Diş tellerim

Diş teli taktırılırken can yakıyor mu?
Takılırken acımıyor. Ama aylık kontrolde sıkım işlemi yapılıyor o yapılırken biraz canınız acıyor. İlk tel takıldığında dişlerinizde çok baskı hissedeceksiniz ağrıya da bilir. Benim iç yanaklarda yara olmuştu tele bağlı sürtünmeden dr mum vermişti bende sürtünmeyi azaltan krem almıştım ama 1 hafta sonra alışıyorsunuz. Eğer doktorunuz gerekli görürse lastik takabilirsiniz onların ilk takıldığı akşam ağrı kesici içmiştim 😄 ama sonuca odaklanın inci gibi dişleriniz oluyor. Artık rahat rahat gülebiliyorum hiç bir fotoda ağzımı kapatmıyorum 😁

ben de yetişkin diş teli tedavisi hakkında sormak istiyorum. Biliyorum dişlerin durumuna göre değişiyor ama ergenlerde ortalama 2 senede tedavi bitiyor teller çıkıyor diyor doktorlar. Yetişkinler için bu ortalama süre nedir yetişkinlikte tel takanlar ne kadar kaldı cevaplarsa çok sevinirim

ben de yetişkin diş teli tedavisi hakkında sormak istiyorum. Biliyorum dişlerin durumuna göre değişiyor ama ergenlerde ortalama 2 senede tedavi bitiyor teller çıkıyor diyor doktorlar. Yetişkinler için bu ortalama süre nedir yetişkinlikte tel takanlar ne kadar kaldı cevaplarsa çok sevinirim
Bu kişinin diş yapısına göre değişir. Benim 1,5 yılda tedavim bitti.

Ben 38 yaşındayım bana 1. 5 yıl dedi dr

ben çocukken de taktırmıştım 29 yaşında tekrar takıldı ama çok pişman oldum aynı doktor olmasına rağmen eli çok ağırdı ve çok ciddi ağrı yaşadım.. genel olarak çok zorlu geçti. dişlerim çok bozuk olsa pişman olmadan yine yaptırırdım ama çok bir sorun yokken yaptırmıştım. bu kadar zor geçmesi yaştan mı doktorun agresif tedavisinden mi bilemiyorum..

Merhaba herkese yakında diş tellerim takılacak yetişkin ortodonti tedavisi hakkında ümitsizdim fakat sonunda beni anlayan bir hekim bulabildim 35 + tel taktıran varsa deneyimlerinizi alabilirim
Ben 23 yasinda taktirmistim tellerden sonraki evre cok önemli. Plaklarimi 1 gun takmiyim hafif bir yamulma oluyor. Eger dis eti kemikleriniz saglamsa dayanikli olacaktır gec olacaktır ama kolay bozulmayacaktir. Gönlünüzce olsun

Tabiiki fiyat? ☺bide ne kadar kalacak acj var mı 😁
Bu arada geçmiş olsun 🤗
Öncelikle cok teşekkür ederim😁
Normal fiyatı 6 binmiş.Ama bizim uzun süreli aile dostumuz olduğu için 3bine kapattık🙂1 yıl süre verdiler.Şimdilik üstler takıldı.6.ay sonunda altlarda takılacakmış.Hayır hiç acı yok.0 acı inanamadım bende hatta .Azı dişleri ile yiyorum tabi yasaklar gereği.Kısaca sevdim ben bu telleri🤗

Merhaba bugün üst tellerim takıldı hayırlısı inşallah herşey yolunda gider

Eklentiler

• IMG_20200909_174110.jpg
    IMG_20200909_174110.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 61
IMG_20201019_125242.jpg
merhaba hanımlar şöyle bir güncelleme yapayım dedim 9 Eylülde taktırmıştım tellerimi sağdakiler ilk gün soldakiler bugün.

X