K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Dilinizi kazıyın!!!

bende kullanıyorum dil temizleyicili diş fırçası.adı sanırım colgate 360 ama kazımayıda denemek lazım.talin hanımın tavsiyesiyse mutlaka faydası vardır...

ay canım ya sağol utandırıyorsun beni:eek:
ama ben zaten öyle pek bılmediğim,emin olmadığım konuları burada paylaşmayı sevmem
bizzat denenmiş birşeydir bu
bılgınıze:1hug:
sevgilera.s.

bende dislerimi fircaladitan sonra dilimi fircaliyorum.cok midem bulaniyor.hatta öyle bir aliskanlik haline geldiki,dilimi fircalayip kendim,cok afedersiniz ama ögürme isteyi duyuyorum.öyle rahatliyorum ancak.talincim bu bilgin cok ise yaradi.konunu okur okumaz hemen dedigin gibi yaptim ve cok hakli ciktin.cok sagolasin..............

rica ederim kızlar
aslında önemli olan bu işlemi 1 gün 3 gün yapmak değil.en azından haftanın 4-5 günü mutlaka yapın
zaten yapmaya başlayınca aradaki farkı anlayacağınız için her gün yapmaktan kendinizi alamayacaksınızyerimseniben
bol dil kazımalı günler:1rolleyes:
sevgiylea.s.

bende tek ben dilimi fırçayla temizliyorum sanıyodum benim ağızdan çok midem bulanır o yüzden kendim de yatarken muhakkak dişlerimi fırçalar dilimide temizlerim herkese sağlıklı dişler

güzel bir paylaşım evet dil temizleyicisi kullanmak lazım bir de ne kadar fırçalarsak fırçalayalım diş ipi şart diş aralarındaki atıkları en iyi diş ipi çıkarır...

kızlar çocuklarınızı da küçüklükten intibaren alıştırmaya başlayın bu uygulamaya
gerçi diş fırçalamaktan gına geliyor zaten onlara bi bu eksikti diyecekler=)) ama olsun
alışırlar elbet

sevgiler

naniknanikya benim de miydem kalkıyo çok kötü oluyorum amma yapmak gerekiyo çok önemli naniknanik

naniknanikya benim de miydem kalkıyo çok kötü oluyorum amma yapmak gerekiyo çok önemli naniknanik

evet mide kalkıyor
ama bir süre sonra iniyor
hep öyle kalmıyo yani:roflol:

şaka bir yana yararlı bir uygulama
ama tabi yapabilene

çok ilginç,bilmiyodum,hemen başlarım,kimbilir daha bilmediğimiz neler var.teşekkürler tatlım

çok ilginç,bilmiyodum,hemen başlarım,kimbilir daha bilmediğimiz neler var.teşekkürler tatlım

bu tür yararlı şeyleri öğrenmek gerçekten çok iyi oluyor canım
ben de kk sayesinde o kadar çok şey öğrendim ki
gazete bıle okumama gerek kalmıyor gerçekten
sevgilera.s.

süper bir bilgi hemen eşimi aradım akşama getirsin bakalım nasılmış.)))))))))))))))))))

suna dumankaya güne iyi başlamak istiyorsanız dilinizi bıçağın tersiyle kazıyın demişti ben bir haftadır yapıyorum küçük meyve bıçaklarının tersiyle çok kolay kazınıyor.

bende haftada bir yapıyorum, çok işe yaradığı kesin hatta vaktim olsa da her gün fırçalayabilsem a.s.

dişlerimi fırçalarken dilimide fırçalamyı çok denedim.her defasında midem çok kötü oldutatlicadiarzu bende kazımayı denicem.bakalım midem buna dayanacakmı.:sm_confused:

talin..uyarın ve bilgin için çok teşekkür ederim..ayrıca benim gülerdir..hatta haftalardır..hatta aylardır..hatta yıllardır aradığım bir sorun hakkında görüşlerin ve tecrübelerin varsa yardımlarını rica ediyorum...
sabahları kalkınca açlıktan kaynaklanan ağız kokusununun olmaması için ne yapabiliriz...şöyle diyeyim...normalde ağız kokusu problemim asla yok..fakat ben sabahları kalkıncada bunun olmamasını istiyorum..ve tiksiniyorum kendimden bazen hemen diş fırçalıorum geçio..
bazı arkadaşlarda bu koku çok fazla yogun ve tiksindirici bir durumda..bazı arkadaşlarda ise hiç bir şekilde sabahları bu koku yok..imreniyorum açıkcası...

X