Jinekoloji Dış gebelik mtx iğnesi süreç nasil ilerliyor????

Size de cok gecmis olsun rabbim tez zamanda sağlıklı gebelik haberi versin benim de simdi beta hcg ye baktilar 3058den 800 e dusmus bugün MTX ignesinin vurulmasi uzerinden 4 gun gecti inşallah 7. Gun sifirlanir kanamam da suan yogun degil agrim da iki gun sürdü cok sukur gecti 3 gundur azar azar kanamam geliyor inşallah bir an önce kurtulurum
çok sukur dusuyor bu cok ıyo haber,
7 gune sıfırlanmaz ama 300-200e duser sonrasında ıkı uc gune sıfırlanır zaten ..
cok buyuk gecmıs olsun .. Rabbım bır daha yaşatmasın

amınnnn canım
bende 3,5 sene sonunda hamıle kalmsıtım dıs gebelık oldu..
Rabbım herkese saglıklı hayırlı evlatlar versın kımseye acısını gostermesın .aminnn
Ben duruma şöyle bakiyorum. Evet zorlu bir süreç hamile olmak icin cok emek sarfediyoruz. Ilk gun öğrendiğimde cok uzuldum allah var ama daha sonra şunu düşündüm; Allah verirken sevinip şükrediyoruz da alirken niye uzuluyoruz. Rabbimin vardir bir bildiği en azindan bebegin olabileceğini gosterdi her şer de vardir bir hayır rabbim geciktiriyorsa güzelleşiyor sizler de hayırlısını istemissinizdir eminim bir bakarsiniz ikiz ikiz bebeler olur ne malum 😆

Ben duruma şöyle bakiyorum. Evet zorlu bir süreç hamile olmak icin cok emek sarfediyoruz. Ilk gun öğrendiğimde cok uzuldum allah var ama daha sonra şunu düşündüm; Allah verirken sevinip şükrediyoruz da alirken niye uzuluyoruz. Rabbimin vardir bir bildiği en azindan bebegin olabileceğini gosterdi her şer de vardir bir hayır rabbim geciktiriyorsa güzelleşiyor sizler de hayırlısını istemissinizdir eminim bir bakarsiniz ikiz ikiz bebeler olur ne malum 😆
bende üzüldüm ,ağladım ama geçti ..
sonuçta herseyın hayırlısını ve saglıksını ısstedım ben Rabbımden..
ınsallaahh saglıkle verecektır inanıyorum :KK200:
ahahah ikiz miii :)

Merhaba kizlar dis gebelik gecirip igneden 1 hafta sonra yogun kanama gelmesi normal mi??? Ilk baslarda lekelenme seklindeydi şimdi halsizlestim yogun kanamaean dolayi

Merhabalar DIŞ GEBELIK GECIRENLER YARDIM EDEBILIR MI????
Adetime 2 gun varken hamile oldugumu ogrendim. 4. Hafta kan degerlerim 2 gunde 2 kat yukselirken 5 haftalik hamileyken alttan muayene ettiler kese görünmedi sol tup ve yumurtaliklarimin olduğu tarafta bebegi gordu doktor. Ektopik gebelik? Yazdi daha sonra beta hcg verdim 2 gun arayla 2750den 3500 e cikmis bu şekilde dis gebelik kesinlesti . Ystis verdiler çarşamba aksam 6 da MTX ignesi vuruldum persembe aksami kanamam basladi ama cok az . Fakat agrim cok cok fazlaaa hastaneden taburcu olmuştum. Yarin tekrar bta hcgye baktiracagim. Benim sormak istediğim dış gebelik sonrasinda beni neler bekliyor agrimin olmasi normal mi??? Doktorum bana hic bir bilgi vermedi eve yolladi igneden 4 gun sonra kan ver dedi. Ama bu agri dayanilmaz sanki biri karnimi çekiyor ve grip de oldum her oksurdugumde agrim 2 kat artiyor ne zaman iyilesecegim ne zaman tekrar gebelik olur ???? Lütfen yardim 🙏
Merhaba geçmiş olsun benımde cok az kanamam oldu ama agrım yok bende mtx ıgnesı oldum acaba sızın hamılelık sonlandı mı beta degerınız düşdü mü4 gunu

Merhaba geçmiş olsun benımde cok az kanamam oldu ama agrım yok bende mtx ıgnesı oldum acaba sızın hamılelık sonlandı mı beta degerınız düşdü mü4 gunu
Bir hafta önce 3058den 802ye düşmüştü bugun kan verdim 89a dusmus ama hala sifirlanmadi igneyi vurulali 2 hafta oldu

