Dış gebelik şüphesi yaşayan varsa yardımcı olabilirmi

Degerlimm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
306
210
32
Merhaba, daha önceden gebelik hakkında çok konu açtım şükürler olsun kızım 2 yaşında. Buraya aynı sebeple döndüm. 2. Çocuk düşünüyoduk ve bu ay yumurtlama geç oldu bunu farkettim adete 1-2 gün kala test yaptım negatif çıktı. Tam adet gününde aşırı silik çizgi gördüm hemen kan verdim 5.42 çıktı. İki gün sonra tekrarladım 11,24 çıktı. Yazdım doktoruma folik asit al artarsa gel dedi. İki gün sonra 24 çıktı iyi iki katı artıyor dedik o akşam regl oldum. 2 gündür normal adetimi görüyorum ağrım yok kızıma hamileyken olduğu gibi sol kasığım hafif ağrıyor. Ben düşük yapıyorum dedim çünkü daha önce kimyasal gebelikler oldu. Bugün eşimle yine test vermeye gittik düşmüşmü değer bakalım düştüğünden emin olalım diye sonuç 50 çıktı. Şok olduk ama burdan okuduklarım kadarıyla üstüne görmedir diye düşünüyoruz. Doktora yazdık dış gebelik varmı diye bakılması lazım muayeneye gel dedi. Yaklaşık 6 saattir burdaki dış gebelik hikayelerini okuyorum ve tedirgin oldum. Adet olup benim yaşadığım durumu yaşayan varmı?

Bu değerle kese var mı yok mu görünmeyeceği için dış gebelik de diyemez bence.. ama kanama şiddetliyse bacağa vuran ağrı varsa dış gebelikten şüphe edilebilir. Yine de kontrole gidin ama değer binlere yaklaşana kadar bekleyin umutsuz olmayın

Bu değerle kese var mı yok mu görünmeyeceği için dış gebelik de diyemez bence.. ama kanama şiddetliyse bacağa vuran ağrı varsa dış gebelikten şüphe edilebilir. Yine de kontrole gidin ama değer binlere yaklaşana kadar bekleyin umutsuz olmayın
Cevap için teşekkür ederim. Kanama normal regl kanamam o şekilde devam ediyor o yüzden yükseliceğini hiç düşünmedim. Bende bilmiyorum şuan nasıl bunu anlayacak büyük ihtimal takibini isticek. İnşallah hayırlısı olur

Merhaba benim muayenede kese görünmedi..18. günüm ve beta hch 2700 .
Normalde bu değerde kese görünmesi gerekir dedi doktor.takipte kalacak.ve sürekli bi kasık ağrım var.kanama yok.Sizce dış gebelik olabilirmi

Merhaba, daha önceden gebelik hakkında çok konu açtım şükürler olsun kızım 2 yaşında. Buraya aynı sebeple döndüm. 2. Çocuk düşünüyoduk ve bu ay yumurtlama geç oldu bunu farkettim adete 1-2 gün kala test yaptım negatif çıktı. Tam adet gününde aşırı silik çizgi gördüm hemen kan verdim 5.42 çıktı. İki gün sonra tekrarladım 11,24 çıktı. Yazdım doktoruma folik asit al artarsa gel dedi. İki gün sonra 24 çıktı iyi iki katı artıyor dedik o akşam regl oldum. 2 gündür normal adetimi görüyorum ağrım yok kızıma hamileyken olduğu gibi sol kasığım hafif ağrıyor. Ben düşük yapıyorum dedim çünkü daha önce kimyasal gebelikler oldu. Bugün eşimle yine test vermeye gittik düşmüşmü değer bakalım düştüğünden emin olalım diye sonuç 50 çıktı. Şok olduk ama burdan okuduklarım kadarıyla üstüne görmedir diye düşünüyoruz. Doktora yazdık dış gebelik varmı diye bakılması lazım muayeneye gel dedi. Yaklaşık 6 saattir burdaki dış gebelik hikayelerini okuyorum ve tedirgin oldum. Adet olup benim yaşadığım durumu yaşayan varmı?
Bende bugün hsg çekileceğim ama beta 11.90 çıktı adetim bitti birde yani doktorum ne diyecek bilmiyorum ama çok korkuyorum ya dış gebelikse kimyasal olmasına razıyım..

