Dermansız dert vermesin Rabbim

Hebehubele

'Mutlu bir kalp büyütüyorum'♡
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2016
3.594
9.533
İçimi dökmeye o kadar ihtiyacım var ki ...
İnsanın evladı çok farklıymış yakip kavuruyormus ciğerini insanın ona bişey olacağı ihtimali bile .

(Bebeğim doğum esnasında nefessiz kaldı bi süre yoğun bakımda kaldı şuan tip 3 kalça çıkigi mevcut Bebeğim de ve hidrosel mevcut nefessiz kaldığı için 3. Ayda nörolojik muaneye gitmemiz söylendi )
3. Ayımız doldu ve nörolojik muayene ye gittik.
Pazartesi günü doktor direk bu çocuk size benzemiyor dedi . Çocuğu evirdi çevirdi oturttu muaneye etti bir yandan yanındaki asistana himm şu var himm bu var gibi tıbbi terimle şeyler söyledi . Hızlı hızlı muane etti . Elime bir kağıt tutuşturdu. Kağıtta hipotoni mevcut. Karyotip, dosmorfik kafa yapısı yazıyordu ve okuyamadıgim bişey daha . .bunu tıbbi genetik bölümüne iletin dedi . Aynı zamanda bi sürü kan testleri. İstedi . Karın ve kafa ultrasonu KBB bölümü randevusu almamızı istedi . Neyse kan testi ve ulstronu hemen o gün hallettik ultrason raporunu beklerken doktorun genetik doktoruna vermemizi için yazdığı kağıtta ki terimleri internete yazıp araştırıyorum. Derken hipotoni okurken zeka geriliği vs gibi şeyler okuyorum başladım ağlamaya titremeye dismorfik kafa yapısı? Eşim O sıra dışarıdan bişey almaya gitmiş neyse raporu aldım eşimi aradım sesim titriyor geldi noldu falan bişey yok dedim eve geldik okuyorum araştırıyorum kardeşim bi yandan araştırıyor ben bi yandan eşim bi yandan .o 1 gün ölüm gibi geçti sanki . Dün için genetik test randevusu aldık gittik . Kv ve kpderle eşim izin alamadı işten. Doktorun yanına girdik muane etti sorular sordu . Doğuma kadar hiç bir problem yok muydu vs ağzından çıkan her kelimeyi nasıl dinliyorum allah biliyor . Bebeğe baktı ben bu çocukta dismorfik kafa yapısı görmüyorum dedi . Çocuk çok hareketli dedi çok anlamlı bakıyor dedi. Doktor konuştukça oğlum gülüyor gözleri gülüyor. Bence bişey çıkmayacak testten ama yapmakta fayda var kesin konuşamam tabi dedi ama tekrar tekrar 6 7 kere ben bişey çıkacağını düşünmüyorum kaldı ki çıktı değiştireceğimiz bişey yok en iyi şekilde eğitim almasını sağlayacağız dedi . Pozitif çıktı diyelim bi sıkıntı yok arada kontrol edeceğiz bakalım zamanında anne diyebilecek mi konuşabilecek mi yürüyebilecek mi diye . Dediğim gibi ama ben bi sorun olduğunu sanmıyorum diye defalarca tekrarladı. Testi verdik genetik hastalık olup olmadığına bakılacak 3 ay sonra çıkacak sonuç ve ben haziranda yine göreceğim bebek gelişimi nasıl diye . Kv atladı hemen çok zayıf değil mi ya bu çocuk diye. Doktor oranları sordu bana hayır dedi demek ki gelisebilen büyüyen bebek sen canını sıkma kilosunu alır dedi kv deye de çocuğun bi sürü sıkıntısı var normal çocuklar gibi olmasını beklemeniz saçma dedi . Eve geldik beyin için çekilen ultrason raporuna bakıyorum tıbbi terimleri anlamıyorum fakat normal yazıyor terimlerin sonunda. Haftaya noroloji icin kan ve ultrasonlari gosterecegiz bebegimin kalça çıkigi devam ediyor . Muhtemelen ameliyat ve sonrası alçı uygulanacak ve 3 ay kalacak sonra sonuçları alacağız. Doğumdan beri sıkıntılar bırakmadı peşimizi inançlı bi insanım şükür ne gelirse Allah tan diyorum . Ama evlat can ciğer yakıyor çok garip bi duyguymus. Birde topuk kanı testi aldırdık olsa çıkardı zeka geriliği vs dediler çevredekiler orda çıkmama ihtimali nedir bilginiz var mı?topuk kabi sonucu bi problem olmayıp ta sonradan bi gelişim geriliği çıkar mı bilgisi olan vsr mi Yani ben hamilelikte renkli ultrasona girdim tarama testi yaptırdım sorunsuzdu. Bebeğim doğdu sorunlar başladı. Ne yapacağımı şaşırdım güçsüz kaldım elim kolum kalkmıyor güçlü olmak zorundayım biliyorum .

