Dis gebelik sonrasi hamilelik

Canım öncelikle çok geçmiş olsun kalbini rahat tut bende 7 ay önce bir dış gebelik yaşadım ameliyat oldum tüpüm onarıldı bana doktor 6 ay korun demedi ama mtx iğnesi yüzünden 6 ay bekledim ve şuan 5+1haftalik hamileyim bugün keseyi ve bebegi gördüler çok şükür haftaya kalp atışlarını duymaya gidicem
Rahim filimi çektirdin mi peki ?

Merhaba benimde ultrasonda kese görülmedi Bthcg 532 çıktı ikinci tahlilde 440 çıktı ve dış gebelik denildi doktor bekleyelim takip edelim dedi bir tedavi yapılmadı dış gebelik kendiliğinden düşen var mı gerçekten düşer mi sanki bekledikçe zarar veriyor gibime geliyor psikolojik belkide dış gebelikten zarar görmeden kurtulabilir miyim var mı kendiliğinden düşen

Herkese merhaba. Dışgebelik sonrası sağ tüpüm alındı 1,5 ay önce. Ayrıntıları anlatmama gerek yok zor bir süreçti.. asıl şunu danışmak istiyorum size, dışgebelikte başlayan ve devam eden bir ağrım var. Kasık ağrısı gibi değil, vulvanın biraz aşağısında devamlı sızlayan bir ağrı.kasılma ağrısı gibi.. sızım sızım sızlıyor bazen ayağa vuruyor sızısı.,,. ve hiç geçmiyor... doktorun söylediği şey, ameliyat izi iyileşmeye çalışıyor; sinirler birbrine bağlı olduğu için de alt kısma vuruyor. Diyor.,, böyle bir ağrı hisseden var mı?

Merhaba benimde ultrasonda kese görülmedi Bthcg 532 çıktı ikinci tahlilde 440 çıktı ve dış gebelik denildi doktor bekleyelim takip edelim dedi bir tedavi yapılmadı dış gebelik kendiliğinden düşen var mı gerçekten düşer mi sanki bekledikçe zarar veriyor gibime geliyor psikolojik belkide dış gebelikten zarar görmeden kurtulabilir miyim var mı kendiliğinden düşen
Düştü mü sizinki

Hayır kanamam yok henüz bugün tekrar değere bakıldı 320 çıktı. Doktor iki gün sonra tekrar tahlil istedi bekliyorum
İnşallah böyle düşmeye devam eder benimki bir düşüp bir artıyordu iğne yapilmisti

Merhaba, geçmiş olsun. Doktor nasıl anladı dış gebelik olduğunu? Ağrınız falan olmuş muydu?

Merhaba teşekkür ederim vajinal muayene ile anladı kanamam ve ağrım yok 6. Haftadayım hala yok nasıl olacak anlayamıyorum
Demek ki çok fazla büyüyemeden kendi kendine sonlandı ki ağrınız olmadı. Değerin sıfırlanmasını bekliyor doktorunuz heralde. Sonra da dışardan hiçbir ilaç veya müdahale olmadan regl olursunuz. Aynı kimyasal gebelikte olduğu gibi. Bununla geçmiş olsun tekrar.

Demek ki çok fazla büyüyemeden kendi kendine sonlandı ki ağrınız olmadı. Değerin sıfırlanmasını bekliyor doktorunuz heralde. Sonra da dışardan hiçbir ilaç veya müdahale olmadan regl olursunuz. Aynı kimyasal gebelikte olduğu gibi. Bununla geçmiş olsun tekrar.
İnşallah öyledir çok teşekkür ederim

Merhaba ben de dış gebelik geçirdim. 29 martta tez doz iğne ile sonlandı. Önceki doktorum 3 ay korun yeter demişti. Haziran ayında başka bir doktora gittim. Neden 3-6 ay arası değişiyor dediğimde rahminiz kendini toplasın diye dedi. Kontrol sonrası bana 3 ay tamamlanınca başlayabilirsin dedi. Normal gebelik olma olasılığımız %80. İyi şeylere odaklanalım kötüyü atalım kafamızdan ❤️
Merhaba kaç haftada sonlandı sizin . Bende beş ekimde hem kürtaja alındım hemde kürtajdan çıkınca iğne oldum

Merhaba arkadaşlar. Hepimize geçmiş olsun 🙏 bende bir ay önce dış gebelik geçirdim.bana da iki doz mtx iğnesi uygulandı ama etki etmedi 😟 ve sol tüpüm alındı. İlk gebeliğimdi yine tekrar olur diye korkuyorum üzülüyorum. hsg filmi çektirmek istiyorum ne kadar zaman sonra doğru olur. Aynı durumu yaşayan var mı 🙏😔

