dışgörünüşüm, özgüvensizlik ve arkadaş edinememem...

yasasinozgurluk

Tatlım yalnız o evrim değil, FONDÖTEN!!
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2019
490
721
24
Herkesee merhaba günaydın öncelikle :KK36:

Benim sorunum DIŞ GÖRÜNÜŞÜM.
Ben kendimi çok çirkin bulan 20 yaşında bir kızım zaten çevremdekilerde sağolsun aksini düşünmeme fırsat vermediler.
Kendimi beğenmeme sebebim gözlerimde bozukluk, şaşılık olması(ABARTILI ŞEKİLDE DEĞİL) ama yinede beğenmiyorum aynaya bakıyorum büyütülcek bir şey yok ama küçüklüğümden beri hep
-ŞAŞI
-NEREYE BAKIYORSUN
-Bİ GÖZÜN ALLAHA Bİ GÖZÜN TOPRAĞA BAKIYOR

gibi laflara maruz kalarak bunu bana empoze ettiler ve özgüven düşüklüğü çok çok fazla yaşadım biriyle göz göze gelmeye çekindim utandım hep.

Bir arkadaş aracılığı ile biriyle tanıştım çocuk beni hiç görmedi sadece fotoğraflarımı biliyor buluşmak istedi bende pazartesi gününe okey dedim.
ama şimdi düşününce çok pişman oldum çünkü bi çocuğa bakıyorum birde kendime bakıyorum tamamen özgüvenim düşüyor 'BU ÇOCUK BENİ BEĞENMEZ, BULUŞTUKTAN SONRA AYRILIRIZ' gibi düşüncelere kapılıyorum ve buluşmak istemiyorum ama çocuğada ne diyeceğimi bilmiyorum.

Pandemiden önce bu kadar özgüvensiz değildim yine buluşurdum o zamanlar kendimi avuta avuta ama malum aylarca dışarı çıkamıyoruz birde sosyal bir çevre olmayınca asosyal olup özgüvenimi iyice dibe batırdım.

Şaşılık hariç allah var yüzüm olsun fiziğim olsun iyi.
Aileme her defasında ameliyat olmak istiyorum dedim ama kesinlikle kabul etmiyorlar kabul etmemelerinin sebebide çok eskiden uzaktan bir akrabamız göz ameliyatı olup gözlerini kaybetmişti.
Bu yüzden ameliyat ettirmek istemiyorlar ama benim nasıl hissettiğimin, her aynaya baktığımda kendimden soğudumun, kimseyle arkadaşlık kuramadığımın farkında bile değiller.
Şuan konuştuğum çocuktan hoşlannıyorum istiyorum ki buluşalım dakikalarca göz göze gelelim ama cesaret edemiyorum.
Bazen ablamı bile kıskanıyorum ne kadar güzel diyorum birde kendine bak çapulcu gibisin eziksin...

Konuyu sonlandırmadan önce bir konuda daha fikir almak istiyorum;
Ben bu çocuğa pazartesi buluşalım dedim ama buluşamayacak cesaretteyim ve ertelemem gerekiyor ama ne diyeceğim konusunda hiç bir fikrim yok yorum yaparken bu konudada yardım ederseniz çok çok sevinirim

Ben bu çocuğa pazartesi buluşalım dedim ama buluşamayacak cesaretteyim ve ertelemem gerekiyor ama ne diyeceğim konusunda hiç bir fikrim yok yorum yaparken bu konudada yardım ederseniz çok çok sevinirim
Erteleyip durursaniz sansinizi tamamen kaybedeceksiniz.
Gidin ve görüsün.
Kafa yapilari ve karakterler biribirine uyuyorsa insan kücük kusurlari görmüyor bile.

"Çok eskiden..." demişsiniz. Tıp devamli ilerliyor çoook eskiden akrabanizin ameliyati başarisiz oldu diye aynisi size olacak değil. Belki ilerde kendi kararinizla doktorlarla da gorusup, bilgi alarak yaptirabilirsiniz ameliyatinizi.

