GEBELİKTE DİŞ TEDAVİSİ🥺

BurcinZ

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
18
5
20
Merhaba 5+5 haftalık hamileyim ilk 3 ay diş tedavisinin olmaması gerektiğini biliyorum fakat 13 Mart akşamı saat 23,00 gibi diş dolgumun kırıldığını fark ettim bilsem daha önceden giderdim fakat sanırım yeni kırılmış. O kadar çok canım acıyordu ki anlatamam o ağrıyla resmen saçımı başımı yoluyordum ağlamaktan yüzümün her yeri şişmişti gece 1 de kadın doğum doktorumu aradım oda riskli olduğunu parol içmem gerektiğini ve geçmezse dişçiye gitmem gerektiğini söyledi hamilelik öncesinden biliyorum parol bana asla yaramıyor dua etsem daha çok etki ediyor resmen bende bulunduğum şehirde 7/24 açık 3 4 tane diş kliniği buldum 2 tanesini arayıp derdimi anlattım hamile olduğumu söyledim ve onlarda riskli olduğunu doktor raporu olmadan bir şey yapamayacaklarını söylediler o sırada hala acıdan feci bir şekilde ağlıyordum doktorumu tekrar rahatsız etmek istemediğim için ve gece rapor yazamayacağı için başka bir yeri aradım ama hamile olduğumu söylemedim gidince adetim gecikti hamile olabilirim dedim sadece dikkat etmeleri için yine bir işlem yapmayacaklardı rapor olmadan ama dişime bakınca birde acıdan şişen gözlerimi halimi görünce dayanamadı doktorlar yapmaya karar verdiler röntgen çektiler ve bebek varsa diye anesteziyi yarım vurdular acilen iki dişime kanal tedavisi yapıp dolgu yaptılar doktor eğer o gün dişimi yaptırmasaydım 4 5 gün sonra çekmek zornda kalabilceklerini ve dişi zor kurtardıklarını söyledi o kadar çok korkuyorum ki zaten polikistik over hastasıyım üstüne şekerim sınırda ve kilolu hamile kaldım zaten riskli gruptayımdır diye korkuyorum üstüne bu diş meselesi beni çok korkuttu şimdide 2 gündür deli gibi gribim anlıyacağınız hamile kalmayı çok istiyordum ama maalesef ilk aylarım kötü geçiyor benim gibi şeyler yaşayan varmı çok merak ettim kafam aallak bullak oldu çok korkuyorummmmmmm

Benzer hikayemiz var 🥲
Ben de pkosum ve ben de ilk aylarda diş yaptırdım. Tabi bilmeyerek yaptırdım. Doğum kontrol hapını bıraktığım ay daha gebe kalmışım. Haberim yoktu. Adet tarihime de daha vardı. Daha gecikme bile yaşamamıştım. Bir de pcos olduğunu bildiğim için hiç acaba olabilir mi diye bile düşünmemiştim. İlk aydan daha hamile kalmak biliyorsun ki bizler için hayal bile değildir…
Ben de diş yaptırdım. Hatta 1-2 diş de değil. Tam 6 tane diş yaptırdım. Ama bir sıkıntı da yaşamadım. Şimdi kızım 3 aylık bin maşallah bir sağlık problemimiz de yok ☺️

X