıyor?
Fatura da kesiyoruz vergi de veriyoruz. Ürün beğenilmediği takdirde aynı gün geri alıyorum kargoyla sanırım hiç alışveriş yapmamışsın. Çok şükür güvenliyiz güvenli olmasak ekmek yemeyiz. Canım

Fatura da kesiyoruz vergi de veriyoruz. Ürün beğenilmediği takdirde aynı gün geri alıyorum kargoyla sanırım hiç alışveriş yapmamışsın. Çok şükür güvenliyiz güvenli olmasak ekmek yemeyiz. Canım

"Canım" bunu sen yapıyor olabilirsin "canikom". Peki "canısı" diğer tüm butiklere kefil olabiliyor musun "cancinicon"?

Merhabalar,
Şunu sormak istiyorum.
Valla güzel dikenleri de var beceremeyenleri de. Ben gelinlik diktirdim ama düğünüme iki gün kala son provada karşılaştığım bir kabustu yani provalarda da beceremeyenler var. Gidip deneyip almanız daha mantıklı ya da yakınlarda diktirin . İnternetten de alabilirsiniz ama güvenilir sitelerden alın olmazsa iade sorunu yaşamayın. Benim yakın akrabamin düğünü olacak internetten elbiseler beğendim düğün yaklasinca alıp denicem . İçime siznmeyeni iade edicem.

Riske girmezdim ben olsam.
Gidip deneyip alın bir butikten,uymayan yerlerini tadilat bile yaparlar size teslim etmeden önce(eteği uzun gelir kesilir yada beli potluk yapar daraltılır gibi)macera aramaya gerek yok bence.

yürek mi yediniz

olmaz bin güzel dikseler her ölçüye uysalar bile denemeden olmaz

hatta dün gelen kargo ile ilgili maceramı yazayım

oğluma bilinen bir mağazadan pijama aldım

aynı beden aynı niteliğe sahip kumaştan

ancak elen ürünlerden biri oğlumdan 2 yaş küçük biri 2 yaş büyük çocuklara göre

pijama bu büyüyünce giyer dedim geçtim ama nişan kıyafetinde böyle bir şansınız yok

gidin bir mağazadan en kötüsünü alın yine de bilinmeyenden iyi olur

mutluluklar

X