Dış Gebelik ve İğnenin Etkileri

sunsea

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
3.474
3.038
Merhabalar .1 yıl içinde ikinci gebeliğim ilki erken dönem bir düşük idi.Bununsa dış gebelik olduğunu hiç beklemiyorduk .Değerlerim iki kat şeklinde ilerliyordu .İki ayrı doktora gidiyorum (guvenemedigim için )onlar da şaşkın .4200 lerde kese gorunmeyince vajinal bakıldı ve sol tüpte değişik birşey göründü o gece .Sağlıksız bir gebelik olduğu da kesinleşince o gece bizden metotreksat bulmamız istendi acil bir şekilde .Herhalde 100 kadar eczaneyi aradık nöbetçi olan ilçe ilçe .Neyse Anadolu yakasında bulundu bize getirildi o gece zamanla yaristigimiz icin .İğne yapıldı ve bana çok dikkat etmem gerektiği ,yalnız kalmamin sakıncalı oldugu söylendi .
İlacın nasıl yan etkileri oldu acaba ben bunu öğrenmek istiyorum.Sol kasığımda bacağıma vuran hafif bir ağrı var ki bu agri başladığında dış gebelik olabileceği aklıma gelmişti ,yoksa doktorlar ihtimal vermiyorlardı .Bu ağrı devam ediyor ara ara halen .Onun dışında da hafif bı sersemlik var gbi adını koyamadigim.Bu arada iğne ise yaramayabilirmis de bunu on gün içinde anlariz dedi doktor .Kürtaj olmaktan çok korkuyorum açıkçası .Eğer narkoz verilip yapılıyorsa yine iyi bir şekilde altından kalkarım ama nasıl yapıldığı hakkında da bir fikrim yok .
Eminim bu durumu yaşayan bir çok kadın var. Öncelikle hepimize gecmis olsun .Süreci geçirmiş olanlarinizdan iğnenin yan etkileri ve kürtaj süreci ile ilgili bilgi almak isterim.

Meral01

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2016
1.720
1.514
Çok geçmiş olsun canım kullandığınız ilaç ile ilgili bir bilgim yok ama kürtajı anestezili yapıyorlar özel de en fazla 20 dk sürüyor ağrı acı hissetmiyorsun

sunsea

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
3.474
3.038
Çok geçmiş olsun canım kullandığınız ilaç ile ilgili bir bilgim yok ama kürtajı anestezili yapıyorlar özel de en fazla 20 dk sürüyor ağrı acı hissetmiyorsun
Bunu duyduğuma sevindim aslında çünkü dediğim gbi kürtaj beni korkutan birşey .Çok tşk ederim .

3kiz1anne

كُنْ فَيَكُونُ 🙇‍♀️
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2019
5.120
10.873
Bende kürtaj olup iğne vurundum, kürtaj anestezi ile yapıldı bi acı hissetmedim. Ignenin etkisi olarakta sağ tarafta hep acı oldu. Once yavaş yavaş düştü hcg sonra bi anda çoğaldı kanamayla hızlı düşmeye başladı. Igneden sonra bi yükseliş olup tekrar düşmeye başlıyor hcg o sizi korkutmasın. Bazı doktorlar dinlenmeyi yatmayı önermiş ama benim doktorum bol yuruyus yap demişti.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-02-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sunsea

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
3.474
3.038
Bende kürtaj olup iğne vurundum, kürtaj anestezi ile yapıldı bi acı hissetmedim. Ignenin etkisi olarakta sağ tarafta hep acı oldu. Once yavaş yavaş düştü hcg sonra bi anda çoğaldı kanamayla hızlı düşmeye başladı. Igneden sonra bi yükseliş olup tekrar düşmeye başlıyor hcg o sizi korkutmasın. Bazı doktorlar dinlenmeyi yatmayı önermiş ama benim doktorum bol yuruyus yap demişti.
Bana beta dusmezse kürtaj önerildi.Yuruyunce rahatlıyorum zaten .Daha iyi hissediyorum sonunda yorulsam da . Cevabınız için çok tşk ederim umarım bı hafta on güne beta dusmus olur .

Heavenpera

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2018
5
0
28
Bana beta dusmezse kürtaj önerildi.Yuruyunce rahatlıyorum zaten .Daha iyi hissediyorum sonunda yorulsam da . Cevabınız için çok tşk ederim umarım bı hafta on güne beta dusmus olur .
Merhaba bende dış gebelik geçirdim kürtaj ve iğne oldum betam yükselmeye devam etti tekrar iğne oldum 9bin küsürlerden 1539 a düştü sıfıra inmesini bekliyorum eğer kürtaj olursanz korkmayın bayıltıyorlar ve hiç bşy hissetmeden aynı gün hayatınza devam ediyorsunuz geçmiş olsun 😊 bu arada iğne bi yan etki yapmadı bana

sunsea

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
3.474
3.038
Merhaba bende dış gebelik geçirdim kürtaj ve iğne oldum betam yükselmeye devam etti tekrar iğne oldum 9bin küsürlerden 1539 a düştü sıfıra inmesini bekliyorum eğer kürtaj olursanz korkmayın bayıltıyorlar ve hiç bşy hissetmeden aynı gün hayatınza devam ediyorsunuz geçmiş olsun 😊 bu arada iğne bi yan etki yapmadı bana
Artık düşmezse bende olucam kürtaj öle görünüyor .İğnenin vurulusunun 3.gunu bugün belirgin bı yan etki olmadi henuz.Size de çok geçmiş olsun .Dış gebeligin genel sebepleri arasında doğum kontrol hapı kullanmak,enfeksiyon hatta sigara kullanımı var ama bende bunlarin hiçbiri yok .Neden olduğuna dair bir fikir de geliştiremiyorum.

Heavenpera

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2018
5
0
28
Artık düşmezse bende olucam kürtaj öle görünüyor .İğnenin vurulusunun 3.gunu bugün belirgin bı yan etki olmadi henuz.Size de çok geçmiş olsun .Dış gebeligin genel sebepleri arasında doğum kontrol hapı kullanmak,enfeksiyon hatta sigara kullanımı var ama bende bunlarin hiçbiri yok .Neden olduğuna dair bir fikir de geliştiremiyorum.
Aslında belli bir sebebi yokmuş her kadında olmaz ama her kadında olma ihtimali aynı orandaymış, ilk gebeliklerde sık rastlanırmış benm çevremde çok var ilk dış gebelik sonra normal gebelik yaşayanlar içinizi ferah tutun inşallah bidahaki gebeliğimiz sağlıklı olur 🙏🏼😊

sunsea

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
3.474
3.038
Aslında belli bir sebebi yokmuş her kadında olmaz ama her kadında olma ihtimali aynı orandaymış, ilk gebeliklerde sık rastlanırmış benm çevremde çok var ilk dış gebelik sonra normal gebelik yaşayanlar içinizi ferah tutun inşallah bidahaki gebeliğimiz sağlıklı olur 🙏🏼😊
Benim ikinci gebeligimdi bu o yüzden diğeri nasıl olucak bilemiyorum.Temeniniz için çok tşk ediyorum .