Beta 141 cumartesı vurundum iğne mi yarın beta ya baktırcam kanamam yok ıgneden sonra 1 gun kanamam hafıf oldu
Betam 3058di .igneden 1 gun sonra lekelenmem oldu 3 gun surdu. 3.gun sonra agrim başladı agri da 3 gun sürdü igneden 5 gun sonra lekelenme kanamaya dönüştü betam 802ye düşmüştü 1 hafta kanamam olustu ignenin 13. Günü yani bugun kan verdim beta 89a dusmus

Betam 3058di .igneden 1 gun sonra lekelenmem oldu 3 gun surdu. 3.gun sonra agrim başladı agri da 3 gun sürdü igneden 5 gun sonra lekelenme kanamaya dönüştü betam 802ye düşmüştü 1 hafta kanamam olustu ignenin 13. Günü yani bugun kan verdim beta 89a dusmus
İnş benim ki de düşer bıter gıder

İnş benim ki de düşer bıter gıder
İnşallah canim ama senin betan dusukmus baya bence 10 gune sifirlanir icini ferah tut ben habire maydanoz duyu papatya cayi nane limon cayi iciyorum bir an önce kurtulayim diye ayrica bir yerde okumustum bol bol su icmek gerekliymis ve agri kesici mtx ignesinin etkisini azaltiyormus o yüzden agri kesici icmemeye dikkat et bir kac gun icinde agrilarin olabilir

Suan işde kanamam yok karnım şiş gibi bırde goguslerım de agrı olmaya basladı bende maydonoz suyu içiyom süreklı ıns sende bır an once iyilersın canım

Geçmiş olsun bende aynı şeyi yaşadım dün iğne yapıldı evdeyim ama kanama fln yok neler olacak bende bilmiyorum merakla bekliyorum korkuyorum da hastanede fln yatmadım ben doktor tek dozla hallederiz dedi inşallah hallolur ama ağrım fln hiç bişey yok ağrı olunca hastaneye gidin diyolar naptın gittinmi sen
Merhaba geçmiş olsun öncelikleri, sanırım bana da bu ilaç verilicek iğne mi serum şeklinde mi uygulandı bana Dr hastane de yatıcaksın dedi onuda istemiyorum siz nasıl geçirdiniz

Merhaba geçmiş olsun öncelikleri, sanırım bana da bu ilaç verilicek iğne mi serum şeklinde mi uygulandı bana Dr hastane de yatıcaksın dedi onuda istemiyorum siz nasıl geçirdiniz
Size de cok gecmis olsun iğne olarak kalcadan vuruluyor 1 gun hastanede yattim ben sonra cikardilar ignenin 4. Gunu kan verdim betam dususe gecmisti 2 hafta sonra da sifirlandi beta hcg igneden 3 gun sonra da kanamam oldu 1 hafta surdu kanamam yaniniza ne olur ne olmaz ped ic camasiri pijama alin hastaneden 3 saatte bir tansiyon kalp ve ates ölçtuler

Size de cok gecmis olsun iğne olarak kalcadan vuruluyor 1 gun hastanede yattim ben sonra cikardilar ignenin 4. Gunu kan verdim betam dususe gecmisti 2 hafta sonra da sifirlandi beta hcg igneden 3 gun sonra da kanamam oldu 1 hafta surdu kanamam yaniniza ne olur ne olmaz ped ic camasiri pijama alin hastaneden 3 saatte bir tansiyon kalp ve ates ölçtuler
Çok teşekkür ederim, yarın muayene ve yine hcg vericem düşüş olmassa pazartesi yatış olacağını söyledi doktor umarım gerek kalmaz biraz tedirginim :KK43: sizin ki de kimyasal gebelikten miydi

Erken farketmisler allahtan benim neta 3500lerdeydi 2 haftada dustu senin de erken duser merak etme igneden 2-3 gun sonra adet agri gibi bir agrin olusacak rahim duvari hamilekikten dolayi kalinlasiyor ya o dökülecek dişini sık kotu gunler geride kalacak cok gecmis olsun rabbim bir daha yaşatmasın bizlere

Merhaba benim kimyasal gebelik dendi ama bugün 606 ya çıktı beta odak göründğ yumurtalıkta pazartesi mtx yapılacak hastanede yattınız mı süreç nasıl geçti

X