Diş eti tedavisi

Madamgazel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2016
6.318
11.352
Selam kk nin güzel kadınları .
Sorum dis eti tedavisi ile ilgili ,bir hafta sonra diş eti tedavim başlıyor. Aranizda yaptiran varmi nasil bir ameliyat ve iyilesme süresi nasil youtube da bir video gordum cok korkunc gorunuyor 🤕zaten diş doktoru fobim var ..cevaplariniz icin teşekkürler.

Ben daha yeni flep ve küretaj operasyonu oldum,dış etimden. iki ayrı defa - sag ve sol taraf için.
Gayet de memnunum. Zaten tamamen uyusana kadar on tane iğne vuruyorlar, isterlerse testereyle keskinler, farketmiyorsun ki yapılırken 😅😅
Hiç video falan izleme, doktoruna güven.
Ağrısı sızısı da çok olmuyor ama sen yine de minicik etkisini hissettikce at ağzına ağrı kesicileri ilk gün.
Şimdiden geçmiş olsun

Ben daha yeni flep ve küretaj operasyonu oldum,dış etimden. iki ayrı defa - sag ve sol taraf için.
Gayet de memnunum. Zaten tamamen uyusana kadar on tane iğne vuruyorlar, isterlerse testereyle keskinler, farketmiyorsun ki yapılırken 😅😅
Hiç video falan izleme, doktoruna güven.
Ağrısı sızısı da çok olmuyor ama sen yine de minicik etkisini hissettikce at ağzına ağrı kesicileri ilk gün.
Şimdiden geçmiş olsun
Benim galiba al ve üst cene komple olacak her disten ölcu aldı o bile acitti .ameliyatlardan korkmam genelde ama agiz ici ne bilim baya korkuttu beni sonrasinda agrisi ve yemek yemek sıkıntılı olur diye cevap icin teşekkürler sizede cok gecmis olsun ..videolara bakmicam zaten insan o doktor sandalyesindeiken gözunun önune geliyor ..

Benim galiba al ve üst cene komple olacak her disten ölcu aldı o bile acitti .ameliyatlardan korkmam genelde ama agiz ici ne bilim baya korkuttu beni sonrasinda agrisi ve yemek yemek sıkıntılı olur diye cevap icin teşekkürler sizede cok gecmis olsun ..videolara bakmicam zaten insan o doktor sandalyesindeiken gözunun önune geliyor ..
Cahillik mutluluktur. Nasılsa kaçış yok, izleme hiç
Ben ne zaman iki ameliyatimi da oldum, o zaman girdim YouTube'un dehlizlerine 'neymis bana yapilan' diye 😅😅
Merak etme, operasyon sırasında zaten hissetmeyeceksin, sonrasında da cikolata gibi atarsın ağrı kesicileri, vücut mal olur, acı falan kalmaz 😅😅

Ben ne zaman iki ameliyatimi da oldum, o zaman girdim YouTube'un dehlizlerine 'neymis bana yapilan' diye 😅😅
Merak etme, operasyon sırasında zaten hissetmeyeceksin, sonrasında da cikolata gibi atarsın ağrı kesicileri, vücut mal olur, acı falan kalmaz 😅😅
Insallah ya ama merakıma yenik düştüm ilk cocuguma hamileyken doktor sezeryan dedigindede bakmistim anamm evden hastaneye kadar aglamistim

Sizde süreç nasıl işledi acaba?Diş sıkma rahatsızlığımdan ve yanlış diş ipi kullnımından dolayı alt ilk azı dişlerimde ve üst ön dört ve yine ilk azılarda çekilme var.Direkt periodontolojiye mi gittiniz? Devlette mi oldunuz özelde mi?

Bende dişlerim kısa diye diş etimi kestirmiştim.Lazerle kestiler uyuştuğu için hissetmedim bile ama 1 hafta fırçalayamadım.Sonra normale döndüm

Sizde süreç nasıl işledi acaba?Diş sıkma rahatsızlığımdan ve yanlış diş ipi kullnımından dolayı alt ilk azı dişlerimde ve üst ön dört ve yine ilk azılarda çekilme var.Direkt periodontolojiye mi gittiniz? Devlette mi oldunuz özelde mi?
Rutin kontrol icin gitmistim doktor soyledi cekilme var onlem almazsak dislerin cabuk curur ve kaybedersin diye ..sag azi disimin eti zaten kilcal damarlarla kapli ve dokununca hemen kaniyordu fircalayincada kaniyor..Almanya'da yaşıyorum burdaki normal dis doktorunda muane oldum ..bakalim sigortadan kagit bekliyorum bir hafta icinde gelirse baslicak tedaviye

Açıkçası ben hiçbir belirti hissetmedim, yirmilik dişimi çektirmek için gittigim mahalle discisi diş etlerimin kötü göründüğünü söyleyip film cekti, diş eti uzmanına yönlendirdi. Diş eti uzmani da beni gördü uyuz uyuz konuştu; 'diş etin çok kötü,bu yaş için (28) normal değil,menapozlu gibi kemik erimen var, tüm dişlerin düşecek, şu kadar liraya yaparim' falan dedi. Dis etimde hiçbir rahatsızlığım olmadigi için çok ciddiye almadım,kadına da uyuz oldum, para tuzağı diye düşündüm.
Ertesi sene yine bir dis probleminde doktorum dış etimin çok kötü durumda olduğunu, mutlaka müdahale etmem gerektiğini söyledi. Sonra işi ciddiye aldım, filmimle doktor doktor dolaştım. Filmimi gören korku filmi görmüş gibi felaket senaryoları yazmaya başladı 🤪🤪 bir sürü yerden fiyat alıp yine ilk başta benimle uyuz uyuz konuşan doktora yaptırdım :) bu arada doktorum çok ilgili ve eli hafif biri çıktı şansıma, sanırım uyuz bir gününe denk gelmişim geçen sene.

* Devlete de bir görünmek istedim ama randevu bulmak çok zordu. Onda da randevuyu direkt periodontolojiden alamiyorsun, önce diş hekimi görüyor,seni listeye aliyor. Ondan sonra periodontolojiye randevu alabiliyorsun. Böyle saçma bir şey varmış. İlk gören doktor için bile çok zor randevu buldum,belki bir hafta boyunca randevu yakalamaya çalıştım, gidip 'simdi bir de periodontoloji randevusu al' deyince ve randevu bulmak gerçekten çok zahmetli olunca pes ettim, mahallemdeki özel kliniğe gittim, iki seans birer saatten iki saat sürdü işim.

Ve arkadaslar size naçizane tavsiyem dislerinizi belirli araliklarla diş taslarindan temizletin diş tasi olunca et geri cekiliyormus .ve sigara kullananlarda diş fircalarken kanama olmazmis oda nikotinle alakaliymis

X