Dipteki bir insana önerebileceğiniz kitap tavsiyesi

Selamlar umarım en yakın zamanda her şey yoluna girer.
Ali Osman Tatlısı- Esma-ül Hüsnü Şerhi
Fatma Bayram- 99 Esma Sonsuz Mana
Dr. Jonice Webb- Çocuklukta İhmalin İzi/Boşluk Hissi
De.Jonice Webb-Çocuklukta İhmalin İzi- Boşluk Hissi

Zaman bulduğunuzda ara ara Instagramda annebenkendimoldum hesabının paylaşımlarını okumanızı da öneririm.

Selamlar umarım en yakın zamanda her şey yoluna girer.
Ali Osman Tatlısı- Esma-ül Hüsnü Şerhi
De.Jonice Webb-Çocuklukta İhmalin İzi- Boşluk Hissi

Zaman bulduğunuzda ara ara Instagramda annebenkendimoldum hesabının paylaşımlarını okumanızı da öneririm.
Hatalı yerler olmuş düzelttim 🤗

Ali Osman Tatlısu- Esma-ül Hüsnü Şerhi
De.Jonice Webb-Çocuklukta İhmalin İzi/Çözümler

Hatalı yerler olmuş düzelttim 🤗

Ali Osman Tatlısu- Esma-ül Hüsnü Şerhi
De.Jonice Webb-Çocuklukta İhmalin İzi/Çözümler
Merhaba benim bazı dini konularda pek bilgim yok ama bu esmalarla ilgili şu kadar söyleyin tarzı şeyler var mesela oradaki sayıya göre mi dua etmek gerekiyor bir günah değildir dimi

Merhaba benim bazı dini konularda pek bilgim yok ama bu esmalarla ilgili şu kadar söyleyin tarzı şeyler var mesela oradaki sayıya göre mi dua etmek gerekiyor bir günah değildir dimi
Merhaba bu kitaplar sayı veren kitaplardan değil. Allah ın isimlerini etkilerini büyüklüğünü daha iyi tanımamız adına yazılan kitaplar. Baskıları kalmamıştı almak için bayağı takip etmiştim.
Namaz sonrası çekilen sayılı tesbih dışında sahih hadis yok(bildiğim). Açıkçası benim de çok bilgim yok ama önemli olan içimizden gelerek, inanarak Allah tan samimi şekilde istikrarlı şekilde istemek olduğunu düşünürüm. Neden kabul olmuyor diye isyan etmeden ısrarla duamıza devam edip istemeli. Fatma Bayram şöyle demişti eğer sayılı çekmek sizi motive edecekse kendinizce bile bir sayı belirleyip ona bağlı kalarak günlük çekebilirsiniz. Yoksa şu sayı olursa Allah kabul eder şu sayı olmazsa kabul etmez diye bir durum yok. Böyle bir ayet hadis yok zaten. Bazı sayılar alimlerin tecrübeleri sonucu paylaşılmış. ( bu işi ticarete döken şarlatanlardan bahsetmiyorum bile onlardan her halükarda uzak durmak gerek)
Tez zamanda kalbiniz ferahlasın düze çıkın inşallah

Hayata yeniden başlamak icin size yardımcı olan kitap tavsiyeniz var mı bana biraz bile destek olsa yeter okumayı çok seviyorum ama hangi kitabı alabilirim bilmiyorum iyi hissetmek kitabı hariç olabilir
merhaba Don Miguel Ruiz'in 4 anlaşma kitabı ile başlamak size çok şey katar sevgili arkadaşım

Şu kitaba da göz atabilirsiniz:

Ruhsal Zeka​

Dr. Muhammed Bozdağ

POZİTİF YAYINLARI

Hayatımızı şans, kaza, tesadüf perdesinde gizlenerek yönlendiren ilahi elin hikmetlerini açıklıyor Ruhsal Zekâ… Kâinatın ve hayatın metafiziğine sıra dışı bir bakış açısı kazandırıyor.

İnanma gücümüzün ve niyetimizin niteliği işlerimizin sonuçlarını nasıl değiştiriyor? Duygular ve ısrar maneviyatı nasıl derinleştiriyor? Kanaat hissinin başardığı işi hırs neden bozuyor? Ne tür ruhani tür ruhani etkileşim kanallarına sahibiz? Yüce Yaradan’ın uyarılarını nasıl algılayıp toparlanabiliriz?

Anne şefkatine içgüdü, nasiplere şans, belalara kaza demek ve hayatımızı doğa yasalarının yönettiğini zannetmek büyük yanılgı... Tesadüf yoktur ve kimsenin ayağına hikmetsiz diken batmaz. Her yaptığımızla ve düşündüğümüzle, ilahi gözetim altında sürekli sınanıyoruz. Kalplerimizde gizli niyete, kanaate, inanca, sabra ve samimiyete göre hayatımızı yönlendiriyor Yüce Yaradan. Layığına göre, dilediği ocağı söndürüyor; dilediğini de küllerinden diriltiyor. İlahi müdahale gelince, hayatımız ansızın yön değiştiriyor.

Okuyucular şöyle yazdı: “Hiçbir kitabı bu kadar meraklanarak okuduğumu hatırlamıyorum.” “Başarı yolcularının aklına kıvılcımdan öte bir ateş bırakıyor.” “İnsanı öyle anlatıyorsunuz ki kendime hayran kaldım.” “Bir kitaba böylesine bağlanacağımı düşünemezdim.”

Şimdi'nin Gücü - Eckhart Tolle

Anksiyeteniz varsa, stresli bir dönemden geçiyorsanız, bu dönemde hayatınızı yönetmekle ilgili müthiş ipuçları veriyor.

merhaba, şuan dip denilen dönemdeyim ama dip gibi hissetmiyorum enerji olarak kendimi başlangıç noktasında görüyorum
rabbimin huzuru dışında sanırım umudumu korumamın en büyük yardımcısı charlotte bronte nin jane eyre kitabı oldu
esma sayısı sormanızdan anladığım kadarı ile inançlısınız o sebeple bunu söylüyorum en başta yaradanla konuşun ondan isteyin güzellikleri iyilikleri ve ne istediğinizi bir bulmaya çalışın

X