Dış gebelik geçiren var mı?

Çok sağolun size de geçmiş olsun ne zor şeymiş ben öğrendiğimden beri sersemledim Allah kimseye yaşatmasın bir daha. Benim bünyem ilaçlara karşı hassas da iğneden çekindim ama en iyi yol o sanırım. Betanız kaçtı 1 haftada düşmüş maşallah. Benimde 292 inşallah kısa sürer sıfırlanması. 6 ay çocuk olayını rafa kaldırmak canımı sıktı biraz ama sağlık olsun Allah hayırlı yazılar yazsın inşallah hepimize 🏵
Çok teşekkür ederim, amin inşallah ☺️ Betam en çok 100 oldu benim de erken farkettim gebelik istediğim için hemen öğrendim betayı takip ederken farketmiş olduk. Sizde çok erken farketmişsiniz şahsi tahminim 2 haftaya düşer sizinki de 😇 gerçekten insan isterken diyor ki kocaman 6 ay nasıl geçer şimdi bakıyorum 4 ay olacak 15 gün sonra . Ama napalım nasip kısmet ne zamana bakalım Allah bilir, hepimiz en hayırlı sağlıklı şekilde alırız güzel haberleri 🥰

Bende 8 aylık evliyim ilk gebelikti canım kötü bi durum yaşadık evet bende imtihan diye bakıyorum ama 6 ay ertelemek de çok uzun süre ya
4 ay olursa sorun olmazmış değil mi
Bide bi daha tekrarı olursa diye korkuyorum çok
İğneden sonra hastanede bekledin mi ve sonrasınd ağrı çok oldu mu yarın için çok tedirginim kusura bakma çok şey sordum ama korku oluştu içimde. Panik atağım tuttu stresten 🙄
Aslında 3 ayda iğnenin etkisi genel olarak vücuttan çıkıyormuş ama dr lar tedbiren 4 ya da 6 ay diyor, ben 4 ay dolunca hsg çektirmeyi düşünüyorum canım tüpler de sorun yoksa tekrar yaşamayız inşallah 🙏
İğneden sonra hastanede beklemedim, benim iğne fobim vardı acı oluyor ama az benim acı eşinin biraz düşük o sebeple sanırım ama iğneden sonra hafif adet sancısına benzer ağrıların belki iğne sonrası 2. 3. Gün kanaman başlayabilir. Ama korkma psikolojik olarak da pozitif ol eminim düşecektir değerin
Dualarım seninle ve bu durumu yaşayan bütün herkesle.
allahım zararsız ziyansız kurtulmayı nasip etsin inşallah 🙏

Çok teşekkür ederim, amin inşallah ☺️ Betam en çok 100 oldu benim de erken farkettim gebelik istediğim için hemen öğrendim betayı takip ederken farketmiş olduk. Sizde çok erken farketmişsiniz şahsi tahminim 2 haftaya düşer sizinki de 😇 gerçekten insan isterken diyor ki kocaman 6 ay nasıl geçer şimdi bakıyorum 4 ay olacak 15 gün sonra . Ama napalım nasip kısmet ne zamana bakalım Allah bilir, hepimiz en hayırlı sağlıklı şekilde alırız güzel haberleri 🥰
Amin inşallah Allah yüzümüzü güldürsün geç olsun güç olmasın 🌼🌼

Aslında 3 ayda iğnenin etkisi genel olarak vücuttan çıkıyormuş ama dr lar tedbiren 4 ya da 6 ay diyor, ben 4 ay dolunca hsg çektirmeyi düşünüyorum canım tüpler de sorun yoksa tekrar yaşamayız inşallah 🙏
İğneden sonra hastanede beklemedim, benim iğne fobim vardı acı oluyor ama az benim acı eşinin biraz düşük o sebeple sanırım ama iğneden sonra hafif adet sancısına benzer ağrıların belki iğne sonrası 2. 3. Gün kanaman başlayabilir. Ama korkma psikolojik olarak da pozitif ol eminim düşecektir değerin
Dualarım seninle ve bu durumu yaşayan bütün herkesle.
allahım zararsız ziyansız kurtulmayı nasip etsin inşallah 🙏
Amin çok sağol canım. Hsg iyi fikir ben bu ay çektirmeyi düşünüyordum şansa hamile kaldım. Demek ki doğru zaman değilmiş insan üzülse de sonradan anlıyor Allah doğru zamanda nasip eder inşallah. Benimde iğne fobim var ama sıkcaz dişimizi artık 🙈 tekrar teşekkür ederim inşallah herşey güzel olur

