Dış gebelikten sonra ne kadar sürede hamile kaldınız?

bengisu022

Baş. 90__ güncel 87.ilk hedef 85 __son hedef 75
Kayıtlı Üye
5 Mart 2015
5.776
23.544
33
Geçmiş olsun kızlar. Ben de ocak ayında dış gebelikten açık ameliyat oldum. Dr 2 ay beklemenin yeterli olduğunu söyledi 2 ay sonra da pandemi çıktı.yumurta takibine gidecektim erteledim ama yine de düşünüyoruz nasip olnadı hala

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :103 Kg. Şimdiki Kilom :87 Kg.

ceylin1907

Mucizemi bekliyorum
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
3.300
987
Amin bende aacik ameliyat oldugum icin artik normal yolla denemeyecegim. Zaten cok riskli dedi drlar. 6 ay beklemen gerek dedi ama sanirim 3 4 ay sonra rahim filmi ile baslayacagim tedaviye. Beklemek cok yorucu. Yas oldu 35. Cok korkuyorum gercekten.
Sorunlu tüpünüz alınmış miydi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-06-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 149 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, verniks kazeoza oluşmaya başlar. Verniks kazeoza, bebeğinizin derisini kaplayan krem görnümlü bir maddedir. Verniks kazeoza bebeğin derisini, gelişmekte olan bezleri ve duyu hücrelerini korur. Verniks, ölü hücreler, bebeğin derisindeki yağ bezlerinden meydana gelen yağlar ve lanugodan (geçici tüyler) meydana gelir. Annelerde lökore olarak bilinen bir beyaz akıntı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Hyrsbsrnozgun

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2019
5
6
31
Merhaba herkese,
Ağustos ayı başında iç kanamayla dış gebelikten sağ tüpüm alındı.2 regl dönemi korun dedi sonra devam edebilirsin denemeye ama olmazsa gel tüp bebek yapayım dedi.(asıl branşı) Buay hamile kalmak için korunmasız ilişkiye girdim ovilasyon günüm 25 ekimdi.Dayanamayıp 6 kadımda reglme 4 gün kala beta kan testi yaptırdım 1.20 çıktı sonuç. Ve hala adet olmadım. Sizce birkaç gün içinde değişiklik olmuştur? Reglim 2 gün gecikti sadece. Aynı durumu yaşayan var mı ? Ve dış gebelik geçirip tek tüple ne kadar sürede hamile kaldınız ?
Merhaba.
Hislerinizi o kadar iyi anlıyorum ki. Ben 2019 yili ağustos ayında hamile oldugumu öğrenmiştim ve maalesef dış gebelikti. O iğrenç ilac 2 kere damardan serum ile 1 kere de kalcadan iğne ile verildi bana. Ama bebek hala tupte kaldı üstelik beta artmaya devam etti. En son da laporoskopi ile sağ tüpüm alındı. Haliyle bu kadar çok ilac alınca da doktor bana en az 6 ay hatta 1 sene korun dedi. Ve sonunda temmuz ayında normal gebelik olustu. Simdi 20 haftalık hamileyim. Dilerim sorunsuz devam eder. Hislerinizi o kadar iyi biliyorum ki 1 sene boyunca hep içimde korku olmuştu olmazsa diye ama hepsi boşunaymış. Size tavsiyem hsg çektirin kalan tupunuzde sorun var mi baktırın. Ona göre iyi bir doktor bulup yol haritası çizin. İçinizi ferah tutun. Hepimizin anne olma hayali gerçek olsun inşallah

Cappriss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2013
9
4
30
Merhaba.
Hislerinizi o kadar iyi anlıyorum ki. Ben 2019 yili ağustos ayında hamile oldugumu öğrenmiştim ve maalesef dış gebelikti. O iğrenç ilac 2 kere damardan serum ile 1 kere de kalcadan iğne ile verildi bana. Ama bebek hala tupte kaldı üstelik beta artmaya devam etti. En son da laporoskopi ile sağ tüpüm alındı. Haliyle bu kadar çok ilac alınca da doktor bana en az 6 ay hatta 1 sene korun dedi. Ve sonunda temmuz ayında normal gebelik olustu. Simdi 20 haftalık hamileyim. Dilerim sorunsuz devam eder. Hislerinizi o kadar iyi biliyorum ki 1 sene boyunca hep içimde korku olmuştu olmazsa diye ama hepsi boşunaymış. Size tavsiyem hsg çektirin kalan tupunuzde sorun var mi baktırın. Ona göre iyi bir doktor bulup yol haritası çizin. İçinizi ferah tutun. Hepimizin anne olma hayali gerçek olsun inşallah
Öyle çok sevindim ki sizin adınıza. :)) Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin :) 🙏🙏🙏