diş teli

missDuygu

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2014
7
0
32
merhaba arkadaşlar daha önce böyle bişey yapmak istediğimi belirtmiştim hemen konuya geçiyorum şuan üst damak dar olduğu için tel takıldı bu tel 3ay durucak hemen fotoğraflarla adım adım göstermek istiyorum
fghkjl.JPG
bu ilk fotoğrafta sadece biri sağda diğeri solda olmak üzere toplam iki dişimde kelepçeler var bu kelepçeleri takmadan bir gün önce minik lastikler takıldı bir gün öyle durdum ertesi gün o lastikler çıkartılıp kelepçeler takıldı lastikler sayesinde acısız takılmış oldu hiç bi ağrım sızım olmadı kelepçe takıldığı zaman 1 saat yemek içmek yasak oyüzden suyunuzu yemeğinizi gitmeden önce halletmenizi tavsiye ederim
trytu,.JPG
kelepçelerden sonraki günde bu şekilde bi tel bağlantısı yapıldı bunda biraz acı hissettim artı ön dişlere yaptığı bi sızı var ve benim zaten ön dişlerim birbirinin üstüne girmiş vaziyetteydi dişçimden çıktıktan 15dk sonra ön dişlerimin sanki daha çok bozulduğunu farkettim hemen telaşla doktorumu aradım ve bunun daha hiç bir şey olduğunu 3 ay boyunca daha çok bozulabileceğini sabretmem gerektiğini söyledi maalesef bu görüntüye katlanmak zorundayım
100_5686.JPG
bu tel takılalı şuan 1 ay oldu ilk başlarda konuşmada bozukluk oluyo peltek gibi konuşmanız normal olucaktır ben anca düzelttim konuşmayı :) bu süreçte epey dalga konusu oldum ama takmadım. şimdi doktorum randevu verdikçe gidiyorum her gidişimde biraz daha genişletiyor. diğer sıkıntıları yemek yerken büyük sıkıntı ön dişlerle ısırmak yasak artık ne yiyosam yumuşak dahi olsa elimle çiğneyeceğim kadar bi parça kopartıp arka dişlerle yemek zorundayım doktorum bi yemek listesi falan vermedi sadece sakız jelibon gibi yapışkan şeyler, kola gibi asitli içecekler, sert meyveler aburcubur fındık fıstık vs bunlar yasak. diş temizliğide çok önemli zaten yediğim herşey bu tele takılı kalıyo yada yanlara giriyor falan çalışıyorum arkadaşlarımla yemek yerken konuşamıyorum bu tarz sıkıntılar var maalesef ama sonuç umarım güzel olur bu arada 3ay sonra damağımdaki tel çıktığında diş tellerim takılıcak her ayrıntıyı tekrar sizlerle paylaşıcam çok uzun yazdım umarım okurken sıkılmazsınız :)) ve ve ve en önemlisi görüntümden dolayı özür dilerim.

merhaba benımde buna benzer bır zorunum var ust cenem cok dar ve dılserım buyuzden carpık carpık.gıttıgım bır doktor tel ucretı olarak 3250 lıra fıyat verdı ama malesef sadece dılerımın duzelıcegını cene darlıgımın devam edıcegını ona bısey yapamadıklarını soyledıler yasımdan dolayı yasım 21.sız nerde yaptırdınız ben ıstanbulda oturuyorum

ben 22 yaşındayım istanbul kartalda oturuyorum tedavi için özele gidiyorum çünkü devlet hastanelerinde banada o tarz şeyler hatta ameliyat bile dediler bide özeli denemek istedim doğruda bi karar vermişim ücret olarak pahalı ama buna değer diye düşünüyorum muayene ücretsiz istersen bi git derimmm (telefonla arayıp gerekli adresi alabilirsin 0216 345 69 42) :)

3 eylül 2014 taktırdım taktırdığımdan beri ağrı hiçbirşey yok sinir oluyorum nedenini anlamadım tabiki deli değilim kim ister ağrımasını ama daha geçmi ilerleyecek diye tedavi korkuyorum gram ağrı yok ya doktora sorduğumda ağrı eşiğin kuvvetli falan dedi pek inanasım gelmedi. dün randevum vardı gittim teli kalınlaştırdı gene ağrı yok =) anlamıyorum ocağa kadar düzlüğe kavuşur diyor böyle ağrısız geçiren var mı diş telini=) yardım edin

Arkadaşlar selam geçen tel taktıran bir arkadaşımla karşılaştım telleri çıktıktan sonra diş eti ameliyatı olucağını ve bu ameliyatın da ortodonti ücreti içinde olduğunu söyledi. zamanımız olmadığından detaylı konuşamadık ama extra ücret ödemeyeceğini, ameliyatın da ortodonti ücretine dahil olduğunu söyledi. bu konuda bilgisi olan var mı diş etlerinin aynı hizada olması için mi yapılıyo ve gerçekten de ortodonti ücretine dahil mi?

arkadaşlar diş tellerini belli bir yaş grubuna göre mi takıyorlar yoksa yaşı ilerlemiş olanlarda takabiliyor mu lütfen yardımmmmmmmm...........

arkadaşlar diş tellerini belli bir yaş grubuna göre mi takıyorlar yoksa yaşı ilerlemiş olanlarda takabiliyor mu lütfen yardımmmmmmmm...........

