Diane doğum kontrol hapı

Kızlar merhaba
Bugün doktora gittim evlencem doğum kontrol hapı istedim. Diane diye bir hap yazmış. İnternetten baktım çok iyi şeyler görmedim ilaç hakkında kullananlar yorumlarınız nedir.
doktor hiç tahlil filan yapmadı sorular sordu yok kan pıhtılaşması var mı ailede. Herhangi bir hastalığın var mı diye. Ultrasona baktı sadece normal mi yani böyle mi oluyor. Daha önce yasmin kullandım onu mu kullansam diyorum. Ya da başka bir doktora daha mı gitsem.
Diane çok ödem yaptı bende.Kilolu değilim ama o ilacı aldığım dönem yere cökemiyordum bacaklarımdaki şişlikten.Yasmin hiç rahatsız etmedi beni.

Diane çok ödem yaptı bende.Kilolu değilim ama o ilacı aldığım dönem yere cökemiyordum bacaklarımdaki şişlikten.Yasmin hiç rahatsız etmedi beni.
Yasmin etkisi en az olan ilaçmış ben daha önce kullandım bi sorun olmadı ne kilo artışı ne bişey. Sadece reglim azaldı zaten dk hapları azaltıyomuş ona da yapcak bişey yok zaten 1 sene kullancam inş bi sorun çıkarmadan devam ederim yasmine

Bende 1 ay önce doğum kontrol hapı için doktora gittim sadece muayne etti tahlil vs yapmadı ve doğum kontrol hapı kullan dedi onun dışında hiçbir şey kullanmayacağımi söyledi ilaç bile önermedi ilaçları bilmiyordum hangisini kullanicagimi sorduğumda yazzı kullan dedi sonra int araştırdım Yasmin dhaa çok kafama yattı ve Yasmin aldım yani şunu söylemek isterim ilk değilsin bana da tahlil vs yapılmadi hatta ne kullanmam gerektiğini sormasam söylemiyordu. Zaten reçetesiz ilaçlar olduğu için kararı bile bize bırakıyorlar başka doktora gitmenize gerek olduğunu düşünmüyorum hepsi aynı şekilde yaklaşıyor

Bende 1 ay önce doğum kontrol hapı için doktora gittim sadece muayne etti tahlil vs yapmadı ve doğum kontrol hapı kullan dedi onun dışında hiçbir şey kullanmayacağımi söyledi ilaç bile önermedi ilaçları bilmiyordum hangisini kullanicagimi sorduğumda yazzı kullan dedi sonra int araştırdım Yasmin dhaa çok kafama yattı ve Yasmin aldım yani şunu söylemek isterim ilk değilsin bana da tahlil vs yapılmadi hatta ne kullanmam gerektiğini sormasam söylemiyordu. Zaten reçetesiz ilaçlar olduğu için kararı bile bize bırakıyorlar başka doktora gitmenize gerek olduğunu düşünmüyorum hepsi aynı şekilde yaklaşıyor
Aynen öyleymiş yeni öğrendim o zaman doktora gitmenin mantığın ne ki? Herkes aman doktora gitmeden kullanma diyor. Ee gidiyosun adam kafasına göre ilaç yazıyor gönderiyor. Bende alırdım yasmini geçerdim. Dedim doktora gideyimde belki bana uygun bi daha farklı ilaç yazar. Hiçte öyle olmadı neyse en azından ultrasondan baktı bi sorunum filan yokmuş onu öğrendim diyorum. Aldım yasmini zaten regl günümü bekliyorum artık.

X