Diş tellerim

20 yaş hiçte geç bir yaş değil doktorunuza bu konuda hic katılmıyorum çok araştırdım ve gittiğim bir kaç yerde hiç öyle geç demediler .Bende 20 yaşında taktırdım 1.buçuk senede düzeldi ve plağı çok düzensiz kullandım şuanda hic kullanmıyorum, tabiki tellerin çıktığı o ilk zamanlar gibi değil cok az bi kayma var ki bu benim cevremde olan herkezde çok da az olsada bi kayma oldu plağı düzenli kullananlarda da. Benim doktorum 3 4 sene gibi bir süre plağı takmamı söylemişti bana 20likler daha henuz cikmadigi icin size reyteynır öneririm hala kayma varsa dişlerin arkasına takılıyor şeffaf bi tel ön dişlerin kaymasını engellemek için.

Konu sahibi hayırlı olsun umarım çok güzel dişleriniz olur ben de taktırdım su an çok rahatım, göz açıp kapayıncaya kadar geçer tedavi süresi inşallah 🤗
Canm herkesin diş Ve çene yapısı bir olmuyor bu tedaviye başlamanın en ideal yaşı 13-15 tabi ki herkes 20-30-40 yaşlarda tedaviye başlayabilir Çok ta faydasını görür o ayrı benim diş yapım çok inatcıydı arkadan teli bende taktırdım plak kullanmamak için ama oda biraz kayma yaptı hani tamamen dişler sabitlendiği gibi kalmıyor maalesef şeninde çevrende bunu yaşayan varmış demekki herkeste olan bişey kiminde az kayıyordur kiminde fazla ben 20 lik dişlerin etkisini Çok gördüm o yüzden tedavi bitince mutlaka 20 lik dişlerin durumuna bakılması gerekiyor beni doktorum uyardı ama benim başka uğraşlarım olunca gidemedim sonra dişler Serbest kalıp hareket edince Anladım işin ciddiyetini çevremde 40 yaşında taktıran da gördüm çok güzel oldu dişleri arkadaşda inşallah faydasını görür

Merhaba herkese yakında diş tellerim takılacak yetişkin ortodonti tedavisi hakkında ümitsizdim fakat sonunda beni anlayan bir hekim bulabildim 35 + tel taktıran varsa deneyimlerinizi alabilirim
30 umda taktırmıştım. Bir buçuk sene durdu yalnızca. İlk taktırıp taktırmamaya karar veremezler doktorum "o kadar çabuk geçiyor ki, bir iki sene, düşünme bile" demişti. Derdim görünüşüydü. Ama şu an telli dişlerimi özlüyorum. Güzeldi. ( Ha asıl mevzu dizilişleri düzeldiği için eskiden sürekli ağzımda olan aftlardan eser yok)

Merhaba herkese yakında diş tellerim takılacak yetişkin ortodonti tedavisi hakkında ümitsizdim fakat sonunda beni anlayan bir hekim bulabildim 35 + tel taktıran varsa deneyimlerinizi alabilirim
Bir sorun olacağını sanmıyorum artık yetişkinler de çok taktiriyor bende de var

30 umda taktırmıştım. Bir buçuk sene durdu yalnızca. İlk taktırıp taktırmamaya karar veremezler doktorum "o kadar çabuk geçiyor ki, bir iki sene, düşünme bile" demişti. Derdim görünüşüydü. Ama şu an telli dişlerimi özlüyorum. Güzeldi. ( Ha asıl mevzu dizilişleri düzeldiği için eskiden sürekli ağzımda olan aftlardan eser yok)
Ne kadar güzel inşallah benimde iyi geçer bayramdan sonra randevu alıcam inşallah

25 yaşında tellerimi taktırmıştım ve doktorum o zaman 2-3 yıl sürebilir demişti 1,5 yılın sonunda çıkmıştı tellerim:) Verilen süre diş ve damak yapısı ile ilgili ayrıca doktor çok çok önemli, benim canım doktorum çok iyiydi:) Tellerim çıktığında bi değişik olmuştum üzülmüştüm bile
çünkü çok sevimliydiler bence:))

Fiyat gayet makul ben 7 yıl önce 6 bin ödedim.
Daha çok erken ama; ortodonti sonrası en önemli konu dişlerin tekrar bozulması bunun için de doktorunuzdan kesinlikle sabit retainer talep edin.
Plaklar düzenli kullanılmıyor ve dişler tekrar hareketleniyor😐

İnşallah 🙏. Acaba gitmeden önce diş temizliği yapıyorlar mı yoksa tedavi bittikten sonra mk
Benim hem dolgularim vardı hem de zaten diş temizliği yapıyorlar diş çekimi de gerekiyordu benim tedavimde, diş temizliği yaparlar ama ayrı ücret alırlar ben dis taşı temizliğini başka yerde yaptırıp gitmiştim. Tedavi bittikten sonra ama doktorun yapar elbette çünkü zaten dişlerde lekeler oluşuyor.

