Dikkat aşırı azim içerir!!! Yol arkadaşı aranıyor!!!🏃‍♀️Başlangıç:73 güncel:55.5 hedef:49

Cancagiz52

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2019
39
34
28
Merhaba arkadaşlar! Size kısaca özet geçmek istiyorum diyet hikayemi. Okumak icin başka bir şehirde yatılı yurda gidene kadar zayıf bir kızdım aslında. Yurtta sınav stresi muhabbet ortamları vs. aburcuburu fazla kaçırdım. Bir kaç sene hep böyle beslendim. Evlendikten sonra da birkaç ay hep gezdik ve yedik. Sonrasında doktora bir rahatsızlığım yüzünden gittiğimde. Doktor tartmak istedi. Ve 73 kilo çıktım. Uzun zamandır tartılmıyordum. Ve doktorun yanında incecik bir stajer kız vardı eşimin yanında çok utandım. Boyumda 1.56 kısayım yani.Hemen diyete başladım. 6 24 kilo verip 49 kiloya düştüm. Bir süre sonra da 52'ye çıkıp orada kilomu sabitledim. Hamilelik sürecim oldu ve doğuma 58 kilo ile gittim. Doğumdan sonra 53'geri inmiştim. Ve emzirme derken 51 olmuştum. Ama bu üç ayda doğumdan sonra troid rahatsızlığımın oluştuğunu ve yavaş yavaş kilo aldırdığını öğrendim biraz da ıştahım artmıştı zaten. Gene 58'e çıkmıştım. Troid ilacı kullanıyorum. Bir hafta önce de intermittent fasting denilen diyeti yapmaya başladım. Zaten bayadır aklımdaydı. Bugün tartı günümdü geçen hafta pazartesi 57.3 iken bugün 55.5 çıktım tartıda. Hedeflerim kısa süreli. Ilk hedefim 53 sonra 49 inşaallah. Ve size bir şey daha söyleyeyim. Biz üç arkadaş diyete başlamıştık. Birimiz 110 dığerimiz 76 ben de 73'tüm.
110 olan arkadaş 75'e düştü hamilelik doğum süreci geçirdi ve hala kilosunu koruyor. 76 olan arkadaş 46'ya düştü ve 3 yıldır kilosunu koruyor. Ben ise bu üç ayda troid ve iştah artması sonucu kilo almış bulundum. Ve arkadaşlar diyetin yanı sıra her akşam 30 dk eliptik ve 30 mekik çekiyorum.Haftasonları da 15.000 adım atıyoruz eşimle birlikte. Bazı günler 30.000 adım oluyor.
Şunu da belirteyim hamilelik ve emzirme sürecinde diyet yapmadık arkadaşımla aynı geçti o dönemlerimiz. Kısacası çok kararlıyım ve istediğim vücuda kavuşuncaya kadar pes etmeye niyetim yok inşaallah🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️💪💪💪

Seni tebrik ediyorum.Ayni boylarda sayılırız bende 1.53 civariyim.Boy kısa olunca kiloda hemen gösteriyor kendini.Bende neredeyse 76 lardaydim.Sonra 63 kiloya kadar indim .64 kiloda iken tatile gittim.Su anda 65.6 kilom.Reglimin ikinci günü belki bir hafta sonra siskinligim daha da iner.Bende ilk olarak 58 ,59 olsam yeter diyorum ama nedense kilom çok yavaş gidiyor.Aslinda akşam 6 dan sonra yememeye çalışıyorum.Sabah çok az bir kahvaltı öğlen sadece biraz atıştırmalık o kadar.Bizde Allah kısmet ederse ikinci bir bebek düşünüyoruz.Hamilelikte çok kilo almak istemiyorum.Elimden geleni yapicam ama nasıl olucak bilmiyorum.

Seni tebrik ediyorum.Ayni boylarda sayılırız bende 1.53 civariyim.Boy kısa olunca kiloda hemen gösteriyor kendini.Bende neredeyse 76 lardaydim.Sonra 63 kiloya kadar indim .64 kiloda iken tatile gittim.Su anda 65.6 kilom.Reglimin ikinci günü belki bir hafta sonra siskinligim daha da iner.Bende ilk olarak 58 ,59 olsam yeter diyorum ama nedense kilom çok yavaş gidiyor.Aslinda akşam 6 dan sonra yememeye çalışıyorum.Sabah çok az bir kahvaltı öğlen sadece biraz atıştırmalık o kadar.Bizde Allah kısmet ederse ikinci bir bebek düşünüyoruz.Hamilelikte çok kilo almak istemiyorum.Elimden geleni yapicam ama nasıl olucak bilmiyorum.

