Dış Gebelik Süreci ve Devamındaki Psikoloji

Dr kese şurda ya da burda demedi keseyi gösterdi 4 haftalık gibi duruyor dedi. Dış gebelik değil mi o zaman dedim dış gebelik değil diyemem ama değerin yükselmiş illaki ağrın olurdu dedi. Ama burada okuyorum değeri çok yükselip hiç ağrısı kanaması olmayanlar var. Dr ya bilmiyor ya net konuşup sorumluluk almıyor bilmiyorum bana rahmin içinde dese ya da kesin olarak dış gebelik değil dese bende kendi kendimi yiyip bitirmem burada. Şiddetli Ağrın olursa acile git dedi bir de sağ olsun akıl verdi 😤
Bir gelişme var mı başka bir doktora gözükmelisin betalarını kontrol etmiyor mu keseyi gördüyse dış gebelik ihtimali kalmıyor sanırım yollar oluşmazsa boş gebelik oluşursa normal bir gebelik oluyor zaten… yani anlayamadım

Sonucum 1000 i geçmemişti doktorumu aradım ilerlemediğini dış gebelik olduğunu acilen hastaneye yatıp gebeliğin sonlandırılması gerektiğini söyledi dün başka bir hastaneye yatış için gittim tekrar kan aldılar değerim 1000 iken bir günde 3072 ye yükselmiş sağlıklı bir gebeliğe benziyor dediler ultrasonla bakıldı ve doktor keseyi gördü mucizeyi yaşadım resmen
Gerçekten değeriniz böyle bir anda yüsekldi mi keşke bir mucize de bana uğrasa ibşallah sağlıkla ilerliyordur hamileliğiniz

Merhabalar . Ben de şuan dış gebelik geçiriyorum , gerçekten çok zor, psikolojik sancıları yoğun bir durummuş . 2 senedir çocuk düşünüyoruz , bütün testlerimizi , taramalarmızı yaptırdık ,eşimde de bende de bir sorun yok ama bir türlü hamile kalmadım ama bunu da çok sorun etmedik keyfimiz yerindeydi . Birkaç sene sonra tüp bebek yaptırırız diyorduk . Sonra 2 hafta önce adetim gecikti ve aşırı stres yüklüydüm , patlayacak gibiydim . Gecikmeden 3 gün sonra 1 pedi tam doldurmayacak kadar koyu kırmızı kahveye dönük leke oldu ve diğer gün iki damla , 3.gün de 2 damla leke gelip kesildi . Hemen test aldık eşimle ve çift çizgiyi görüp aşırı mutlu olduk . Kanamanın da yerleşme kanaması olduğunu düşünmüştük . Öbür gün hemen doktora gittik , ultrasonda göremedi ve kanamam olduğunu duyunca çok şüpheli yaklaştı . Ya yeni bi gebelik , ya düşük ya da dış gebelik dedi . Beta hcg 300 çıktı ve büyük ihtimalle hamilesin dedi . Şüpheyle ve sevinçle 3 4 gün geçirdim . Duygularım çok karışıktı , seviniyordum ama bi yandan aşırı korkuyordum bi türlü emin olamıyordum doktorun şüpheli tavrından dolayı . Hcg çok düzgün şekilde artıyordu ve 1 hafta sonra keseyi görmek için gittiğimde malesef keseyi tüpte gördük . Ağlaya ağlaya iğne vuruldum , neyse ki çok büyümemişti 5400 hcg ve kalp atışı yoktu . Bugün 3400 e düşmüş . Umarım düzgün ve rahat bir şekilde düşüş devam eder . Dış gebelik geçirip sonraki hamileliklerinden bahsedenler bizlere çok moral oluyor , yaşayan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim ❤️🙏🏻