Benim hem dolgularim vardı hem de zaten diş temizliği yapıyorlar diş çekimi de gerekiyordu benim tedavimde, diş temizliği yaparlar ama ayrı ücret alırlar ben dis taşı temizliğini başka yerde yaptırıp gitmiştim. Tedavi bittikten sonra ama doktorun yapar elbette çünkü zaten dişlerde lekeler oluşuyor.
Anladım Teşekkürler o zaman ben de devlete gidip baktırayım ekstra para vermiyim bana göre dolguluk bişey yok çürükte yok ama işte ortodontist ne der bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Merhaba diş tellerimi taktırmadan önce bi foto atmak istedim verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim dişlerim çok çirkin biliyorum🙈 benim için bir sürecin başlangıcı olarak burda kalmasını istedim ayrıca araştıranlar için bilgi ve fikir olsun zira ben çook vakit geçirdim bu forumda dişlerle ilgili
Merhaba. Ne kadara tel taktırdınız?

Merhaba diş tellerimi taktırmadan önce bi foto atmak istedim verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim dişlerim çok çirkin biliyorum🙈 benim için bir sürecin başlangıcı olarak burda kalmasını istedim ayrıca araştıranlar için bilgi ve fikir olsun zira ben çook vakit geçirdim bu forumda dişlerle ilgili
Ennnn güzelini yaptryosunzzz iyiki tel taktryosnz
İnsanın ana dişi gibi yookkk

Merhaba 8000 tl hesap çıktı dolgu temizlemevs hariç
2 sene önce 7000 e taktırdım şu an çok daha pahalıdır çünkü kullandıkları malzemeler dolar endeksli. Ben hiç pişman değilim hayatta kendime yaptığım en güzel yatırım yüzümün görünüşü değişti resmen. Ama çok iyi araştırın kesinlikle ortodontist olan birisi yapsın. Şimdi bu işte para var diye normal diş hekimleri bile yapmaya başlamış az buz paralar değil yazık olmasın sonra. Ben etrafımdan çok memnun kalmayan duydum sonradan yamulmuş orta hat çizgisini ayarlayamamışlar vs.

Çok afedersiniz ama yuh! Dolgu temizleme vs. İle 10000 olur yaklaşık. Tel düşünüyordum ama bilmiyorum ne yapacağım...
Birçok ortodontist dolgu,çekim, temizleme işlemini yapmaz. Sadece tel ile ilgilenir ama telleriniz çıktıktan sonra çok güzel temizliyorlar.

2 sene önce 7000 e taktırdım şu an çok daha pahalıdır çünkü kullandıkları malzemeler dolar endeksli. Ben hiç pişman değilim hayatta kendime yaptığım en güzel yatırım yüzümün görünüşü değişti resmen. Ama çok iyi araştırın kesinlikle ortodontist olan birisi yapsın. Şimdi bu işte para var diye normal diş hekimleri bile yapmaya başlamış az buz paralar değil yazık olmasın sonra. Ben etrafımdan çok memnun kalmayan duydum sonradan yamulmuş orta hat çizgisini ayarlayamamışlar vs.
Benimkilerden yamukmuydu dişletiniz bide bende çekim dolgu vs yok ondan olabilir mi bu fiyat

Benimkilerden yamukmuydu dişletiniz bide bende çekim dolgu vs yok ondan olabilir mi bu fiyat
Sizinkilerden bir tık daha iyiydi diyebilirim üst ön dört dişim v şekli gibiydi altta çok az bi yamukluk vardı. Dişlerim çene yapıma göre iri olduğu için bu şekli almış. Bana da çekim yaptırman gerekebilir ve çekimler simetrik oluyor dedi yani sağdan bir dişiniz çekildiyse soldan da aynı diş çekiliyormuş. Tedavinin gidişatına göre bakarız dedi ama sonra dişlerimin bazılarını yer açmak için küçülttü yanlardan. Çekim yaptırmama gerek kalmadı. Ortalama 2 yıl tedavi süresi ön gördü 1,5 yılda bitti. Tabi bu sizin yapılması gerekenleri uygulamanıza ve dişlerin ilerleyiş hızına da bağlı. Başka sormak istediğiniz bir şey varsa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım. 2 yılı gözünüzde hiç büyütmeyin inanın çok çabuk geçiyor benim tedavim biteli 1 yıl oldu.

Sizinkilerden bir tık daha iyiydi diyebilirim üst ön dört dişim v şekli gibiydi altta çok az bi yamukluk vardı. Dişlerim çene yapıma göre iri olduğu için bu şekli almış. Bana da çekim yaptırman gerekebilir ve çekimler simetrik oluyor dedi yani sağdan bir dişiniz çekildiyse soldan da aynı diş çekiliyormuş. Tedavinin gidişatına göre bakarız dedi ama sonra dişlerimin bazılarını yer açmak için küçülttü yanlardan. Çekim yaptırmama gerek kalmadı. Ortalama 2 yıl tedavi süresi ön gördü 1,5 yılda bitti. Tabi bu sizin yapılması gerekenleri uygulamanıza ve dişlerin ilerleyiş hızına da bağlı. Başka sormak istediğiniz bir şey varsa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım. 2 yılı gözünüzde hiç büyütmeyin inanın çok çabuk geçiyor benim tedavim biteli 1 yıl oldu.
Çok teşekkür ederim bilgi için bana da 1 buçuk yıl dedi ortodontist bakalım heyecanla randevuyu bekliyorum

X