Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

Bende kemik erimesi vardı bir yere yaptırdım 4 tane 2 tanesi düştüler sora kaplama dış kullandım sora avrupadan gelen eyitimini almış bir doktor buldum çok şükür dişlerini yaptırdım elinin hafifliği güler yüzü en önemlisi implant eğitimi almış ankara da guvebilirsinz ona yeniden impilant yaptırdım ve bir yıldır hiç bir sıkıntım kalmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaslar benim kuznim imp yaptırmıstı miadentte balgatta ki orda Celal Şehlaver adında bi cerrah var o yapmıştı cok memnun kaldı gercekten çeşitlerine göere zaten fiyatları da değişiyor tavsiye ederim bi muayene olmanızı

Merhaba arkadaslar. Benim Önden iki dişimin yanındaki dişler doguştan yok. yani ön iki dişimden sonra köpek diş gelıyor. hemde bariz bir ayrıklıkla. EKSİK DİŞİM VAR. doktorla görüsştüm. ön iki dişe tel. köpek diş ve diğerlerinede arkaya doğru sıkıştrılcak şekilde tel takılması gerektiğini ön iki dişin yanına boşluk açılması gerektigini söyledi. yani teli taktırcam ve hem telli hemde ön iki dişimin yanında kocaman bi boşlukla dolaşcam sonra oraya implant yapılcakmış. yaaa bn 1 yıl boyunca önde o boşlukla nasıl dolaşıyım. kızlar bana akıl verin taktırmasammı :KK43: yada ön bütün dişlerimi söktürüp implantmı yaptırsam böyle bişey mumkunmu :KK43: çok moralim bozuk. nolur yardım

Aynı problem bendede var
Doktor 2 secenek sundu
Ya senin doktorunun sundugu secenek
Yada hic implantsiz komple ust disleri öne alarak. Tabi boyle olunca ana dislerin yaninda kopek disler oluyor ve her dis bir basamak öne kayıyor. Ben implanttansa kendi disin olsun diye bu secenegi tercih edecegim sanirim

Merhaba bayanlar benim erkek arkadaşım daha yeni dişlerini yaptırdı. Implant takıldı ve daha sonra ön dişlerindeki renklerde bozukluk varmış zaten birinde kanal tedavisi yapılmıştı. Sonra ona da zirkonyum kaplama yaptılar. Biz çok memnun kaldık. Implnatlar iyileştikten sonra yapıldı kaplamalar. Diş hekimimiz Derya Perçin bize fotoğraflarınıda gönderdi sizede paylaşmak istedim.
12715481_1064495366948019_6878852090520472816_n.jpg

Merhaba bayanlar benim erkek arkadaşım daha yeni dişlerini yaptırdı. Implant takıldı ve daha sonra ön dişlerindeki renklerde bozukluk varmış zaten birinde kanal tedavisi yapılmıştı. Sonra ona da zirkonyum kaplama yaptılar. Biz çok memnun kaldık. Implnatlar iyileştikten sonra yapıldı kaplamalar. Diş hekimimiz Derya Perçin bize fotoğraflarınıda gönderdi sizede paylaşmak istedim.

Hastalarınızın öncesi ve sonrası fotoğrafını kullanıyorsunuz yaptığınız suçun farkında değilsiniz. Sizi daha önce 2 kez uyardım.

Son düzenleme:
Ben de dişçiye farklı problemlerle gidip sonradan yapılması gerekn işlemleri öğrendim ki içinde implant da mevcut.. önümüzdeki hafta artık başlanıyor aslında çok memnunum, hekimlerim korkumu yenmeme de yardımcı oldular eminim sonucun güzel olacağına, çekimler kanal ve dolgu işlemleri kısa zamanda bitti Allah kısmet ederse şu implantlar da yapılınca rahatlayacağım :)

Merhabalar benim ön dişlerim çapraşık çektirip implant yaptırmaya karar verdim yaptıran varsa acaba ağrı sızı oluyormu kaç ayda bitti tedaviniz çünkü diş etlerimde çekilme var

oouw :/ hem diş etinde çekilme var hem de çektirmeye karar verdiniz gittiniz mi doktora ? bir an önce gidin derim çapraşıklık çok büyük sorun değil de çekilme kötü yani ertelemeye gelmez. o sorunu çözdükten sonra çekimi düşünmenizi tavsiye ederim hem çekim yapmadan düzeltilmez miymiş araştırdınız mı tel tedavisi vs ? huzun_adasiyim huzun_adasiyim