Caninizi sikmayin bosyere.birsey olsa bu doktorda hemfikir olurdu.bosuna telas yapmayin bebebiniz sağ size bakiyor guluyor, hareketli cok sukur. Bence vesvese yapmayin hayatinizin tadini cikarin.

Bahsettiğiniz hastalık hakkında hiç bir bilgim yok fakat içimden geçen his o bebek gayet sağlıklı olacaksa annesi hiçbir sıkıntı çıkmayacak bak göreceksin. Okurken ben öyle hissettim. Kalça cikikligininda mutlaka bir tedavisi vardır. Bol bol dua edin iyi düşünün iyi olsun. Rabbim tez zamanda bol şifalar versin inşallah

Tam teşhis konulmadam, konuda herhangi bir bilgi sahibi (dr,hemşire, sağlıkçı olursunuz az biraz fikriniz olur) olmadan internette hastalıklar üzerine araştırma yapmak sizi aksi yönde etkiler.
İlk gittiğiniz doktor bir tanı koymuş, teşhis içinde yönlendirmiş.
Kaldıki genetikçi öyle olmadığını düşünüyorum demiş.
Şimdi gelişmeleri bekleyin. Öyle olabileceğini düşünüp, sürekli araştırıp psikolojinizi bozmayın, hem kendinizi, hem ailenizi etkilemeyin. Rahat olun , moralinizi yüksek tutun lütfen.

Bahsettiğiniz durumlar hakkında bilgim yok , kendinizi üzmeyın inşallah doktorun dediği gibi normal çıkar sonuçlar , kalça cıkığı düzelebilir bir durum , güçlü olun bebeğinizin size ihtiyacı var :KK68:

İkinci gittiğiniz doktor çok olumlu konuşmuş ...çok sevindim buna. Topuk kanı veya gebelikte yapılan testlerde gelişim geriliği ve diger pek cok problem tespit edilemez...3 ay sonra cocugunuzda belli sorunlar tanilansa bile değişen tek şey onun eğitim ortamında yapacağınız değişiklikler olacak ...cok sukur hayatı risk arzeden bir problemi de yok ...bence siz de su ana odaklanın. Kuzunuzu sarıp sarmalayin.Onun kalp atışını dinleyin...nefes alıp verisini seyredin ...uyanınca sizi gördüğü anda gözlerinin isildayisini, gulumseyisini seyredin...var mı daha büyük mutluluk:anne:

Bu cocuk size hic benzemiyor nasil benzemiyor her doğan anne ya da babaya benzeyebilir ki daha önceki konunuzda da size benzemiyor gözleri denilmişti bunuda anlamıyorum .kalca cikikligi icin neden ameliyat olacak cok mu fazla, genelde cift bez bağlamayla tedavi ediliyor. Tabiki kolay değil ve bu ihtimaller bile insani sarsacak şeyler, yani size farkli geliyor muydu suanda agulama zamaniydi heralde , guler normaldir . Tabiki siz yaptırın testleri icinizi ferah tutmaya çalışın

