Diş bakımı, Diş Macunları, Diş fırçaları, Paylaşım ve Yorumları

kızlar günde kaç defa fırçalıyosunuz ben 1 defa malesef.buarada ben minicik koyarım zaten macunu

her gün dişlerimi iki defa fırçalarım ama yinede çürük var ..hiç aksatmam diş fırçalamayı allaha şükürler olsun diş agrısıda çekmedim ..

bende çok özenirim dişlerimi. fırçalamyı ihmal etmem. yinede çürükle baş edemedim. diş doktorum. türkrük kalitesinden dedi. yani tükrüğüm. dişlerime zarar veriyormuş. tatlı birşey yediğinde hemen arkasından kibrit kutusu kadar peynir ye demişti.

slm emine gültekin diş macununun markasını öğrenebilir miyim?:)

bende dişlerimi en az 2-3 defa fırçalıyorum günde. hatta işyerimde bile . özellikle çay,kahve içtiğim zaman çok rahatsız oluyorum ve fırçalama gereği duyuyorum. yine de çürüğüm yok ama tartar oluşuyor. tavsiyeniz varmı?

:dance:dhilek msj attım gelmedi mi?bazen ben karbonatla fırçalarım beyazlatıyo

bızı aydınlattıgınz ıcı tşk ederım valla bende kullanıyom fazlaca hemde macun..

Marketlerde bulunabilen diş macunlarından hangisi güzel beyazlatıyor?

ipana3 boyutlu beyazlık beyazlatıyor bence ama düzenli olarak günde iki kere ve doğru şekilde fırçalamak ile oluyor...

sensodyne florlu çok ıyıdır ama macun alırken florlu olmasına dıkkat edin

sensodyne en güzeli ama fazla flor da dişleri sarartır, florlu alma diş macunu seçerken.

normal diş macunlarındakı flor kesınlıkle dişleri sarartmaz kı sensodyne florlu kullanırsan tüp bıttıkten sonra normal macuna gecersen hıçbırsey olmaz

bnde merak ediyorum hangisi iyi.3tane diş macunu önerdiler şimdiye kadar.sizce hangisi iyi?
sensodyn
clinomyn
blanx??

sensodyn
clinomyn
bu iki diş macunu ve buna benzer diş macunları diş hekimlerinin tek tavisye ettiği diş macunudur .. ben
clinomyn kullanuyorum markette reyonlara bakarken baynın biri bunu tavsiye etti diş hekimi vermiş şideetle tavsiye ediyorum dedii.. ayrıca benim gibi dşini fırçalarken ve sonrasında ağrı ,sızı , kanama hassalığı olanlar kesinlikle kullansın derim ilk kullandığımda diğer diş macunlarından kat kat farklı olduğunu anladım çok düzel tadı var hiç ağrı sızı kanam olmadı hayret ettim çünki artık diş fırçalamkatn korkar olmuştum ve fırçaladıktan sonra soğuk sıcak herşeyi hemn içebniliyorum çok mutluyum bu konuda ayrıca beyazlattığı tartışılmaz sigara ,çay, kahve col içen biriyim çok etkili hiç bir diş macunundan bunu beklemzdim ayrıca biton para verip beyazlatma işi gören araçlara hiç aldanmayın günde en az bir kere fırçalayın farkı hemn görün .. sensodyn de veya clinomyn şidetel tavsiye ediyorumm ...

Ben de merak ediyordum.
Güzel ve gerekli bir konu olmuş gerçekten...
Deneyeceğim en kısa sürede sensodyn'ı.
Anneme de doktoru onu tavsiye etmişti ama hiç denememiştim.
Sağolun...

clinomyn bence diş macunları arasında en iyisi olanı bir dönem dişlerim sigara çay kahveden dolayı sararma ve lekeler oluştu tesadüfen clinomyn aldım düzenli kullandığmda o lekelerden eser kalmadı diğer diş macunlarına benzemiyor

Arkadaşlar Blanx gerçekten de çok güzel bir diş beyazlatıcı.Topu topu 1 hafta kullandım işyerindeki herkes gidip aldı o kadar farkediliyordu beyazlık..For you'dan aldım,fiyatı da 12,50 ytl..Herkese tavsiye ederim etmesine ama Erkan Topuz bu tür maddelerin kanserojen içerdiğini söyledi şimdi kullanmayı bıraktım hemen sarardı yine..Bir başka diş hekimi de ağız hijyeni eksikliğinin ağız ve gırtlak kanserlerine neden olduğunu,bu kanser vakalarının görüldüğü kişilerde ağız hijyeninin sıfır olduğunu söyledi,ne yapacağımı şaşırdım..Ama kullanmaya başlamak istiyorum yine..

ben yıllardır amway glister kullanıyorum günde 3-4 kez fırçalarım dişlerimi ve gerçekten de güzeldir rengi parlaklığı
fakat diseti çekilmesi sorunum olduğundan sensodyn aldım dün dişetlerim kanıyor fırçalarken:KK43:(

X