ders aralarında yalnız başıma ne yapabilirim?

ben de bu kafadaydim normalde ama birkac kisi "sen napiyosun hep kendi kendine misin?" veya "sen niye tek takiliyosun" gibisinden seyler demeye basladilar konu ders aralarında ne yaptigimiza gelince. herkes bisey anlatiyo ama ben kendimi cok asosyal hissediyorum. tek takilmak bence kotu bisey degil ama oyle algılandıgini fark ettigim icin beni de birini bulma ihtiyacina itiyor son zamanlarda. yani dusunun kulube katilmak icin de verdim numarami vs. hala oraya bile giremedim. inatla bir seyler ters gidiyor gibi bu konuda.
Pufff ne guzel işte.
Bana da hep derlerdi, hala da diyorlar.
Tek başıma tatile çıkıp kamp yapıyorum mesela. Önce 'yalniz misiiin:/' diyorlar. Sonra da 'ay keşke ben de yalnız gezsem,ben lokantaya bile başkasıyla gidiyorum' diyorlar:)
Bence insanın kendi ile başbaşa sıkılmadan kalabilmesi harika bir şey. Ben tek basima plaja da giderim,bisiklet de sürerim, başka ülkelere de giderim, güzel kafeye de giderim..canım kendim💕
Eski bir iş yerimde yemekhane vardı. Cok fazla sevdiğim arkadaşım olmasına rağmen ben ayrı yerdim genelde. Çünkü yani işte zaten beraberiz, ne gerek var. Molada bari kafa dinleyeyim:)
Sen de bakış acini değiştir bence. Sen kendin mecburiyetten değilde istediğin için kalsan kimse dudak buzmeyecek, emin olabilirsin:)

Pufff ne guzel işte.
Bana da hep derlerdi, hala da diyorlar.
Tek başıma tatile çıkıp kamp yapıyorum mesela. Önce 'yalniz misiiin:/' diyorlar. Sonra da 'ay keşke ben de yalnız gezsem,ben lokantaya bile başkasıyla gidiyorum' diyorlar:)
Bence insanın kendi ile başbaşa sıkılmadan kalabilmesi harika bir şey. Ben tek basima plaja da giderim,bisiklet de sürerim, başka ülkelere de giderim, güzel kafeye de giderim..canım kendim💕
Eski bir iş yerimde yemekhane vardı. Cok fazla sevdiğim arkadaşım olmasına rağmen ben ayrı yerdim genelde. Çünkü yani işte zaten beraberiz, ne gerek var. Molada bari kafa dinleyeyim:)
Sen de bakış acini değiştir bence. Sen kendin mecburiyetten değilde istediğin için kalsan kimse dudak buzmeyecek, emin olabilirsin:)
mesela yarin iki ders arasi 3.30 saatlik bosluk var simdiden gerilmeye basladim. ozellikle cevremde kalabalik gruplar varsa kendim gitmek cok batiyo bana. kahveyi aldigim yerde bile bana aciyolarmis gibi hissediyorum. cevremde bu konunun dikkat edilmeyecegini dusunuyodum ama sınıftaki bi kac kisinin sen niye ders aralarinda bizim siniftan birileriyle falan takilmiyosun demelerine cok sıkıldım. cevap da veremiyorum "yaa seviyorum ben iyi oluyo ama cidden" diyorum gulerek ama ezik oldugumu dusunuyolar eminim

Üniversitede herkesle muhabbetibolan koşilerin grubu olmazdı genelde. Belli kişiler ile baştan sohbet gelişip grup oluyor.

Sevgili yapıp kendinizi soyutlamayin bu arada. Arkadaslarım hep univde sevgili yaptı, sadece onla vakit gecirdi sonra ayrildılar şuan üniversiteye dair hatiraları hep boş geliyor

aslinda artik o evreyi gectik gibi. yani tanisiyoruz, konusuyoruz ama herkes zaman gecirmek icin kendi grubunun yanina gidiyo. uzamiyo bi noktadan sonra aramizdaki muhabbet. ben senenin basinde baska fakultedeki tanidiklarimla falandim,o zaman daha ulasilmaz saniliyodum herhalde. simdi biraz onlara muhtac gibi kaldim.
Daha 2 ay olmuş diyorsunuz. O gruplar daha çok değişir.