Doktor ya da sağlıkçı değilim ancak genetik bir zeka geriliği olsaydı hamilelikte yapılan testlerde çıkardı diye biliyorum.
İlk doktorunuz biraz karamsarmış sanırım hep kötüye yormuş.
Kalça çıkığında çocuklara bir alet takılıyor bacaklarını ayrı tutması için, onun da can yaktığını sanmıyorum, öyle bir çocukla karşılaştım etrafına gülücükler saçıyordu maşallah.
En ağır zeka geriliğinde bile erken teşhis konursa çocuk eğitilebiliyor.
Sen oğlunla sıkça göz teması kurup şarkılar söyle. Tv ya da telefondan dinletme yalnız kendin söyle. Bir de çocuğun olduğu odada tv yi açmayın tv zeka geriliğini tetikliyor biliyorsun. Sağlıklıysa da çok zararlı zaten. Ben de çocuğunda birşey çıkacağını sanmıyorum içini ferah tut.

Allah korktuklarınızdan emin eylesin sizi.
Lütfen internete yazıp çıkan sonuçlarla canınızı sıkmayın, baş ağrısı yazsanız beyin tümörü çıkıyor Google da.

Bu konularda hiçbir bilgim yok ama anlattığınıza bakınca, ilk doktor teşhis koymamış da şüphelendiği şeyleri yazmış kağıda gibi geldi bana. Yanlış mı anladım? Sonra bu şüpheler de kesinleşmemiş zaten, askıda kalmış ve ikinci doktor bu şüphelere bile sahip değil. Aslında manzara oldukça olumlu ama kesinleşmeden bir annenin içini ferahlatması zor tabi, anlıyorum sizi. Yine de olumsuza odaklanmayın. 3 ay beklemek zor geliyorsa, bir doktora daha gidin, bakalım o nasıl konuşacak... Öyle bariz bir sorun olsaydı, her şey bu kadar askıda kalmazdı bence. Doktor bakışları bile cin gibi demiş. Bu güzel ve önemli bir ayrıntı. Çocuğun size benzememesinin konuyla ne alakası var anlamadım. Doktorun saçmalaması sadece. Etrafımda ana babasına benzemeyen, ailede başkalarına benzeyen bir sürü çocuk var.

Bu arada kalça çıkıklığı için bacakların ayrı durması gerekiyor biliyorsunuz. Bunun için sling ve ergonomik kanguru tavsiye ediyorlar. Bir araştırın, doktorunuza danışın. İşinize yarar bence. Geçmiş olsun yavrucuğa. Kısa zamanda şifa bulsun inşallah.

Rabbim saglik sihhat afiyetle huzur mutlulukla cocugunuzu buyutmeyi nasip etsin. İnsallah feraha cikarsiniz, hayirli guzel sonuclar alirsiniz.

Öncelikle cok gecmis olsun Rabbim şifasını versin kimseyi evladiyla sınamasın. Internetten arastirma yapmayın artik. Basit bir ağrıya bile neler yaziyo okuyunca birazdan öleceğim heralde diyorum. Doktorlar genelde en kötü ihtimali konuşurlar ki doktorunuz bence birsey çıkmayacak demis. Icinizi rahat tutun hersey yoluna girecektir.

İçimi dökmeye o kadar ihtiyacım var ki ...
İnsanın evladı çok farklıymış yakip kavuruyormus ciğerini insanın ona bişey olacağı ihtimali bile .