Kızlar aranızda dış gebelik geçiren oldu mu?
Benim değerim az artma şeklinde oldu ve doktor dış gebelik dedi sanırım iğne vurunmam gerekecek.
Zorlu bi durummuş Allah kimseye yaşatmasın. Bu durumu geçiren iğnesini olanlar da yazabilir mi? Yan etkileri var mı bir de ne kadar zaman sonra hamilelik düşünübilir? Yarın doktora soracağım ama duramadım şu an aklımda bi ton soru var. Cevaplayanlara teşekkür ederim şimdiden
Merhaba canım, benim de değerim düzensiz artınca dış gebelik teşhisi kondu. Benimki sol tüpte olduğu için sol tarafta kramp gibi ağrım oluyordu. Değerim 637 iken iğne oldu malesef o değerimi düşürmedi 1000 oldu değerim. Sonra 2. Dozu oldum o düşürdü. Yani 1 buçuk aydır ugrasıyorum daha yeni bitti. Doktor 3 ay korunma önerdi bize. Sen de son durum ne?

Merhaba canım, benim de değerim düzensiz artınca dış gebelik teşhisi kondu. Benimki sol tüpte olduğu için sol tarafta kramp gibi ağrım oluyordu. Değerim 637 iken iğne oldu malesef o değerimi düşürmedi 1000 oldu değerim. Sonra 2. Dozu oldum o düşürdü. Yani 1 buçuk aydır ugrasıyorum daha yeni bitti. Doktor 3 ay korunma önerdi bize. Sen de son durum ne?
Canım benim son değerim 292ydi
91 dozluk iğne vurdu boy kiloya göre doz vuruyormuş.
4.gün ve 7.gün beta baktırcam 4.gün yükselmesi normalmiş ama 7.gün düşmesi gerekiyormuş iğnenin başarılı olması için. 7.gün düşerse başarılı demekmiş 2.doza gerek yokmuş. Ama sıfırlanana kadar bakılması lazımmış betaya. Kanı acilde mi baktırdın peki sen? Bizim burdaki sağlık ocağında hergün kan verilmiyor da acilde baktırabilir miyim acaba, doktorum 1.5 saatlik mesafede. Burda ölçtürüp ona bilgi vericem telefonla
Bize de 3 aylık korunma önerdi. Ben 3.ayın sonunda hsg çektirmeyi düşünüyorum kısmetse.

Canım benim son değerim 292ydi
91 dozluk iğne vurdu boy kiloya göre doz vuruyormuş.
4.gün ve 7.gün beta baktırcam 4.gün yükselmesi normalmiş ama 7.gün düşmesi gerekiyormuş iğnenin başarılı olması için. 7.gün düşerse başarılı demekmiş 2.doza gerek yokmuş. Ama sıfırlanana kadar bakılması lazımmış betaya. Kanı acilde mi baktırdın peki sen? Bizim burdaki sağlık ocağında hergün kan verilmiyor da acilde baktırabilir miyim acaba, doktorum 1.5 saatlik mesafede. Burda ölçtürüp ona bilgi vericem telefonla
Bize de 3 aylık korunma önerdi. Ben 3.ayın sonunda hsg çektirmeyi düşünüyorum kısmetse.
Ben gittiğim doktorun olduğu özel hastaneye gidip veriyorum kan canım. İstediğim saatte gidip verebiliyorum orda. Devlette acilden alınıyor diye biliyorum ama. Evet benim de düşmeyince ondan 2. Doz vurdular o düşürdü Allah’tan. Ben de mide bulantısı yapmıştı iğne 3-4 gün. Devlette acilde bakarlar bence kuzenim de hamileliğinde şuphelenince devlette acile gidip kan vermişti. Ne zaman oldun iğneyi?