Merhaba arkadaşlar. Hepimize geçmiş olsun 🙏 bende bir ay önce dış gebelik geçirdim.bana da iki doz mtx iğnesi uygulandı ama etki etmedi 😟 ve sol tüpüm alındı. İlk gebeliğimdi yine tekrar olur diye korkuyorum üzülüyorum. hsg filmi çektirmek istiyorum ne kadar zaman sonra doğru olur. Aynı durumu yaşayan var mı 🙏😔
Bende dis gebelik gecirdim sag tupum alindi benimde 5-6 ay kadar doktora bile gitmek istemedim korktum.. sonro korunmayi birakmadan doktora gittim rahim filmi istedi cekindim cok sukur ki sol tupumde sikinti yok fakat gebelik olmadi henuz hasretle ve sabirla bekleyenlerdenim rabbim en hayirli sekilde nasip etsin insallah

Bende dis gebelik gecirdim sag tupum alindi benimde 5-6 ay kadar doktora bile gitmek istemedim korktum.. sonro korunmayi birakmadan doktora gittim rahim filmi istedi cekindim cok sukur ki sol tupumde sikinti yok fakat gebelik olmadi henuz hasretle ve sabirla bekleyenlerdenim rabbim en hayirli sekilde nasip etsin insallah

Çok geçmiş olsun sizede🙏inşallah en yakın ve hayırlı zamanda güzel haberle kucaklarimiz dolar🙏tüpünüz alındıktan sonra korunmayı ne zaman bıraktınız ve sizede mtx iğnesi uygulandı mi..

Çok geçmiş olsun sizede🙏inşallah en yakın ve hayırlı zamanda güzel haberle kucaklarimiz dolar🙏tüpünüz alındıktan sonra korunmayı ne zaman bıraktınız ve sizede mtx iğnesi uygulandı mi..
Aminnn..🤲🏻 bende igne vuruldum önce ama agrim cok olunca ameliyata alindim boylece sag tupum de gitti.. ameliyat sonrasi kendimiz korktuk ayni seyleri yasamaktan ve korunmak istedik 6 ay korunduk hemde kafa dinledik bu surecte sonra once guvendigim bir doktora muayene oldum ve korunmayi biraktim

Aminnn..🤲🏻 bende igne vuruldum önce ama agrim cok olunca ameliyata alindim boylece sag tupum de gitti.. ameliyat sonrasi kendimiz korktuk ayni seyleri yasamaktan ve korunmak istedik 6 ay korunduk hemde kafa dinledik bu surecte sonra once guvendigim bir doktora muayene oldum ve korunmayi biraktim
Anladım canim. Bende bugün hastaneye gittim kontrol amaçlı. Hsg çekilmek istiyorum dedim. Doktor gerek yok dedi. Ama diğer tüpte bir sıkıntı var mı merak ediyorum tabi.. özel de çekilicem heralde..
Gebeliği ne zaman düşünmeliyim diye sordum doktorun biri 3/4 ay dedi diğeri 6 dedi kafam karıştı.. aklında soru işaretleriyle beklemek gerçekten zor..😔

Anladım canim. Bende bugün hastaneye gittim kontrol amaçlı. Hsg çekilmek istiyorum dedim. Doktor gerek yok dedi. Ama diğer tüpte bir sıkıntı var mı merak ediyorum tabi.. özel de çekilicem heralde..
Gebeliği ne zaman düşünmeliyim diye sordum doktorun biri 3/4 ay dedi diğeri 6 dedi kafam karıştı.. aklında soru işaretleriyle beklemek gerçekten zor..😔
Ben rahim filmi cekindim doktorum istedi diger tupte sikinti varmi yok mu gorelim dedi esimdende sperm testi aldi ikisindede sorun cikmadi cok sukur.. sizde 5 ay kadar kafanizi dinleyin bence zira basindan gecen biri olarak soyluyorum insan hem bedenen hem psikolojik acidan asiri yoruluyor uzuluyor.. 5 6 ay kadar kafa dinleyin esinizle guzel vakit gecirin gezin tozun kendinize baska ugraslae bulun zaman su gibi geciyor zaten 😊 bu surecte hem zihniniz hem bedeniniz dinlenmis olur 😊

Çok geçmiş olsun değeriniz kaçtı iğne vurulurken

X