(Bebeğim doğum esnasında nefessiz kaldı bi süre yoğun bakımda kaldı şuan tip 3 kalça çıkigi mevcut Bebeğim de ve hidrosel mevcut nefessiz kaldığı için 3. Ayda nörolojik muaneye gitmemiz söylendi )
3. Ayımız doldu ve nörolojik muayene ye gittik.
Pazartesi günü doktor direk bu çocuk size benzemiyor dedi . Çocuğu evirdi çevirdi oturttu muaneye etti bir yandan yanındaki asistana himm şu var himm bu var gibi tıbbi terimle şeyler söyledi . Hızlı hızlı muane etti . Elime bir kağıt tutuşturdu. Kağıtta hipotoni mevcut. Karyotip, dosmorfik kafa yapısı yazıyordu ve okuyamadıgim bişey daha . .bunu tıbbi genetik bölümüne iletin dedi . Aynı zamanda bi sürü kan testleri. İstedi . Karın ve kafa ultrasonu KBB bölümü randevusu almamızı istedi . Neyse kan testi ve ulstronu hemen o gün hallettik ultrason raporunu beklerken doktorun genetik doktoruna vermemizi için yazdığı kağıtta ki terimleri internete yazıp araştırıyorum. Derken hipotoni okurken zeka geriliği vs gibi şeyler okuyorum başladım ağlamaya titremeye dismorfik kafa yapısı? Eşim O sıra dışarıdan bişey almaya gitmiş neyse raporu aldım eşimi aradım sesim titriyor geldi noldu falan bişey yok dedim eve geldik okuyorum araştırıyorum kardeşim bi yandan araştırıyor ben bi yandan eşim bi yandan .o 1 gün ölüm gibi geçti sanki . Dün için genetik test randevusu aldık gittik . Kv ve kpderle eşim izin alamadı işten. Doktorun yanına girdik muane etti sorular sordu . Doğuma kadar hiç bir problem yok muydu vs ağzından çıkan her kelimeyi nasıl dinliyorum allah biliyor . Bebeğe baktı ben bu çocukta dismorfik kafa yapısı görmüyorum dedi . Çocuk çok hareketli dedi çok anlamlı bakıyor dedi. Doktor konuştukça oğlum gülüyor gözleri gülüyor. Bence bişey çıkmayacak testten ama yapmakta fayda var kesin konuşamam tabi dedi ama tekrar tekrar 6 7 kere ben bişey çıkacağını düşünmüyorum kaldı ki çıktı değiştireceğimiz bişey yok en iyi şekilde eğitim almasını sağlayacağız dedi . Pozitif çıktı diyelim bi sıkıntı yok arada kontrol edeceğiz bakalım zamanında anne diyebilecek mi konuşabilecek mi yürüyebilecek mi diye . Dediğim gibi ama ben bi sorun olduğunu sanmıyorum diye defalarca tekrarladı. Testi verdik genetik hastalık olup olmadığına bakılacak 3 ay sonra çıkacak sonuç ve ben haziranda yine göreceğim bebek gelişimi nasıl diye . Kv atladı hemen çok zayıf değil mi ya bu çocuk diye. Doktor oranları sordu bana hayır dedi demek ki gelisebilen büyüyen bebek sen canını sıkma kilosunu alır dedi kv deye de çocuğun bi sürü sıkıntısı var normal çocuklar gibi olmasını beklemeniz saçma dedi . Eve geldik beyin için çekilen ultrason raporuna bakıyorum tıbbi terimleri anlamıyorum fakat normal yazıyor terimlerin sonunda. Haftaya noroloji icin kan ve ultrasonlari gosterecegiz bebegimin kalça çıkigi devam ediyor . Muhtemelen ameliyat ve sonrası alçı uygulanacak ve 3 ay kalacak sonra sonuçları alacağız. Doğumdan beri sıkıntılar bırakmadı peşimizi inançlı bi insanım şükür ne gelirse Allah tan diyorum . Ama evlat can ciğer yakıyor çok garip bi duyguymus. Birde topuk kanı testi aldırdık olsa çıkardı zeka geriliği vs dediler çevredekiler orda çıkmama ihtimali nedir bilginiz var mı?topuk kabi sonucu bi problem olmayıp ta sonradan bi gelişim geriliği çıkar mı bilgisi olan vsr mi Yani ben hamilelikte renkli ultrasona girdim tarama testi yaptırdım sorunsuzdu. Bebeğim doğdu sorunlar başladı. Ne yapacağımı şaşırdım güçsüz kaldım elim kolum kalkmıyor güçlü olmak zorundayım biliyorum .
Cok gecmis olsun ben inaniyorum hicbirsey cikmayacak. Dua edelim bol bol .bu arada suan 9 yasinda olan kardesime dogumu oldugu ozel hastane defalarca cocukta zeka geriligi olacak dedi dogumdan once. Ne gelirse Allahtan dedik.dogdu dpktor yine o terimleri kullandi yok söyle yok boyle. Kac doktora gosterdik sorun yok dediler.suan o 9 yasinda. Anlatiyoruz kendisine boyle boyle diye :) bana onu soyleyen doktoru bulun diyor karnelerimi gostetecegim :)))) uzulmeyin bazen yanilabiliyorlar burdada cok okuyorum.