mesela yarin iki ders arasi 3.30 saatlik bosluk var simdiden gerilmeye basladim. ozellikle cevremde kalabalik gruplar varsa kendim gitmek cok batiyo bana. kahveyi aldigim yerde bile bana aciyolarmis gibi hissediyorum. cevremde bu konunun dikkat edilmeyecegini dusunuyodum ama sınıftaki bi kac kisinin sen niye ders aralarinda bizim siniftan birileriyle falan takilmiyosun demelerine cok sıkıldım. cevap da veremiyorum "yaa seviyorum ben iyi oluyo ama cidden" diyorum gulerek ama ezik oldugumu dusunuyolar eminim
Çok ilginç , anlattığın şeyler çok normal. Tek başına takilmak, kahve içerken tek olmak, bir köşede ders çalışmak,insanların 'neden biriyle takılmıyorsun' demesi falan.
Neden insanların sana acıyarak baktığını , seni ezik sandıklarını düşünüyorsun ki?
Başka durumlarda da böyle misin?
Mesela birisi 'sacin güzel olmus' diyince içten ice saçını beğenmediğini mi düşünüyorsun?
Ya da mesela lisede öğretmenin sorduğu soruyu bilemediğinde içten içe digerlerinin sana güldüğünü düşünür müydün?
Ne bileyim, flortün iki gün ilgisini eksik etse artık Seni sevmediğini falan düşünür müydün?
Normalde de bakış açın bu mu yani,bunu merak ettim

Daha 2 ay olmuş diyorsunuz. O gruplar daha çok değişir.
evet bu ilk senemiz ama çoğu kişi hazirliktan tanışıyor veya ilk sene kalanlar var sınıf mevcudumuz da kalabalik olmadigi icin cogunluk sene basindan beri ayni kisilerle takiliyor. bence de daha degismeler olur ama siniftaki yerimi kimlerle yakin oldugumu bile cozemiyorum,kuyruk gibi hissetmemek icin kendimi fazla mi cekiyorum yoksa ben cok mu onemsiyo gibiyim o yuzden mi muhtac izlenimi veriyorum bilmiyorum

Üniversitede eglenceli arkadas ortamı iyi olur yaa. Tekngezenleri bulup onlarla takilmbence de iyi gikir. Tek gecmez zaman. Film kitap nereye kadar. Iki arkadaslarla lak laknedeceksin eglencesi olsun

Çok ilginç , anlattığın şeyler çok normal. Tek başına takilmak, kahve içerken tek olmak, bir köşede ders çalışmak,insanların 'neden biriyle takılmıyorsun' demesi falan.
Neden insanların sana acıyarak baktığını , seni ezik sandıklarını düşünüyorsun ki?
Başka durumlarda da böyle misin?
Mesela birisi 'sacin güzel olmus' diyince içten ice saçını beğenmediğini mi düşünüyorsun?
Ya da mesela lisede öğretmenin sorduğu soruyu bilemediğinde içten içe digerlerinin sana güldüğünü düşünür müydün?
Ne bileyim, flortün iki gün ilgisini eksik etse artık Seni sevmediğini falan düşünür müydün?
Normalde de bakış açın bu mu yani,bunu merak ettim
bence birinin neden tek takiliyosun demesi bana acidiginin gostergesi gibi bisey. bunu normal gorse gelip sormaz zaten. anormal buluyor muhtemelen.
biri bana iltifat etse bunu yanlis algilamam ama benim iltifatim uzerine derse biraz yapmacik gelebilir bilmiyorum. yine de kotu algilamam bunu.
evet insanlarin benimle dalga gecer gibi olduklarini hissettigim durumlar oluyor. ama bazi seyler de cok bariz oluyor. ben kasinti durmayi sevmiyorum oldugum gibi davraniyorum ve bazi insanlarin bu hallerimle dalga gecer gibi olduklarini hissediyorum.

Öyle eskisi gibi ben senden hoşlanıyorum deyip çıkma teklif etme olayı bitti. Erkekler bi sinsi bi cesaretsiz oldu. Sen cesaret vermedikçe adım atmadıkça yaklaşmıyorlar kolay kolay
ben ne yapmaliyim sizce, birkac kere bakistik ama beni hatirlamiyodur muhtemelen.

üniversitede bazı günler dersler arasında 2-3 saatlik boşluk oluyor. o saatte eve gidemem çünkü git gel yaparsam yetişemem zaten baya yol var.
sınıfta çoğu kişi gruplar halinde takılıyor. benim nerdeyse herkesle muhabbetim var ama çoğu kişinin gideceği yerler belli zaten ve oraya gidiyorlar.
geçen bu gruplardan bir tanesinin yanına oturdum selam verdim muhabbet konusu açtım.
sonra herhalde özel bir şey konuşuyorlardı hemen sustular bana cevap verdiler ama uzatmadılar muhabbeti. ben de anladım durumu kalktım bi bahane buldum.
yani kendimi geri çekmiyorum erkek kız fark etmeksizin muhabbet açmaya uğraşıyorum konuşuyoruz da ama bu ders aralarında herkes kendi köşesini kapıyor anlayacağınız. tek takılacak olanlar direkt gidiyor zaten okuldan. bir tane kulübe katılayım dedim kıza adımı numaramı verdim ama gruba almayı unuttu herhalde. her şey elimde kalıyor anlayacağınız.
sizce ne yapabilirim bu aralarda? yoklama alınmasa hiç gelmeyeceğim bu derslere yani o kadar rahatsızım bu durumdan. bir de sınıftan bir çocuk muhabbet arasında "sen de hep yalnız takılıyorsun"dedi gülerek. ben bu etiketi sevmiyorum işte. ben de istiyorum ki güzel arkadaş grubum olsun ama bulan bulmuş kendi grubunu.
şimdi saçma gelecek ama bir çocuktan hoşlanıyorum o da yan sınıftan, onunla aramızda bir şeyler olursa belki aramam çok fazla arkadaşlık. ama onunla da hiçbir şey olmuyor :) onunla tanışma ortamı yaratmaya uğraşmak istiyorum ama bir yandan da biri için çok çabalamak istemiyorum beni isteyen varsa kendi gelsin kafasındayım. siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? bir de bir şeyleri yalnız yapmak hep yıkıklık gibi mi algılanıyor sizce? neden beni yalnız takıldığımda ezik gibi hissettirecek geri dönütler alıyorum ki:KK43:
Bir cafe de otrsanz çay kahve kitap vakit geçer

