Di ekimi tecrbelerinizi paylar msnz? :(

balll kıs valla benim dişçinin muaynehanesindeki koltuk denize karşıydı valla bin kere daha oturabilirim sanırım artık o koltuğaaa süperdi kıs süperrrr

ki ne kadar korkardım önceden anlatıım dün datlummmmmmm

canım korkulacak bişey yok gerçekten ben dişçiden çıkamayan bir insanım kaydirigubbakcemile3 hiç hasta olmuyorum ama dişlerim çok sorun çıkarıyor :1no2: çene kemiğimi bile kazıdılar. 2 saatlik ameliyat geçirdim. şuna inan gerçekten dayanabilirsin. sadece korkma ve iğne olduktan sonra hiç acı çekmeyeceğini unutma. eğer acıyacak diye kendini şartlandırırsan çok zorluk çekersin. geçmiş olsun tatlım opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

canım korkulacak bişey yok gerçekten ben dişçiden çıkamayan bir insanım kaydirigubbakcemile3 hiç hasta olmuyorum ama dişlerim çok sorun çıkarıyor :1no2: çene kemiğimi bile kazıdılar. 2 saatlik ameliyat geçirdim. şuna inan gerçekten dayanabilirsin. sadece korkma ve iğne olduktan sonra hiç acı çekmeyeceğini unutma. eğer acıyacak diye kendini şartlandırırsan çok zorluk çekersin. geçmiş olsun tatlım opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

:çok üzgünüm::çok üzgünüm:Keşkee keşkee acıyacakmı düşüncesini atabilsem aklımdann.Bıktım artık kendimden nefret ediyorum senağlamaNe kadar canım kıymetliymişş...Canım sağolasınnn iğneden hiç korkmuyorum zaten :KK43: benim takıntım daha öncedende morfille uyuşmayan dişlerim korkutuyorr :'( yoksa o kadar takmazdımm.tekrar sgalsn soyledıklerınıııı düşünücem:eek:

bende de uçak korkusu var aynı anlattığın gibi. adını bile duyunca tüylerim diken diken oluyor. uçak cennete gidiyor deseler de binemem yani. :) :)

ama dişçide uyuşturucu iğneyi olduktan sonra olay bitti. o da acıtmıyor zaten. hatta ben doktoru falan inceliyorum ne yapıyor diye. zevkli oluyor.

:çok üzgünüm::çok üzgünüm:Keşkee keşkee acıyacakmı düşüncesini atabilsem aklımdann.Bıktım artık kendimden nefret ediyorum senağlamaNe kadar canım kıymetliymişş...Canım sağolasınnn iğneden hiç korkmuyorum zaten :KK43: benim takıntım daha öncedende morfille uyuşmayan dişlerim korkutuyorr :'( yoksa o kadar takmazdımm.tekrar sgalsn soyledıklerınıııı düşünücem:eek:

Canının kıymetli olması değilde tamamen psikoloik sanırım.canın kıymetli olsa iğneden de korkarsın be tatlım. emin ol acımayacak canın. tecrübeliyim dedim yaa çene kemiğimden kist bile çıkardılar benim kaydirigubbakcemile3 iğneden korkmuyorsan sonrasında zaten bişey hissetmeyeceksin sadece biraz baskı ama canını yakmıyor. geçmiş olsun tekrar. öpüyorum seni opuyorumnanaktan

Canının kıymetli olması değilde tamamen psikoloik sanırım.canın kıymetli olsa iğneden de korkarsın be tatlım. emin ol acımayacak canın. tecrübeliyim dedim yaa çene kemiğimden kist bile çıkardılar benim kaydirigubbakcemile3 iğneden korkmuyorsan sonrasında zaten bişey hissetmeyeceksin sadece biraz baskı ama canını yakmıyor. geçmiş olsun tekrar. öpüyorum seni opuyorumnanaktan
-tatlicadiarzu-:1ninca:Evet iğnedne korkmuyorum hiç canım -tatlicadiarzu-Benim korkum apselidişin uyuşmamasıı ve acı çekerek dişimi çekeceğni hayal ediyorumm..-tatlicadiarzu-SADECE BİRAZ BASKI OLUCAK DEMEK:çok üzgünüm: :çok üzgünüm:
bende de uçak korkusu var aynı anlattığın gibi. adını bile duyunca tüylerim diken diken oluyor. uçak cennete gidiyor deseler de binemem yani. :) :)

ama dişçide uyuşturucu iğneyi olduktan sonra olay bitti. o da acıtmıyor zaten. hatta ben doktoru falan inceliyorum ne yapıyor diye. zevkli oluyor.

