Diyete basliyoruz bayanlar 70 den 50 ye dusmek icin varim, ya siz???

insan 70 olunca daha da fark ediyor fazlalıklarını :KK1: valla çok heyecanlıyım bakayım pazar günü kaç çıkacağımm inşaallah bir kaç kilo vermişimdir yoksa çok kötü hissediyorum kendimi :KK43:

Sorma alırken aklım neredeydi :KK45::KK45: dur diyemedim kendimeeee:KK45::KK45:
Ben kesin kararlıyım bayrama kadar zayıflayacagım 9 gün boyunca akşam 6 dan sonra birşey yemeyeceğim ve günde 30 dakika bisiklete
bineceğim bakalım etkisi olacak mı :KK1::KK1:

Sorma alırken aklım neredeydi :KK45::KK45: dur diyemedim kendimeeee:KK45::KK45:
Ben kesin kararlıyım bayrama kadar zayıflayacagım 9 gün boyunca akşam 6 dan sonra birşey yemeyeceğim ve günde 30 dakika bisiklete
bineceğim bakalım etkisi olacak mı :KK1::KK1:

insallah olur, bende aksam 6dan sonra hicbirsey yemiyorum. Fakat gune erken baslamak da cok yararli:KK34: mesela kalvaltiya baslamadan once 2 buyuk bardak su iciyorum ben (bazen limon da kulaniyorum)

insallah olur, bende aksam 6dan sonra hicbirsey yemiyorum. Fakat gune erken baslamak da cok yararli:KK34: mesela kalvaltiya baslamadan once 2 buyuk bardak su iciyorum ben (bazen limon da kulaniyorum)

Akşam 9 a kadar dayanabildimm :KK17::KK17::KK17:
sonra dürüm çiğköfte yedim bir tane çok pişmanımm:KK50::KK50:
Ama dün gündüz pek birşey yememiştim sadece öğlen çorba içtim o kadar bugün daha iyi beslenicem

Akşam 9 a kadar dayanabildimm :KK17::KK17::KK17:
sonra dürüm çiğköfte yedim bir tane çok pişmanımm:KK50::KK50:
Ama dün gündüz pek birşey yememiştim sadece öğlen çorba içtim o kadar bugün daha iyi beslenicem

ah canim naptin. Keske aksam yerine oglen ya da sabah bozsaydin, ama iste demesi kolay. Genelde hep yenik dusuyoruz malesef

ah canim naptin. Keske aksam yerine oglen ya da sabah bozsaydin, ama iste demesi kolay. Genelde hep yenik dusuyoruz malesef

Ah Ahh bir hırsla başladım sonu hüsran oldu :KK25::KK25::KK25::KK25:

Birde şimdi hasta olacam galiba :KK50::KK50:
Çookkk mutsuzummmmmmm:84::84::84::84::84::84::84::84::84:

Ah Ahh bir hırsla başladım sonu hüsran oldu :KK25::KK25::KK25::KK25:

Birde şimdi hasta olacam galiba :KK50::KK50:
Çookkk mutsuzummmmmmm:84::84::84::84::84::84::84::84::84:

canim ya, bugun iyi yapmaya bak. Ozelikle de aksam yemeginde ''hafif'' olarak kalk sofradan. Bunu yapabilirsin canim kendine guven. O nefse kulak verme, sen ondan daha guclusun, buna inan canim

canim ya, bugun iyi yapmaya bak. Ozelikle de aksam yemeginde ''hafif'' olarak kalk sofradan. Bunu yapabilirsin canim kendine guven. O nefse kulak verme, sen ondan daha guclusun, buna inan canim

Bugün daha tedbirliyimm canım 5 gibi felan biraz irşeyler yiyeceğim sonra birdaha yok :KK56::KK56:

kilo veren oldu mu aranızda kızlar :) bende 1,70 boyunda 74 kiloyum ve en az bi 15kilo vermem lazım kilo veren arkadaşlar varsa anlatabilir mi çok memnun olurum acayp merak etti :KK70::KK16:

Kızlarrrr yılbaşına kadar 53 kilo olmam lazım şuan 65 im 12 kilo ne yapıp edip vermeliyim sabah artık akşam 6 dan sonra hiç bişey yemiycem bide ben su içmiyorum hiö acaba ondan mı veremiyorum hiç içmediğimi bilirim günde ya bi bardak ya hiç. Ne yapıcam. Yılbaşına kadar 53 kilo olursam çok büyük iddalar ve benim kazanmam lazım herşeyden önce kendim için artık dar kesim kot giyebilmek için, dar kesim tişört giymek istiyorum saçma sapan şeyler giyiyorum boyumda kısa 160 of yardımcı olun bana

evet canim o benim ilk mesajim, ve o mesaji yazdigim gunun ertesi gun baslamistim ''diyete'' (oyle hatirliyorum)
O ilk basladigim zamanlar mesela herzamanki yedigim yemeklerden sadece 1 ya da 2 kasik kadar yedim ve yaninda bol salata ve ya da yogurt (suzme degil normal). Bir muddet boyle gitti.

