Dertleşmek istiyorum, yalnız bir anneyim

O kadar iyi anlıyorum ki.. damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Benim de 2.5 yaşında bir çocuğum var ve 7 24 birlikteyiz. Benim çocuğum başından beri zor bir çocuktu. Yemesi uyuması vs hep krizliydi. Hala oyle. Konuşma gecikmesi ve bazı bilissel basamaklarda yaşıtlarından geride kalma durumu oldu. İki aydir eğitimlere basladik Çocuk psikiyatrinin önerisiyle. Bunun stresi ayrı, kendime ait hiçbir zaman dilimimin olmaması ayrı. Dertlesecek doğru düzgün insan olmaması ayrı.. 2 buçuk senede 10 sene yaslandim. Çalışan annelere heves ediyorum. Belki bir gün benim de çalışmam kısmet olur.
Merhaba, dil gelisimi icin ne yapiyorsunuz? Benim de kizim 24 aylik, henuz cok konusmuyor. Yurtdisindayiz, iki dile maruz kaldigi icin ikisini de konuşması biraz zaman alacak, onu biliyorum, stres yapmiyirum ama size pratik gelen tavsiyeleriniz varsa ben de cocugumu desteklemek isterim.

Öncelikle çocuğunuzla yatmayın. Odasını ayırın. Gece çok kalkar normaldir bir sıkıntısı olur atak şu bu. Ama alışacak. Yani eşinizden ayrıldınız mı? Hiç destek olmuyor mu?
Eşimden ayrılmadım ama klasik türk erkeğinden bir tık daha yardımcı o kadar. Akşama kadar bebekle ben yalnızkm gece bebekle ben yatıyorum vs. Çocuğun odasını ayıramıyorum ki çok sık uyanıyor ve krizler bitmiyor.
O kadar iyi anlıyorum ki.. damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Benim de 2.5 yaşında bir çocuğum var ve 7 24 birlikteyiz. Benim çocuğum başından beri zor bir çocuktu. Yemesi uyuması vs hep krizliydi. Hala oyle. Konuşma gecikmesi ve bazı bilissel basamaklarda yaşıtlarından geride kalma durumu oldu. İki aydir eğitimlere basladik Çocuk psikiyatrinin önerisiyle. Bunun stresi ayrı, kendime ait hiçbir zaman dilimimin olmaması ayrı. Dertlesecek doğru düzgün insan olmaması ayrı.. 2 buçuk senede 10 sene yaslandim. Çalışan annelere heves ediyorum. Belki bir gün benim de çalışmam kısmet olur.
Aynen öyle. Konuşmuyor benim de çocuğum. Bıraktım artık zamana çünkü taktıkça iyice sinirlerim yıpranıyor doktora da götürdüm ama bi sorun yok dedi zamanla konuşmasını bekliyorum.
Whatsapp arkadaşlarınız yok mu
Bi de o semtin anne grubu vardır xx anneleri diye instagramda aratın onlarla buluşabilirsiniz
Ben her gün çocuğumla avmye ya da dışarı giderdim o yaşta
bi de kreşe gönderiyodum haftada 3 gün
Yoksa fenalık gelir yani normal
Bu whatsapp olayına bakacağım bilmiyordum hiç. Çok teşekkür ediyorum

Merhaba, dil gelisimi icin ne yapiyorsunuz? Benim de kizim 24 aylik, henuz cok konusmuyor. Yurtdisindayiz, iki dile maruz kaldigi icin ikisini de konuşması biraz zaman alacak, onu biliyorum, stres yapmiyirum ama size pratik gelen tavsiyeleriniz varsa ben de cocugumu desteklemek isterim.
Merhaba🌸

Çok dillilik de konuşma gecikmesi sebebi evet. Konuşmayı desteklemek için biz öncelikle konuşma terapisine başladık. Bunun yanı sıra ergoterapi ve oyun terapisine de gidiyoruz. Ama bizim tek sorunumuz konuşmama değildi, bazı sosyal becerilerde geri kalmıştı. Eğitimler ve evde sürekli oynamayla açığı hızlı şekilde kapatiyoruz şuan.

Konuşma buzdağının en tepesi gibi dusunun. Öncesinde bazı becerileri sağlaması gerekiyor. Mesela sizde bunlarin hepsi var mı? Varsa konuşma da ardından gelecek kısa sure sonra:

Ortak dikkat
Dikkat süresi
İşaret parmağı kullanımı
Komut alma
Yönergeleri izleme

X