Dış gebelik şüphesi olan var mı

Lily_84

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
4
1
Herkese Merhaba, 1 Aralık tarihinde tüp bebek tedavisi gördüğüm için transfer yapıldı.
Sonrasında adet günümü beklemeden 12 Aralıkta kan testi yaptım Beta Hcg değeri 30 çıktı 1 gün sonra adet oldum fakat tedbir olarak doktor tekrar kan testi olmamı istedi ve 4 gün sonra değer 76 olmuştu. Rakam düşük geldiğinden yine 4 gün sonra test ol dedi ve bu kez sonuç 672 çıktı. Ben hamile olduğumu düşünürken doktor bu kez dış gebelik yaşıyor olabileceğimi söyledi. Sizce hamile ihtimalim nedir ? Buna benzer bir durum yaşayan var mı ? acil yanıt lütfen

Herkese Merhaba, 1 Aralık tarihinde tüp bebek tedavisi gördüğüm için transfer yapıldı.
Sonrasında adet günümü beklemeden 12 Aralıkta kan testi yaptım Beta Hcg değeri 30 çıktı 1 gün sonra adet oldum fakat tedbir olarak doktor tekrar kan testi olmamı istedi ve 4 gün sonra değer 76 olmuştu. Rakam düşük geldiğinden yine 4 gün sonra test ol dedi ve bu kez sonuç 672 çıktı. Ben hamile olduğumu düşünürken doktor bu kez dış gebelik yaşıyor olabileceğimi söyledi. Sizce hamile ihtimalim nedir ? Buna benzer bir durum yaşayan var mı ? acil yanıt lütfen
Canım dış gebelikte beta hcg değer artışı düzensiz oluyor o yüzden öyle söylemiştir doktorunuz.

Selam kızlar. Cuma günü transferim var. Estrofem içiyorum sabah 08:00 sonra 16:00 ve son olarak gece 00:00 da
bugün saat 16 da olanı unuttum ve hatırlayınca 18: 30 da içtim. yani 2 buçuk saat sonra.
sorum şu: 00:00 da içmem gereken estrofemin saatini kaydırmalı mıyım. yoksa aynı saatinde içip devam edeyim mi aynı düzende
bilenler bana yazabilirse çok sevinirim
kafam karıştı stresten başım çatlıyor

Selam kızlar. Cuma günü transferim var. Estrofem içiyorum sabah 08:00 sonra 16:00 ve son olarak gece 00:00 da
bugün saat 16 da olanı unuttum ve hatırlayınca 18: 30 da içtim. yani 2 buçuk saat sonra.
sorum şu: 00:00 da içmem gereken estrofemin saatini kaydırmalı mıyım. yoksa aynı saatinde içip devam edeyim mi aynı düzende
00:00 alacağın estrofemi 1 saat kaydır, sorun olacağını düşünmüyorum. Böylelikle dengeli olur

Estrofem kullanıyorum ve saatlerine dikkat etmeden içmiştim. Oyuzden yerinde olsaydı düzeni bozmaz gece içtiğim aynı saatte içerdim. Hiçbirşey olmaz merak etme

Estrofem kullanıyorum ve saatlerine dikkat etmeden içmiştim. Oyuzden yerinde olsaydı düzeni bozmaz gece içtiğim aynı saatte içerdim. Hiçbirşey olmaz merak etme
teşekkür ederim. aynen dediginiz gibi yaptım. saatlerini değiştirmeden devam ettim 👍
Bu arada yeni hamilesiniz sanırım . Hayırlı olsun. sağlıklı bir hamilelik dilerim

Teşekkür ediyorum darısı basınıza insallah 🥰🤲🏼🤲🏼
rica ederim amin İnşaAllah. Cuma günü transferim çok heyecanlıyım ve endişeliyim. 2 tane 3.gün embriyom var ve bugün çözdürdü doktorum. cumaya kadar gelişmesini ve 5.gün embriyosu olmalarını istedi. bakalım nasipse varsa olur Rabbim neylerse güzel eyler. hayırlısı

rica ederim amin İnşaAllah. Cuma günü transferim çok heyecanlıyım ve endişeliyim. 2 tane 3.gün embriyom var ve bugün çözdürdü doktorum. cumaya kadar gelişmesini ve 5.gün embriyosu olmalarını istedi. bakalım nasipse varsa olur Rabbim neylerse güzel eyler. hayırlısı
3. Güne kadar yumurtalar kendi kalitesiyle 3. Günden sonra spermin kalitesi ile 5. Güne gider canım. İnsallah spermler kalitelidir 5. Güne götürürler embriyoyu. Allahım mucizeni versin 🤲🏼

3. Güne kadar yumurtalar kendi kalitesiyle 3. Günden sonra spermin kalitesi ile 5. Güne gider canım. İnsallah spermler kalitelidir 5. Güne götürürler embriyoyu. Allahım mucizeni versin 🤲🏼
İnşaAllah canım değerlerde sorun yoktu eşimin ama nasip bakalım. amin
çok teşekkür ederim

Maalesef dış gebelik olduğu kesinleşti, Doktor erken olduğu için kendiliğinden düşmesini bekleyelim dedi eğer Beta Hcg düşmez ise önce iğne yine olmazsa ameliyat dedi. Cuma test oldum değerim 1000'lere çıkmıştı fakat aynı gün kan gelmeye başladı ve halen devam ediyor. Ağrım veya baş dönmesi yaşamıyorum dolayısıyla düştüğünü ümit etmek istiyorum. Dış gebelik yaşayıpta düştüğünü kan testi haricinde herhangi bir belirti var mi?

