Dert değilde işte görümce konusu 😁

Boşverin onu da eşinize paslayın da siz tatile gittiniz m kaynanayla ? onu yazın
Evet gittik ama hava şartları uygun değildi çok keyif alamadı
Birkaç konunuza denk geldim ama hiç yazmamıştım.

Haklı olduğunuz konularda zaten size çok fazla destek verildi hem eşinizden, hem de buradaki üyelerden.

Fakat artık biraz durulsanız mı ?

Bu anlattığınız mevzu hayati bir mesele değil, bir şey değil. Bence artık ortaya atılmak yerine cevabınızı davranışlarınıza yansıtın.

Onların söylediklerini yapmak yerine size uygun neyse ona göre davranın, alın, götürün.

Bugün arkanızda size destek olan eşiniz bu hareketlerinizden sonra karşınıza geçebilir. Dengeyi korumayı bilin.
Eşim durumun farkında biliyor 👍 onların söyledikleri havada kalır zaten ben ne düşünüyorsam onu uygularim bu konuyu dert olarak görmedim dediğim gibi lafın sırası geldiyse söylemek lazım ki karşıdaki insanın işine burunlarını sokmamayi had bilmeyi ogrenirler

👍👏👏 Evet işte ben altıni götüreceğim zaten ama kayınvalidem de altın almaktan bahsetti yani görümcem bu tarifeyi bize böyle yapacaksınız diyor eve kendide karı/koca iki tane takması lazım ozaman neden annesine aldırıyor bize gelincemi işliyor o tarife 🤷🏻‍♀️ ben sadece bana kullandığı cümleyi ona iade edeceğim yoksa ister götürsün ister goturmesin

Hmm anladım. Size geleni siz götürün isterken, kendine geleni annesi götürsün istiyor. Evet böyle sinir bozucu bir durum. Ama ne diyebilirsin ki 🙄 Ancak sinir olursun.

Konu sevmediğim görümcem.
Benimle sürekli surtusuyor laf sokuyor. Mümkün mertebe gorusmemeye çalışıyorum. Ama her gördüğümde illaki benimle sürtüşecek bişey bulur.
Ben takı takmayı seven biriyim. Bir gün cemiyete giderken takılarımi taktım dönüşte onlara geçtik kahve içmeye, kendi davet etti. Bana ne kadar çok takmissin görgüsüz gibi takma falan dedi bende benim zevkim seni neden bukadar ilgilendiriyor istediğimi takarım dedim diye benim evimde böyle davranamazsin bana diye kavga çıkarmıştı. Bir sene sonra kendi bir cemiyete giderken takip takistirmis eltisi aynı tepkiyi ona vermiş bu ne böyle bir sürü takmaya ne gerek var demiş gelmiş bide bana bunu dert diye anlatıyor bende Ogün kendisine deseydin ya benim zevkim seni ilgilendirmez diye diyip güldüm bozuldu tabi bizim olay geldi aklına.

Birde takı takma mevzusu oldu aramızda. Eşimin yengesi benim bebeğime altin taktı ogluda kıyafet getirdi. Sonra o kıyafet getirenin bebeği oldu kayınvalidemde oğlu size ne getirdiyse onun ayarında verin. Annesinin yani eşimin yengesinin getirdiği altını götürmek bana düşer bizde böyle dedi. Gorumcemde tabi altını kim yediyse o götürsün dedi.

Simdiiii aynı yengenin torunu sünnet oluyor. Bu kadının hem kendi hem oğlu ikiside görümcemin çocuğuna altın taktı :) bende şimdi kayınvalideme altını sen alma o iki altını kim yediyse o götürsün diyeceğim 😁 sünnete neyseki daha var umarım görümcem kayınvalidem aynı ortamda denk geliriz amin.

Gelişmeleri yazarım 😂

Arkadaşlar daha önce ben çok sus pus biseydim ama buradan aldığım taktiklerle canımı sıkan gereksiz laf sokan kişilere karşı daha tepkiliyim öncelikle fikirleriniz için teşekkürler 😍
Nasıl başardınız bunu bende aynı sus pus yani laf sokar ama o an benim aklıma kötü bir cevap vermek gelmiyor susup kalıyorum onunda dediği laf yanına kâr kalıyor beni de bir açarsanız sevinirim valla 😂

Hmm anladım. Size geleni siz götürün isterken, kendine geleni annesi götürsün istiyor. Evet böyle sinir bozucu bir durum. Ama ne diyebilirsin ki 🙄 Ancak sinir olursun.
Evet işte aynen durum bu 👍 sinir olmam ya goturmesin annesine aldirsin o beni ilgilendirmezde o lafı duyunca tepkisini merak ediyorum sadece. Kim yediyse o götürsün demesini biliyor madem kendide uygulasin

Nasıl başardınız bunu bende aynı sus pus yani laf sokar ama o an benim aklıma kötü bir cevap vermek gelmiyor susup kalıyorum onunda dediği laf yanına kâr kalıyor beni de bir açarsanız sevinirim valla 😂
Önceden bende öyleydim işte 😂 eve gelince aklıma verilmesi gereken cevap geliyordu sinir oldugumla kalıyordum ama burda bir iki konular açtım sağolsun kizlar bana yön gösterdi önceden cekinirdim çünkü ne zaman ceevap versem olay tartışmaya bağlanırdi ama şimdi gülüyorum o laf soktugunu sanarken sinirlenmeden gülerek kaale almadigimi belirterek cevapta verince kendi kuduruyor işte 😂

Cevap verdiğiniz sürdce kadının hoşuna gidecek ki. Yanlış taktik.
Ben böyle insanlara karşı hiç cevap vermem. O kendi kalitesini belli eder,ben de kendi kalitem doğrultusunda yaşarım. Zaten cesaret edemez kimse bana laf etmeye. Bir duruşum var çünkü. Siz de en başından o duruşa sahip olduğunuzu gösterseydiniz,ağır olsaydınız size laf edemezdi,etse de karşılık alamadığında bozulur otururdu.

Önceden bende öyleydim işte 😂 eve gelince aklıma verilmesi gereken cevap geliyordu sinir oldugumla kalıyordum ama burda bir iki konular açtım sağolsun kizlar bana yön gösterdi önceden cekinirdim çünkü ne zaman ceevap versem olay tartışmaya bağlanırdi ama şimdi gülüyorum o laf soktugunu sanarken sinirlenmeden gülerek kaale almadigimi belirterek cevapta verince kendi kuduruyor işte 😂
Sizin önceki konularınızı okuyup özellikle de yorumlardan kendime pay çıkarmaya çalışacağım umarım bende açılırım yoksa eve geldiğimde bende aynı siz gibi sinirden kuduruyorum eşimden çıkarıyorum önceden eşim ben şikayet edince takma sen abartıyorsun falan derdi şimdi neyseki eleştirince o da kardeşine kızıyor bu arada benim görümce bekar maalesef görmeme gibi bir durumum da yok her kv gidişimizde görüyorsun mecburen bide her hafta sonu siz düşünün anlamıyorum bazen benim gibi sessiz sakin birine laf sokunca ne oluyor ama iste yapıyor eşimle konuşuruz aramızda olan bir meseleye bile bir cevap vermesi var

Yok karşılığını vermedi iste yani ona getirildi şimdi oda karşılığında götürecek ama hem amcasının taktığını hemde amca oğlunun taktığını geri goturecekmi. Çünkü öyle talimat veriyordu biz bişey yapacakken
Sizde içinizden geldiği gibi davranın.Talimatlara uymayin.

X