Merhabalar . Ben de şuan dış gebelik geçiriyorum , gerçekten çok zor, psikolojik sancıları yoğun bir durummuş . 2 senedir çocuk düşünüyoruz , bütün testlerimizi , taramalarmızı yaptırdık ,eşimde de bende de bir sorun yok ama bir türlü hamile kalmadım ama bunu da çok sorun etmedik keyfimiz yerindeydi . Birkaç sene sonra tüp bebek yaptırırız diyorduk . Sonra 2 hafta önce adetim gecikti ve aşırı stres yüklüydüm , patlayacak gibiydim . Gecikmeden 3 gün sonra 1 pedi tam doldurmayacak kadar koyu kırmızı kahveye dönük leke oldu ve diğer gün iki damla , 3.gün de 2 damla leke gelip kesildi . Hemen test aldık eşimle ve çift çizgiyi görüp aşırı mutlu olduk . Kanamanın da yerleşme kanaması olduğunu düşünmüştük . Öbür gün hemen doktora gittik , ultrasonda göremedi ve kanamam olduğunu duyunca çok şüpheli yaklaştı . Ya yeni bi gebelik , ya düşük ya da dış gebelik dedi . Beta hcg 300 çıktı ve büyük ihtimalle hamilesin dedi . Şüpheyle ve sevinçle 3 4 gün geçirdim . Duygularım çok karışıktı , seviniyordum ama bi yandan aşırı korkuyordum bi türlü emin olamıyordum doktorun şüpheli tavrından dolayı . Hcg çok düzgün şekilde artıyordu ve 1 hafta sonra keseyi görmek için gittiğimde malesef keseyi tüpte gördük . Ağlaya ağlaya iğne vuruldum , neyse ki çok büyümemişti 5400 hcg ve kalp atışı yoktu . Bugün 3400 e düşmüş . Umarım düzgün ve rahat bir şekilde düşüş devam eder . Dış gebelik geçirip sonraki hamileliklerinden bahsedenler bizlere çok moral oluyor , yaşayan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim ❤️🙏🏻
Yaşadıklarımdan yola çıkarak size tavsiye de bulunmak istiyorum umarım beni yanlış anlamazsınız. Acınızı anlıyorum yaşadığınız stresi de bende bu duyguları tatmış biriyim. 5 defa olumsuz gebelikler yaşadım hatta dayanamadım artık psikolojik destek alıyorum hala devam ediyorum ama daha iyiyim. Burada bir soruna çözüm aramak ya da birilerinin sorunlarından çözümlerinden üzülmek sevinmek elbette doğal güzle bir haberle içimizde umut olduğu gibi kötü bir olayla da sözle de içimizde çorak kuru bir çöle dönebiliyor ya da size güzel şeyler söyleyenler oluyor içiniz bahar bahçe umutla daha sonraki zamanlara sarılıp yine aynı şeyi yaşayınca insan yıkılıyor. Asıl söylemek istediğim benim düştüğüm hayata düşmeyin soru sorulara cevap aramak için birilerine sormak yerine doktorlara vs danışın burda herkesin bünyesi ve hamileliği farklı insan eşeledikçe kaygısı artıyor ben elimden geldiğince bıraktım şükür siz umut dolusunuz bunun farkındayım inşallah da bundan sonra güzel haberleriniz olur sadece sorularla kafanızı ruhunuzu yormayın dua edin umarım her şey güzel olacaktır. Hepimiz için 🤲🏻 Rabbim sevdiği kullarını onların sevdiği şeyle imtihan eder umarım bu imtihanı başarılı bir şekilde tamamlayıp mucizelerimize kavuşuruz ♥️ Size tekrardan geçmiş olsun bende şuan son kürtajdan sonraki adetimin gelmesini bekliyorum ve sizi anlıyorum sizin içinde dua edeceğim 🙏🏻

Doktorun keseyi gördü ise rahimde dış gebelik olma ihtimali 0 keseyi rahimde gören hiçbir doktor dış gebelik veya değil diyemem bir kelime kullanmaZ.Eğerki kese rahimde değilde başka yerde ise evet dış gebelik
Canım benim dış gebelikten uatiriyorlar şimdi rhaim içinde keseye benzer birşey olusmus ama rahim dışında dış gebelige benzer birşeyde oluşmuş kan değeri bir 2900 den 3200 oldu 24 saatte bununla ilgili bir bilgin var mi

Canım benim dış gebelikten uatiriyorlar şimdi rhaim içinde keseye benzer birşey olusmus ama rahim dışında dış gebelige benzer birşeyde oluşmuş kan değeri bir 2900 den 3200 oldu 24 saatte bununla ilgili bir bilgin var mi
Nasılsınız?
Nedir son durumunuz?

