Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

Finger msj hanen dolmus atamiyorum msj araya girdim ama kusura bakmayin

Son düzenleme:
Kızlar bana yardım edebılecek bırı yokmu? Yakın zamanda tel taktıran yokmu kac yasında taktırdınız nekadar mal oldu seffafla normal tel arasında nekadar fıyat farkı var? Ben 23 yasındayım cokmu gec kaldım acaba:26:

bende 22 yasındayım 1 ay oldu tellerim takılalı.sadece alta takıldı şimdilik.2 gün önce kalın tele geçildi.metal braket taktırdım 3500 tlye.700 tl bi fark olduğunu söyledi doktorum ama çok çabuk kırıldığını duymuştum.doktorumda tedavi süresini uzattığını söledi.

bende geç kaldığımı düşünüyodum ki benim sorunum üst ön dişimdeki aralık.tel takıldığı halde kapanmayanları duydum.benimde tek korkum iki senenin sonunda teller çıktığında hala aralık kalması :KK43:

okyanuscum benimki şeffaf değildi
ozamanlar yoktu sanırım 6 yıl olacak nerdeyse

bende 22 yasındayım 1 ay oldu tellerim takılalı.sadece alta takıldı şimdilik.2 gün önce kalın tele geçildi.metal braket taktırdım 3500 tlye.700 tl bi fark olduğunu söyledi doktorum ama çok çabuk kırıldığını duymuştum.doktorumda tedavi süresini uzattığını söledi.

bende geç kaldığımı düşünüyodum ki benim sorunum üst ön dişimdeki aralık.tel takıldığı halde kapanmayanları duydum.benimde tek korkum iki senenin sonunda teller çıktığında hala aralık kalması :KK43:

Benım aralık yok on dıslerım ıyı ama kopek dıslerım gerıde ve azı dıslerımde gerıde sıkısık:KK5:alt dıslerde sorun yok ama cene yapımda sorun var sanırım dıslerım bırlestıgınde yamuk bırlesıyor arada bosluklar var bende en kısa zamanda gıdıcem doktıra bakalım arastırıcam bende seffaf dusunmuyorum ama bellı olmaz sen hangı sehırdesın ben canakkaledeyım
okyanuscum benimki şeffaf değildi
ozamanlar yoktu sanırım 6 yıl olacak nerdeyse

Baya olmus senınkı :KK31:benımkılerde duzelır ıns.. Guzel bır doktor buluruz

Benım aralık yok on dıslerım ıyı ama kopek dıslerım gerıde ve azı dıslerımde gerıde sıkısık:KK5:alt dıslerde sorun yok ama cene yapımda sorun var sanırım dıslerım bırlestıgınde yamuk bırlesıyor arada bosluklar var bende en kısa zamanda gıdıcem doktıra bakalım arastırıcam bende seffaf dusunmuyorum ama bellı olmaz sen hangı sehırdesın ben canakkaledeyım

istanbuldayım canım ben.ama doktorumu kesinlikle tavsiye ederim.çok iyi ilgileniyo :)

istanbuldayım canım ben.ama doktorumu kesinlikle tavsiye ederim.çok iyi ilgileniyo :)

Istanbula gel gıt bana zor olacak kontrollere faln ıns. Burda bulurum guzel bır doktor bulamassam mecbur gelıcem ıstanbula

6 hazirandan beri takıyorum . bu kadarda çabuk bıkılırmı diceksin içinden belki ama bni gerçekten çok bunaltıyorlar . şubat yada mart gbi çıkacak . ( alt ön 2 dişim için takılmıştı )
sen kurtulmuşsun ne güzel güle güle kullan canım inci gibi dişlerini :)

haha,sagol canim benim:KK16:

eh darisi senin basina, hiiic bunalma sonuca varmaya deger,koca bir omurde 1 sene neymiski
o bir seneden sonra kimse gormesin diye korkmadan dusunmeden gulucukler atabiliceksen??:KK62:

bende tam alt on disler icin gittim,ama disci ust azi dislerin kayiyo dedi(cene kemigim ayarsizmis kaymaya neden olmus)
simdi dum duz oldu alt+ ust

haha,sagol canim benim:KK16:

eh darisi senin basina, hiiic bunalma sonuca varmaya deger,koca bir omurde 1 sene neymiski
o bir seneden sonra kimse gormesin diye korkmadan dusunmeden gulucukler atabiliceksen??:KK62:

bende tam alt on disler icin gittim,ama disci ust azi dislerin kayiyo dedi(cene kemigim ayarsizmis kaymaya neden olmus)
simdi dum duz oldu alt+ ust

haklısın canım ya ama bazen isyan ediyorum işte .
bu ayın 26 sında randevum var bakalım lastik vercekmi . son 1 yada 2 ay kala vercem demişti :) :KK62:

Şimdi 1 ay oldu tel takılalı bana, dişlerim sallanıyor aşırı derece ve ben çok korkuyorum çıkıcak diye

Merhaba arkadaşlar 1.5 ay önce dişlerime tel taktırmıştım. Sağ alt taraftaki tel sürekli çıkıyor geriye takıyorum. Asıl sorun şu üst dişlerde gelişme var fakat alt dişlerde hiç yok acaba bundanmı kaynaklanıyor.