üniversitede bazı günler dersler arasında 2-3 saatlik boşluk oluyor. o saatte eve gidemem çünkü git gel yaparsam yetişemem zaten baya yol var.
sınıfta çoğu kişi gruplar halinde takılıyor. benim nerdeyse herkesle muhabbetim var ama çoğu kişinin gideceği yerler belli zaten ve oraya gidiyorlar.
geçen bu gruplardan bir tanesinin yanına oturdum selam verdim muhabbet konusu açtım.
sonra herhalde özel bir şey konuşuyorlardı hemen sustular bana cevap verdiler ama uzatmadılar muhabbeti. ben de anladım durumu kalktım bi bahane buldum.
yani kendimi geri çekmiyorum erkek kız fark etmeksizin muhabbet açmaya uğraşıyorum konuşuyoruz da ama bu ders aralarında herkes kendi köşesini kapıyor anlayacağınız. tek takılacak olanlar direkt gidiyor zaten okuldan. bir tane kulübe katılayım dedim kıza adımı numaramı verdim ama gruba almayı unuttu herhalde. her şey elimde kalıyor anlayacağınız.
sizce ne yapabilirim bu aralarda? yoklama alınmasa hiç gelmeyeceğim bu derslere yani o kadar rahatsızım bu durumdan. bir de sınıftan bir çocuk muhabbet arasında "sen de hep yalnız takılıyorsun"dedi gülerek. ben bu etiketi sevmiyorum işte. ben de istiyorum ki güzel arkadaş grubum olsun ama bulan bulmuş kendi grubunu.
şimdi saçma gelecek ama bir çocuktan hoşlanıyorum o da yan sınıftan, onunla aramızda bir şeyler olursa belki aramam çok fazla arkadaşlık. ama onunla da hiçbir şey olmuyor :) onunla tanışma ortamı yaratmaya uğraşmak istiyorum ama bir yandan da biri için çok çabalamak istemiyorum beni isteyen varsa kendi gelsin kafasındayım. siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? bir de bir şeyleri yalnız yapmak hep yıkıklık gibi mi algılanıyor sizce? neden beni yalnız takıldığımda ezik gibi hissettirecek geri dönütler alıyorum ki:KK43:
1.sınıf mısınız şuan eğer ilk zamanlar bir gruba dahil olunmadıysa daha sonra zor oluyor maalesef ama kulüp fikri iyi olmuş bence ordan mutlaka arkadaş edinirsin

Benimde arada bosluklarim olurdu film izlerdim kitap okurdum
Bana da derlerdi hic konusmuyosun diye ben normalim siz cok konusuyosunuz derdim
Tek takilmak guzeldir herkesle muhattap olunmaz birak havali desinler diye cok sevdiğim bir soz vardir:KK53:

Gruplara girmek zorunda değilsin ki illaki bi tane kafa dengi olur. Ben öyle daha çok seviyorum 1-2 kişi yeter 😀

benim hoslandigim cocuk baska sinifta ve ben kimden hoslansam hep kotu bittigi icin platonik olmayi hic sevmem normalde. ama suan okula gitmek icin en azindan bi heyecan duyuyorum bu da hosuma gidiyor.
Aynen o heyecan bile yetiyor. Olsun bir irtibat bulabilirsen onun arkadaşı biriyle samimiyet kurabilirsen onunla tanışıp sohbet muhabbetin olur.

Valla en güzeli yalnız olmak hiç arkadaşım olsun diye kendini üzme

Yabancı dil çalışırım. Hem de deliler gibi. Net.

Otur KPSS çalış , sonra pişman olursun. İngilizce kelime ezberle , kitap oku , yakın fakültelerde misafir öğrenci olarak katıl . Bizim okulun yanında ilahiyat fakültesi vardı , din tarihi derslerine gitmiştim ilk sene .Tema veya Kızılay’a gönüllü olun .

X