:)Rabbim hepimizin fobisini farklı vermiş hehe:)Ben daha geçen hafta uçakla yolculuk yaptım tek başıma hiç korkmadım:)keşke 100defa binsemm
kafamçokkarıştı

:)DR İNCelemek zevkli, demek hehekaydirigubbakcemile3
Benim içinn zombii :roflol:

doktoruna-gore-benım-doktorum-tamam-3-sanıyede-alıyo-ben-sasırıp-kalıyorum-ayhhh-doktorumu-cok-sevıyorum:)

:a015:Gözlerimde yaş kalmadı artık.İyice perişan ettim kendimi.Eşimide deli ettim valla.Ama ne yapayım elimde değil.Panik atak işte :çok üzgünüm:Eşim zaman dişciye gitmeyelim diyo korkuyosan.Olmazkii keşke gitmesemsenağlamamafoldumben O zaman doktora söylerizz dişii çekmesin diye söyleriz diyo korktugum ıcın rezillik yaaa:KK43:Bugun hayal ediyorum elimle acaba nasıll çekiştiriyorlarr dişi .Sağ solmuı offff:1no2::1no2:

benim 20lik dişimi çektiler dik çıkacağına yana doğru çıkmıştı. hatta burada doktor uğraştı uğraştı çok derinmiş çekemedi dikti ve ünv. hastanesine yolladı. ertesi gün 3 saat ünv. hastanesine gittim .ameliyat ettiler, dişi üç parça yaptılar ve öyle aldılar nasıl dişse artık :) ve ameliyattan sonra biz hazır oralara gitmişken bide alışveriş yaptık:) morfinli diş hiçbirşey hissetmedim.tabi morfin etkisi geçince ağrı oldu ama ağrı kesici içince de hemen geçiverdi. serinkanlı olmak lazım herşeyde.. olan kendimize oluyor yoksa..

:a015:Gözlerimde yaş kalmadı artık.İyice perişan ettim kendimi.Eşimide deli ettim valla.Ama ne yapayım elimde değil.Panik atak işte :çok üzgünüm:Eşim zaman dişciye gitmeyelim diyo korkuyosan.Olmazkii keşke gitmesemsenağlamamafoldumben O zaman doktora söylerizz dişii çekmesin diye söyleriz diyo korktugum ıcın rezillik yaaa:KK43:Bugun hayal ediyorum elimle acaba nasıll çekiştiriyorlarr dişi .Sağ solmuı offff:1no2::1no2:

ben-cok-canı-ttalı-bırıyımdır-bana-bırsey-olmadıysa-hıc-kımseye-olmaz-ınan-ama-doktorun-ıyıyse-zorlayarak-cekerse-kotu-olur-ıyı-bır-dısci-nbulup-kokmayın-bence

ben-cok-canı-ttalı-bırıyımdır-bana-bırsey-olmadıysa-hıc-kımseye-olmaz-ınan-ama-doktorun-ıyıyse-zorlayarak-cekerse-kotu-olur-ıyı-bır-dısci-nbulup-kokmayın-bence

Keşkee bursada olsaydımm.Benim dişçilerimm ordaydıı hepside çok iyiydiii onlara güvenerek teslim olurdum.AMA ŞUAn bulundugum şehirde korkuyorum gitmeye :'(trabzona gidicez eşimin dişçisi.Çokk iyi bir insan diyorrr,kızmaz sana merak etme diyor,çokta temizmişş.Görücez bakalımmafoldumben mafoldumben
yAAA KEŞKE ÇEKMESE DİŞİMİİ.DİŞ AĞRIM TAMAMEN DURDU.APSEDE ANTIBIYOTIK SAYESINDE TAMAMEN İYİLEŞTİİİ:nazar:İNŞALLAH TEDAVİYLE KURTARIRR.mafoldumben

hıc-sanmıyorum-donradan-yıne-agrımaya-baslıyor-bende-cektım-o-acıyı-ama-degmes-cektır-kurtul-rahatlıyor-ınsan-ınan-bak

canım ya biz nelere katlanmışız diş çekimi neki Allahaşkına..duymiiim bi daha bööle bi korku..çabıkkk git ve çektir hemencik o dişi..bak yeniden doğmuş gibi olup diyeceksin ki "keşke daha önce çektirseydim.."
iğneyi hissedeceksin sadece balım, başka hiçbirşey anlamıyorsun inan bana..arkasından da bi boşluk hissediyorsun işte o kadar..
çok öptüm seni..