Buarada buluşmayi ertelemenizi tavsiye etmem. :))) Bence gidin bir goruşun. Fotografinizi gormuş zaten.

Kafeler vs kapalı havalar da buz gibi. Parkta yarim saat otursan bile burnun donar. Böyle erteleyebilirsin. Ama bence abartıyorsunuz gayet guzelsinizdir

sizi anlıyorum. aile yapınızı bilmiyorum ama biraz restleşseniz izin vermezler mi. ya da bir aile büyüğüne söyleseniz araya girse. umarız fazla gecikmeden yaparsınız ameliyatınızı. bir yakınımız oldu geç kaldığı için sonuç alamadı ameliyatından.

Çocukla buluş, olmazsa da önüne bakarsın, dünyanın sonu değil, daha 20 yaşındasın. Çalışıyor musun? Ameliyat paranı kendin biriktirebilirsin belki.

Bence sen şaşı değilsin hafif şehlasındır . O yaşlarda ben de abartırdım her şeyi . Mesela minik burnum bana dünyanın en büyük burnu olarak görünürdü . Utanırdım burnumdan insanların yüzüne bakamazdım . Halbuki şimdi düşünüyorum ne kadar küçük bir burnum var . Sınıfımızda da bir kız vardı hayatımda gördüğüm en büyük burna sahipti ve aşırı sosyal herkesle konuşur sohbet muhabbet öZgüveni çok yüksekti . Ben de burun sıkıntı değildi de özgüven eksikti onu yıllar sonra anladım . Bence kesinlikle seninde öyle . Önce kendine güven . Git ve çocukla görüş ne olursa olsun.

Bir de kendi hikayemi anlatmak istiyorum. Şuram şöyle buram böyle diyebilecegim bisey olmasa da kendimi cook guzel bulmazdim, cirkin de bulmazdim elbet ama siradan bulurdum ve siradan giyinir oyle cook suslenip puslenmeye ozen gostermezdim.

Bikac erkek arkadasim "sen kendinin güzel oldugunun farkinda degilsin" demişlerdi. Farkinda olmamam guzel biseymiş, farkinda olsam egolu olurmuşum. O zamanlar ne demek istediklerini anlamamiştim her zaman ki gibi insanlar laf olsun diye iltifat ediyor herhalde diyordum(edilen iltifatlara bile gercekten inanmiyordum) ama yaşim buyuyunce ne demek istediklerini anladim.

Ahim şahim guzel olmayan kadinlar süs püs giyimle makyajla gosterişle guzel dururken ben guzel oldugum halde kendimin farkinda olmadigimdan siradan hissederdim oyle dururdum ki o halimle bile insanlar guzel oldugumun farkindaydi bir tek ben farkinda degilmişim.

İşin özü siz kendinizi sevmezseniz dunyadaki herkes begenip iltifat etse de inanamiyorsunuz olmuyor biseyler. Kendinizi farkedin, sevin. Bakin guzel yuzum ve fizigim var diyorsunuz, sadece hafif bi sasilik sizin guzelliginizi kapatamaz. :)) Suslenin püslenin mis gibi gidin. 🥰🥰🥰

Herkesee merhaba günaydın öncelikle :KK36:

Benim sorunum DIŞ GÖRÜNÜŞÜM.
Ben kendimi çok çirkin bulan 20 yaşında bir kızım zaten çevremdekilerde sağolsun aksini düşünmeme fırsat vermediler.
Kendimi beğenmeme sebebim gözlerimde bozukluk, şaşılık olması(ABARTILI ŞEKİLDE DEĞİL) ama yinede beğenmiyorum aynaya bakıyorum büyütülcek bir şey yok ama küçüklüğümden beri hep
-ŞAŞI
-NEREYE BAKIYORSUN
-Bİ GÖZÜN ALLAHA Bİ GÖZÜN TOPRAĞA BAKIYOR

gibi laflara maruz kalarak bunu bana empoze ettiler ve özgüven düşüklüğü çok çok fazla yaşadım biriyle göz göze gelmeye çekindim utandım hep.

