ders aralarında yalnız başıma ne yapabilirim?

Bende senin gibiydim ve 4 yılda öyle devam etti maalesef. En çokta sınav dönemleri zorlandım, çünkü yakın bir arkadaşım olmadığı için not istemek toplamak zor oluyordu.
Fakat şöyle de bir durum var, bu gruplaşmalar o kadar çok değişiyor ki okul bitene kadar. Gruplar dağılıyor, farklı gruplar oluşuyor falan filan. Henüz çok yeni daha.

Bende senin gibiydim ve 4 yılda öyle devam etti maalesef. En çokta sınav dönemleri zorlandım, çünkü yakın bir arkadaşım olmadığı için not istemek toplamak zor oluyordu.
Fakat şöyle de bir durum var, bu gruplaşmalar o kadar çok değişiyor ki okul bitene kadar. Gruplar dağılıyor, farklı gruplar oluşuyor falan filan. Henüz çok yeni daha.
aslinda not konusunda falan yardimci olduk birbirimize. zaten dedigim gibi tek bir grubum olmaadgi icin iletisimim de olan insanlar farkli farkli olunca herkesten biseyler ogrendim o vize surecinde. ama bosluklarda ben de bana ait bir grubum olsun isterim sahsen

Otur KPSS çalış , sonra pişman olursun. İngilizce kelime ezberle , kitap oku , yakın fakültelerde misafir öğrenci olarak katıl . Bizim okulun yanında ilahiyat fakültesi vardı , din tarihi derslerine gitmiştim ilk sene .Tema veya Kızılay’a gönüllü olun .
daha kpss icin cok var gibi ya sanki ya da ben oyle hissediyorum :) diger dediklerinizi kesinlikle dusunecegim tesekkurler

Bu durumu bende yaşamıştım üniversitedeyken aşırı can sıkıcı bişey herkesin grubu belliydi liseden geçiş yapanların ortamı ayrıydı ben kitap okuyodum kafeye gidiyodum sonra ortam oluştu tabi gide gele sizede aynisi olur umarim.

üniversitede bazı günler dersler arasında 2-3 saatlik boşluk oluyor. o saatte eve gidemem çünkü git gel yaparsam yetişemem zaten baya yol var.
sınıfta çoğu kişi gruplar halinde takılıyor. benim nerdeyse herkesle muhabbetim var ama çoğu kişinin gideceği yerler belli zaten ve oraya gidiyorlar.
geçen bu gruplardan bir tanesinin yanına oturdum selam verdim muhabbet konusu açtım.
sonra herhalde özel bir şey konuşuyorlardı hemen sustular bana cevap verdiler ama uzatmadılar muhabbeti. ben de anladım durumu kalktım bi bahane buldum.
yani kendimi geri çekmiyorum erkek kız fark etmeksizin muhabbet açmaya uğraşıyorum konuşuyoruz da ama bu ders aralarında herkes kendi köşesini kapıyor anlayacağınız. tek takılacak olanlar direkt gidiyor zaten okuldan. bir tane kulübe katılayım dedim kıza adımı numaramı verdim ama gruba almayı unuttu herhalde. her şey elimde kalıyor anlayacağınız.
sizce ne yapabilirim bu aralarda? yoklama alınmasa hiç gelmeyeceğim bu derslere yani o kadar rahatsızım bu durumdan. bir de sınıftan bir çocuk muhabbet arasında "sen de hep yalnız takılıyorsun"dedi gülerek. ben bu etiketi sevmiyorum işte. ben de istiyorum ki güzel arkadaş grubum olsun ama bulan bulmuş kendi grubunu.
şimdi saçma gelecek ama bir çocuktan hoşlanıyorum o da yan sınıftan, onunla aramızda bir şeyler olursa belki aramam çok fazla arkadaşlık. ama onunla da hiçbir şey olmuyor :) onunla tanışma ortamı yaratmaya uğraşmak istiyorum ama bir yandan da biri için çok çabalamak istemiyorum beni isteyen varsa kendi gelsin kafasındayım. siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? bir de bir şeyleri yalnız yapmak hep yıkıklık gibi mi algılanıyor sizce? neden beni yalnız takıldığımda ezik gibi hissettirecek geri dönütler alıyorum ki:KK43:
Sen 2. Dönem gör o grupları hepsi dağılacak. Hatta seneye her şey daha farklı olacak. Ben üniversite hayatımı neredeyse yalnız geçirdim. Kendi tercihimdi bu. Çünkü herkes vıcık vıcıktı. 3 saatlik boşluklarda boş sınıf bulup kitap okuyabilirsiniz. Netflix varsa içerük indirip boş anda izleyebilirsiniz. Kütüphaneye gidebilirsiniz. Müzik dinleyebilirsiniz. Hatta uyuyabilirsiniz. Sosyal medyadan aynı okuldan arkadaş edinebilirsiniz vs vs.

