Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

çok şaşkınım baştan inanmadım espiri yapıyo sandım asistanı eğitimde olduğunu biliyodum gelicem görüşürüz demişti en son böyle habersiz olması inan beni çok üzdü.
Tedavimin sonlarındayım zaten yapıcak bişey yok şimdilik biran önce lanet telleri çıkarmak istiyorum

ne güzel sen sonundaymış ben daha başındayım ne kadar süredir kullanıyosun telleri erol beyden çok memnundum bilmyiroum ne olucak çok şaşkınım bende çok moralim bozuldu dünya tatlısı bir insan moral veriyordu çok üzgünüm sen memnunmusun erol beyden anlatırmısın tedavin nasıl geçti neler yaptı sana

ne güzel sen sonundaymış ben daha başındayım ne kadar süredir kullanıyosun telleri erol beyden çok memnundum bilmyiroum ne olucak çok şaşkınım bende çok moralim bozuldu dünya tatlısı bir insan moral veriyordu çok üzgünüm sen memnunmusun erol beyden anlatırmısın tedavin nasıl geçti neler yaptı sana

erol beyden memnundum tabiki tedavim 14 ay oldu henüz bitmedi işte ön dişlerimin yerine oturmasını bekliyorum daha sonraki aşamada yan iki kesici dişime implant yapılcak.
benim tedavi sürecim gerçekten çok zor geçti halada öle alt çenede hemen hemen bozukluk yoktu üsttee eksik dişlerim vardı ondan dolayı boşluklar vardı öncelikle onlar kapandı baya zor dönemdi lastik kullandım diş etime vida takıldı dişi döndürmek için ama neyseki geçti şimdi biranönce bitsin istiyorum inan çok zor ya herkesin konuşurken ağzının içine düşücek gibi bakması psikolojimi baya bi bozdu. hala alışamadım bu halime. tabii bide bu arada nişanlandım nişan bile yapadım tellerden dolayı evde aile arası oldu . şimdi düğünüme çok az kaldı o yüzden dua ediyorum inş. telsiz gelin olurum :KK43:(((
senin nekadar oldu beyza hnmla tanıştın mı

erol beyden memnundum tabiki tedavim 14 ay oldu henüz bitmedi işte ön dişlerimin yerine oturmasını bekliyorum daha sonraki aşamada yan iki kesici dişime implant yapılcak.
Benim tedavi sürecim gerçekten çok zor geçti halada öle alt çenede hemen hemen bozukluk yoktu üsttee eksik dişlerim vardı ondan dolayı boşluklar vardı öncelikle onlar kapandı baya zor dönemdi lastik kullandım diş etime vida takıldı dişi döndürmek için ama neyseki geçti şimdi biranönce bitsin istiyorum inan çok zor ya herkesin konuşurken ağzının içine düşücek gibi bakması psikolojimi baya bi bozdu. Hala alışamadım bu halime. Tabii bide bu arada nişanlandım nişan bile yapadım tellerden dolayı evde aile arası oldu . şimdi düğünüme çok az kaldı o yüzden dua ediyorum inş. Telsiz gelin olurum :KK43:(((
senin nekadar oldu beyza hnmla tanıştın mı

yok tanışmadım henüz ben başka bi yere gidicem beyza hanıma güvenmiyorum daha çok yeni ve hiç tecrübesi yok onunla devam edemem tedavimin daha çok başındayım boşlukların kaç ayda kapandı senin sen memnunmusun beyza hanımdan

evet eğmemişim doktor boşuna evham yapmışsın dedi, sadece diş biraz dışa dönmüş tedavinin etkisiyle kanca ondan batabilir dedi balmumu sürüp koydum. geç bir yıl geeeç :KK70:

bugünki kontrolumde sadece lastiklerimi değiştirdiler.yalnız bi dişime lastik yerine tel sardı braketin etrafına.acıdan gözlerim yaşardı.benim gibi olan varmı arkadaşlar?

bugünki kontrolumde sadece lastiklerimi değiştirdiler.yalnız bi dişime lastik yerine tel sardı braketin etrafına.acıdan gözlerim yaşardı.benim gibi olan varmı arkadaşlar?

ben 3 aydır sadece lastik değişim için gidip geliyorum... ve yine 4 5 aydır br.lerin hepsinde tel sarılı... lastik takmıyor... tak çıkar derdi de olmadı ama şeffaf br.lerin güzelliğini biraz bzouyor tabii..

yok tanışmadım henüz ben başka bi yere gidicem beyza hanıma güvenmiyorum daha çok yeni ve hiç tecrübesi yok onunla devam edemem tedavimin daha çok başındayım boşlukların kaç ayda kapandı senin sen memnunmusun beyza hanımdan

canım ben henüz ilk defa gittim zaten işlemim belliydi sadece lastiğimi değiştirdi orta hattı düzeltiyor inş. düzelicek ümidim var bu hafta tekrar gidicem inş. güzel haberler alırım gibime geliyor yakında implantlarım olsun istiyorum artık.
boşluklara gelince dişe göre farkediyor cnm köpek dişlerim 1,5 2 ayı buldu yerine oturması
azı dişlerimden biri dönük yamuktu onu düzeltmesi 4 ayı buldu
aslında tedavim erol bey 8 ayda biter diyodu ama maaleseffff 14 ay oldu tık yok ama yakında çıkar ümidiyle:KK30::KK30::KK30::KK30:

beyza hnma gelince gayet ilgiliydi cnm bence tanışmanda fayda varrr ayrıca yarım kalan tedavine nerde devam etmek istiyosun