Yaşı ilerlemiş kişilerede takılıyor.. Benim gittiğim yerde 40 45 yaş arası bayanlarda var mesela.

3 eylül 2014 taktırdım taktırdığımdan beri ağrı hiçbirşey yok sinir oluyorum nedenini anlamadım tabiki deli değilim kim ister ağrımasını ama daha geçmi ilerleyecek diye tedavi korkuyorum gram ağrı yok ya doktora sorduğumda ağrı eşiğin kuvvetli falan dedi pek inanasım gelmedi. dün randevum vardı gittim teli kalınlaştırdı gene ağrı yok =) anlamıyorum ocağa kadar düzlüğe kavuşur diyor böyle ağrısız geçiren var mı diş telini=) yardım edin
canım endişelenicek bir şey yok doktoruna güvenmelisin kimisinde hiç ağrı olmuyo kimisi ağrıya dayanamıyor bende de çok fazla olmadı bi ağrıyodu bi ağrımıyodu :)

merhaba arkadaşlar daha önce böyle bişey yapmak istediğimi belirtmiştim hemen konuya geçiyorum şuan üst damak dar olduğu için tel takıldı bu tel 3ay durucak hemen fotoğraflarla adım adım göstermek istiyorum Eki Görüntüle 1214848 bu ilk fotoğrafta sadece biri sağda diğeri solda olmak üzere toplam iki dişimde kelepçeler var bu kelepçeleri takmadan bir gün önce minik lastikler takıldı bir gün öyle durdum ertesi gün o lastikler çıkartılıp kelepçeler takıldı lastikler sayesinde acısız takılmış oldu hiç bi ağrım sızım olmadı kelepçe takıldığı zaman 1 saat yemek içmek yasak oyüzden suyunuzu yemeğinizi gitmeden önce halletmenizi tavsiye ederim Eki Görüntüle 1214849 kelepçelerden sonraki günde bu şekilde bi tel bağlantısı yapıldı bunda biraz acı hissettim artı ön dişlere yaptığı bi sızı var ve benim zaten ön dişlerim birbirinin üstüne girmiş vaziyetteydi dişçimden çıktıktan 15dk sonra ön dişlerimin sanki daha çok bozulduğunu farkettim hemen telaşla doktorumu aradım ve bunun daha hiç bir şey olduğunu 3 ay boyunca daha çok bozulabileceğini sabretmem gerektiğini söyledi maalesef bu görüntüye katlanmak zorundayım Eki Görüntüle 1214850 bu tel takılalı şuan 1 ay oldu ilk başlarda konuşmada bozukluk oluyo peltek gibi konuşmanız normal olucaktır ben anca düzelttim konuşmayı :) bu süreçte epey dalga konusu oldum ama takmadım. şimdi doktorum randevu verdikçe gidiyorum her gidişimde biraz daha genişletiyor. diğer sıkıntıları yemek yerken büyük sıkıntı ön dişlerle ısırmak yasak artık ne yiyosam yumuşak dahi olsa elimle çiğneyeceğim kadar bi parça kopartıp arka dişlerle yemek zorundayım doktorum bi yemek listesi falan vermedi sadece sakız jelibon gibi yapışkan şeyler, kola gibi asitli içecekler, sert meyveler aburcubur fındık fıstık vs bunlar yasak. diş temizliğide çok önemli zaten yediğim herşey bu tele takılı kalıyo yada yanlara giriyor falan çalışıyorum arkadaşlarımla yemek yerken konuşamıyorum bu tarz sıkıntılar var maalesef ama sonuç umarım güzel olur bu arada 3ay sonra damağımdaki tel çıktığında diş tellerim takılıcak her ayrıntıyı tekrar sizlerle paylaşıcam çok uzun yazdım umarım okurken sıkılmazsınız :)) ve ve ve en önemlisi görüntümden dolayı özür dilerim.
benımde damağımda buna benzer bişi var anahtarlı :)halen daha dewam ediyor ..3 ay sonra cıkar dedı ama sonra o varkenb teller takıldı .. dedıkı tel kalın oldukca cıkarıcamkı kalın tel sabıtlesın dişini damagını yoksa hepsi boşa ğider :) ya alışıyorsun damağada 5 ve g harfleri tuhaf olsada guzel cıkınca tuhafıma ğidecek emınım arıcam belkıde :)

Missduygu ne güzel paylaşmışsın herşeyi bende yarın dr la görüşüyorum karar verdim ortodontik tedaviye yaşımda senden büyük geç bile kaldım ☺️ Metal tel mi şeffaf tel mi konusunda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum acilen!!!!

