Diş bakımı, Diş Macunları, Diş fırçaları, Paylaşım ve Yorumları

LR Health & Beauty 2 çeşit diş macunu var aloeveralı ve microsilver dediğimiz gümüş içeren. aloeveralı olan florürsüz dür.Microsilver da market macunlarına göre daha az oranda florür içerir ağız içi yaralarında ve diş beyazlatmada güzel sonuçlar görülür.İletişim kurarsanız yardımcı olurum

herkese merhaba benim ön dişlerimden biri doğuştan eksikti.geçen sene implant yaptırdım ama kendi dişlerimin rengiyle az da olsa renk farklılığı var.önde olduğu için estetik olarak hoş durmuyor.bu renk farklılığını gidermek için ne yapmam gerek?ankarada yaşıyorum diş hekimi önerilerinizi bekliyorum.

Çay lekelerini geçiren diş macunu yok mudur yaa? Signal white now kullanıyorum ama işe yaramıyor. Temiz yapmaya çok temiz ama çay lekeleri kaldı. Önceden fırçalaya fırçalaya zamanla geçiyordu ama şu sıralar geçmemeye başladı.

Selam,
Bir kaç gündür dişlerim ve diş etlerimde sızı var. Günde 3 kere fırçalamama rağmen :KK43: Stresten falan gece dişlerimi çok sıkıyorum sanırım. Ağız gargarası kullanıyordum bir ara şimdi zararlıymış diye haberler var. Doğruluğunu bilen eden var mı?

Arkadaşlar benim diş etlerim aşırı sorunluydu. İki kere diş eti ameliyatı oldum. Ona rağmen diş etlerim sabah kalktığımda kanamış oluyordu. Babam tesadüfen forever bright dış macunu aldı. Aleo verolı. Kullandım, signal White now ile. Çok memnunum. Kanaması bir haftada geçti. Artı bembeyaz oldu dişlerim. Çevremden de hep olumlu tepki aldım.

bir macun tavsiye edeceğim ama firma reklamı olur mu bilmiyorum almaya'dan geliyor ve kendi satış mağazsı var.

Selam,
Bir kaç gündür dişlerim ve diş etlerimde sızı var. Günde 3 kere fırçalamama rağmen :KK43: Stresten falan gece dişlerimi çok sıkıyorum sanırım. Ağız gargarası kullanıyordum bir ara şimdi zararlıymış diye haberler var. Doğruluğunu bilen eden var mı?

Canım bu konuda bir numaradır parodontax.. Tadı kötü ama iki kullanmaya aradaki farkı anlarsın..

Selam,
Selam, sizdeki dişeti iltihabı biraz ileri olabilir, daha basit durumlarda doğru fırçalama tekniği ile fırçaladığınız takdirde geçmesi gerekirdi. Stres de durumu arttıran bir faktör tabi. Ağız gargaralarının uzun süreli kullanımı ise, diştaşı oluşumuna, dişlerde renklenmeye ve tat duyusunda farklılıklara yol açabilmektedir. Bu nedenlerden ötürü hastalarıma 2-3 haftadan fazla gargara kullanımını önermiyorum. Şimdiden çok geçmiş olsun, sağlıcakla..

bir macun tavsiye edeceğim ama firma reklamı olur mu bilmiyorum almaya'dan geliyor ve kendi satış mağazsı var.
Arkadaşlar, hangi diş macunu kullandığınızın çok fazla bir önemi yoktur, önemli olan doğru fırçalama tekniği ile fırçalamanızdır. Sadece diş fırçası ve macun problemi çözmez. Kişiden kişiye değişmekle beraber, bunların yanında ara yüz diş fırçası, diş ipi, protez kullananlar için; protez altı diş fırçası gibi v.s, ek hijyen araçlarınıda kullanmakta fayda var. Sağlıcakla..

Selam, sizdeki dişeti iltihabı biraz ileri olabilir, daha basit durumlarda doğru fırçalama tekniği ile fırçaladığınız takdirde geçmesi gerekirdi. Stres de durumu arttıran bir faktör tabi. Ağız gargaralarının uzun süreli kullanımı ise, diştaşı oluşumuna, dişlerde renklenmeye ve tat duyusunda farklılıklara yol açabilmektedir. Bu nedenlerden ötürü hastalarıma 2-3 haftadan fazla gargara kullanımını önermiyorum. Şimdiden çok geçmiş olsun, sağlıcakla..
mrblar bende bir şey sormak istiyorum ben lupus (sle) hastasıyım plaquenil ve corasprin kullanıyorum dişlerimde çok büyük sararmalar ve lekeler oluştu (sigara kullanmıyorum kahve tüketmiyorum çay günde 3-4 bardak ) ve daha önceden kanal tedavisi olan dişim ağrı yapıyor .. sormak istediğim ilaçlar sararma veya çürük yaparmı bu hastalıktan dolayı tedavi olsam zararı varmı kanal tedavisi ve implant diş temizletme ve beyazlatma..

mrblar bende bir şey sormak istiyorum ben lupus (sle) hastasıyım plaquenil ve corasprin kullanıyorum dişlerimde çok büyük sararmalar ve lekeler oluştu (sigara kullanmıyorum kahve tüketmiyorum çay günde 3-4 bardak ) ve daha önceden kanal tedavisi olan dişim ağrı yapıyor .. sormak istediğim ilaçlar sararma veya çürük yaparmı bu hastalıktan dolayı tedavi olsam zararı varmı kanal tedavisi ve implant diş temizletme ve beyazlatma..
Merhaba soruların cevapları çok uzun, özelden yazdım size...

Arkadaşlar, ben de şimdiye kadar Sensodyn marka diş macunu kullanıyordum, hatta basmalı bir versiyonu çıkmıştı çok havalı, hiç unutmam bir gece dişlerimi fırçaladıktan sonra bıraktım lavabonun yanına, sabah içinde macun dışarı fırtlamıştı, mekanizması bozulmuş, bilenler bilir az buz bir fiyatı da yoktu, ondan sonra tüpten şaşmadım :) Bu arada kullanıyordum dedim çünkü LR ile tanıştım:
2 çeşit diş macunu mevcut, birisi florür içermeyen doğal Aloe Vera'lı bir diş macunu, diğeri de gümüş iyonlu çok az miktarda florür içeren ve ağız içi aftları önlemeye yönelik, yeni başlayan çürüklere karşı kullanılan Microsilver diş macunu. Ben ikisini de kullandım, tavsiye ederim.
Diş fırçası olarak da sensodyn marka küçük fırçaları tavsiye ederim, çünkü ufak fırçalarla ağız içi temizliği çok daha kolay yapılabiliyor, daha çok noktaya ulaşabiliyorsunuz, watsons ve eczanelerde gördüğüm tahta saplı yine küçük fırçaları denesem mi diyorum (markasını hatırlayamadım), kullanan var mı acaba?
Bu arada diş macunları ile ilgili bilgi ve temin için bana mesaj atabilirsiniz.

Diş eti kanaması yaşıyorum doktorumdan diş macunu tavsiyesi istedim iki gün önce bana paradontax önerdi memnun kaldım bundan sonra onu kullanacak 18 TL fiyatı

Diş eti kanaması yaşıyorum doktorumdan diş macunu tavsiyesi istedim iki gün önce bana paradontax önerdi memnun kaldım bundan sonra onu kullanacak 18 TL fiyatı
diş eti kanamasında yumusak uclu bir fırca ve diş etinide fırcalayarak en az 1 hafta uygulama sonunda kanama gecer ..cunku bakteri dişin yuzeyınde değilde diş diplerinde yuva yapar..

X