Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

çok geçmiş olsun.. bencede en doğru kararı vermişsin. implantıkendi dişin gibi kullanabiliyorsun. köprü olduğunda diğer dişlerinde zarar görüyor hemde implantın ömrü uzun... köprünün bakımı bence daha zor araya mutlaka yiyecek artıkları kaçıyor eğer iyi bakılmazsa birsüre sonra garip bir koku oluşuyor ve implant daha pahalı geliyor ama bence köprüden daha az maliyetli... tekrar geçmiş olsun..

babamda 5 diye başlandı 20 çivi çakıldı aman arkadaşlar bu herkesin kaldırabilceği bi acı durumu değil ağzınıza kaşık sokamadığınız çorbanızı içemeyeceğiniz günleriniz olabiliyor yaklaşık 1.5 sene sürdü ama şuanda kendi dişinden farkı yok elma ısırıp yiyebiliyor kuruyemiş filan en önemlisi görüntüsü hiç normalden farklı değil

Banada dr önerdi vidalı diş yapalım diye ama ben tereddütteyim ,köprü yapılsa 2 dişim gidecek offff:1no2:

ben bi kaplama yaptırdım zirkonyum 500 ytl verdim kanal vs dahil yinede aman aman doğal durmuyor bu implant daha doğal mı benim şansım mı etlerle diş tam yapışık değil benim nasıl desem kaplamanınsağı solu kendi dişim gibi tam denk değil arada hafif boşluk var sizinkiler de öyle mi düzelir mi

kızlar bu implantı yaptırınca sigara kullanmamak gerekiyomuş doğrumu,benimde sağ tarafımda yemek yiyebileceğim son dişim kalsı oda dolgu olacak çok gideceğini sanmıyorum.o yüzden işin acı kısmını yazarmısınız.ben diş konusunda inanılmaz korkağım da.

ben bi kaplama yaptırdım zirkonyum 500 ytl verdim kanal vs dahil yinede aman aman doğal durmuyor bu implant daha doğal mı benim şansım mı etlerle diş tam yapışık değil benim nasıl desem kaplamanınsağı solu kendi dişim gibi tam denk değil arada hafif boşluk var sizinkiler de öyle mi düzelir mi

kesinlikle implant daha doğal yelizcim çünkü vida çene kemiğine monte edildiği için daha sonrada porselen bu vidaya takıldığından arada boşluk kalmıyor ve kendi dişiniz gibi doğal duruyor bana gelince ben şu anda bekliyorum porselen dişin vidaya takılması için gereken sürenin geçmesini ama doktorum kesinlikle çok memnun kalacağımı ve kendi dişim gibi olacağını söyledi

kızlar bu implantı yaptırınca sigara kullanmamak gerekiyomuş doğrumu,benimde sağ tarafımda yemek yiyebileceğim son dişim kalsı oda dolgu olacak çok gideceğini sanmıyorum.o yüzden işin acı kısmını yazarmısınız.ben diş konusunda inanılmaz korkağım da.

arkadaşım korkma sonucunu düşün önce ilk başta iğnelerle müdehale yapılacak kısmı uyuşturuyorlar o yüzden hiç acı hissetmedim
ilk iki gün hafif bir ağrı ve şişlik oldu ağrı kesicilerle idare ettim üçüncü gün gayet rahattım
heleki sen dolgu yaptıracakmışın hiç korkma Şeniz

kıslar önlere doğru bir işim iyice kötü oldu
dr köprü yapılacak dedi yada implant
ben köprü yaptırmak istemiyorum diş kesilecek köprü için
dişimi riske atmak istemiyorum ileriki zamanlarda bu iki dişin çürüme ihtimali çok yüksek.
implanta çok pahalı yaa 1000 dolar+400 ytl
taktıranlar nasıl oldu tedavi ve memnunmusunuz
kaça yaptırdınız siz,ankarada önerebileceğiniz iyi bir diş hekimi var mı?

canım dr banada ya impilant yada köprü demişti... impilant daha sıkıntılı bi süreç olduğundan uğraşacak vaktim yoktu :KK43: o yüzden köprü yaptırmıştım.. ama pişman oldum canım... köprünün ömrü 10 yılmış.. impilant ise ömür boyu.. şimdiki aklım olsa impilant yaptırırdım... kesinlikle impilant yaptır canım...

ben de imlant düşünüyorum ama bütçe meselesi malum 1000 euro istendi
yaklaşık 3 ay gibi bir süreçte tedavi sonuç veriyormuş ..
diş hekimim şu anda tek diş için en iyi tedavi yönteminin imlant olduğunu söyledi kullanan arkadaşlarım var hepside çok memnun..

