Dış gebelik ağrısı MTX iğnesi dis gebelik sancısı

yasayipgorelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.331
1.251
Merhaba arkadaşlar ben diş gebelik geçiriyorum.
20 Nisanda hastaneye beta 401 ile yattım iğne vuruldu
24 Nisana kadar yatış verildi. Beta 378 çıktım hastaneden
26 Nisan sabah 395 çıktı yine yatacaksın 2.doz iğne olacak dediler
26 Nisan öğleden sonra iğne dozu ayarlamak için tekrar baktılar 376 çıktı iğne vurmadilar
27 Nisan 331 çıktı.

1 Mayısta yine kan vereceğim ama günlerdir adet olacak gibi ağrım var, lekelenmem var dünden beri (azalmıştı önceki günlerde hiç gelmiyordu diyebilirim)

Doktor şiddetli ağrı ve kanamada hemen gel demişti, iç kanama riski oluyormuş diş gebelikte

Diş gebelik yaşayan var mı?
Bu ağrı normal mi?
Bebeği ilk öğrendiğimden beri göğüs büyümem vardı halen küçülmedi endişe duyuyorum tekrar iğne vb vurulmak istemiyorum hastanede kalmak istemiyorum 😢

Tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım embriyo transferinden sonra sol kasık agrısı genital bölgede iç kısmında agrı hıssettım sureklı rahatsız edıcı bır agrı yasadım ve hamılelık testınde ilk değer 19 cıvarı çıktı günlerce kan verdım bır türlü ımı katına patlamadı az artıyordu beta en son doktor dıs gebelık gıbı duruyor dedı tehsıs etmesı bıraz zor bır durumdu 5 hafta degerım az yuksektı gününe göre kürtaj ve iğne oldum şuan kasıkta sızı gıbı batma var beta hCG 735 kürtaj yaptılar sonra kı gün iğne yaptılar 90ml tek doz 4 . Gün 705 olmuştu 7 gün 605 oldu degerım bıraz yavaş düştü 7 gün hastane'de yattım ve taburcu oldum pazartesi tekrardan test yapılıcak beta hcg bakılıcak umarım düşer

X