diș dolgusundan sonra diș ağrısı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mutsuzum2017

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2017
567
-658
38
bugün dișime dolgu yapildi diš doktorunda ama saatler gecmesine ragmen cok agriyo normalmi bu? dis doktoruna agrisiz gittim gorunurde bisey yoktu röntgen cekti ici cürümüs dedi disinin.

Geçmiş olmuş kanal tedavisi yapılmamışsa egerki o yüzden ağrı yapıyordur. Normalde bir diş delikse bile yemek kırıntılar girince bile sızler ayrı yapar. Sizinde acil gitmeniz lazm.

bugün dișime dolgu yapildi diš doktorunda ama saatler gecmesine ragmen cok agriyo normalmi bu? dis doktoruna agrisiz gittim gorunurde bisey yoktu röntgen cekti ici cürümüs dedi disinin.
Ben aynı durumu yaşadığımdan doktor doktor gezmiştim hava alıyormuş dolgu o yüzden ağrı yapmış "kim yaptıysa o düzeltsin " demişlerdi ..sonra dolguyu söküp yeniden yaptılar

15 gün kadar ağrınız olması normal. Özellikle çürük derin ise ve kanal tedavisi yapılmayıp kuafaj denilen bir işlem yapılmışsa 15 gün beklenir ağrı geçerse gerçek dolgu yapılır geçmezse kanal tedavisi yapılır.

Dolguda ağrı olmaz aslında kanal yapılsa neyse
Bence o dişe kanal gerekiyor olabilir geçmezse yarın bir daha git bence

Dolgudan sonra ertesi gune kadar agri olur o kadar işlem olmus hasar olusmustur.bi kac gune gecmezse tekrar gidin curugu tam temizlememis olabilir

Bünyede bünyeye göre değişir ancak benim dişime en küçük işlem bile yapılsa ağrı çekerim takriben 3 gün içinde de geçer. Parol eğer kesmez ise arveles gibi ağrı kesiciler iş görür. 3 günde geçmezse doktora bi gidin ama.

Ben daha dün 3 dişime birden dolgu yaptırdım, yarım saat sonra dondurmalı helva yedim 😅 hiç ağrı sızı olmadı.
Hatta ameliyattan sonra bile çok bir ağrım olmamıştı. Acaba sizinki neden? İçi çürümüşse kanal tedavisi yapılmasi gerekmez miydi?
Neyse, bir majezik için, bu geceyi atlatin. Yarına da gecmezse aynı doktora tekrar gidersiniz, acaba boşluk falan mı bıraktı

Bende soyle bir olay olmustu. dis agrisiyla gittmistim dolgu yapildi ve bir sıkıntim yoktu ama bir kac gun sonra yeniden agri basladi tekrar gidip durumu anlattim demekki curjk daha derin dolguyla kurtaramamisiz dedi ve kanal tedavisj yapti 4 sene oldu bir sıkıntim yok ...oyle bir durum olabilirmi ki?

Normaldir eğer ki kanal yapıldıysa 2 3 gün ağırmasıda normal bir durumdur.Ama sonraki sureclerde de ağırırsa muhtemel içten kanama falan olabilir o ağrı yapabilir başima gelişmişliği var

Travmadan da olabilir,dolgudan da.ben bir defa ağrı yaşadım dolgu ertesi,kör olacam diye ağlıyordum ertesi gün,doktoru aradım tekrar çağırdı uzun kalmış dolgu,1-2 dızzzttt ile tüm ağrım anında bitmişti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X