Bir arkadaş aracılığı ile biriyle tanıştım çocuk beni hiç görmedi sadece fotoğraflarımı biliyor buluşmak istedi bende pazartesi gününe okey dedim.
ama şimdi düşününce çok pişman oldum çünkü bi çocuğa bakıyorum birde kendime bakıyorum tamamen özgüvenim düşüyor 'BU ÇOCUK BENİ BEĞENMEZ, BULUŞTUKTAN SONRA AYRILIRIZ' gibi düşüncelere kapılıyorum ve buluşmak istemiyorum ama çocuğada ne diyeceğimi bilmiyorum.

Pandemiden önce bu kadar özgüvensiz değildim yine buluşurdum o zamanlar kendimi avuta avuta ama malum aylarca dışarı çıkamıyoruz birde sosyal bir çevre olmayınca asosyal olup özgüvenimi iyice dibe batırdım.

Şaşılık hariç allah var yüzüm olsun fiziğim olsun iyi.
Aileme her defasında ameliyat olmak istiyorum dedim ama kesinlikle kabul etmiyorlar kabul etmemelerinin sebebide çok eskiden uzaktan bir akrabamız göz ameliyatı olup gözlerini kaybetmişti.
Bu yüzden ameliyat ettirmek istemiyorlar ama benim nasıl hissettiğimin, her aynaya baktığımda kendimden soğudumun, kimseyle arkadaşlık kuramadığımın farkında bile değiller.
Şuan konuştuğum çocuktan hoşlannıyorum istiyorum ki buluşalım dakikalarca göz göze gelelim ama cesaret edemiyorum.
Bazen ablamı bile kıskanıyorum ne kadar güzel diyorum birde kendine bak çapulcu gibisin eziksin...

Konuyu sonlandırmadan önce bir konuda daha fikir almak istiyorum;
Doğru bir öneri mi bilmiyorum ama buluşmadan söyleyin gözünüzden rahatsız olduğunuzu, onun verdiği tepkinin içinizi rahatlatacağını düşünüyorum. Bana kalırsa cesaretinizi toplayın gidin. Ben de birkaç gün önce cesaretsizdim dış görünüşüm konusunda aman ne olacaksa olsun dedim ve gayet olumlu sonuçlandı. Böyle yaparak kendi kendinizin özgüvenini daha da düşüreceksiniz.

Hepimizin vücudunda minik kusurları var buna emin olabilirsin.. yaşının verdiği karamsarlıkla bu durumu abartıyor gibi görünüyorsun hem güzel bir kızmışsın o da senin nazar boncuğun işte 😊 ameliyat işine gelince çok eskiden olanlar ile şimdi arasında dünyalar kadar fark var..

Buluşma işine gelince erteleme bence..zaten en fazla bi yürürsünüz herhalde her yer kapalı 🤭 İnan bana ki ertelemek için hiçbir sebebin yok..beğenmeyen de gider beğendiği biriyle çıkar.. Bu kadar basit.. Bırak kendini sıkıntıya sokmayı..

Ek olarak ; Bu çocukla tanışmadan önce kendimi baya salmıştım kendime bakmıyordum/bakamıyordum hiç.

Şimdi ise en azından doktora gidip gözlük alayım diyorum belki biraz kapatır şaşılığı diye

TEK TEK YANIT VEREMEDİM GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL MESAJLAR ATMIŞSINIZ
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İYİ HİSSETMEME SEBEP OLDU...

Geçen gün Armağan Çağlayan'ın youtube programına Hayko Cepkin katılmıştı.
İzlemenizi tavsiye ederim.
Ayrıca 20 yaşındasınız. Ameliyat kararına kendiniz karar verebilirsiniz. Parasal açıdan ailenize muhtaçsanız çalışıp para biriktirin.

Gözlük+Maske ikilisi yakışır mı bilemedim o_O

konumuz yakışmak değil ki

siz gözünüzden rahatsızsınız yani gözüme odaklanmasın diyorsunuz

maske zorunlu zaten

üstünde de gözlük olunca göz görünmüyor diyorum

ama gözlüğünüz yokmuş galiba ben zaten vardır diye o yorumu yapmıştım

X