Dış gebelik:(

Hastaneye yattigimda 5.5 milimdi. Bugün sabah yapılan muayenede 4.9 dediler. Bakmayın bende müthiş acemiyim. Bu ilk gebeliğim olacaktı. Arkadaşıma gelmeden hep tüp bebek doktoruna hemde farklı güvendiğim bir doktora daha gittim. İkiside kornual dedi. Arkadaşıma geldiğimde çok iyi doktorlarmis. Kornuali teşhis etmek zordur dedi. Bu iğneyle olmazsa 2. Hatta 3. İğneyi bile yapicam. Ama olmazsa kesin ameliyat. Kürtaj asla olmaz senin durumunda dedi.
Ben yaşadığım şehre yeni geldim. Hangi doktor iyidir onu da bilmiyorum. İnşallah başka iğneye veya ameliyata gerek kalmadan kurtuluruz.

Merhaba, bugün biraz üzgünüm. Belirsizlik yormaya basladi. Tabi birde insafsız doktorlar var. Sabah vizitine gelen doktor hiç cocugun yokmu? Ama bu büyüklükte tüpün patlar ameliyat lazım dedi. Yıkıldım. Tüp bebek doktorumu aradim hayır dedi 1 hafta bekleyeceğiz. Sonra mesai sonu arkadaşım geldi muayene etti kaviteye doğru aşağıya inmiş dedi. Kürtaj yapalım dedi. Ama ben istemiyorum. Biraz daha beklemek istiyorum. Şimdi ise oturdum talihime ağlıyorum. Sizde durum nedir nasil oldunuz?

Merhaba, bugün biraz üzgünüm. Belirsizlik yormaya basladi. Tabi birde insafsız doktorlar var. Sabah vizitine gelen doktor hiç cocugun yokmu? Ama bu büyüklükte tüpün patlar ameliyat lazım dedi. Yıkıldım. Tüp bebek doktorumu aradim hayır dedi 1 hafta bekleyeceğiz. Sonra mesai sonu arkadaşım geldi muayene etti kaviteye doğru aşağıya inmiş dedi. Kürtaj yapalım dedi. Ama ben istemiyorum. Biraz daha beklemek istiyorum. Şimdi ise oturdum talihime ağlıyorum. Sizde durum nedir nasil oldunuz?
Allah'tan ümit kesilmez. İnşallah iyi olur herşey. Benim değerimde az bi düşme olmuş. Doktor sevinmek için erken dedi. İnşallah bi an önce kurtuluruz bu durumdan. Sizin için de dua ediyorum ben.

Allah'tan ümit kesilmez. İnşallah iyi olur herşey. Benim değerimde az bi düşme olmuş. Doktor sevinmek için erken dedi. İnşallah bi an önce kurtuluruz bu durumdan. Sizin için de dua ediyorum ben.
Teşekkür ederim bende sizin için dua ediyorum.Ben devlet hastanelerinde doktor seçerken internetten biografilerini inceliyorum ve doğuda görev yapmış olan doktorlardan seçiyorum. Malum oralarda doğum oranı çok yüksek ve birçok durumu deneyimlemis oluyorlar. Belki sizinde işinize yarar. Yada Ankara'daki büyük hastanelerde görev yapanları seçiyorum. Bu şekilde sectigim bayan doktor görür görmez kornual dedi ve arkadaşıma geldiğimde çok iyi doktormus dedi. Kadın 4 yıl Muş'ta görev yaptığı için onu tercih etmiştim 🙂

Duzelecegiz inanıyorum. Ben 7. Günü bekleyeceğim. Sonra bakicaz ne yapacağımıza.

Merhaba, benim muayenede rahim ağzına gelmişti kese. Kürtaj yaptı. Canlı canlı yaptı ama bitti çok şükür. Darısı sizin basiniza inşallah. Artık beta takibiyle devam edeceğim. Sizin için sürekli dua edeceğim. Durumunuzu da yazarsanız sevinirim. Aklım sizde

Merhaba, benim muayenede rahim ağzına gelmişti kese. Kürtaj yaptı. Canlı canlı yaptı ama bitti çok şükür. Darısı sizin basiniza inşallah. Artık beta takibiyle devam edeceğim. Sizin için sürekli dua edeceğim. Durumunuzu da yazarsanız sevinirim. Aklım sizde
Çok şükür. Sizin adınıza sevindim.Ben de inşallah önümüzdeki hafta güzel haberler alırım. Allah razı olsun sizden.

Merhaba arkadaşlar bende 3 gün gecikmeli olarak regl oldum diye düşünüyordum ama kahverengi lekelenme şeklinde oldu ve 3 günde bitti. Lekelenme olmadan bir gün önce test yaptım ama çok silik çizgi çıktı. Reglim 18inde olması gerekirken 22sinde geldi. 3 gün içinde sona erdi ama tuhaf bir regl oldum. Reglim bitti diye düşünüp ped koymayı bırakmıştım ki iş dönüşü arabamızın içerisinde iç çamaşırının ıslandığını farkettim. Eve gelinceye kadar bu sıcak akıntı devam etti. Eve gelip baktım ki her yerim kan içinde. Ve ertesi gün yani dün sabah doktora gittik. Doktor iyice baktıktan sonra muhtemelen dış gebelik dedi. Kan tahlili istedi ve sonuçları tam da dediği gibi dış gebelik olduğunu gösteriyordu. Hemen kilo ve boy ölçümü yapıp beni mtx iğne vurulmam için asistaniyla iğneye gönderdi. İğneyi oldum ve bu ikinci gün dün çok ağrım yoktu ama kanama vardı hemde pıhtı şeklinde, bugün de sancım kasıklarım da ve belimde çok kanamam ara ara oluyor. Doktora söyledim ama normal dedi. Cuma günü betaya bakılacak inşallah tek dozla kurtuluruz hepimiz de.. bu arada betam dün 322.98di bakalım cuma günü ne olacak. Gaz sancısı da çok fazla hayırlısı olsun. Sol tüpte olunca iğneyle kurtulurum inşallah

X