Sonra internette biryerlerde (sanirim kk da biryerde) yemekleri aksamlari degilde oglen yiyip (oglen yemegine) aksamlarida fazla yememeye ozen gostermek gerekiyor diye okumustum. O yuzden bir muddetde oglen yemeklerimi gene yedim ama dedigim gibi 1 ya da 2 kasik, bol salata ve light yogurt, ya da (eger annem cok agir yemekler yaptiysa onlara yemek yerine) light krakerleri tercih ettim, yaninda beyaz peynir salatalik, domates (biraz kalvaltilik gibi)

Sonra Ramazan ayi geldi catmisti (en cok da o guzelim ayda cok fark edildi kilo verdigim) Orucu tuttum, sahuruma da kalktim, ama gecen senelerdeki gibi karnim davul gibi sisene kadar yemedim. ama annecigimin yaptigi yemeklere de bu sefer hic elimi surmedim. Iftarda genellikle benim normalde kalvaltida tukettigim 1 dilim zencefilli kekimi yedim (hollandada 'ontbijtkoek' yada 'peperkoek' olarak geciyor) ustune de recelimi surdum (kucuk kub halinde satilanlardan) yanindada bir bardak sutumu ictim ve mutlaka bir meyve, genelikle elma tukettim (sevdigim icin)
Ve iftardan 1.5-2 saat sonra bir ara verdim ve bir meyve yedim ve yaninda sade ya da meyveli yogurt (ikisi da yarim ya da light) ondan gene 1.5-2 saat sonra sahurumu yaptim ordada light krakerlerimi yedim genelde 3 tane (zaten cok gucukler) yaninda beyaz peynir, domates, salatalik.
Tabiikide batirdigim anlar da oldu, o zamanlarda mesela sahurda birkac dilim sucuk ya da salam da yedim, ya da fazladan meyve, ya da cipslere saldirdigim bile oldu. ama genelikle ertesi gun gene devam ettim yoluma.
Ama sonra Ramazan ayi bitdikten sonra sanki bende ''bittim'' bir duraklama oldu (tam olarak degil, ama dogru durust devam edemiyor eskisi gibi). hele ki seker bayraminda elime geleni agzima attim resmen:KK17:cok kotuydu (hatta hic unutmuyorum, o aksamlardan birtanesinde o kadar cok yemistim ki agridan butun gece kivrandim, tabii mide napsin. O kadar kucultum kucultum sonra bir actim gene balkabaga gibi).
Simdi ise gene oglenleri sebze aglikli yemegimi yiyorum (mesela bruksel lahanasi, havuc, kabak, vs bunlari haslayip yiyorum, yaninda da yogurt, bazen yaninda balik ya da tavuk eti de tuketiyorum)
aksamda artik fazla yememeye gayter gosteriyorum.
Iste bukadar kizlarr

Birde dedigim gibi eskiden yani eylul 2012 de 72 kiloydum, burada basladigimdaysa 6i ayin 8di (kk uye oldugumda) 66-65 arasi felandim. simdi ise 55-54 arasi gidip geliyorum. Yani resmen bir 10 kilo vermisim (66dan beriyi sayarsam)

bravo sana. darısı basıma

ben de 63 kiloyum özellikle karın bölgemden şikayetçiyim doğum kiloları kaldı özellikle göbeğe yönelik neler yapmak lazım acaba
bu konuda tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim

Canim dun oglene dogru her zamanki gibi siteye goz atip insanlarin nasil motive olduguna bakiyordum ki, senin yazini gordum. Ve o kadar etkilendim ki, cok motive edicisin, ve tez canli gibi geldin bana. Ondan sonra sirf eyer isterseniz sizinle ve diger arkadaslarla birlikte baslamak icin burraya uye oldum!