Yeni dış gebelik geçirdim. Ben Ağustos sonu adet oldum bildiğiniz ve gününde . Adetim 4-5 Gün sürer yoğunluk olarak 2-3 gün sonrası lekelenme olur hep. O ay 9. Gündü hala lekelenme yaşıyordum ve yumurtalıklarım gergin ve hassastı. Bi test yapayım dedim pozitif şok olmuştuk. Adetten 1 gün önce negatifti testim. 2 günde bir beta bakıldı değer 1300 e gelene kadar . Artışlarım hep %40 %50 ydi. Tüpte ancak 1000 lere gelince göründü dış gebelik. Ve iğneyle sonlandırıldı. Daha doğrusu tam sonlanmış değil pzt değerim 300 e kadar düşmüştü. Haftada bir beta bakılıyor .

Yeni dış gebelik geçirdim. Ben Ağustos sonu adet oldum bildiğiniz ve gününde . Adetim 4-5 Gün sürer yoğunluk olarak 2-3 gün sonrası lekelenme olur hep. O ay 9. Gündü hala lekelenme yaşıyordum ve yumurtalıklarım gergin ve hassastı. Bi test yapayım dedim pozitif şok olmuştuk. Adetten 1 gün önce negatifti testim. 2 günde bir beta bakıldı değer 1300 e gelene kadar . Artışlarım hep %40 %50 ydi. Tüpte ancak 1000 lere gelince göründü dış gebelik. Ve iğneyle sonlandırıldı. Daha doğrusu tam sonlanmış değil pzt değerim 300 e kadar düşmüştü. Haftada bir beta bakılıyor .
Merhabalar tüp bebekle doldurulmuş embriyo transferi yapıldı. 10. Gün değerim100 12. Gün 184 14. Gün 302 16. Gün 480 alt karnımda 7. Günden beri ağrı var. Yarın 19. Gün muayene gidicez. Sizce dış gebelik mi yaşıyorum?

En son 50 çıkan değer 4 gün sonra 48 di doktorum tüplerdede kalınlaşma görmemiştim bekleyelim kimyasal olabilir dedi. Adet azaldı ama hala devam ediyor kendiliğinden düşmesini bekliyorum. Değerin artmaması için dua ediyorum sol kasığımda hafif sızı devam ediyor. Ultrason ve beta takibinde kalıcam bir süre daha. Daha öncede yaşadım kimyasal gebelikler ama her biri bir öncekinden daha yıpratıcı oluyor. Kızım en büyük tesellim💕

En son 50 çıkan değer 4 gün sonra 48 di doktorum tüplerdede kalınlaşma görmemiştim bekleyelim kimyasal olabilir dedi. Adet azaldı ama hala devam ediyor kendiliğinden düşmesini bekliyorum. Değerin artmaması için dua ediyorum sol kasığımda hafif sızı devam ediyor. Ultrason ve beta takibinde kalıcam bir süre daha. Daha öncede yaşadım kimyasal gebelikler ama her biri bir öncekinden daha yıpratıcı oluyor. Kızım en büyük tesellim💕
Canım çok geçmiş olsun. Ben suan dış gebelik yaşıyorum 5 ekimde kurtaj oldum. Dış gebelik olduğu kurtaj sonrasi kan vermiştim ve degerim 584 e yükselmişti ve patoloji sonucu ile de dış gebelik tanısı konuldu. Metotraksat denilen igneyi yaptirdim cuma günü bugün 4. Gün benimde degerim düşmesi gerekirken 784 e ulaştı 7. Günü bekleyeceğiz dedi bakalım ama çok zor bir süreç Rabbim kotusunden korur eminim yardımcınız olsun 🙏

Canım çok geçmiş olsun. Ben suan dış gebelik yaşıyorum 5 ekimde kurtaj oldum. Dış gebelik olduğu kurtaj sonrasi kan vermiştim ve degerim 584 e yükselmişti ve patoloji sonucu ile de dış gebelik tanısı konuldu. Metotraksat denilen igneyi yaptirdim cuma günü bugün 4. Gün benimde degerim düşmesi gerekirken 784 e ulaştı 7. Günü bekleyeceğiz dedi bakalım ama çok zor bir süreç Rabbim kotusunden korur eminim yardımcınız olsun 🙏
Amin canım Rabbim sağlıklı hayırlı gebelik nasip etsin İnşallah

Hayır canım 4. Gün düşmesi beklenilen aksine yükselir bu normal kabul edilir önemli olan 7. Gün düşmesi . 4. Gün ve 7. Günü baz alarak arasındaki düşme oranına bakıyorlar .

