DERSHANEYE GİTMEK

voyvoda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2022
61
80
Merhaba. Bu sene YKS ye gireceğim. Bir arkadaşım 3 4 aydır dershane gidiyormuş . yılda 14 bin lira vermiş . Sizinki daha uygun olur dedi bana. Gidiiş geliş 70 lira, yemekler benden. Hafta sonları ve ara tatilde gideceğim. 20 tane falan test kitabı veriyorlarmış. Sizce gideyim mi yoksa zaman kaybı mı ,tecrübeleriniz

Ben şuan üniversite son sınıfım. Mezun senemde gittim açıkçası boş iş
Sınıftakiler dersi kaynatıyorlar. Matematik yapamiyorsun diye beni kucumsediler hep zaten ben matematik çalışmak için mezun kaldım. Hocaların kimisi doğru düzgün ders anlatamiyorlar. Sürekli matematiğin kötü deyip duruyorlardi. Çok calisiyordum halbuki. Neyse ki istediğim yeri kazandım. Ama şimdiki aklım olsa halk eğitim kursuna gider evde hazirlanirdim. Dershanenin verdiği kitaplar çöp. O parayla çok kaliteli kaynaklar satın alırsın. Dershanenin sadece denemelerine kaydolun derim. Haftada 1 gün deneme çöz kendini gör. Başarılar dilerim 🌸

Bu kişiden kişiye değişir. Evde düzenli çalışabilirim, program yapar buna uyarim derseniz gerek yok. Videolar + kaynaklar ve denemeler size yeter. Ama evde odaklanamazsanız olmaz. Dershane güzel disiplin katıyor aslında. Ben üniversiteye hazirlanirken de sonrasinda kpss için gittim ve faydasını gördüm. Evde odaklanamiyordum.

Lise 3 kardesim ivim dershane edim 20 binden kapı açtılar. Dershaneler ucmus resmen eğitim esitlihi falan hak getireaba. Bu sene YKS ye gireceğim. Bir arkadaşım 3 4 aydır dershane gidiyormuş . yılda 14 bin lira vermiş . Sizinki daha uygun olur dedi bana. Gidiiş geliş 70 lira, yemekler benden. Hafta sonları ve ara tatilde gideceğim. 20 tane falan test kitabı veriyorlarmış. Sizce gideyim mi yoksa zaman kaybı mı ,tecrübeleriniz

Bu kişiden kişiye değişir. Evde düzenli çalışabilirim, program yapar buna uyarim derseniz gerek yok. Videolar + kaynaklar ve denemeler size yeter. Ama evde odaklanamazsanız olmaz. Dershane güzel disiplin katıyor aslında. Ben üniversiteye hazirlanirken de sonrasinda kpss için gittim ve faydasını gördüm. Evde odaklanamiyordum.
Bende de sizin gibiyim

Merhaba. Bu sene YKS ye gireceğim. Bir arkadaşım 3 4 aydır dershane gidiyormuş . yılda 14 bin lira vermiş . Sizinki daha uygun olur dedi bana. Gidiiş geliş 70 lira, yemekler benden. Hafta sonları ve ara tatilde gideceğim. 20 tane falan test kitabı veriyorlarmış. Sizce gideyim mi yoksa zaman kaybı mı ,tecrübeleriniz
Ben lise ve üniversite sınavları için dershaneye gittim. Çok keyifli zamanlar geçirdim, eğitim açısından baya avantajını gördüm. Okuldaki eksiklerimi çok kapatıyordu, destek sağlıyordu. Şuanda bir dershanede lise öğrencilerine öğretmenlik yapıyorum. Devlet okullarında konu yetiştirme işi zor oluyor, öğrencileri kendi çalışma programlarını hazırlamakta, takip etmekte zorlanıyorlar. Ders anlatımı açısından avantajlı.

Hangi şehir yazmamışsın ama daha uyguna bulabilirsiniz büyük ihtimal. Etüt merkezleri de vardır daha uyguna. 14 bin normal şuan için. Evine ya da okuluna daha uygun bir yer bulabilirsen avantajlı olur. Haftaiçi birebir ders alabileceğin yer bulabilirsen daha iyi olur. İlla arkadaşının gittiği yer olmak zorunda değil. Velinle gidip bilgi, fikir alırsan daha iyi olur. Her dershanenin kendi planı farklı oluyor.

Birde ders anlatımı+ konu anlatımlı kitap+test kitapları hepsi bir arada olunca dershaneler avantajlı.

Bende de sizin gibiyim
İmkânınız varsa gidin bence. Derslerden sonra etüt odalarında falan da çalışırsınız. Faydası olur. Kaç yıllık öğretmenim destek almadan kazanan öğrenci çok çok az onu söyleyeyim. Bir de sosyalligi, aynı hedefe beraber koştuğun arkadaşlar edinme, dert ortaklığı kurma da var işin icinde. Kaygıyı azaltıp motivasyonu da artırıyor.