Olumlu konuşması bile içimi bir nebze rahatlattı. Aslında girer girmez doktor bebeğin göz yapısını biraz size benzettim dedi . Kv yine atlattı babasının bebekligine benziyor dedi . Doktor gelirken anne baba küçüklük fotoğrafı getirin bi dahakine dedi .benim yanımda vardı hemen bebeğmle kendi bebekligimi birleştirmiştim sizi anımsatıyor biraz dedi . Bilmiyorum bu köz nasıl söner dua ediyorum . Kalça çıkigi için palvik bandaj kullandık 1 ay biri düzeldi biri biraz düzeldi o yüzden ameliyat edilecekmiş böyle söylediler hastahaneden. Doktora da gitmek istemiyorum artık her gidisimizde bi sorun söyleyip gönderiyorlar .

Olumlu konuşması bile içimi bir nebze rahatlattı. Aslında girer girmez doktor bebeğin göz yapısını biraz size benzettim dedi . Kv yine atlattı babasının bebekligine benziyor dedi . Doktor gelirken anne baba küçüklük fotoğrafı getirin bi dahakine dedi .benim yanımda vardı hemen bebeğmle kendi bebekligimi birleştirmiştim sizi anımsatıyor biraz dedi . Bilmiyorum bu köz nasıl söner dua ediyorum . Kalça çıkigi için palvik bandaj kullandık 1 ay biri düzeldi biri biraz düzeldi o yüzden ameliyat edilecekmiş böyle söylediler hastahaneden. Doktora da gitmek istemiyorum artık her gidisimizde bi sorun söyleyip gönderiyorlar .
Gözleri icin halasi ve büyük babaanneninde çekik demiştiniz onlarida söyleyin foto vs varsa götürün. Goz yapisi disinda size faekli geliyor mu yani doktor başına filan baktı dediniz ya

geçmiş olsun

beklemek zor ama onun bunun demesi ile olacak iş değil

genetik bir sıkıntı varsa ona zaten müdahale mümkün değil

kalça çıkıklığı da çözülür

40 yaşındayım bende de varmış tedavi etmişler alçı vs geçmiş gitmiş

şimdi teknoloji vs gelişti

o zaman ultrason vs de yok yürüme aşamasında teşhis ediliyor

siz sakin olun bebeğiniz ile ilgilenin kv yi de takmayın

Gözleri icin halasi ve büyük babaanneninde çekik demiştiniz onlarida söyleyin foto vs varsa götürün. Goz yapisi disinda size faekli geliyor mu yani doktor başına filan baktı dediniz ya
Bana farklı şöyle doktorlar öyle söylediği için acaba mi diye diye bakmaya başladım . Ama her gören çok tatlı bi bebek diyor . Tuhaflık yok yani bebekte açık tenli bi bebek saçları falan sarı çok az kasları da sarı çok az benim ve eşimin bebekligide öyle. Sadece biraz zayıf kaldı o kadar ama mantıklı fotoğraflarını götüreyim onlarinda

geçmiş olsun

beklemek zor ama onun bunun demesi ile olacak iş değil

genetik bir sıkıntı varsa ona zaten müdahale mümkün değil

kalça çıkıklığı da çözülür

40 yaşındayım bende de varmış tedavi etmişler alçı vs geçmiş gitmiş

şimdi teknoloji vs gelişti

o zaman ultrason vs de yok yürüme aşamasında teşhis ediliyor

siz sakin olun bebeğiniz ile ilgilenin kv yi de takmayın
Şükür iyilesmenize çok sevindim

X