Dişlerim hoşuma gitmiyo_?

slnkmn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2013
8
0
meraba ben 16 yaşıma giricem ve su bı kaç haftadır dişlerime takmış durumdayım cevremdekıler kotu olmadıgını falan söylüyolar benimde sorun ettigim 1 2 diş var biri bıraz yukarda cok belli değil diyolar ama ben çok sorun ediyorum tel takmakta ıstemiyorum lutfen yardım edin önerileriniz nedir :KK43: :KK43: ?:KK5:

Saglik acisindan sana her hangi bir zarari var mi? Yemek icmek isirmak cignemek konusmakta zorluk cekiyormusun rahatsiz ediyormu?

Hayirsa o zaman bence birazcik kendinle barisik olmaya calis daha yasin genc gelisme cagindasin hic birimiz mukemmel degiliz inan ki : )

Birak o da senin nazarligin olsun :KK16:

sağlık açısından yok bi problem eskiden gülüsümü beyenirdim simdi bi kaç haftadır boyle düsünmeye basladım nedenını bılmıyorum ama benı cok bunaltıyor :/

Neden Diş teli taktırmak istemiyorsun ki ? Dişler fiziksel görünüş için önemli bence :) Bak ben senden yaşça büyüğüm , bankada çalışıyorum hatta ona rağmen diş teli taktırmaya başlıyorum 25'inden itibaren :) şuan ağzımda 2 tane dişim yok ve müşterilerle böyle konuşuyorum ama yamuk olmasındansa tedavi aşamasında olması çok daha iyidir. Şuan kafana pek takmıyorsun ama ileride daha çok takacaksın , yaşın gençken yap kurtul. Diş telinin şeffaf olanları var eğer görünümden hoşlanmıyorsan onlarla tedavini yaptırabilirsin hiç belli olmuyorlar, eğer parasal açısını düşünüyorsan 18 yaşından küçük olduğun için Devlete Bağlı Diş Merkezlerinden sevk alıp özelde yaptırabilirsin çok uygun fiyata :)

Neden Diş teli taktırmak istemiyorsun ki ? Dişler fiziksel görünüş için önemli bence :) Bak ben senden yaşça büyüğüm , bankada çalışıyorum hatta ona rağmen diş teli taktırmaya başlıyorum 25'inden itibaren :) şuan ağzımda 2 tane dişim yok ve müşterilerle böyle konuşuyorum ama yamuk olmasındansa tedavi aşamasında olması çok daha iyidir. Şuan kafana pek takmıyorsun ama ileride daha çok takacaksın , yaşın gençken yap kurtul. Diş telinin şeffaf olanları var eğer görünümden hoşlanmıyorsan onlarla tedavini yaptırabilirsin hiç belli olmuyorlar, eğer parasal açısını düşünüyorsan 18 yaşından küçük olduğun için Devlete Bağlı Diş Merkezlerinden sevk alıp özelde yaptırabilirsin çok uygun fiyata :)

Peki en kisa sure ne kadar takarlar bi fikriniz var mi yani 2 3 ay gibi bi sure olabilirmi:KK70:

Merhaba canım daha yeni bilgisayara oturabildim :) Anca yazıyorum , öncelikle tedavinin ne kadar süreceği kesinlikle senin diş yapınla alakalı , çok bozuk değilse kısa sürebilir , ayrıca genç olduğun için hızlı bir iyileşme olacağını düşünüyorum Diş Teline neden bu kadar karşısın anlayamadım :) Birçok ünlü bile yaşlarına aldırış etmeden diş teli takıyorlar , sırf estetik olarak daha güzel durabilmek için :) Seni bilmem ama ben Tom Cruise hayranıyım ve o da bir dönem diş teli kullandı fotolarını görürsün :) İçerden takılan tel ile ilgili bi bilgim yok ama hekimle görüşürsen kafandaki tüm soru işaretlerini silersin bence :)
$tom.jpg