Ben gittiğim doktorun olduğu özel hastaneye gidip veriyorum kan canım. İstediğim saatte gidip verebiliyorum orda. Devlette acilden alınıyor diye biliyorum ama. Evet benim de düşmeyince ondan 2. Doz vurdular o düşürdü Allah’tan. Ben de mide bulantısı yapmıştı iğne 3-4 gün. Devlette acilde bakarlar bence kuzenim de hamileliğinde şuphelenince devlette acile gidip kan vermişti. Ne zaman oldun iğneyi?
Benim doktorumda özelde ama bana 1.5 saat mesafede tam kapanmadayız bide bu yüzden buralarda vermem gerekecek.
İğneyi cuma günü oldum. Doktor yan etkilerini saydı olursa korkma dedi ama bende dün bi hafif bacak ağrısı oldu gece de göğüslerime bıçak batıyormuş gibi ağrım oldu. Çok büyümüşlerdi küçülüyorlar sanırım farkediyorum. Salı günü 4.gün betamı bakıcam cuma günü de 7.gün betam baktırıcam tam da bayrama denk geldi bakalım halledicem bi şekilde mecbur.

Benim doktorumda özelde ama bana 1.5 saat mesafede tam kapanmadayız bide bu yüzden buralarda vermem gerekecek.
İğneyi cuma günü oldum. Doktor yan etkilerini saydı olursa korkma dedi ama bende dün bi hafif bacak ağrısı oldu gece de göğüslerime bıçak batıyormuş gibi ağrım oldu. Çok büyümüşlerdi küçülüyorlar sanırım farkediyorum. Salı günü 4.gün betamı bakıcam cuma günü de 7.gün betam baktırıcam tam da bayrama denk geldi bakalım halledicem bi şekilde mecbur.
Anladım canım uzakmış bayagı evet zor olur senin için o kadar sık gitmek. Devlette acilde bakarlar bence bi dene şansını. Umarım düşüş olur. Ama değerin çok fazla yüksek değil düşer bence. İlk gebelikmiydi senin? Benim ilkti böyle oldu çok üzüldüm

Anladım canım uzakmış bayagı evet zor olur senin için o kadar sık gitmek. Devlette acilde bakarlar bence bi dene şansını. Umarım düşüş olur. Ama değerin çok fazla yüksek değil düşer bence. İlk gebelikmiydi senin? Benim ilkti böyle oldu çok üzüldüm
Aynen canım dış gebelik geçiriyorum derim durumu anlatırım mecburen.
İnşallah düşer tez zamanda. Doktor dedi 4.gün yüksek çıkabilir korkma önemli olan 7.günki değer dedi. Bir doz daha yemek istemiyorum çok canım acıdı. Benim ilk gebelikti 5 ay denemeden sonra süpriz olmuştu tam da anneler günü öncesi hediye olmuştu bana ama sevincim kısa sürdü çok kötü birşeymiş Allah yaşatmasın bir daha. Psikolojik olarak çok etkilendim sağolsun eşim destek oldu hep. Ev işlerine yoğunlaştım yoksa hep araştırıyorum elimde telefon