Hayırlı olsun canım ıns. Guzel bır surec gecırırsın. Sana sırmak ıstedıgım bırseyler var cevaplarsan cok sevınırım. Bende tel taktırmayı dusunuyırum sen kac yasındasın ,nekadara mal oldu sana , seffafla normal tel arasında fark varmı?

Teşekkür ederim.İnşallah sonu güzel olur...Ben çok araştırdım.Artık ortidontide yaş sınırı yok gibi bişey.yani eğer çene yapında bir problem yoksa diş kapanışın normalse yaşın 50 bile olsa yapılabiliyormuş.tabi diş etlerinin de sağlıklı olması şart. Ben 37 yaşındayım asıl çokkkk geç kalmış olan benim..Ama olsun moralim çok yerinde doktoruma güveniyorum..metal taktırsaydım 3500 tl olacaktı.Ama şeffaf tercih ettiğim için 1000 tl daha arttı.yani toplam alt üst çene 4500 tl tutuyor.ilk takıldığında 1000 tl ödedim.gerisini tedavi bitene kadar ayda 200-300 gibi rakamlar ödiyerek tamamlıcam. Araştırma yaparken metalin çekim gücünün daha iyi olduğunu okumuştum.Ama doktorum aralarında fark olmadığını söyledi.Benimkisi safir cam braket.En önemlisi dişleri günde 4-5 defa fırçalamak ve yasaklı şeyleri yememek içmemek..Bugün işyerine gittim Bilen bir kaç arkadaşım hariç hiç kimse ağzımda tel olduğunu farketmedi.Yani görsel olarak hiç rahatsız etmiyor....doktorum 15 ay içerisinde düzeleceğini söyledi bekleyip görücez....Bence hiç vakit kaybetmeden taktır derim...metal yada şeffaf sonucu düşün inci gibi dizilmiş dişler...

Hatılayanlar vardır belki kızlar ben de 8 buçuk aydır üst çene genişletici takıyordum bugünkü kontrolde doktorum çene genişlemesi tamamlandı dedi 3 hafta sonra gidicem dişimin ölçüsü alınıcak sonra başka bi tel kullanmaya başlıycam onu da 3-4 ay takarım diye tahmin ediyorum içinizde benim gibi hareketli tel kullanan var mı?(yemek yerken çıkarılan)
Benim tedavim de 1500 tl doktoru uzun zamandır tanıyoruz o yüzden parayı da istediğimiz gibi ödüyoruz :)

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.İnşallah sonu güzel olur...Ben çok araştırdım.Artık ortidontide yaş sınırı yok gibi bişey.yani eğer çene yapında bir problem yoksa diş kapanışın normalse yaşın 50 bile olsa yapılabiliyormuş.tabi diş etlerinin de sağlıklı olması şart. Ben 37 yaşındayım asıl çokkkk geç kalmış olan benim..Ama olsun moralim çok yerinde doktoruma güveniyorum..metal taktırsaydım 3500 tl olacaktı.Ama şeffaf tercih ettiğim için 1000 tl daha arttı.yani toplam alt üst çene 4500 tl tutuyor.ilk takıldığında 1000 tl ödedim.gerisini tedavi bitene kadar ayda 200-300 gibi rakamlar ödiyerek tamamlıcam. Araştırma yaparken metalin çekim gücünün daha iyi olduğunu okumuştum.Ama doktorum aralarında fark olmadığını söyledi.Benimkisi safir cam braket.En önemlisi dişleri günde 4-5 defa fırçalamak ve yasaklı şeyleri yememek içmemek..Bugün işyerine gittim Bilen bir kaç arkadaşım hariç hiç kimse ağzımda tel olduğunu farketmedi.Yani görsel olarak hiç rahatsız etmiyor....doktorum 15 ay içerisinde düzeleceğini söyledi bekleyip görücez....Bence hiç vakit kaybetmeden taktır derim...metal yada şeffaf sonucu düşün inci gibi dizilmiş dişler...

Cevabın ıcın cok tesekkur ederım canım ıns. Guzel sekılde sonuclanır tedavın benım azı dıslerım ve kopek dıslerım gerıde o yuzden temızlıgı zor oluyor curuyor sureklı doguyla ugrasıyorum okadar dıkkat etmeme karsı curuyor benımde alt ceneyle ust cene kapanıyor ama dısler aralıklı ve yamuk alt ceneyede takılır tahmınımce bakalım arastırıcam bende hemen ortodontıst. Bende 23 yasındayım yas sınırı olmadıgına cok sevındım :KK31:zaten teller takılsın dıkkat ederım temızlıgıne falan metal dusunuyorum ama bakalım bır doktoru ayarlasam onunlada konusucam

haklısın canım ya ama bazen isyan ediyorum işte .
bu ayın 26 sında randevum var bakalım lastik vercekmi . son 1 yada 2 ay kala vercem demişti :) :KK62:

