Dert oldu bana is görüşmesi

Zehrasan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2020
350
-45
29
Kizlar iyigeceler herkese ben daha hiç gözümü kırpamadım yarın sabah bir is görüşmem var büyük bir kurumda bu pozusyon için daha önceden deneyimim var ama nasil davranacağımı bilmiyorum nasil kabul ettiririm kendimi gerekirse yalvarayim diyorum maddi kısımdan ziyade benim çalışmam lazım böyle parazit gibi nereye kadar yaşayacağım ömrüm evde mi gececek benim yarın ne yapayim ne söyleyeyim de kendimi begendireyim nolur bie tavsiye verin bana

Sana da iyi sabahlar. Yarın sabah dediğin de bugün oluyor muhtemelen.

Yapilan araştırmalara göre düzensiz ve az uyuyan kişilerin odaklanma, dikkat ve konsantrasyon eksikliği oluyor.

Telefonu kenara bırak ve uyu. Özgüvenli ve az heyecanlı olursan birde aranan nitelikler sende varsa neden olmasın?

Benim iş görüşmelerim çok ciddiyetsiz geçirmiştir . Genelde iş verenlerle iş konuşmaktaysa havadan sudan konuşup hep konuyu dağıymışımdır . Şimdiye kadar girdiğim mülakatlarda işi aldım. Demem oki doğal ol ve kendinden emin bir şekilde konuş. Heyecanlanacak yada kasılacak olursan esprili bir şekilde konuyu dağıtabilirsin.

Öncelikle 'Pozisyon'
Kurumsal bir yerde yalvarırsanız size iş verileceğini sanmam aksine kötü bir imaj çizersiniz.
Rahat olun, sorulan sorulara kendinizden emin bir şekilde cevap verin, göz teması kurun, gerildiginiz belli olmasın hafif gülümseyin. Kurumun geçmişi hakkında birseyler araştırın.
Oraya bir kişi girecekse bu ben olmaliyim diye kendi kendinizi motive edin

Kendinizden emin ve sakin durun. Hepiniz insansınız, kimse öcü değil orada :) İçinizde fırtınalar da kopsa sakin ve güleryüzlü durun. Çok da gülmeyin tabi sürekli sırıtmak da yapmacık görünür. Kendinizi anlatmak için sürekli konuşmaya çalışmayın ve iyi bir dinleyici olun. Gitmeden tam olarak ne iş yaptıklarını, haklarında varsa haberlerini okuyun. Araştırmış bizi biliyor desinler. Kafanıza takılanları sorun, soru soran insanları seviyorlar bana kalırsa iş verenler. Tabi hemen maaş, izin gibi şeyleri ilk seferde konusu açılmadan sormak hoş olmaz. Görüşmenin sonuna doğru ya da varsa ikinci görüşmede konuşmak daha iyi olur. İnsanlar genelde ne kadar süre çalışıyorlar, çalışan sirkülasyonu nasıldır onu sorabilirsiniz. Bu size de insanların orayla ilgili memnuniyetini gösterir. Aklıma bunlar geldi şimdilik. Hayırlısı olur umarım 🌸

Ben yalvaran birini asla almazdım. Çünkü profesyonel hayat güçsüzleri ezer. Dik durmalısın. Rahat olmaya çalış. Giderken papatya çayı iç sakinleştirici bir müzik aç. Evde mülalar provası yap ve tek bşr yere bel bağlama. Ben işe giriş sürecimde tam 11 firmaya cv bıraktım ve görüştüm. Sadece bir tanesinden dönüş aldım

Sizi beğenmeyeceklerine nerden kanaat getirdiniz de yalvarmak nerden aklınıza geldi daha görüşmeye gitmeden... kendinize güveniniz olsun, olumlu düşünün. Başarılar...

Şöyle düşünün...o sizi ise alacak kişiler de bir zamanlar sizin oturacaginiz koltukta oturup mulakata girmişlerdi.
Kendinize güvenin ve işi çok istediginizi belirtin. Tabi yalvarmadan.

Kizlar iyigeceler herkese ben daha hiç gözümü kırpamadım yarın sabah bir is görüşmem var büyük bir kurumda bu pozusyon için daha önceden deneyimim var ama nasil davranacağımı bilmiyorum nasil kabul ettiririm kendimi gerekirse yalvarayim diyorum maddi kısımdan ziyade benim çalışmam lazım böyle parazit gibi nereye kadar yaşayacağım ömrüm evde mi gececek benim yarın ne yapayim ne söyleyeyim de kendimi begendireyim nolur bie tavsiye verin bana
yalvarmanın aksine özgüvenli olun
kurumsal bir yerde buna daha çok önem verirler
insanların mesleki yeterlilikleri kadar, karşısına çizdikleri imaj da çok önemlidir
şöyle bi örnek vereyim
benim eniştem kurumsal bi yerde 15 senedir çalışıyor
ilk iş görüşmesinde istediği ücreti sormuşlar eniştem de bi rakam söylemiş, ik müdürü de bizim düşündüğümüz rakamdan daha fazla demiş, eniştem de siz bilirsiniz ama benim hakettiğim rakam bu demiş ve o ücretle işe alınmış

Yapacagın son şey yalvarmak..
Kendin ol, bilmediğin sorulara bilmiyorum de Rahat ve saygılı tavırla bildiklerini aktar..
Çok istekli görünmenin işe alımlarda hiçbir etkisi yok hatta negatif etkisi vardır cok tecrubeli biri olarak soyluorum

sakın yalvarma dik ve kendinden emin dur

Sırf bu yüzden iş değiştirme niyetim olmasa da iş başvurusu yapıp hobi olarak mülakatlara giriyorum. Ayda 1-2 mülakata girince stres filan kalmıyor tavsiye ederim. Ayrıca çalıştığınız sektördeki gelişmeleri de takip etmiş oluyorsunuz.

İlk önce kendinizi kasmaya uykunuzu kaçırmaya hiç değmez. Her şey kısmet işidir. O iş kısmetinizde yoksa nasıl davranırsanız davranın alınmazsınız. Kısmetinizde varsa o pozisyon sizi bulacaktır. Böyle düşünürseniz rahatlarsınız. Sorulara sakince cevap verin. İyi şanslar

Kendin ol,senin karsindakiler muhtemelen bu isi yillardir yapiyorlar.
Sen kapidan girerken zaten kafalarinda bir profil olusuyor.
Sonucta insan sarrafi oluyorlar bir sure sonra.
Cok tutuk yada cok heyecanli olma.Ayni sekilde cok da hizli konusma.

X