Daha iyim tupumdeki odak yok oldu kandaki değer sıfırlandı şimdi patolojideki sonucu bekliyecegiz sen nasılsın
Kaç iğne oldun?
Maşallah çok hızlı sıfırlanmis.
Benim daha bu pazartesi sıfırlandı.

Şimdi tekrar kanama başladı.
Adet mi degil mi onu anlamaya çalışıyoruz.

Bir de dış gebelik esnasında yumurtalıkta 5 cm çapında bir oluşum görüldü kanama gibi kist gibi o var.İste yuvarlanıp gidiyorum.

Süreç bir bitemedi.🙃

Kaç iğne oldun?
Maşallah çok hızlı sıfırlanmis.
Benim daha bu pazartesi sıfırlandı.

Şimdi tekrar kanama başladı.
Adet mi degil mi onu anlamaya çalışıyoruz.

Bir de dış gebelik esnasında yumurtalıkta 5 cm çapında bir oluşum görüldü kanama gibi kist gibi o var.İste yuvarlanıp gidiyorum.

Süreç bir bitemedi.🙃
Tek iğne oldum ama benim dış gebelikten çok sağlıksız bir gebelik olduğu yönünde ilerlediler gerçi şuan ben sağlıksız olduğuna da inanmadım biliyormusun çünkü bütün doktorlar farklı konuştu ilk çocuğumda 4800lerde kalp atışı duymusuz baktım butun sonuçlarına bu gebeliğim de 3725 le kürtaj oldum

Tek iğne oldum ama benim dış gebelikten çok sağlıksız bir gebelik olduğu yönünde ilerlediler gerçi şuan ben sağlıksız olduğuna da inanmadım biliyormusun çünkü bütün doktorlar farklı konuştu ilk çocuğumda 4800lerde kalp atışı duymusuz baktım butun sonuçlarına bu gebeliğim de 3725 le kürtaj oldum
Sadi konukta mi oldun tedavi?
Hayırlısı olsun.

Tek çocuğun mu var?
Bundan sonrası güzel olsun inşallah 🧿

Sadi konukta mi oldun tedavi?
Hayırlısı olsun.

Tek çocuğun mu var?
Bundan sonrası güzel olsun inşallah 🧿
Hayır devlet hastanesinde oldum ve her doktor farklı birşey söyledi evet tek çocuğum var çok şükür inşallah bundan sonrası hepimiz için güzel olur senin var mı çocuğun senin dış gebelik teşhisin nasıl koyuldu

Hayır devlet hastanesinde oldum ve her doktor farklı birşey söyledi evet tek çocuğum var çok şükür inşallah bundan sonrası hepimiz için güzel olur senin var mı çocuğun senin dış gebelik teşhisin nasıl koyuldu
Benim de tek çocuk.
Tüpte odak ve yoğun kanama.

Yaaaa peki sana bir şey sorucam kürtajdan sonra HCG bakildiktna sonra mi iğne yapildi
Ben kürtaj olmadım.

Canım senin yaşın genç galiba.
Her bünye bir olmuyor.

Kaç yaşındasın?

Patoloji sonucun ne zaman çıkacak?

Yarım hoca dinden yarim hekim candan.
Ben ne hekimim ne başka bir şey.
Yanlış yönlendirmek istemem.

Sonuçta derin konular çok opsiyon var.

Bizlerin bilgisi çok kısıtlı kalıyor.

Ben kürtaj olmadım.

Canım senin yaşın genç galiba.
Her bünye bir olmuyor.

Kaç yaşındasın?

Patoloji sonucun ne zaman çıkacak?

Yarım hoca dinden yarim hekim candan.
Ben ne hekimim ne başka bir şey.
Yanlış yönlendirmek istemem.

Sonuçta derin konular çok opsiyon var.

Bizlerin bilgisi çok kısıtlı kalıyor.
29 yaşındayım siz kaç yaşındasınız telefonuma mesaj gelicekmis dokuz Mayıs'ta kürtaj oldum yirmi gün içinde gelir dedi

29 yaşındayım siz kaç yaşındasınız telefonuma mesaj gelicekmis dokuz Mayıs'ta kürtaj oldum yirmi gün içinde gelir dedi
O kadar geç geldiğini bilmiyordum.
37 benim.
Ben sandım bir iki güne iniyor.

Kürtaj sonunda beta kaç çıktı sizin?
Düşme oldu mu?

X