ooy kuzum hemende sevinirmis, simdilik lastik vermez bence ama :44:
cunku dislerin yeni yeni oynuyolar yerinden, o disler tam gevsediginde lastige gecerler benim bildigim
ama hadi bi mucize olsun,sana hemen lastik taksinlar,2 ay sonrada cikabilir teller desinler hi??:KK52::KK52::KK48:

ooy kuzum hemende sevinirmis, simdilik lastik vermez bence ama :44:
cunku dislerin yeni yeni oynuyolar yerinden, o disler tam gevsediginde lastige gecerler benim bildigim
ama hadi bi mucize olsun,sana hemen lastik taksinlar,2 ay sonrada cikabilir teller desinler hi??:KK52::KK52::KK48:

canım zaten şubatda çıkarıcaz demişti , dişlerimin hepsi dümdüz oldu (tel kalınlaştırma işlemleri bitti ) şimdi yapıcağı tek işlem lastik ve törpüleme kaldı bu yüzden seviniyorum :)

kızlarrrrrrrrrrrrr selamm
bu başlığı görünce nasıl sevindim anlatamam ya
ben şuan 3 doktor gezdim en son beylikdüzü sistem diş Ortodonti uzmanı rdıvan bayrıyı buldum.
bana güven verdi çünkü dişçi ile ortodonti arasında dünya kadar fark var.
alttan iki diş çektirmiştim üstten de çekilmesi laızm iki diş falan dedi bilmiyorum güvenebilir miyim.
ama çok mantıklı şeyler söyledi.

bu süreç nasıl kızlar, bu doktoru tanıyan varmı.
3500 tl odeyeceğim sırf tel için ,10 ay taksit yapıyor.
ve 1,5 senede çıkaracağını söylüyor.Fazla sürmezmiş.
Yaşım 21.
Umutluyum ama okdr para vereceğim için doktor seçimini iyi yapmam lazım zaten borçla harçla yapıyorum bu yüzden yardımınıza çokk ihtiyacım var.
hem evime yakın hemde acıbadem hastanesının ortodontı uzmanı olduğu için güvenilir geldi bana.
en çok hasta sayısı olan 5 doktordan biri benim dedi.aynı zamanda kliniğinde yarı ortağıymış.

takılırken çok acıyormu korkuyorumm , oldum olası doktorlar kabusum olmustur ,

desteğinize ihtiyacım var. :KK43:((((((

Merhabalar 36 yaşında bir bayanım dişlerimde alt ve üst dişler olmak üzere çarpışıklık var..daha önce topraklık diş hast. bir ortondi uzmanına görünmüştüm fikir almak için bana üstte 2 diş alttada bir diş çekilmek suretiyle diş teli takılabilir dedi..1.5 2 senede düzelebilir dedi.Şeffaf diş teli taktırmak istiyorum yanlız fiyat ve doktor araştırması yapıyorum..ANKAADA diş doktoru memnun kaldığınız bir isim varmı..yardımcı olursanız sevinirim..

kızlarrrrrrrrrrrrr selamm
bu başlığı görünce nasıl sevindim anlatamam ya
ben şuan 3 doktor gezdim en son beylikdüzü sistem diş Ortodonti uzmanı rdıvan bayrıyı buldum.
bana güven verdi çünkü dişçi ile ortodonti arasında dünya kadar fark var.
alttan iki diş çektirmiştim üstten de çekilmesi laızm iki diş falan dedi bilmiyorum güvenebilir miyim.
ama çok mantıklı şeyler söyledi.

bu süreç nasıl kızlar, bu doktoru tanıyan varmı.
3500 tl odeyeceğim sırf tel için ,10 ay taksit yapıyor.
ve 1,5 senede çıkaracağını söylüyor.Fazla sürmezmiş.
Yaşım 21.
Umutluyum ama okdr para vereceğim için doktor seçimini iyi yapmam lazım zaten borçla harçla yapıyorum bu yüzden yardımınıza çokk ihtiyacım var.
hem evime yakın hemde acıbadem hastanesının ortodontı uzmanı olduğu için güvenilir geldi bana.
en çok hasta sayısı olan 5 doktordan biri benim dedi.aynı zamanda kliniğinde yarı ortağıymış.

takılırken çok acıyormu korkuyorumm , oldum olası doktorlar kabusum olmustur ,

desteğinize ihtiyacım var. :KK43:((((((

takılırken acı çekmeyi bırak hiç hissetmiyosun canım :) ama sonrasında bikaç gün dişlerde müthiş bi sızlama oluyo.dişlerinin dümdüz ve mükemmel görünceğini düşününce bu acıyı çekmeye katlandım ben:) bi ay oldu benim.telleri seans seans kalınlaştırıyo ve kalınlaştırdıkça bi sızlama oluyo.benim ilk tel değişimim oldu ama ilk günlerdeki acıdan sonra bu seferki hiçbişe dedim :)

bende 3500 tl ye anlaştım.ilk 500 tl sonrasında 10 ay 300 tl ödeyeceğim.doktorun sana güven verdiyse kaçırma derim.benim doktorum berza şen.çok tatlı bi bayan.çok doktorla görüştüm ama hiçbiri bukadar güven vermemişti bana :)

inş tedavi sonunda dümdüz dişlerimiz olur :)

X