canım ben henüz ilk defa gittim zaten işlemim belliydi sadece lastiğimi değiştirdi orta hattı düzeltiyor inş. düzelicek ümidim var bu hafta tekrar gidicem inş. güzel haberler alırım gibime geliyor yakında implantlarım olsun istiyorum artık.
boşluklara gelince dişe göre farkediyor cnm köpek dişlerim 1,5 2 ayı buldu yerine oturması
aslında tedavim erol bey 8 ayda biter diyodu ama maaleseffff 14 ay oldu tık yok ama yakında çıkar ümidiyle:KK30::KK30::KK30::KK30:

beyza hnma gelince gayet ilgiliydi cnm bence tanışmanda fayda varrr ayrıca yarım kalan tedavine nerde devam etmek istiyosun

bilmiyorum arıştırıyorum gitmek istemiyorum sen sonlarındasın başında olsan sende tepki gösterirdin beyza hanım başka yerde çalışmamış güvenmiyorum

kızlar tedavi bitimindeki şeffaf pekiştiriciden kullanan varmı? 1 kaç saat takmasam ön dişim dönüyor tekrar.. tedavi başlangıcındaki sorunumda buydu zaten..ilk halini tekrar alıyor.. nasıl bir şey bu yahu anlamadım gitti 5 sene boşyeremi işkence çektim ben..tellerim çıksada kurtulsam diyen arkadaşlarım maalesef bitmiyor bitmiyor.. :84:

kızlar tedavi bitimindeki şeffaf pekiştiriciden kullanan varmı? 1 kaç saat takmasam ön dişim dönüyor tekrar.. tedavi başlangıcındaki sorunumda buydu zaten..ilk halini tekrar alıyor.. nasıl bir şey bu yahu anlamadım gitti 5 sene boşyeremi işkence çektim ben..tellerim çıksada kurtulsam diyen arkadaşlarım maalesef bitmiyor bitmiyor.. :84:
aynen bitmiyor..bitmiyor.... ondan ben de kullanyorum..6ay 24 saat taktım.sadece yemeklerde çıkardm.sonra 2 günde bir.. ve daha takıcam..kırdım zaten sinir bişey.. bikaç gün takmasam acıyo dişlerim ödüm kopuyo yine bozulacaklar diye...maalesef dikkatli kullanmak gerekiyo.. eski günlerime dönmek istemiyorm...

Allah Allah, hayret ettim canım ya. Nasıl dönebilir hemen anlayamadım. Benim bir arkadaş 2 sene tedaviden sonra 1 sene takması gereken pekiştirmeyi, 2-3 ay aklına geldikçe taktı sonrada kaybetti. Ama dişleri hala düzgün. Doktorun ne diyor?

Evet canım arada tel sarılır dişe. Ama o kadarda göz yaşartacak kadar acıtmaz...

Canım implantları nerede ve kaça yaptıracaksın?

aynen bitmiyor..bitmiyor.... ondan ben de kullanyorum..6ay 24 saat taktım.sadece yemeklerde çıkardm.sonra 2 günde bir.. ve daha takıcam..kırdım zaten sinir bişey.. bikaç gün takmasam acıyo dişlerim ödüm kopuyo yine bozulacaklar diye...maalesef dikkatli kullanmak gerekiyo.. eski günlerime dönmek istemiyorm...

benim daha 3 ay oldu ama dişler nasıl böyle hareket halindeki hemen şekli değişiyor çok sinirim bozuluyor..birde her çıkarıp takışımda bir zorlama oluyor bendede..dişlerimi çokmu gıcırdatıyorum ondanmı bilmiyorum ama çok eskidi ve yıprandı ve son birşey yanımda biri varken çıkartamıyorum vıcık vıcık tükürük oluyo hep..tellere katlandım ama buna alışamıyorum..

benim daha 3 ay oldu ama dişler nasıl böyle hareket halindeki hemen şekli değişiyor çok sinirim bozuluyor..birde her çıkarıp takışımda bir zorlama oluyor bendede..dişlerimi çokmu gıcırdatıyorum ondanmı bilmiyorum ama çok eskidi ve yıprandı ve son birşey yanımda biri varken çıkartamıyorum vıcık vıcık tükürük oluyo hep..tellere katlandım ama buna alışamıyorum..

sizi çok ii anlıyorum. ben de öyle plansz rastgele dısarda yemeğe falan gitsem çok zor durumda kalırdm.çıkarmak sorun.. bi de benim herseyden midem bulanır. tabiki ondan da bulanıyodu... ben ara verdikten sonra taktığmda zorlanıyorum. kişiden kişiye değişiyo sanırım bu dişin bozulma olayı..bi de benim şimdi implant yaptrmam lazm ama korkuyorum. bitmedi gitti şu tedavi..

Allah Allah, hayret ettim canım ya. Nasıl dönebilir hemen anlayamadım. Benim bir arkadaş 2 sene tedaviden sonra 1 sene takması gereken pekiştirmeyi, 2-3 ay aklına geldikçe taktı sonrada kaybetti. Ama dişleri hala düzgün. Doktorun ne diyor?

canım geçen randevumda bu sorunu doktoruma söyledim devamlı tak hatta hafif yiyeceklerde bile çıkarma dedi..onlarla birşey yiyemiyorum çıkartıyorum ama geri takıyorum yemek sonrası..ne zaman yerine oturucak bilemiyorum..bir sonraki randevumda bu sorunu tekrar söylüycem bakalım ne diycek :KK43:(

benim de düzelmeyen bir dişime 2 aydır lastik yerine tel sarıyor doktorum. ama bi etkisi olmadı bence düzelmedi hala o dişim:KK19: bende o kadar acı yapmamıştı takarken.:26:

X