Bana gelince ben varim, cunku artik gercekten biktim! 22 yasindayim, boyum 160 ve kilom 66, yani anliyacagin gibi davul gibi birseyim. Kendimi bildim bileli hep karnimi icime cekerek yurudum (aksi taktirde hamileymisim gibi gozukuyorum :KK43:)

Ayrica Allah tamamini erdirsin, Umarim coook mutlu olursun (herkesle birlikte :) )

selam hanımlar ben daha önce yazmıştım buraya kilo vermek istediğimi ama malesef devam ettiremedim halen aynı kilodayım kardeşim ise benden daha kötü durumda o bide pkolu çok zor kilo vermesi napçaz yaa nasıl gidecek bu kilolar benim 8 kg fazlam var kardeşimin ise enaz 28 :KK43:( zamanında içmediği bitki çayı kalmadı zayıflama hapıda kullanmıştı bırakınca fazlasıyla geri geldi kiloları üstelik kalp tansiyon hastası oldu :KK43: size tavsiyem sakın sakın zayıflama hapı içmeyin!..

selam hanımlar ben daha önce yazmıştım buraya kilo vermek istediğimi ama malesef devam ettiremedim halen aynı kilodayım kardeşim ise benden daha kötü durumda o bide pkolu çok zor kilo vermesi napçaz yaa nasıl gidecek bu kilolar benim 8 kg fazlam var kardeşimin ise enaz 28 :KK43:( zamanında içmediği bitki çayı kalmadı zayıflama hapıda kullanmıştı bırakınca fazlasıyla geri geldi kiloları üstelik kalp tansiyon hastası oldu :KK43: size tavsiyem sakın sakın zayıflama hapı içmeyin!..

canim benim ya, benimde en az 6 kilo fazlam var, bir de gobis. istersen birlikte kalan k'ciklarimi veririz insallah.

kardesini doktora goturdunuzmu peki?Gercekten cok gecmis olsun!

canim benim ya, benimde en az 6 kilo fazlam var, bir de gobis. istersen birlikte kalan k'ciklarimi veririz insallah.

kardesini doktora goturdunuzmu peki?Gercekten cok gecmis olsun!

saol cnm bugünden itibaren abla kardeş başladık bizde hadi hayırlısı bakalım :)) evet kadın doğuma gitti kistleri için bide endokrine gitti çok şükür önemli bi rahatsızlığı çıkmadı ama onlarda kilo vercen diyo verebilse zaten oraya gitmezdi neyse çok zor bi durum bu arada metformin içeren ilaçlar kullanması gerekiyor ama malesef kullanamıyor çok yan etki yapıyor ne yapacağımızı şaşırdık ikimizinde işi masa başı koca gün otur otur haliyle kilolar gitmiyor akşamlarıda fırsat bulup yürüyemiyoruz aslında evde koşu bandı var ama onada binmek içimizden gelmiyor bize biraz hırs lazım irade lazım boşvermişlik var nedense durumlar böyle yanii allah yardım etsin hepimize

selam kızlarrrr

çok uzun zamandır giremedim ve rejimi yaz sonrası baya bi kenara attım diyebilirim . yazın zorla verdiğim kilolarda tabikiiii koşarak
bana geri geldiler artık öyle bi raddeye geldim ki yemek yemek istemiyorum tam rejim zamanı :KK70:DD 60 kiloyu görmüşken tekrar 63.8 oldum okadar pişman mutsuz ve sinirliyim ki tarif edemem. okuyamadım gecen zamanda yazılanları umarım hepiniz zayıflamışsınızdır :KK70:D
tekrar burdayım zaten aklım hep sizdeydi girip iki satır yazsam tekrar moda girsem iş güç derken olmadı şimdi tekrar 5555 kez karar verdim artık zayıflıycam inşallaah :KK70:D

Merhaba,
Benim de 5 kilo fazlam var 58 kilo olmak istiyorum, boyum 1.65. Ama iki yıldır bir iki kilo alıp vermekten öteye gidemedim. Güzel bir diyet önerisi olursa bende yarından itibaren diyete başlamak istiyorum. Masa başı çalışanların hepsinde aynı sorun var sanırım :KK43:(
Umarım herkes istediği kiloya ulaşır.

:KK56::KK30:

merhabalar. bende aranıza katılmak istiyorum. 2 ay önce doğum yaptım. 65 le hamile kalıp 79 kilo ile doğum yaptım. şuan 67 kiloyum. 60 olmak istiyorum ama bir türlü başlayamadım diyete.tam başladım diyorum akşama geri bozuluyor off off:KK43:

X