Diş tellerim

ballicay

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2020
25
23
21
Bende taktırsam mu diye düşünüyorum ama bir şey sormak istiyorum. Bazı yerlerde fiyatlar uçukken bazı yerlerde daha uygun. Sizce fark eder mi yani neye göre karar vermek lazım taktıracağımız yere
Ben araştırma hastanesinde taktırmıştım dişlerimin durumu çok kötü olduğu için devlet karşılamıştı. Sadece malzeme parası vermiştik o zamanlar. Eğer küçük yerde yaşıyorsanız maliyet açısından üniversite hastanelerini öneririm. Ama orada da deney faresi gibi olma durumu var maalesef.

Esmalperen

Hayattan BİZi alıın geri neyiii kalırkiii??
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2017
29
19
38
134491.jpg

Eklentiler

• 134490.jpg
    134490.jpg
    19,4 KB · Görüntüleme: 15

maygirl__

uyudum da büyüdüm...
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2019
1.788
2.196

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 187 gün kaldı.

Bebeğiniz karın bölgesinde soluk alıp verme hareketleri yapıyor. Bu hareketler bebeğinizin akciğerine amniyotik sıvıyı gönderip alır. Bu sıvının varlığının, akciğerlerdeki hava keselerinin düzgün oluşumuna etkisi önemlidir. Bugünlerde muhtemelen meme başı çevresinin (areola) koyulaşması ve areola çapının artması gözlemlenecektir. Bebeğinizin diş yuvaları gelişmeye ve şekillenmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Terapi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2021
37
13
33
Doktor çok önemli ben 31 yaşında taktım bir buçuk senede biter dediler bir buçuk sene geçti ama çekilen diş boşlukları maalesef kapanmadı ve telleri çıkardık. Önde sorun yok ama arakalar hep boşluk. Bence doktor çok çok önemli

Mavvviii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2011
256
45
Doktor çok önemli ben 31 yaşında taktım bir buçuk senede biter dediler bir buçuk sene geçti ama çekilen diş boşlukları maalesef kapanmadı ve telleri çıkardık. Önde sorun yok ama arakalar hep boşluk. Bence doktor çok çok önemli
Bende taktıracağım ve benden de bir sürü diş çekecekler endişe ediyorum baya baya. 3 dişim zaten eksik 2 si kendiliğinden yok, biri çekildi. Diğer bir dişimin altında apse var o da çekilecek buna rağmen 4 yirmilik ve artı bir diş daha çekmek istiyor doktor tel için

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.972
1.450
Bende taktıracağım ve benden de bir sürü diş çekecekler endişe ediyorum baya baya. 3 dişim zaten eksik 2 si kendiliğinden yok, biri çekildi. Diğer bir dişimin altında apse var o da çekilecek buna rağmen 4 yirmilik ve artı bir diş daha çekmek istiyor doktor tel için

O kadar diş çekilmiş, 20 likleri niye çekiyor ki, gömülü mü ya da sıkıntılı bir yerde mi o_O

Pungar35

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
214
167
Ben lisede başladım bu serüvene çene ameliyatı oldum iki sefer. Teller hatırlamıyorum ama bayağı durdu diş çekimi vs oldu. Çok gel git yaptım çok çektim. Çok acı çektim. Devlette yaptırdım doktorum meger unide hoca imiş sonradan dank etti. (34 yaş) benim üzerimde tedavi denemiş resimlerimi kullanmis unide o zaman annemden imza alıyordu. Bizde imzaliyorduk saf gibi. Sonra teller çıktı güzeldi herşey ama yirmilik üst dişler olayı bozdu on iki dişim biri içeri çöktü iyice fırçalamadigim için sonradan bir dip dişim çürüdü çekildi. yani tedavi yüzde 40 başarılı oldu diyelim. Cektiklerim kar kaldi. Lisede alay konusu bile oldum. Psikoloji yerelde bazen rüyalarıma gelir tekrar dişçiye giderim bir aksilik çıkar. Damaklarim düşer. Öyle kabus gorururm bende travma oluşturmuş. Şimdi anlıyorum. Aslında çok büyük problem yoktu. Keşke acele etmeseydim su yaşımda taktirsaydim. Diyeceğim Yaşınız gayet normal. Sizin tedavi bir yili bulur. Doktora aklınıza takılani sorun. Herşeye olur demeyin. Gözü açık olun. Sağlıklı gulusler dilerim.

Terapi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2021
37
13
33
Valla ben diş çekime varsa yokum derdim.maalesef kapanmıyor ki benim küçük düşlerdi çekilen ve eksik dişim zaten yoktu bir kaç doktor gez ön bilgi al derim

Hatic deniz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2021
53
26
32
Bende yaptım 32 yaşında. Yaşım 34 çıktı tellerim. Sen taksan takmasanda iki yılın gidecek bari iki yılın sonunda ah vah etme. Ben çok mutluyum yaptığıma. Mutlak yaptır ki teller ilk aydan sonra diş şekillenşncr çokk tatlı oluyor. Baya tek iltifatı alırıdım🙂

Mavvviii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2011
256
45
Valla ben diş çekime varsa yokum derdim.maalesef kapanmıyor ki benim küçük düşlerdi çekilen ve eksik dişim zaten yoktu bir kaç doktor gez ön bilgi al derim
çok fazla kişi ile görüştüm ama hepsi birbirinden farklı konuştu... hepsi kesin bir diş çekti ama yada törpüleme dediler