Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

bahsettiğin şey yanlış değilsem iki azı dişine geçirilmiş kelepçe diyede tabir edilen damağa doğru telle biten ve damaklıkla tutturulan şey değil mi? Oysa eğer ondanda kullandım..tedaviye başladıktan bir süre sonra.. onun amacı üst damağı düzene sokmak,dudak çizgisinden anlayabilirsin..Sende şuan tel var sadece ve gömülü dişin var..o diş dışarı çıktıktan sonra sende kullanabilirsin belki..ben öyle düşünüyorum... :)))

aynen öyle canım.ortodontistime sordum gerek duymuyorum dedi.bakalım her ay fotolarımı eklicem.En Büyük KK

kızlar hepinizin kandili mübarek olsun allahım bu mübarek günü hürmetine bir an önce dişlerimiz düzelsin ve tellerimizden kurtulalım sağlıklı güzel gülüşler diliyorum hepinizi öpüyorum

başka yerlerde ayarlama yapıyodur..senin istedigin yerlerden başka yerlerin... ondan sonra diğer yerlere geçecektir...
meraklanma...
ya da direk söyle doktoruna...

ay ne bileyim canım dediğin gibidir muhtemelen panik oluyorum ya o kadar emek veriyorum para bayıyorum bi milim oyna be kardeşim :KK43:

aynen öyle canım.ortodontistime sordum gerek duymuyorum dedi.bakalım her ay fotolarımı eklicem.En Büyük KK

Acaba doktorunuz taksit yapıyor mu? Yapıyorsa ayda ne kadar ödüyorsunuz? Ben de taktırmak istiyorum da inşallah çalışmaya başladıktan sonra taktıracağım..Şimdiden doktor ve fiyat araştırması yapıyorum..

kızlar telden dolayı oluşan agız içi yaralara ne ii gelyor? canım cok yanıyor tavsiyeleriniz:KK14::KK14::KK14:

Canım alt dudağının içine sakız yapıstr.teller değmez yara yapamaz rahat edersn.benim dr um bunu tavsye etmsti.

Arkadaşlar selam, 2 ay sonra diş tellerim takılalı bir sene olacak. Aslında dişlerimde çok büyük problem yoktu çok kısa sürede düzeleceğini 1 seneyi bile bulmayacağını söylemişti. Alttaki iki köpek dişim yan kesici dişlerin üstüne yatmıştı. Tel takıldıktan 2 ay sonra alttakiler yerine oturdu. Üstteki yan kesici dişim ön dişin üstüne yatmıştı. Yani tedavi öncesinde hepsinin kökleri olması gereken yerdeydi ancak diş uçları diğer dişler üzerindeydi. Şimdi benim sorunum şu, üst dişim diğer dişin üzerinden çok kısa sürede indi ancak 8 aydır hiç bir değişme olmadı, tam yerine oturmadı. Yani içe bakması gereken köke yakın kısmı dışarı doğru ve dişin uc tarafı diğer diş üzerinde olmamasına rağmen diş kısmen yatay duruyor. Yani ucu diğer dişe dayalı ama köküne gittikçe yanındaki köpek dişe dayanmış durumda ( aynen bu şekil gibi \ ). Bundan dolayı diş eti dişler arasında üste doğru bir boşluk var. Ortodontistimde son aşamaya geçtiğini, neredeyse bitmiş olduğunu, bu boşluğunda dişeti çekilmesinden kaynaklandığını, ayrıca yüz simetrisinden dolayı öyle durması gerektiğini söyledi. Dişin bozuk olduğu belli. Ancak bana göre diş dönmemesinden, yerine oturmadığından kaynaklanıyor. Daha sonra tesadüf eseri bu doktorun hastalarıyla tanıştım ve bunlarada diş eti çekilme bahanesinden bahsetmiş. Sonuçta dişdeki boşluğun kapanması lazımki dişeti normale dönsün. Ben tamam desem bugün çıkaracak telleri. Ama o dişide bir türlü düzeltemedi. Ne yapacağımı şaşırdım. Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Biraz uzun oldu farkındayım, umarım sıkılmadan okursunuz. İnşallah anlatabilmişimdir arkadaşlarım.

şöyleki anladığım kadarıyla maduru oynuosun ve doktorun bu durumu pek kabul etmeyip diş eti ve yüz yapısı bahanasiyle üstünü örtmeye çalışıo..bence her tel tedavisine dişler düzilicek garantisiyle başlanılmalı böyle tedavilerde istenilmeyen sonuç alınmassa hakkını arama yolları var hakıını arar ve gerekirse paranı geri alırsın (ki bence zaten doktora hakkımı arıcam gibi bi imada bulunsan bile daha bi yardımsever olucaktır mesleki kariyer sonuçta:KK66:.......laf aramızda bende üç aydır bu tedaviyi görüyorum şu aşamaya kadar pek memnunum diyemem gibi ama eğer sonuç istediğim gibi olmassa bu dediğimi faaliyete gçirmeyi düşünüorum bu aklıda bana zaten doktorum verdi...umarım istediğin sonucu elde edersinde böle şeylere gerek kalmaz ...şansın açık olsunn teldaşım:))ama sakın dediğin gibiyse (\) kabullenme para almaya gelince almasını gayet iyi biliolar sonuçta suçlu sen değilsin o düzeltemediyse hesabını sonuna kadar sor....

kızlarrr üst tellerim takılalı 40 gün oluyor ne zaman düzelmeyi farkedeceğim. alt dişlerimde takılalı daha iki hafta oluyor :S

yaralardan dolayı sakız veya bal mumu yapıştırayımda cıkardıgım zman yıne yara olmayacak mı yani diş tellerinin dudaklara alışmasına engel degıl mı bu durum.diş agrısı umrumda bıle degıl kızlar ama bu yaralar beni mahvetti:KK14::KK14:

$Photo-0012.jpg $Photo-0085.jpg

kızlar
size bişey sorucam
yukarda aralarında 14 ay olan iki foto var.

fotoda soldaki köpek dişimi bi ineler misiniz?

14 ay önceki haliyle sonraki hali arasında bi fark var mı sizce?

bana göre doktor braketi yanlış yapıtırmış ve diş aşağı inmiş gibi.. sizce?

X