Di george sendromu detaylı ultrason

lor-kurabiyesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2016
442
513
32
Merhaba bugün detaylı ultrason yapıldı. Göbek kordonunda 2 damar varmış o yüzden kalbi detaylı incelediler orda da bir tane fazladan damar varmış bu da di george sendromu belirtisiymiş. Bu hastalığın başka belirtileri de varmış ama bizde onlar yok allaha şükür. çok düşük bir ihtimal genelde böyle görürüz ama bir şey çıkmaz takip etmek gerekir dedi %3-4 gibi bir ihtimal var %97 hiç bir şey çıkmaz dedi. Tüp bebekte bu ihtimal artabiliyormuş benim de tüp bebek o yüzden korkuyorum. amniyosentez yapılacak onda da düşük ihtimali varmış moralim çok bozuk. Daha önce başına gelen var mı?
Bana dua edin ne olur bu hafta yaptırcam.

Ben down sendromu riski sebebiyle amniyosentez yaptırdım. İşlemden korkmayın 10 dk sürüyor oluyor bitiyor yaptırdığınız yer ve doktor önemli onun dışında riski çok düşük düşük olmasının. Bu konuda stres yapmadan sonucu odaklanın. Çok geçmiş olsun

Gözünüz aydın çok şanslısınız sonucunuz çok erken çıkmış tam iki hafta beklemiştim ben
Doktorum da öyle söyledi ama bunun için premed mi tam hatırlamıyorum bir lab da yaptırdık ki sonuç daha erken çıksın diye. Biraz daha fazla ödedik hatta. 2 günde fish sonucu geldi büyük ihtimalle diğer genetik hastalıklar da bir kaç güne gelir

Benimde premed di. Ön sonuç erken geliyor. Benim ön sonuç temizdi diğer sonuç iki hafta sürdü onda saptandı down sendromu malesef. Umarım yine güzel sonuçlar alırsınız.
Doktorum da öyle söyledi ama bunun için premed mi tam hatırlamıyorum bir lab da yaptırdık ki sonuç daha erken çıksın diye. Biraz daha fazla ödedik hatta. 2 günde fish sonucu geldi büyük ihtimalle diğer genetik hastalıklar da bir kaç güne gelir

Benimde premed di. Ön sonuç erken geliyor. Benim ön sonuç temizdi diğer sonuç iki hafta sürdü onda saptandı down sendromu malesef. Umarım yine güzel sonuçlar alırsınız.
Ben daha önce nipt yaptırmıştım çıkmadı başka hastalık ama tabi bir sürü genetik hastalık var allah korusun. Bebeğiniz doğdu mu

X