Dgs

Gizem nur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2015
739
260
26
Merhaba dgsye girmeyi düşünüyorum. Dgs hakkında hiç bilgim yok. Bir sürü şey okudum. Nasıl hazırlanması ne yapılması gerektiğini bilmiyorum. Bir de dgs için 4 yıllığa tamamlamak için staj yapıyor muyuz? Dersler ygs ağırlıklı mı yoksa kpsss mi? Hani hangi kaynaklardan çalışılması gerekiliyor? Birde dgs bittikten sonra kazandık diyelim başka bir sınava girme durumu var mı? Yabancı dil falan sınavı var diyorlar bazılarıda muaf olursun diyorlar

Merhaba ben bu sene ki dgs sınavına girdim. ilk önce okuduğun bölüm hangisiyse ona göre bir bölüme başvurman gerekiyor. Evet tek bir dgs sınavı var ona hazırlanıyor ve sonucun iyiyse okumak istediğin bölüme geçme ihtimalin var ancak her üniversitenin bölüm kontenjanı farklı olur onu araştırmanı tavsiye ederim. Ben pegem in konu anlatımlı dgs kitabına çalışmıştım ki çok da güzel bir anlatımı vardır tavsiye ederim. Bayağı araştırarak almıştım zamanında. Ayrıca dgs kpssden de rahat bi sınavdır tarih coğrafya yok sadece türkçe ve matematikten oluşan bir sınav. 60türkçe 60 matematik şeklinde çıktı girdiğimde de. Kapsamlı bir dgs konu anlatımlı bir kitap alırsan ortalama yeterli olacağını düşünüyorum. Zaten dediğim gibi sadece 2 ders var. Staj konusunda bir bilgim yok ben 2yıllık üni okurken staj yaptım eğer dikey geçişi kazanırsam girceğim üni şart koşarsa yapmaktan başka çare yok zaten. İngilizce de her bölümde aranmıyor senin bölümün ne olduğunu bilmiyorum ama eğer ingilizce şart ise başlangıçta bir yeterlilik sınavına alırlar sınavdan geçemezsen hazırlık okumak durumunda kalabilirsin. Şimdiden başarılar diliyorum :)

X