Maalesef dış gebelik olduğu kesinleşti, Doktor erken olduğu için kendiliğinden düşmesini bekleyelim dedi eğer Beta Hcg düşmez ise önce iğne yine olmazsa ameliyat dedi. Cuma test oldum değerim 1000'lere çıkmıştı fakat aynı gün kan gelmeye başladı ve halen devam ediyor. Ağrım veya baş dönmesi yaşamıyorum dolayısıyla düştüğünü ümit etmek istiyorum. Dış gebelik yaşayıpta düştüğünü kan testi haricinde herhangi bir belirti var mi?
Benim değerlerin sizinki kadar yüksek degildi. Ilk gün 155 2 gün sonra 230 2 gün sonra 305 oldu. Dış gebelikten suphelendiler. Ancak hiç birşey görünmediği ve değer düşük olduğu için takib istediler. 3 gün sonraki değer 255 ti. Aynı günün sabahı pihtili kanama başlamıştı. 2 gün sonra 35 e düştü değer. Kanamaya bağlıyorum ben ancak doktorum hiç bir öneminin olmadığını sadece hcg ile ilerleyebilecegimizi söylemişti. Yani eğer dış gebelikse kendisi sonlandirabilir ancak kanama olması düşüyor olduğu anlamına da gelmiyormuş. Değer sifirlanana kadar her ihtimali düşünüyor doktorlar. Bende beklemedeyim çarşamba günü tahlil vereceğim inşallah sonlanmıştır

Çok geçmiş olsun. 2 defa dış gebelik geçirdim kanda negatif görene kadar testini aksatmayın. Ben iğne ile düşürdüm ikisinde de ilkinde iğneden sonra kanamam oldu. 2.sinde iğne olmadan kanamam başladı. Kanama bitmesine rağmen kanda beta hcg sıfırlanması 1 2 haftayı buldu. Doktorumda kanda negatif görene kadar takibi bırakmadı.

Benim dün aşırı pıhtılı kanamam oldu. Dr. um ayın beşinde gelin dedi. Beklemek zor olunca bugün kan tahlili verdim 13.000 küsür çıktı. Benimki dış gebelik olabilir mi? Transferim 7 Aralıkta yapılmıştı. Eğer bebekler duruyorsa 5+4 merhaba günlük olması lazımdı.

Merhaba, bende gebeligimi adetten bi hafta oncesinde idrar testinde ogrendim, adet tarihim gelsin dr a kan testi vercektim fakat adet gunumde kanamam basladi su an adetimin 5. Gunu dun test yaptirdim beta degerim 25 cikti endokrin dr u kadin doguma yonlendirdi, bu degerle dis gebelik olabilir mi yoksa adetle birlikte dusuk mu yasadim? Beta degeri ne zaman sifirlaniyor bilgi sahibi iseniz bilgilendirebilirseniz sevinirim

son adet tarihim 27 kasım.adet e 1gun kala beta hcg 175 çıktı karından ultrason ile kucuk bir kese gördüğünü söyledi doktorum. 2ay önce de kimyasal yasadigim icin cok endiseliydim kesinlikle bu kimyasal degil kese gorunuyo haftaya gel dedi.bende icim rahat etsin diye.ikigün ara ile beta hcg takibi yaptim degerim güzel arttı.23aralik çarşamba 175..25aralik cuma 340... 28aralik pzartesi1288...çıktı.29aralık doktor kontrolum vardı.dktor 175beta ile gecen hafta karından ultrasonla kuçük bir kese gördüğüne inanamadı ultrason goruntusunu gosterdim verdigi cevap alla alla oldu neyse tekrardan muayene etti yine karından ultrasonla kucuk bir kese gordugunu soyledi cok kafam karıştı şimdi gordügü kese ise gecen haftaki neydi.neyse bugun tekrar çagirmisti kese hala ayniymis öylece buyumeden duruyormuş. değerim 5bini geçmiş şupheli gebelik dedi dışgebelik ihtimali var dedi.pazartesiye kadar bekleyelim eger yilbasi tatilinde agrin kanaman vs olursa bana hemen ulas mudahale edelim dedi.pazartesi tekrar gidecegim eger kese yine buyumediyse kürtaj olcakmışım.dışgebelik böylemi oluyor bilgisi olan varmi kizlar.dis gebelik yaşayanların yorumlarini okuyunca cok korktum ne yapcam bilmiyorum çok moralim bozuk☹☹

Ben iki defa dış gebelik geçirdim. İlkinde tüpüm patladı ikincisinde metotreksat kullanarak düşük yaptım. Daha çok yeni olduğu için sizi bekletiyolardır.

X