$tom+cruise+di%u0025C5%u00259F+telleri.jpg

Icten takilan telde varmis bunun hakkinda bilginiz varmi

Ne kadar sürer ne olur doktorlar daha iyi bilir. Neden tel takmak istemiyorsunki o boncukları renkli olanlarda var pembeli yeşilli...
O kadar belli olmuyorsa hiç taktırma ya insanların her anı her anına uymuyorki bende bu ara cildime taktım anneme "sanki lekeli gibi demi" diyorum "yok kızım ne güzel" diyor. Çok zayıfım ama doğum yaptığım için azıcık göbeğim var şimdide ona taktım :KK9: kilo alıp mekik çekcem o göbek gidecek arkadaş. Bence güzelliğinin farkına varmalısın düşünsene dünyada senden benden bir tane var :KK9:

başkalarına bakma canım kendin memnun değilsen ve maddi imkanın da varsa tel taktırmalısın kesinlikle ayrıca niye yüz estetiği kısmına yazdın ki:d

Son düzenleme:
Merhaba canım daha yeni bilgisayara oturabildim :) Anca yazıyorum , öncelikle tedavinin ne kadar süreceği kesinlikle senin diş yapınla alakalı , çok bozuk değilse kısa sürebilir , ayrıca genç olduğun için hızlı bir iyileşme olacağını düşünüyorum Diş Teline neden bu kadar karşısın anlayamadım :) Birçok ünlü bile yaşlarına aldırış etmeden diş teli takıyorlar , sırf estetik olarak daha güzel durabilmek için :) Seni bilmem ama ben Tom Cruise hayranıyım ve o da bir dönem diş teli kullandı fotolarını görürsün :) İçerden takılan tel ile ilgili bi bilgim yok ama hekimle görüşürsen kafandaki tüm soru işaretlerini silersin bence :)
Eki Görüntüle 782337

Eki Görüntüle 782338
Doktora sordum cok gerek yok dedi cenem gereginden cok geriymis belli olmuyo o .tek dislerimi duzeltmek icin tel taksam dedim o da telden sonra tekrar kayar dedi .bu arada iki yil takmaliymisim dis teli ile ceneligi dis teli olurduda cenelik isi cikinca korktum:KK70: takmasam mi diye dusunuyorum simdi:44:

başkalarına bakma canım kendin memnun değilsen ve maddi imkanın da varsa tel taktırmalısın kesinlikle ayrıca niye yüz estetiği kısmına yazdın ki:d

Dedigim gibi arada bi takintilarim oluyo bide yine yazdigim gibi cenelik cikinca iste kararsizim.bu arada yeni uye oldugum icin nereye yazacagimi bilemedim:KK70:

Ne kadar sürer ne olur doktorlar daha iyi bilir. Neden tel takmak istemiyorsunki o boncukları renkli olanlarda var pembeli yeşilli...
O kadar belli olmuyorsa hiç taktırma ya insanların her anı her anına uymuyorki bende bu ara cildime taktım anneme "sanki lekeli gibi demi" diyorum "yok kızım ne güzel" diyor. Çok zayıfım ama doğum yaptığım için azıcık göbeğim var şimdide ona taktım :KK9: kilo alıp mekik çekcem o göbek gidecek arkadaş. Bence güzelliğinin farkına varmalısın düşünsene dünyada senden benden bir tane var :KK9:

Haklisiniz:KK70: bi dikkatli bakinca belli oluyo o kadar :KK70:

Gulus estetigi diye bir sey var, yani telle melle ugrasmadan da yuzunuzu degistirebilirsiniz, bunun icin disinize porselen yapraklar yapistiriliyor. Bu yontemin geri donusu de var, yani yine begenmemeye baslarsaniz disinize yapistirilan porselen yapraklari cikarttirip daha farkli bir yuz de tasarlatabilirsiniz.

X