Ben hamileliğimde iki haftada bir tartılarak kilomu kontrol altında tuttum.Canim çok fazla tatlı çekiyordu. Yedim hemde çok tatlı yedim ama yediğim günlerde pilav,makarna,ekmek vs. Yemedim. Yanı kalorili bir şey yediysem o günün diğer öğünlerini hafif geçirdim. Akşamları birşey yememeye çalıştım. Bol bol yürüyüş yaptım. Doğumu kolaylaştırıcı egzersizler yaptım. Yağlı kızartma gibi şeyleri hamilelik boyunca en fazla 2-3 kere yemişimdir. En fazla tatlıya zaafım vardı diğer öğünlerde dengeledim.☺☺☺Arkadaşım da bende doğumdan çıktığımızda eski kilomuza inmiştik.Sadece bebişin vs. ağırlığı varmış zaten. Bazen çok iştahın artıp yesende sonraki öğünlerinde dengelersen akşam yatmadan önce yemezsen kilo almazsın. Hayırlı günler arkadaşım inşaallah sağlıklı ve tatlı bir bebişin olur.👶🏼👶🏼👶🏼

Ben hamileliğimde iki haftada bir tartılarak kilomu kontrol altında tuttum.Canim çok fazla tatlı çekiyordu. Yedim hemde çok tatlı yedim ama yediğim günlerde pilav,makarna,ekmek vs. Yemedim. Yanı kalorili bir şey yediysem o günün diğer öğünlerini hafif geçirdim. Akşamları birşey yememeye çalıştım. Bol bol yürüyüş yaptım. Doğumu kolaylaştırıcı egzersizler yaptım. Yağlı kızartma gibi şeyleri hamilelik boyunca en fazla 2-3 kere yemişimdir. En fazla tatlıya zaafım vardı diğer öğünlerde dengeledim.☺☺☺Arkadaşım da bende doğumdan çıktığımızda eski kilomuza inmiştik.Sadece bebişin vs. ağırlığı varmış zaten. Bazen çok iştahın artıp yesende sonraki öğünlerinde dengelersen akşam yatmadan önce yemezsen kilo almazsın. Hayırlı günler arkadaşım inşaallah sağlıklı ve tatlı bir bebişin olur.👶🏼👶🏼👶🏼
Çok teşekkür ederim.İnsallah Allah herkese hayırlı evlatlar,evlatlarada hayırlı anneler ve babalar nasip etsin.Biraz daha kilo verip hamile kalmak isterdim ama artık zaman da kaybetmek istemiyorum.Dikkat etmeye özen gostericem insalllah.

Çok teşekkür ederim.İnsallah Allah herkese hayırlı evlatlar,evlatlarada hayırlı anneler ve babalar nasip etsin.Biraz daha kilo verip hamile kalmak isterdim ama artık zaman da kaybetmek istemiyorum.Dikkat etmeye özen gostericem insalllah.
Canım intermittent fasting (adını doğru yazdıysam tabii) aslında güzel zayıflatıyor biliyor musun? Her gün yürüyüş veya egzersiz de yapıyorum. Bence dene sende bu diyeti. 1 aylık sıkı diyete girdim bende.Haftalik kilo sonucumu yazıcam inşaallah.

Ha bu arada ben bir süre hamile olamamıştım. Soğan kürü yaptım.Hemen oldu bebiş. Bi dene istersen.

Canım intermittent fasting (adını doğru yazdıysam tabii) aslında güzel zayıflatıyor biliyor musun? Her gün yürüyüş veya egzersiz de yapıyorum. Bence dene sende bu diyeti. 1 aylık sıkı diyete girdim bende.Haftalik kilo sonucumu yazıcam inşaallah.
Aralıklı oruç dimi o diyet.Ben sadece sabah 7 de çok az kahvaltı yaptım.Birde öğlende bir adet nektarin meyve yedim .Onun haricinde bir şey yemedim.Gunde bir öğün gibi bir şey yiyorum.Aksam eşim gelince saat 6 da aslında uzun süre aç kaliyorum diyebilirim.1200 kaloriyi gecmemeye çalışıyorum.Ama akşam fırında makarna ve salata var .Daha öncede böyle kalori diyeti ile yavaş ama kalıcı gitti kilom .Bakalım bir 6 kilom daha gidip 59 u görsem çok sevinicem.Tabi bu fırında makarna ile nasıl olucak bilmiyorum😂😂😂

X