Merhabalar benim ön dişlerim çapraşık çektirip implant yaptırmaya karar verdim yaptıran varsa acaba ağrı sızı oluyormu kaç ayda bitti tedaviniz çünkü diş etlerimde çekilme var
Merhaba
Ben diş hekimi asistanıyım dişlerinin estetik görüntüsü için çektirmeden önce bir kaç yere muayene ol derim. Diş çekimi ve implant öncesinde kaplama veya zirkonyum seçenekleri var eğer diş yapın müsaitse onları yaptırabilirsin. İmplantta bir seçenek tabiiki ama en az 3 ay bekleme dönemin var. Ve çok ağrılı acılı olmasa bile cerrahi bir işlem. İmplantı yaptırmadan önce 3 ay estetik görüntün olmayacak bunu da düşün. Gittiğin her yerde iyice detayları al derim. Takıldığın konular da yardımcı olurum

eger cekilmesi gereken bir diş varsa iltihaplı olabilr enfeksiyonu olabilir antibiyotık kullanıldıktan iltihap kurutulduktan sonra o diş cekilmesi gerekir. sonra tel v.s işlemler gercekleşebilir. ama yine de bi uzmana görünün. Ankara daki miadent ağız ve diş sağlığı hastanesine gitmenizi bi cerraha yada ortodontiste(diş teli tedavisi uzmanı) muayene olomanızı tavsiye ederim sağlıklı ve mutlu gülümsemeler :))

miadentin doktorlarıııı Hoppa ben de orada yaptırdım tedavilerimi ve devam ediyorum hala.. korkumu hafiflettiler beni çok rahatlattılar ama ben yine de hiçbir şey hissetmek istemedim sedasyonla uyutuldum o şekilde yapıldı ameliyatım ve şu an çoook çooook iyiyiiimm celal hocaya minnettarım :KK200:
eger cekilmesi gereken bir diş varsa iltihaplı olabilr enfeksiyonu olabilir antibiyotık kullanıldıktan iltihap kurutulduktan sonra o diş cekilmesi gerekir. sonra tel v.s işlemler gercekleşebilir. ama yine de bi uzmana görünün. Ankara daki miadent ağız ve diş sağlığı hastanesine gitmenizi bi cerraha yada ortodontiste(diş teli tedavisi uzmanı) muayene olomanızı tavsiye ederim sağlıklı ve mutlu gülümsemeler :))

Arkadaslar ben yeni yaptirdim 2.500tl ye anlastik
Surekli dislerimi yaptirdigim doktor tek takilacak benimde tum dislerdeki sorunlari halledoyoruz oncelikle..

Implanta gelince cok korktugum bir operasyondu 20LIK 2 TNE disim cekildi ve bunlarda cok aci cekmistim. Korkarak gittim doktora cidden cunku dusunuyorum dis etinin icine civi gbi birsey koyuyorlar aci cekecegimi dusunmustum.

Doktoruma güveniyorum kesinlikle
Ama cekecegim aciyi cok fazla diye dusunuyordum.

Gittim once uyusturdular sonra sinda 10 dk lik bir islemdi o civi gbi seyin diz etine yerlestirilmesi agrim olmadi sonrasinda apranakx fort kullandm ve agzimda bekledgm gbi bir aci da yoktu normal hayatima devam ettim 1 ay oldu 2 bucuk 3 ay sonra da tamamlanacak ve tel tedavisine başlayacağız. Doktorum beykoz otagtepe tip merkezinde ilker bey implante bittigindeki ilk cumlem de "en korktugum koltuk en sevdigim koltuk olmaya basladi, cok tesekkur ederim"

Gercekten guvendgnz insanlara kendinizi emanet ettikten sonra korkmayin.

Günaydın arkadaşlar
Güncel implant tek diş fiyatı nedir bilgisi olan var mı acaba
Teşekkürler

Ben 2000 e yaptırdım geçen ay. Diş tozuyla beraber 2,300 ama benden daima az alır doktorum yada hiç almaz :) Daimi müşterisiyim. Ağrı sızı aman aman bi işlem değil. Ne yazık ki benim problemli olunca işlem 2saat sürdü ama ağrı çekmedim. Gece ağır bi sızı vardı panadol içtim uyudum.

Baya fazla demiş tek diş için 2.500 çok benim gittiğim klinik 1000 veya 1500 arası demişti. Ayrıca çok hijyenik.Steril ortam çok önemliymiş imlant için baya araştırdım tavsiye derim isterseniz.Anadolu yakası Maltepe Dentboutique Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi DR Nihan Kuday çok memnun kaldık anneme 4 adet yaptırdık. Şuan kendi ana dişi gibi kullanıyor.

20 lik dişim çürüdü ve inanılmaz çenem ağrı çektirmeye korkuyorum ne yapmam lazım bana yardımcı olunn lütfen

X