Diş eti kesilmesi

ekeskin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2017
3
1
25
Merhaba ben 2 yıldır ortodonti tedavisi görüyorum ve tel taktırdığımdan beri diş etlerim şiş. Bugün diş temizliği yaptırdım. Doktor diş etlerimin kesilmesi gerektiğini söyledi. Bu konu hakkında fikri olan var mı? Varsa yardımcı olabilirler mi? Baya korkuyorum ve kan görmeye dayanamıyorum lazer tedavi denen birşey varmış. Bilgisi olan yazabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Benim de üst dislerimde tel var ve diş eti sorunu yaklaşık 5 senedir de var kestirsem de oluyor ben kestirdim korkulcak bisey yok sana 1 hafta kullanman gerek bi ilac veriyor iltihap sökulsun diye ..sonra gidiyorsun iğne vuruyor ve sarkan etleri kesiyor ilk gittiğim de çok acı cekmistim meğerse doktor sadece jel sürmüş iğne yi pek etkilii vurmamis bidahaki gittiğim de söyledim aciya nasıl dayandin dedi :bicak:
Ondan sonra 3 ayrı yere uyusturucu iğne ve jel sürdü hicbiseycik hissetmedim teli de diş eti sorunum geçer diye taktirdim yoksa pek bi sorunum yok tek üstte tel varzaten bi köpek diisim sıkıntılı:) sende korkma canım bişey hissetmezsinn hatta buraya gelip biseycik yokmus diye yazarsin umarım.... ayrıca benim dis etlerim çok sisiyor doktor o hapi ayda bir yazıyor bana iltihap gidiyor doktoruna sor derim

Benim de üst dislerimde tel var ve diş eti sorunu yaklaşık 5 senedir de var kestirsem de oluyor ben kestirdim korkulcak bisey yok sana 1 hafta kullanman gerek bi ilac veriyor iltihap sökulsun diye ..sonra gidiyorsun iğne vuruyor ve sarkan etleri kesiyor ilk gittiğim de çok acı cekmistim meğerse doktor sadece jel sürmüş iğne yi pek etkilii vurmamis bidahaki gittiğim de söyledim aciya nasıl dayandin dedi :bicak:
Ondan sonra 3 ayrı yere uyusturucu iğne ve jel sürdü hicbiseycik hissetmedim teli de diş eti sorunum geçer diye taktirdim yoksa pek bi sorunum yok tek üstte tel varzaten bi köpek diisim sıkıntılı:) sende korkma canım bişey hissetmezsinn hatta buraya gelip biseycik yokmus diye yazarsin umarım.... ayrıca benim dis etlerim çok sisiyor doktor o hapi ayda bir yazıyor bana iltihap gidiyor doktoruna sor derim

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız, baya korkuyordum. Lazer ile mi kestirdiniz yoksa normal mi?

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız, baya korkuyordum. Lazer ile mi kestirdiniz yoksa normal mi?
Yalnız diş etleri yerine gelmiyor biliyorsunuzdur. Doktorunuza güveniyor musunuz tek çaresi bu muymus

Diş etleri nasıl yerine gelmiyor ki :) benim hâlâ iltihap var bidaha kestiricem:KK43: zaten hemen kesmezler önce 1 hafta hap kullanin derler

Diş eti kesilmesi doktorların tabiriyle gingivektomi operasyonu. Büyüyen diş etlerini bistüriyle keserek yeniden şekillendiriyorlar daha çok kanama oluyor ama daha sağlıklı bir tedavi. Lazerle de kesilebilir. Lazerde kanama olmuyor ve ağrı olmuyor. Kesilen diş etleri tekrar yerine gelmez diye birşey yok zaten o kesilen haline gelmesini istemediğimiz için yaptırıyoruz. Direk diş etini kesip atmıyorlar diş etinin fazlalık kısımlarını kesiyorlar geriye kalan kısım zaten sağlıklı olan olması gereken yerleri. Diş etlerini kestikten sonra üzerini sakız gibi birşeyle kapatıyorlar 1 haftada iyileşiyor zor bir işlem değil bence hasta açısından

Selam basta agiz hijyeninizi degistirseniz faydali olur tel taktiginiz icin ekstra ekstra bakim yapmaniz gerekiyor .fircalamaya özen gosterin ve gargara kullanin suanda disetlerinizin şişligi temizliginizi daha da zorlastiracaktir.Kesimde kan gormezsiniz lazerle hizli da olur geçmiş olsun

Merhaba,
Diş eti kesimini nerede yaptırdınız bende ortodontik tedavi görüyorum ve diş etlerim sistiği için dislerim resmen küçüldü.
Bir de yaptırdıktan sonra kesilen diş etleri tekrar yerine geliyor gibi şeyler duydum; siz memnun kaldınız mı yaptırsdıgınız yerden?

X