Dilek için 4444 Selatı Tefriciye

Ozzgeee

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
11.404
12.727
Arkadaşlar bu dua oldukça etkili bilindiği üzere ancak uzun oluşu nedeniyle okunması zor geliyor bir çoğumuza.
Dileği olanlar müsait olanlar okunmasını isteyenler yazarlarsa sırayla okuruz dilekler için .
10 kişi toplasak kişi başı 444 adet düşüyor neredeyse buda çok zor değil neredeyse bir güne bir kişi okunup tamamlanır.Bu başlığı sadece bu dua için açtım.Yani başka dua değil bende bana okunsun ve bende katılayım diyen arkadaşlar varsa buyursunlar önce listemizi yapar sonrada her bir kişinin dileği için okuruz.

Salat-ı Tefriciye Duası

Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.

Okunma adabı
Önce güzelce namaz abdesti alınır.2 rekat Allah rızası için namaz kılınır ve namaz bitiminde 100 adet Estağfirullahelaziyme ve Etubüileyh diyerek tövbe edilir.Sonra dilek niyet edilerek (bizler sıra kimdeyse onun niyetine niyetlenerek)duaya başlanır.4444 tamamlanınca ya Rab okunan selavatı şerife hürmetine dileğimi hacetimi muradımı ver diyerek tamamlanır.

benı lısteye ekleye bılırsın arkadaşım...lalahım dualarımızı kabul ve makbul etsın amınnn

Arkadaşlar o zaman listeye başlıyorum

Özgem81
Berirem
Cimcime_89
Nutellanutella
(benim arkadaşım ancak üyeliği aktiflenmEdiği için özelden ulaştı)

Ayın 12 sine kadar (özel durumlardan dolayı malum bayan olunca) liste için kişi bekleyip sonrasında sırayla okuruz diye düşündüm.
Önerisi olan arkadaş varsa lütfen yazsın.
Sevgiler :KK16::KK16:

Aktiflenmiş geldim:)
Herkese merhaba hadi hayırlısıyla yapıp listemizi başlayalım.Rabbim dualarımızı kabul etsin ...

Arkadaşlar o zaman listeye başlıyorum

Özgem81
Berirem
Cimcime_89
Nutellanutella
(benim arkadaşım ancak üyeliği aktiflenmEdiği için özelden ulaştı)

Ayın 12 sine kadar (özel durumlardan dolayı malum bayan olunca) liste için kişi bekleyip sonrasında sırayla okuruz diye düşündüm.
Önerisi olan arkadaş varsa lütfen yazsın.
Sevgiler :KK16::KK16:
özel durumlar birimize denk gelse birimize denk gelmeyeck canım 10 kişi olunca beklemeyelim bence okuyabileck durumda olunca okunur o şekilde telafi ederiz yoksa mümkün değil bence herkes denk gelmez:KK31:
bide sayı çok önemli diye biliyorum o konuda hassas davranmak lazım tam 4444 olmalıymış ne bir eksik ne bir fazla
Aktiflenmiş geldim:)
Herkese merhaba hadi hayırlısıyla yapıp listemizi başlayalım.Rabbim dualarımızı kabul etsin ...

merhabalar amin inşallah

arkadaşlar tefrıcıye bır salavattır bayanlar musaıt olmadıkları durumlarda okurlar..sadece ben şöyle yapıyorum tefrıcıyeye başlamadan 2 rekat namaz kılıyorum ve dua edıyorum..sonrada okuyorum...tefrıcıye abdestsız ..örtusuz..musaıt degılken okunabılen bır duadır..bu benım bıldıgım tabıkı

beklemek yerıne bırınız namazınızı kılsanız lıstedekı her kes yarından ıtıbaren günlük 200 tane okusa olmazmı:KK53:

Benim daha zamanım vardı ama bugün burada yazdım diyemi bilmem özel gün erken geldi nutellada normalden arkadaşım onunda yarın diye biliyorum
e sonuçta namazla niyetlenmek gerek namaz kılamayacağız kendi adımıza
Zaten bu dua uzun (adet olarak) ve tamamlamak zor oluyor bir kaç kişi toplansın çabucak okunsun diye açtım başlığı.
O yüzden beklemek isterim açıkcası birde kendimde kendime temizken namazımı kılıp okumak isterim.
Adabıyla her bir arkadaşıma namazla niyetlenip temiz ve abdestli okumak isterim o nedenle ben beklemeyi tercih ediyorum.
sayı artınca zaten bir güne bir kişi biter nerdeyse.Biraz daha bekleme taraftarıyım regl değil liste için .

sırada oynayıp sizi başa alıcam kızlar
nutellayla ben malum niyetimiz için namaza duramayacağız başka dua ettiğim bir bölüm vardı ordada teklif ettim gelen olur belki.
Biz illa başlayalım abdestsizde okuyun derseniz başlayalım

nutellayla ben malum niyetimiz için namaza duramayacağız başka dua ettiğim bir bölüm vardı ordada teklif ettim gelen olur belki.

merhaba canım benide ekleyebilirsin

beni de ekleyebilirsiniz seve seve katılırım aranıza :)

Berirem
Cimcime_89
özgem81
Nutellanutella
Kalemero
dg62

hadi kızlar az kaldı :) yakında 10 oluruz işallah :KK16:

bu arada çok kabayım çoookkkk hepiniz hoşgeldiniz kızlar :))))

X