üniversitede bazı günler dersler arasında 2-3 saatlik boşluk oluyor. o saatte eve gidemem çünkü git gel yaparsam yetişemem zaten baya yol var.
sınıfta çoğu kişi gruplar halinde takılıyor. benim nerdeyse herkesle muhabbetim var ama çoğu kişinin gideceği yerler belli zaten ve oraya gidiyorlar.
geçen bu gruplardan bir tanesinin yanına oturdum selam verdim muhabbet konusu açtım.
sonra herhalde özel bir şey konuşuyorlardı hemen sustular bana cevap verdiler ama uzatmadılar muhabbeti. ben de anladım durumu kalktım bi bahane buldum.
yani kendimi geri çekmiyorum erkek kız fark etmeksizin muhabbet açmaya uğraşıyorum konuşuyoruz da ama bu ders aralarında herkes kendi köşesini kapıyor anlayacağınız. tek takılacak olanlar direkt gidiyor zaten okuldan. bir tane kulübe katılayım dedim kıza adımı numaramı verdim ama gruba almayı unuttu herhalde. her şey elimde kalıyor anlayacağınız.
sizce ne yapabilirim bu aralarda? yoklama alınmasa hiç gelmeyeceğim bu derslere yani o kadar rahatsızım bu durumdan. bir de sınıftan bir çocuk muhabbet arasında "sen de hep yalnız takılıyorsun"dedi gülerek. ben bu etiketi sevmiyorum işte. ben de istiyorum ki güzel arkadaş grubum olsun ama bulan bulmuş kendi grubunu.
şimdi saçma gelecek ama bir çocuktan hoşlanıyorum o da yan sınıftan, onunla aramızda bir şeyler olursa belki aramam çok fazla arkadaşlık. ama onunla da hiçbir şey olmuyor :) onunla tanışma ortamı yaratmaya uğraşmak istiyorum ama bir yandan da biri için çok çabalamak istemiyorum beni isteyen varsa kendi gelsin kafasındayım. siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? bir de bir şeyleri yalnız yapmak hep yıkıklık gibi mi algılanıyor sizce? neden beni yalnız takıldığımda ezik gibi hissettirecek geri dönütler alıyorum ki:KK43:
Universitede ben de sizin gibiydim, ezik degil tam tersi cool oluyorsunuz emin olun. Ben de kitap okur ,yemek yer kahve falan icerdim ,kutuphaneye giderdim. Kendi kendimle mutluydum. Sonrasinda insanlar benim yanima gelip konusmaya basladilar. Cunku birbirlerinin karakterini ogrendikce gruplar degildi.

Bence takmayin kendinizi gelistirme yollari bulun, emin olum bu sekilde takilmak daha iyi.

mesela yarin iki ders arasi 3.30 saatlik bosluk var simdiden gerilmeye basladim. ozellikle cevremde kalabalik gruplar varsa kendim gitmek cok batiyo bana. kahveyi aldigim yerde bile bana aciyolarmis gibi hissediyorum. cevremde bu konunun dikkat edilmeyecegini dusunuyodum ama sınıftaki bi kac kisinin sen niye ders aralarinda bizim siniftan birileriyle falan takilmiyosun demelerine cok sıkıldım. cevap da veremiyorum "yaa seviyorum ben iyi oluyo ama cidden" diyorum gulerek ama ezik oldugumu dusunuyolar eminim
Bence kendinizden emin ve mutlu bir durus sergileyin, olsun siz ,keyfiniz, ve keyfiniz kahyasi takiliyorsunuz yalniz degilsiniz yani.

bir de sınıftan bir çocuk muhabbet arasında "sen de hep yalnız takılıyorsun"dedi gülerek.

off bu kadar needy gözüktüğümü düşünmüyodum yaa:KK43: kimseye de bir gün şunu yapalım bi gün bunu yapalım falan demem gerçi ama içten içe bunu beklediğimi anlamış olabilirler. haklısınız, bende birisinde çok yakınlaşma hissedersem soğurum. o enerjiyi vermemem lazım
Yazdıklarınız bana maalesef öyle gözüktüğünüz izlenimi verdi. Bu etiketten kurtulmanın yolu geri çekilmektir. Kendi kendinize yetip mutlu olabilirseniz, insanlar sizinle daha çok konuşmak ister.

Yalnızların yanına gıt .Kutuphanede kıtap oku .Bulursun kendın gıbı bırını bence.O gruplar yakında hep dagılacak 🤪🤪🤪Bölümün ne

Merkeze uzaksanız bıraz atlayın gıdın oranın merkezıne avm sınde falan dolasın...Carsısında dolasın..Kıtap okumaktan hoslanıyorsanız kitap satan magazalarda dolasabılırsınız...Bazen cafede laptopunuz ya da bır aygıtınız varsa onuda getırın oturun mesela basına notlarınızı gecırın vs vs...:kahve:

Gruptaki herkesle aynı anda samimi olmaya çalışma, grubun en sivrilen ve sevilen kişisiyle arkadaş ol. Onunla samimiyeti kurarsan gruba da girmiş olursun. Kulüpler güzel ama oralara da insanlar arkadaşlarıyla katılıyor yine yalnız hissedersin. İlk dediğimi uygula.

Gruptaki herkesle aynı anda samimi olmaya çalışma, grubun en sivrilen ve sevilen kişisiyle arkadaş ol. Onunla samimiyeti kurarsan gruba da girmiş olursun. Kulüpler güzel ama oralara da insanlar arkadaşlarıyla katılıyor yine yalnız hissedersin. İlk dediğimi uygula.
zaten bu kafada olduğum icin hicbir kulube katilmiyorum gibi bisey

ingiliz dili ve edebiyatı
O zaman kütüphanede takılın simdiden bol bol okuma yapın bölümle ilgili çünkü dersler agirlasinca kimsenin goygoy yapmaya mecali olmayacak 😁 o zaman da herkes sizin peşinizden koşar.
Bknz bir Amerikan kültürü ve edebiyatı mezunu

X