Missduygu ne güzel paylaşmışsın herşeyi bende yarın dr la görüşüyorum karar verdim ortodontik tedaviye yaşımda senden büyük geç bile kaldım ☺️ Metal tel mi şeffaf tel mi konusunda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum acilen!!!!

metal tel taktırdım ben 7.ayımdayım. ikisinin farkının görüntüden ibaret ve fiyat farkı olduğunu biliyorum. doktoruma şeffaf taktırsam nasıl olur dediğimde bana hiç gerek yok boşuna daha fazla para vermiş olcaksın demişti. bende metal taktırdım. iyiki de metal taktırmışım diğerleri daha çok sararıp daha çok belli oluyolar bana göre. ben telleri taktırdığımdan beri sürekli gülerek poz veriyorum. gayet mutluyum :))

missduygu arkadaşım. bende burdaki yorumları okuduğumda benimde telleri taktırdığımda çok acıyacak bişey yiyemeyeceğim sanmıştım ama öyle olmadı. gaaayet yedim de yedim hatta ısırarak bile yiyorum artık. yani o söylenenler kadar abartı bi ağrım olmadı. ilk zamanlar takıldığında hafif ağrılar oldu onlarda tabi olcak dişler yerinden oynuoy falan diye önemsememiştim. yaanii ağrın olmamış ne güzel aksi bi durum yok :))

metal tel taktırdım ben 7.ayımdayım. ikisinin farkının görüntüden ibaret ve fiyat farkı olduğunu biliyorum. doktoruma şeffaf taktırsam nasıl olur dediğimde bana hiç gerek yok boşuna daha fazla para vermiş olcaksın demişti. bende metal taktırdım. iyiki de metal taktırmışım diğerleri daha çok sararıp daha çok belli oluyolar bana göre. ben telleri taktırdığımdan beri sürekli gülerek poz veriyorum. gayet mutluyum :))

missduygu arkadaşım. bende burdaki yorumları okuduğumda benimde telleri taktırdığımda çok acıyacak bişey yiyemeyeceğim sanmıştım ama öyle olmadı. gaaayet yedim de yedim hatta ısırarak bile yiyorum artık. yani o söylenenler kadar abartı bi ağrım olmadı. ilk zamanlar takıldığında hafif ağrılar oldu onlarda tabi olcak dişler yerinden oynuoy falan diye önemsememiştim. yaanii ağrın olmamış ne güzel aksi bi durum yok :))
Cvbın için tşk ederim cnm rica etsem bana özelden diş tellerini foto atarmısın görünüşünü görmem için sakıncası yoksa hala kararsızım bankacıyım çok abes durmasından korkuyorum :KK43: şeffafında sararmasından dr şeffaf olur dedi kararı bana bıraktı senin ne kdr durcak teller

Cvbın için tşk ederim cnm rica etsem bana özelden diş tellerini foto atarmısın görünüşünü görmem için sakıncası yoksa hala kararsızım bankacıyım çok abes durmasından korkuyorum :KK43: şeffafında sararmasından dr şeffaf olur dedi kararı bana bıraktı senin ne kdr durcak teller

abes durcak bi durum yok bence önyargıyla yaklaşmayın :)) benimki metal olduğu halde bütüüün fotolarımda gülerek poz veriyorum hatta arkadaşlarım bana bi tel bu kadar mı yakışır derler. çünkü tellerimle barışığım :)) bana 8 ay demişti 7.ayımdayım bi daha ki ay çıkıcak inşallah yani çıkmasa da sıkıntı yok ben gayet memnunum şu an :)

2015-08-23-00-53-57-426.jpg

Damakta ki teller bahsettiğim gibi 3ay kaldı ve çıktı suan diş teli var gayet memnunum ve size attığım ilk benle fark var mı diye sormuyorum bile çünkü herşey ortada
IMG_20150703_203254.jpg
Ve ve tellerimin metal olmasına rağmen mutluyum boşa para israfı yapmayın zaten yeterince pahalı ben halimden memnunum sempatik bulanlar bile var daha ne olsun

Çok çok geç bir cevap olucak dr gittim mi bilmiyorum ama bence gitmelisiniz buarada ben 23yaşındayım şu an diş telim var metal olmasına rağmen sıkıntı yok sempatik bulanlar bile var ki bulmasalarda önemli değil zaten çıkınca fazlasıyla fark edilecek ilk halimle fark var mı diye sormuyorum bile çünkü herşey ortada
100_5686.JPG
2015-08-23-00-53-57-426.jpg

X