Aynen canım dış gebelik geçiriyorum derim durumu anlatırım mecburen.
İnşallah düşer tez zamanda. Doktor dedi 4.gün yüksek çıkabilir korkma önemli olan 7.günki değer dedi. Bir doz daha yemek istemiyorum çok canım acıdı. Benim ilk gebelikti 5 ay denemeden sonra süpriz olmuştu tam da anneler günü öncesi hediye olmuştu bana ama sevincim kısa sürdü çok kötü birşeymiş Allah yaşatmasın bir daha. Psikolojik olarak çok etkilendim sağolsun eşim destek oldu hep. Ev işlerine yoğunlaştım yoksa hep araştırıyorum elimde telefon
Evet biz de 5-6 aydır istiyorduk canım çok sevinmiştim ben de çok üzüldüm 😔 şu 3 ay geçince en kısa zamanda sağlıklı gebelik yaşarız umarım 🤲🏻 Evet 4. Gün yükselebilir demişti benim doktorumda. Benim 2. Dozda 7. Gün sabit kaldı değerim korktum yine düşmeyecek mi diye sonra 10. Gün bi daha baktık bayagı düşmüştü. Bu süreç uzun bayagı malesef. Ben daha yeni kurtuldum 1. Nisan’da öğrenmiştim.

Evet biz de 5-6 aydır istiyorduk canım çok sevinmiştim ben de çok üzüldüm 😔 şu 3 ay geçince en kısa zamanda sağlıklı gebelik yaşarız umarım 🤲🏻 Evet 4. Gün yükselebilir demişti benim doktorumda. Benim 2. Dozda 7. Gün sabit kaldı değerim korktum yine düşmeyecek mi diye sonra 10. Gün bi daha baktık bayagı düşmüştü. Bu süreç uzun bayagı malesef. Ben daha yeni kurtuldum 1. Nisan’da öğrenmiştim.
İnşallah sonrasında sağlıklı gebelikler elde ederiz canım 🏵
Düşük yapmaktan bile daha kötü bu dış gebelik
Allah bi daha yaşatmasın

merhaba canım, benim gebeliğimin teşhisi biraz zor konuldu çünkü değerlerim çok düşüktü genelde dış gebelikte değerler yüksek olurmuş. Ama hep ağrım vardı bacağıma kadar vuruyordu ağrı ve kanama da vardı koyu renkte. Dr’lar Hep bi şüpheyle yaklaştılar en son özel bi hastaneye gittim oradaki dr hemen kürtaj olmamı çok geç kalındığını söyledi ve hemen kürtaj oldum. Daha sonra jinekolojik muayene de bi sızma olduğunu gördüğünü söyledi acil şehir hastanesine sevk etti iç kanama olabilir diye şehir hastanesi hemen yatışımı yaptı sürekli jinekolojik muayene ettiler ama sonuç çıkmadı ve İstanbul’a gittim özel bir hastaneye oradaki dr kesinlikle bu dış gebelik nasıl anlayamadılar dedi hemen o gün iğne vurdu 55 mg uyguladı iğne biraz ağırdı ama olsun sonuçta iyi olacaktım iğneyi oldum o gün sadece kalçamda ağrım oldu hafif ama ne kanama ne ağrı olmadı ağrım ikinci gün başladı kanamada 3. Gün. Ama kanama rengi bu sefer kırmızıya dönmüştü ve pıhtılıydı. Kanama başladıktan sonra dış gebelikte yaşadığım etimi geriliyorlar sanki tüpüm yırtılıyormuş gibi ağrım oldu ara ara batma oldukça korktum çünkü dr iç kanama riski hala var çok ağrın çok kanaman olursa acil gel dedi çok şükür bi aksilik olmadı. 4. Ve 7. Gün değerime baktı. Bu arada iğne öncesi değerim 168 di. İğne sonrası 4. Gün 98 7. Gün 47 ye düştü ve 1 hafta sonra 13 şimdi de 2 nin altında. Çok şükür bitti şuan adet olmayı bekliyorum. 2 aylık gebeliğim bu şekilde sonlandı. İnşallah sizin gebeliğiniz dış gebelik değildir sağlıksızsa bile kimyasaldır inşallah.
Sağlıklıysa da inşallah Allah’ın izniyle kucağınıza alırsınız. 🙏
Peki ağrınız kaçıncı haftadan başladı?

X