Öncesinde bir temeliniz varsa dershaneler o temelin üzerine ince ince işliyorlar. Bilgilerinizi tazeliyorlar, eksiklerinizin üzerine gidiyorlar. Faydasını gören çok. Öncesinde bir temeliniz yok ve okulda dersleri haldır huldur geçtiyseniz, dershaneler zaman ve para kaybı. Sonuçta bir yarış var ve hızlı koşan kazanıyor, arkada kalanı beklemiyorlar maalesef.

O nedenle siz kendinizden eminseniz, kayıt yaptırın faydasını görürsünüz.

Kişiden kişiye değişir.
İnternette sayısız ders anlatan hoca var.
Verim alamazsan değiştiriyorsun, diğer hocayı izliyorsun.
Kendi bireysel hızında ilerliyorsun.
Ben evde hazırlanarak pek çok sınavda yüksek puanlar aldım. Ancak gerçekten istemek lazım. Motivasyon içerden gelmiyorsa, dışardan gelen destek belli bir noktaya kadar götürüyor.
Başarılar.

Dershane dinarda sınav yayınlarının
Ben lise ve üniversite sınavları için dershaneye gittim. Çok keyifli zamanlar geçirdim, eğitim açısından baya avantajını gördüm. Okuldaki eksiklerimi çok kapatıyordu, destek sağlıyordu. Şuanda bir dershanede lise öğrencilerine öğretmenlik yapıyorum. Devlet okullarında konu yetiştirme işi zor oluyor, öğrencileri kendi çalışma programlarını hazırlamakta, takip etmekte zorlanıyorlar. Ders anlatımı açısından avantajlı.

Hangi şehir yazmamışsın ama daha uyguna bulabilirsiniz büyük ihtimal. Etüt merkezleri de vardır daha uyguna. 14 bin normal şuan için. Evine ya da okuluna daha uygun bir yer bulabilirsen avantajlı olur. Haftaiçi birebir ders alabileceğin yer bulabilirsen daha iyi olur. İlla arkadaşının gittiği yer olmak zorunda değil. Velinle gidip bilgi, fikir alırsan daha iyi olur. Her dershanenin kendi planı farklı oluyor.

Birde ders anlatımı+ konu anlatımlı kitap+test kitapları hepsi bir arada olunca dershaneler avantajlı.
Dershane dinarda sınav dershanesi. Yarın ben gideceğim misafir öğrenci olarak derslere gireceğim.

Senin çalışma şekline göre değişir. Ben 11-12'de gittim dersaneye çünkü kendi kendime çok motive olabilen biri değilim. Faydasını da gördüm. Tabii benim zamanımda bu kadar uçuk değildi ücretler ama bütçene uyuyorsa ve faydasını da görebileceğine inanıyorsan gidilir bence.

Dershane dinarda sınav yayınlarının

Dershane dinarda sınav dershanesi. Yarın ben gideceğim misafir öğrenci olarak derslere gireceğim.
Dershaneye hafta içi gitsen ders verirler mi, soru çözümü yapıyorlar mı diye de sor. Pazarlıkla fiyatı daha da indirebilirler. Çünkü geç kayıtlanmış olacaksın.

Öğrencinin kendini disipline etmesi için dershane gereklidir.
Ha derseniz ki ben sabah 9da kalkıp 10da masa başına oturur dersimi düzenli çalışırım o zaman gerek yok. Yine de denemelere kaydolabilirsiniz siralamanizi eksiklerinizi görmek için önemlidir

Matematiğiniz nasıl ?
Sayısal mısınız ?
Eğer sayısal yapabiliyorsanız video izleyerek geliştiririm diyorsanız dershane çok gerekli değil bence
Ama kendinizi en iyi siz bilirsiniz

Bence durumunu zorlamayacak ise git ama hiç dershaneye gitmeden tıp kazananları gördüm her şey senin verdiğin emekle ilgili sıkı çalışıp aynı verimi alabileceğini düşünüyorum

14 bin bana da çok geldi ben gk gy(yüz yüze) öabt(online) 6000 TL KPSS için verdim. Hepsinin içinde konu anlatımı soru bankası yaprak test ve sınava kadar girdiğin sınavlar dahil. Giren hocalar da youtube kanalı sevilen hocalardan.

Ben online konusunda her ders için fayda sağlanamayacağını düşünüyorum özellikle ihtiyacınız olan bir dersi bile yüz yüze alabilirsiniz bu kadar para dökmeden. Kendinizi daha iyi tanıyorsunuz ona göre seçim yapın.

Bu kişiden kişiye değişir. Benim için zaman kaybıydı çünkü odaklanma problemim var. Bu sefer odaklanacağım dinleyeceğim dersi derken kendimi elim çenemde hayaller kurarken buluyordum. Bu yüzden de verim alamıyordum. Evde gidip tekrar çalışıyordum. Özgür ve bireysel çalışmayı seven bir yapım var çünkü. Başka arkadaşlarımsa evde asla çalışamazlardı, mutlaka motive edici bir ortama veya gruba ihtiyaç duyarlardı. Hiçbir imkanları yoksa ev müsait olsa bile en azından kütüphaneye gider orada çalışırlardı.
Siz en çok nasıl verim alıyorsunuz bunu düşünün ve ona göre karar verin.

X