Merhaba benim muayenede kese görünmedi..18. günüm ve beta hch 2700 .
Normalde bu değerde kese görünmesi gerekir dedi doktor.takipte kalacak.ve sürekli bi kasık ağrım var.kanama yok.Sizce dış gebelik olabilirmi
Aynı durum şuan bende de var çarşamba gününü bekliyorum

herkese merhaba ☺️
yıllardır burayı takıp edıyorum hala aktıf olması ne guzel geldı ve uye oldum.
benım konumda sızlere cok benzıyor yarın 4. doktora muayene olacagım.
Normal adet sürem 4 gun ve 10 gün oldu bitmedi bır doktordan randevu aldım vajınal muayene yaptı ve hersey temiz ama yınede beta hcg alalım dedi.
Kanama olmasına ragmen testım 22 cıktı
Kımyasal zannettık 2 gun sonra 64 2 gun sonra 230 2gun 237 cıkınca tamam düşük olacak dedm ama bugun 367 cıktı.
Doktorumla görüstük sonucu begenmedıgini yatıs ve ıgne yapacagını dış gebelık ıhtımali yuksek dedi.
Aslına supriz bır hamılelık beklenen bırsey degıldı. Git biraz hava al dedi
Bende o arada baska doktora gıttm.
Normal sonuclar okdr kötu degıl bekleyebılrısın biraz daha dedi.
Bende iğne olmadan beklemeyu sectım.
Daha sonra bır doktora daha gıttm.
O da hemen yatıs yapalım.
Kürtaj ve ardından iğne dedi ve vajınal muayne yaptı.
Bıten kanamam tekrar başladı.
Yarın 4. doktora gıdecegim.
Çok zormuş Allah hepımızın yardımcısı olsun.
Herkese gecmiş olsun 🙏

Canım çok geçmiş olsun. Ben suan dış gebelik yaşıyorum 5 ekimde kurtaj oldum. Dış gebelik olduğu kurtaj sonrasi kan vermiştim ve degerim 584 e yükselmişti ve patoloji sonucu ile de dış gebelik tanısı konuldu. Metotraksat denilen igneyi yaptirdim cuma günü bugün 4. Gün benimde degerim düşmesi gerekirken 784 e ulaştı 7. Günü bekleyeceğiz dedi bakalım ama çok zor bir süreç Rabbim kotusunden korur eminim yardımcınız olsun

Merhaba dış gebelik için patolojiye göndermek için nasıl parça alınıyor acaba bilgilendirir misiniz benim de öyle şüphelerim var

Merhaba dış gebelik için patolojiye göndermek için nasıl parça alınıyor acaba bilgilendirir misiniz benim de öyle şüphelerim var
Kürtaj yapıyor canim icinden cikan parcalari patalojiye gönderiyor. Ultrasonda görünmediği icin kurtaj yapmak durumunda kaldik

arkadaslar gecen yıl bende gecırdım malesef dıs gebelık burdan bı kısıye bıle faydamız olsa ne guzel.çok çok zor bır durumdu cunku.normal zamanında şarıl şarıl adetımı oldum.sonra tesaduf bı kan vermıstım bı baktm hamıleyım adetın ucuncu gunu.şok olmustum sonrasında hep 3 katı arttı fakat 2.500 lere geldıgınde bı kanama oldu ve beta dusmeye basladı keseyıde tam gorememıslerdı kürtaj yaptılar anlamadılar dıs gebelık oldugunu.sonradan kendım yolunda gtmeyen bıseyler oldugunu anladım resmen rahmım agrıyodu sureklı kanama agrı tekrar gıttıöm doktora betam yukselme baslamıs yenıden.sonra ıgne yaptılar bır ayda zor kurtuldum.Allahım kımseye yasatmasın.bazen kendımızın doktoru olmamız gerekıyor.cok onemlı bır konu bu.

X