arkadaşlar ben yaptırdım implant tek kelimeyle harika eğer bütçeniz uygunsa hiç düşünmeyin evet biraz meşakatli ama köprüden çok çok iyi ben konya ereğlide yaptırdım, 4 adet. tanesi 1000 $ implantlara bağlantılı 11 diş yaptılar onlar içinde 900 ytl verdim aşağıdaki dişlerim çürüktü onları çektiler ondan sonra ameliyat ettiler. ama inanın hiç pişman olmayacaksınız, Yanlız diş hekiminizi iyi seçin çok ince iş istiyor bide enfeksiyon kaptırmamanız gerek. Evet 3 ay tedavi süresi var zaten bu zaman zarfında anca iyileşiyor ağzınızın içindeki yaralar ameliyattan bir hafta sonra dikişleri alıyorlar daha sonraki kalan zamandada anca iyileşiyor şişler iniyor ondan sonrada üzerine diş yapmak için ölçülere başlayorsunuz buda hemen hemen bende 10 gün sürdü. ama değdi keşke daha önce yaptırsaydımda bu pis diş sızılarını çekmeseydim diyorum ana dişinizden hiç bir farkı yok emin olun unutmadan implat görüldüğü gibi acı dolu bi uygulama değil inanın diş çektirmek ondan daha zor yani hiç çekinmeden yaptırabilirsiniz. a.s

arkadaşlar ben yaptırdım implant tek kelimeyle harika eğer bütçeniz uygunsa hiç düşünmeyin evet biraz meşakatli ama köprüden çok çok iyi ben konya ereğlide yaptırdım, 4 adet. tanesi 1000 $ implantlara bağlantılı 11 diş yaptılar onlar içinde 900 ytl verdim aşağıdaki dişlerim çürüktü onları çektiler ondan sonra ameliyat ettiler. ama inanın hiç pişman olmayacaksınız, Yanlız diş hekiminizi iyi seçin çok ince iş istiyor bide enfeksiyon kaptırmamanız gerek. Evet 3 ay tedavi süresi var zaten bu zaman zarfında anca iyileşiyor ağzınızın içindeki yaralar ameliyattan bir hafta sonra dikişleri alıyorlar daha sonraki kalan zamandada anca iyileşiyor şişler iniyor ondan sonrada üzerine diş yapmak için ölçülere başlayorsunuz buda hemen hemen bende 10 gün sürdü. ama değdi keşke daha önce yaptırsaydımda bu pis diş sızılarını çekmeseydim diyorum ana dişinizden hiç bir farkı yok emin olun unutmadan implat görüldüğü gibi acı dolu bi uygulama değil inanın diş çektirmek ondan daha zor yani hiç çekinmeden yaptırabilirsiniz. a.s

canım nasıl takılıyor impilant acı oluyormu amelliyat gibi bişimi

evet ameliyat bi nevi. ama sadece iğne yapılırken acı hissediyorsun iki dakika sonra ağzın uyuşuyor ve imlantı gerçekleştiriyorlar bir tane implat aşağı yukarı 40 dakika sürüyor yapılırken zaten en ufak bi acı hissetmiyorsun. ameliyat sonrası biraz ağrın oluyor ondada doktor ilaç yazıyor zaten ben onları daha önceden almıştım implattan önce doktorun dediği saatte onlarıda içerseniz hiç ağrınız olmuyor. bir iki gün biraz şişiyor yüzünüz o zamanda buz kompleksi uyguluyorsunuz ve hemen iniyor. Ama öyle büyütüldüğü gibi değil benim canım çok tatlıdır yani ben yaptırdıysam herkez yaptırır.

hıım teşekkürler pazartesi gidicem bakalım ne olcak
ücreti peşinmi alıyorlar acaba yaaa
yoksa tedavi bitimi mi alıyorlar
yada yarısı tedavinin başında yarısı sonunda mı acaba

ben amelayatı oldum bir hafta sonra dikişlerimi aldırmaya gittiğimde verdim parasını benden peşin almışlardı benim cerrah konyadan geldi. bide cerrahlar implatları peşin alıyorlarmış o yüzden benden de dolar olarak ve peşin istediler bende öyle verdim ama üstüne yaptıkları dişler için 900 milyonu taksit taksit verdim dişçim sağolsun böyle bi güzellik yaptı. zaten implanta başlamadan önce senden bi film isteyecekler çene kemiğini inceleyecekler ondan sonra uygun olup olmadığını kararlaştıracaklar daha sonra randevu verip olaya başlayacaklar ama güzel bi karar vermişsin sakın vazgeçme kararından inşallah sende memnun kalırsın ben çok memnunum.

canım dr banada ya impilant yada köprü demişti... impilant daha sıkıntılı bi süreç olduğundan uğraşacak vaktim yoktu :KK43: o yüzden köprü yaptırmıştım.. ama pişman oldum canım... köprünün ömrü 10 yılmış.. impilant ise ömür boyu.. şimdiki aklım olsa impilant yaptırırdım... kesinlikle impilant yaptır canım...

neden pişman oldun köprüden ne gibi rahatsızlıklar yaşadın tedavi sonucu
ben bügün dr görüştüm 2 gün önce 1 dişime dolgu yaptı ama ağrı oldu oda çekilecek dedi
yani toplam 2 diş çekilecek bende impilant düşünüyordum tek dişim için ama şimdi iki oldu 2 sinede implant yaptıramam çok zorlar bütçemi.mecbur köprü yaptıracam ikisinide

X