Diş kisti amaliyati

Baderos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2021
4
2
38
Slm arkadaşlar diş dr gittim tesadüfen dis kisti olduğunu cerrahi müdahale gerektiğini söylediler böyle bir sorunla karşılaşıp yaptıran arkadaşların tecrübelerini aktarmalarını rica etsem şimdi den çok tşk ederim

Slm arkadaşlar diş dr gittim tesadüfen dis kisti olduğunu cerrahi müdahale gerektiğini söylediler böyle bir sorunla karşılaşıp yaptıran arkadaşların tecrübelerini aktarmalarını rica etsem şimdi den çok tşk ederim
Ben 10 yil once oldum on dislerimin ustunden sol gozumun altina kadar yayilmisti. Üniversiteden bir cene cerrahi gelip yapti discide. Benim on dislerim oldugu icin dis etini ustten kesip actilar estetik acidan kotu gorunmesin diye. Yuzum ve çenem ilk 5 gun cok sisti 15 gun kadar da morluk oldu. 6 dikis vardi bende. Hala kesilen yer belli ancak dudagimin altinda kaldigi icin gorunmuyor.

Müdahale kesin yaptırın yoksa daha da büyüyebilir bu sizin için daha fazla soruna yol açar. İyi bir cerrah bulun ya da bu işi sürekli yapan iyi diş hekimleri var onlara yaptırın. Diş hekimliği fakültesinede gidebilirsiniz ama fazla atabilirler randevuyu.

Çok tşk ederim bilgiler icin benim azı dişlerde diş kökündeymiş sinire yakınmış biraz da büyükmüş özele gittim fakat burada yapamacaklarini dis fakültesine gitmem gerektiğini söylediler yarın için muyane randevusunu aldim fakat dediginiz gibi işlem için uzun bir tarih vermezler insallah

Çok tşk ederim bilgiler icin benim azı dişlerde diş kökündeymiş sinire yakınmış biraz da büyükmüş özele gittim fakat burada yapamacaklarini dis fakültesine gitmem gerektiğini söylediler yarın için muyane randevusunu aldim fakat dediginiz gibi işlem için uzun bir tarih vermezler insallah
İnşaAllah atmazlar Allah yardımcınız olsun. Ben hiç yaptırmadım teknikerim ben işlemlerden sonra biraz ağrı olabilir ama en azından ne dişinizden olursunuz ne de kist büyüyüp kemiğinize zarar verir iyice.

Iyi dilekleriniz için çok tşk ederim biraz korkuoyrum açıkçası özel de dışın çekilmesi gerektiğini söylediler sinire yakin oldugu için dikkatli temizlenmesi gerektiğini his kaybı olabilir dedi hepsinde olacak diye birşey yok ama ihtimal deyince bakalım üniversitedeki ne söylecek 😔

Iyi dilekleriniz için çok tşk ederim biraz korkuoyrum açıkçası özel de dışın çekilmesi gerektiğini söylediler sinire yakin oldugu için dikkatli temizlenmesi gerektiğini his kaybı olabilir dedi hepsinde olacak diye birşey yok ama ihtimal deyince bakalım üniversitedeki ne söylecek 😔
Benim kistin icinde yer alan dişlerime kanal tedavisi uygulayip köklerini kestiler ama zamanla disler olup morardi. Ozellerde cene cerrahi cagirip yapıyorlar iyice arastirin bence benim oyle oldu. Ankara Universitesinden docent yapti ben ona operasyon ucreti odemistim.

X