balkafam benneyaptımkicanım benimmmmbenneyaptımki ah be balımmm korkacak hiç birşey yok:teselli:

tek şey iğne madem iğneden korkmuyorsun o zaman sık dişini iğne vurulana dek sonra yum gözünü aç ağzınılülülülülülü

sonra yaşayayacağın rahatlığı düşünsenezemuszemuszemuszemuszemuszemus

çok oturdum dişçi koltuğuna sen de 100 ben diyeyim 10000 sayısını unuttum...iğne vuruluna dek bütün olaymafoldumben sonra isemirmirmirmir

tam okuyamadım ne zaman gidiyorsun ayyüzlümŞeniz

benneyaptımki benim balkafam üsülmüsmübenneyaptımki

balkafam benneyaptımkicanım benimmmmbenneyaptımki ah be balımmm korkacak hiç birşey yok:teselli:

tek şey iğne madem iğneden korkmuyorsun o zaman sık dişini iğne vurulana dek sonra yum gözünü aç ağzınılülülülülülü

sonra yaşayayacağın rahatlığı düşünsenezemuszemuszemuszemuszemuszemus

çok oturdum dişçi koltuğuna sen de 100 ben diyeyim 10000 sayısını unuttum...iğne vuruluna dek bütün olaymafoldumben sonra isemirmirmirmir

tam okuyamadım ne zaman gidiyorsun ayyüzlümŞeniz

:1no2:benneyaptımkiİğneden hiç korkmuyorum zaten.Ama hiç diş çektirmedim :'(küüçüktüm çektirdiğmde ama acıdıgını hatırlıyorum.2 morfıl uyuşturmamıştı apseliydi o dişte:1no2:Off sardusumm bılmıyom ne zaman gıdıcem .Şu adetide bir bekleyım öyle gideyim:eek:

canım ya biz nelere katlanmışız diş çekimi neki Allahaşkına..duymiiim bi daha bööle bi korku..çabıkkk git ve çektir hemencik o dişi..bak yeniden doğmuş gibi olup diyeceksin ki "keşke daha önce çektirseydim.."
iğneyi hissedeceksin sadece balım, başka hiçbirşey anlamıyorsun inan bana..arkasından da bi boşluk hissediyorsun işte o kadar..
çok öptüm seni..

ceretomm evet nelere katlandık.İştee bu korkuyuda yensemm dünyalar benim olucakk:1no2:

sardunyacığım maşallah emme az oturmuşsun o koltuğaa yaaa bende artık çok korkar oldum valla oturmak istemiyorumm
diş çektirmeye gelince valla ben kestirdim dişlerimi kaplama placak bu ağrının yanında hiç bişe değil inanın

:1no2:benneyaptımkiığneden hiç korkmuyorum zaten.Ama hiç diş çektirmedim :'(küüçüktüm çektirdiğmde ama acıdıgını hatırlıyorum.2 morfıl uyuşturmamıştı apseliydi o dişte:1no2:Off sardusumm bılmıyom ne zaman gıdıcem .Şu adetide bir bekleyım öyle gideyim:eek:

:1shok::1shok: apseli dişini çekti dişçikafamçokkarıştı

balkafam neden önce antibiyotik tedavisi yapmadı anlamadım ama apseli diş çekimi çok ağrı verir...:1no2:

şimdi gene apse var mı peki? 4-5 gün dişe uygun antibiyotik tedavisi yapılmalı apseli dişe...

zaten antibiyotik almaya başlayınca ağrı azalıyor ve kalmıyor...

işte o 4-5 günün sonunda ki çekim hiç ağrı vermez ayyüzlümŞeniz

:1shok::1shok: apseli dişini çekti dişçikafamçokkarıştı

balkafam neden önce antibiyotik tedavisi yapmadı anlamadım ama apseli diş çekimi çok ağrı verir...:1no2:

şimdi gene apse var mı peki? 4-5 gün dişe uygun antibiyotik tedavisi yapılmalı apseli dişe...

zaten antibiyotik almaya başlayınca ağrı azalıyor ve kalmıyor...

işte o 4-5 günün sonunda ki çekim hiç ağrı vermez ayyüzlümŞeniz

Sarduşum 12 yaşındaydım :KK43:salak kadın 2 morfili vurdu.Kuşkafa anlamadı dişin apseli oldugu herhal.ozamanın teknoljısı eğitimi iştee.Dişimi bir çekti.Eve gittim yanağım misket gibi şişti..GİTTİm dr ertesi günn birde güzel evde kanama yapmıştı tampon koymuştum:1no2:eek: zamanlar flim çekmek yoktu sanırım:1no2:sonra bana antıbıyotık verdı.Kuşkafa işte öncesınde vermedı sonrasında verdı.Böylelerde dr oluyor işte:eek:klava:

sarduşum dr antibiyotigi tlf verdi kaydirigubbakcemile3korktum gıtmeye tlf soyledı kaydirigubbakcemile3İçtim kuruduu apsehihoyyytşimdi gidip flim çektirmem lazım
turkbayragi

X